RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 11:56:34)

Skorpija, super vam je to sve [sm=bravo.gif] Imala sam i ja ljulju na baterije, ma super stvar.

Mom2B mashallah za lagan porod, bas mi je drago da ti je tako lagan porod bio. I mene bi bilo strah sivanja, nisam to prosla sa prvim al ne vjerujem da je ugodno [sm=smiley36.gif]

Minie, i ja sam tako do sad +5,5kg. Nije kako sam zamislila [sm=smiley36.gif] nece biti samo 7-8kg. Bice dobro ako ne budem na kraju sa vise od +10kg [sm=smiley36.gif]
Znam da je najbitnije da je bebica dobro i ja ali ja sam stvarno puno jela u zadnje vrijeme, ne samo kad mi se jede nego i preko toga. Obavezno vecerala obilno i slatko [sm=smiley36.gif] Kad sam vidjela za 2 sedmice +2kg malo sam se uozbiljila [sm=smiley36.gif]

Logica, ja sam jedino koristila bademovu mast koja mi je super bila za razliku od sudocrema. A probala sam i johnsonovu za crvenilo ali ona je bebi samo pogorsala stanje. Tako da sam samo bademovu koristila. Nemam je ovdje pa sam u Bosni uzimala.. bas sad moram mami reci da mi ponese kad krene ovamo [sm=smiley36.gif]





Daliyah92 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:01:40)


IZVORNA PORUKA: blossom

Logica, to mi se cini ok.. Znaci imam fore do 15kg [sm=smiley36.gif] Meni moja dr rekla da ne bih trebala vise od 10kg a to mi se nekako cini nemoguce.. Ja sam pocela sa 52,4kg sad sam dosla do 58kg a 25tt, s tim da sam u zadnje svije sedmice dobila skoro 1kg. Pa kontam ako krene ovako kila po kila.. [sm=smiley36.gif]



Ma uopste nije puno do 15kg. Drugo bi bilo da si krenula sa viskom kilaze, ali koliko vidim nisi imala ni malo viska. Ja sam krenula sa +8kg i vise mozda, pa bi mi stvarno veliki teret bio da dobijem sve ukupno jos 15kg. Vec sam sebi teska pa kako bi tek tad bilo...




samy_lo -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:16:49)

Da se i ja prijavim,jucer sam isla na uzv da me doktorica onako pregleda i saopstila mi je najsretniju vijest..Danas sam 5+5 nadam se da ce sve biti ok




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:17:53)

Ma ne bi meni ni smetalo da ostane nesto viska poslije poroda aBd, samo da se previse ne zabucim [sm=smiley36.gif]
Jeste najbitnije da su nam bebice zdrave i da se normalno razvijaju, naravno to mi je na prvom mjestu. Ali ima i onaj aspekt naseg izgleda i kako se mi osjecamo. A volim slatkise pa ako se previse opustim nema me nigdje [sm=smiley36.gif]

I ja sam sebi teska vec, kao sto napisah ranije, gubim kondiciju. A zivim u zgradi bez lifta na 4.spratu pa kad se vracam sa kontrole, umrem dok se popnem[sm=jezicek.gif] Naravno pravim pauzu svake dvije stepenice, pravi penzic [sm=smiley36.gif]




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:22:32)

samy_lo divna vijest [sm=smiley1.gif]

Cestitke na [sm=nosecka.gif] da trudnocica fino napreduje aBd i da nam rodis zivu i zdravu bebicu[sm=bravo.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:37:23)

Ja sam dobila 12 kg do sada, danas sam 36+4, nije previse, a nije ni malo. Necu da se patim, ali i ne pretjerujem sa hranom.




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:42:32)

Samy_lo, cestitam i da rodis zivuvi zdravu bebicu.

Blossom, ja sam na 5. bez lifta takodjer, a to sto ti je sve teze penjati se normalno je u trudnoci, i ja pravim pauze svako malo, a narocito kada izadjem sa njima dvojicom, pa guram kolica uzbrdo, sva se uspusem [sm=jezicek.gif].




blossom -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:50:23)

Isha, pa tebi svaka cast [sm=smiley36.gif] .. A ja se nesto zalim [sm=smiley36.gif]




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:57:48)

Drage moje [sm=nosecka.gif], samo da mahnem, citam vas kad stignem, samo nemam vremena pisati, E mi je prehladen, ima neku virozu. Ugl, ljubim vas, mazite pupe, terminusama zelim brze i lake porode, prije svega zive i zdrave bebice

Mam2b, diiivna prica! Ljubi nam misa malog




Arijana2 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:58:53)

isha ,meni je termin 20.07.16 aBd.I ja sam se udebljala zadnji mjesec skoro 2 kg,inace budem ogromna pa bi voljela ovaj put dobiti manje na kilazi .




Amani12 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 12:59:06)

Mom2Be cestitke za bebaru i bravo za lagan porod [sm=bravo.gif]

Trudnjace i drugarice moje hvala za cestitke.
Moje pile stiglo 30.01. U 21:15. Tezak 3,100,dug 54cm,mrsavko mamin divni,zdrav i malen i njezan i moooj. [sm=smiley36.gif]
Konacno smo kuci svojoj i uzivamo sa velikim bratom i babijem.
Moj porod je bio kraci ali mnogo bolniji nego prvi. No,isplatilo se sve za njegove malene okice. [sm=smiley1.gif]
Prosla sam bez epiziotomije pa se super osjecam,nema boli,nema rane,divota.
Veliki braco je odusevljen bebom, mazi ga i pazi i cuva. Za mamu savrsen prizor.[sm=smiley1.gif]
Ljubimo vas sve a terminusama puno srece i zapamtite koliko god da boli,isplati se kada u narucje uzmete svoju savrsenu malenu Ljubav na prvi pogled. ❤




Arijana2 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:05:03)

Cestitke mamama koje su dobile svoje bebice i onima koje su tek saznale sretnu vijest [sm=bravo.gif]




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:07:53)

Spisak aktivnih trudnica u 2016

FEBRUAR 2016

31.01. Mom2b [sm=modricrtici.gif] porodila se 01.02.[sm=bravo.gif]
05.02. _ayla_[sm=modricrtici.gif]
25.02. Andjela [sm=rozacrtici.gif]
28.02.Isha [sm=rozacrtici.gif]

MART 2016

01.03. Ney75 [sm=modricrtici.gif]
04.03. Skorpija [sm=rozacrtici.gif]
09.03. Bebabu [sm=rozacrtici.gif]
21.03. Manka [sm=rozacrtici.gif]
26.03. Choopy [sm=modricrtici.gif]

APRIL 2016

06.04. Arya [sm=rozacrtici.gif]
08.04. Suncica15
15.04. Logica [sm=modricrtici.gif]
18.04. maya 25 [sm=modricrtici.gif]
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie [sm=modricrtici.gif]
10.05. Cauchy [sm=modricrtici.gif]
12.05. Sanjalica 85 [sm=rozacrtici.gif]
16.05. blossom [sm=modricrtici.gif]
20.05. Daliyah92 [sm=rozacrtici.gif]

JUNI 2016

24.06 felix [sm=rozacrtici.gif]

JULI 2016

01.07. Mama3333 [sm=rozacrtici.gif]
02.07. mala_sa
20.07. Arijana2

AVGUST 2016

03.08. nudzejma

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak
26.09. Lejni [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley36.gif]






Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:10:09)

Amani, sada ste kuci, uzivajte zajedno a bebi je taman, ja se nadam da ce ova moja uspjeti nagurati na 3 kg do kraja.

Blossom, ne dam se tako lahko [sm=jezicek.gif].




škorpija -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:50:21)

Blossom ako imaš gdje u blizini da ideš na vježbe za trudnice, slobodno idi, sa mnom je bilo puno ženica koje moraju čuvati trudnoću, one nisu vježbale, ili su sestre govorile koje vježebe smiju, a koje ne, i tako je vježbanje samo prvih 15-20 minuta, kasnije budu savjeti, pitanja, odgovori i super bude, druženje i svašta se nauči

Logica meni je zakom Pavlovićeva original krema (mast), koristim je i dan-danas za velikog dječaka, nikad ojed ni crvenilo nismo imali

Samy-lo dobrodošla želim ti ugodnu trunoću [sm=bravo.gif]

Amani12 čestitam [sm=bravo.gif] , jesi li napisala porođajnu priču da idem da pročitam [sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:52:58)

Arija a terminuso moja, javljaj se cesce da se druzimo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Samy_lo iskrene cestitke, da ti u miru prodje 9mj, i da rodis aBd eivo i zdravo bebce [sm=bravo.gif]

Isha ne brini za kilazu, moja A rodjena sa 2,9kg, malo sitnija; ali nista drugacije u odnosu na Adina koji je rodjen sa 3,4kg [sm=smiley1.gif]

Sto se tice kilaze, ja imam osjecaj da cu ovu T najvise zabrijati. Prvi put sam bila u +13, drugi put +11, al sad ubjedljivo najvise jedem, tako da pretpostavljam sta me ceka [sm=smiley36.gif]

Amani i Leena mazite bebare, da nam E brzo ozdravi [sm=smiley1.gif]




*andjela* -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:54:47)

Skorpija sad vidimo slikice super su stvari [sm=bravo.gif]

samy lo dobro nam dosla ,zelimo ti urednu trudnocu

mom2b i amani drago mi je da je sve proslo dobro, i da ste sad kuci sa svojim najmilijima ,uzivajte[sm=smiley1.gif]

Isha ja neznam kako ti,jos imas dvoje djece,al ja totalno nesvjesna ,i da sam u devetom mjesecu da se mogu poroditi svaki dan...mene sinoc neki blagi bolovi uhvatili,sve mi postaje nekako nisko,i beba kao da se spusta sve nize,pritiska mi i mjehur i crjeva,sinoc sam jedva hodala.svako vece mislim porodicu se [sm=jezicek.gif]..a ujutro opet kad ustanem ko nova ,druga prica[sm=jezicek.gif]




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:55:31)

Zaboravih za kreme, takodjer za guzu sam koristila Weledu (krema za pelensko podrucije), ali samo kad se zacrveni. Inace bez kreme ikakve. A za tijelo od Dr Pashe kremu, ona mi je bas super, dovoljno masna, fino se upije i nema neki vjestacki miris.




Leena -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 13:58:10)

Amani, divnooo, ljubi ljepotane svoje
Mala_sa, hvala, mila




mala_sa -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 14:13:26)


IZVORNA PORUKA: Isha

Mala_sa, kada djeca krecu u skolu tamo, je li to sada kao vrtic? Slazem se za kozmetiku, i danas ih samo ponekad namazem kremom, najcesce samo guzu, ali uglavnom prema potrebi, ne pretjerujem.


Isha krecu sa 3god, prva god je kao vrtic (spavanje popodne obavezno), a kasnije je vec bas kao mala skola. Za razliku od klasicnog vrtica, drzavni je plan i program i zakonski si obavezan voditi dijete u skolu. Meni je ok, on da ne ide u skolu isao bi u vrtic, svakako je isao u vrtic od 2god. Sad mi je krivo sto Alinu nisam upisala isto sa 2god u vrtic, al kad smo se mi preselili taman je bila pocela godina i nije nikako bilo mjesta. Sad je vise necu ni upisivati, svakako ce i ona od sept aBd u skolu.




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 16:12:39)

Mala_sa, znaci nema bas izbora, mora tako rano u skolu. Je li se razbolijevaju cesto kao djeca ovdje u vrticima npr, koliko ih u grupi bude?

Andjela, ja svaki dan imam pripremne kontrakcije. Neki dan mi je bas jak pritisak bio prema dole, kao da ce izaci [sm=smiley36.gif].Sve nakon punih 37 sedmica se smatra da je beba u terminu. Trudim se da se odmorim kada mali spava tokom dana, sinoc sam bas lose spavala, danas preskocim i ovo dnevno, pa sam nikakva.




škorpija -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 16:21:35)

Ja sam danas opet bila u kupovini, ali malo drugačijoj, navratih u apoteku da uzmem neke sitnice za sebe i bebu, prošli put muža sam vraćala po 5 puta, jer svaki put kupi pogrešno [sm=smiley36.gif].

Kupila sam rivanol za ranu od epizetomije, ne gajim nadu da ću je izbjeći ni ovaj put, i za bebin pupak prah Baneocin,(zamjenu za Bivacnin) , mrežicu ua pupak Virfix broj 7, sterilne gaze. I uzela sam zamjenu za Plivine d3 kapi, zove se Oleovit, niz mnogo izvora sam čula da su bolje od plivinih, niosu gorke i da ne pojačavaju grčeve, plivine kapi navodno pojačavaju grčeve, pa reko hajde da probam.

e sad ne sjeam se šta mi još ono treba, prošli put onaj Bivacin sprej za ranu nisam ni koristila, kontam da ga ne uzimam, e ne znam koje uloške da uzmem[sm=zmeden.gif], Vir 80 neću, prošli put mi se sve ona mrežica upetljavala s koncima [sm=hudicek1.gif], neću ni jednokratne gaćice, odron su bile, nisu mogle držati uloške na mjestu nikako, uzet ću obične pamučne pupkuše gaće i po potrebi ću ih frknuti u smeće




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 16:57:15)

Skorpiha, nisam ni ja vir kupila ovaj put, jer su mi sr prethodna dva puta lijepili za ranu, ona vata izadje. Sada sam kupila DM Jessa ogromne uloske 37 cm, pamucni su bez krilaca, dodje 20 kom za oko 9 KM.




Isha -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 17:02:41)

Ove sam kupila, a poslije cu nesto tanje.
https://www.dm.de/jessa-hygiene-einlagen-super-p4010355964083.html




Lejni -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar (4.2.2016 17:32:39)

Samy_lo cestitam i ovdje. Mi smo blizu [sm=bravo.gif]

Terminuse sretno pa da abd prodjete kao mom2B




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>