RE: Danas kuhamo - Februar (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 10:19:08)

Jooooj Bebooo ,ja vise ne smijem uci na ovu temu zbog tvojih slika [sm=smiley36.gif] pa zeno pokvarit cu dijetu zbog tvojih jela [sm=jezicek.gif] joj predobro sve izgleda ..moram te pitati za recepte [sm=smiley36.gif]

Danas kod nas pomfrit i pohovani bataci plus supa [sm=smiley36.gif]..sta cu kad mm i M vole tu brzu hranu i kaloricnu [sm=smiley36.gif] ja sam na dijeti ,tako da nista za mene [sm=smiley36.gif]

I naravno, desert kolac od petit keksa,pudinga i banana[sm=smiley1.gif] moram vam reci da se pravi za 5 minuta a jako ukusan ...to ono brzinski,nisam fan onih sto oduzimaju puno vremena [sm=smiley36.gif]a i nemam vremena 😰




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 10:21:00)


IZVORNA PORUKA: bebaa


[img]http://www4.slikomat.com/13/0221/gc9-201602.jpg[/img][img]http://www4.slikomat.com/13/0221/b4s-201602.jpg[/img]

Kako si ovu tjesteninu pravila ???




idana_85 -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 12:16:33)

Kod nas su se ove semice jeli:
bataci zapeceni sa krompirom, dodatni prilog rizibizi kukuruz i grasak, zelena salata
purece snicle u saftu sa pecenim krompirom i carskom mjesavinom u vrhnju
kupovna pita [sm=jezicek.gif]
sitni cevap sa porcem i sirnica
a danas abd kelj sa junetinom, muzu ima jos nekih fileta i salata kiseli karfiol,krastavci i cvekla [sm=smiley36.gif]




*pcelica* -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 12:26:22)


IZVORNA PORUKA: idana_85

Kod nas su se ove semice jeli:
bataci zapeceni sa krompirom, dodatni prilog rizibizi kukuruz i grasak, zelena salata
purece snicle u saftu sa pecenim krompirom i carskom mjesavinom u vrhnju
kupovna pita [sm=jezicek.gif]
sitni cevap sa porcem i sirnica
a danas abd kelj sa junetinom, muzu ima jos nekih fileta i salata kiseli karfiol,krastavci i cvekla [sm=smiley36.gif]


Kako pravis ove purece snicle? Je li budu suhe? Imam pureceg filea ali sve ga izbjegavam jer sam neki dan pekla puretinu s krompirom i sav saft su "popile" a opet suho pa ssuho meso. Bas nikakvog ukusa nije imalo [sm=smiley13.gif]




idana_85 -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 12:36:29)

Ja file, odrezak, medaljon....sve proprzim na ulju sa soli i vegetom, onda dospem vode i izdinstam. U pretisu 20-ak min dinstam. Onda zaprzim. Obicno u casi sa malo vode pomjesam kasiku brasna, kasiku crvene paprike i dodajem lagano dok kljuca i mjesam.. Nekad dodam i pola kocke za supu prije nego zaprzim. I bude fantasticno, socno i mekano.




canim -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 13:00:05)

sta bebaa danas kuha - februar [sm=bravo.gif] bebo napravi jedan album pa da mozemo dolaziti po inspiracije kad nam nestane [sm=jezicek.gif] sve ti izgleda bas ukusno




*pcelica* -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 13:13:22)


IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja file, odrezak, medaljon....sve proprzim na ulju sa soli i vegetom, onda dospem vode i izdinstam. U pretisu 20-ak min dinstam. Onda zaprzim. Obicno u casi sa malo vode pomjesam kasiku brasna, kasiku crvene paprike i dodajem lagano dok kljuca i mjesam.. Nekad dodam i pola kocke za supu prije nego zaprzim. I bude fantasticno, socno i mekano.



Hvala na receptu. Probat cu ovih dana. Nisam smjela da ih diram upropastit cu a imam bas dosta pureceg filea. Mm od rodjaka kupio domace. Vecinu smo samljeli pa sam pravila pljeskavice i pitu ali file sam ostavila citav i sad nisam znala kako da ih spremim a da ne budu suhi [sm=smiley36.gif]




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 20:27:45)

Mi smo danas imali kuskus i piletinu u jogurtu..plus spinat u vrhnju..




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 20:29:13)


IZVORNA PORUKA: bebaa

[img]http://www4.slikomat.com/13/0221/xo6-201602.jpg[/img]
Sarma ko dusa[sm=bravo.gif]


Joj bebo je li mi se ovo cini ili u sarmi vidim junece snicle [sm=smiley36.gif] legendo..




MicoTico -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 21:17:24)

Kod mene danas neki buckuris varivo. Stavila sam sve povrce sto sam nasla u frizideru i piletinu. Za desert djeci puding.




pony2507 -> RE: Danas kuhamo - Februar (22.2.2016 21:58:39)

Evo jedsan super recept :

Napraviti pire krompir (ne kosirtim onaj iz kesice,vec po starinski...skuham krompir,izmixam sa mlijekom i kasikom putera)
Proprziti crveni luk na malo ulja i dodati u pire. U smjesu jedno jaje,prezlu,so,zacin bijelog luka i sve sjediniti.
Naraviti loptice,kao mini pljeskavice od te smjese. Uvaljati u brasno i sahatak ostaviti u friziferu. Ja sve poredam na jednu veliku tacnu.
Peci na vrelom ulju dok ne porumene.
Ovamo skuham jaja , isijecem ih i poredam po tim "sniclama". Izmedju staviti majonezu ili pavlaku i odozgo sitni persun.
Preukusno je i odlicno izgleda. [sm=smiley1.gif]


Nekada pravim bez jaja , i pohujem filete. [sm=smiley1.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Februar (23.2.2016 7:07:57)

Bebo i ja bih recept od tjestenine i mimoza salate. Odlicno izgledaju.[sm=bravo.gif]

Jucer varivo sa svakakvm povrcem.
Danas spanak s krompirom, uz jaja i hrenovke.




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (23.2.2016 11:59:54)

Evo mene konacno...
Mimozu sam pravila po receptu sa RR kuhinje s tim da sam je ovaj put prilagodila po svom ukusu (prva mi je bila suha i majoneza dominirala)...dodala narendane kisele krastavce i smanjila udio majoneze a povecala pavlake....ide kuhani krompir,kuhana jaja,zuti sir nariban,kukuruz i ovaj preliv od pavlake i majoneze...i redala sam kao tortu....ukrug...zavrsila sirom i kukuruzom...[sm=smiley1.gif]

Neko je pitao za pastu...skuhala je do pola s manje vode....i dodala one Lefo brikete spinata....i pavlaka...super ideja za promjenu..malac odusevljen...
Ma on je odusevljen i solo makaronima[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (23.2.2016 20:22:00)

ja skuhala malom tarhanu za večeru i ostat će mu za sutra....
a sutra bi trebala nešto kuhati a veze nemam šta više...dosta sam izredala[sm=zmeden.gif]
naumpala mi sogan-dolma ako uspijem naći sitnog luka gdje...




salmy -> RE: Danas kuhamo - Februar (23.2.2016 21:12:43)

ja danas/ veceras "pritegla" kokos iz Robota[sm=smiley36.gif] a jesmo se ubili




niki83 -> RE: Danas kuhamo - Februar (24.2.2016 8:12:15)

Jucer sam pravila salatu od tunjevine, meksickog mixa povrca, 2 vrsta sira i svjezeg spinata.. bas nam se svidjelo![sm=smiley20.gif] a prilog bio pomfrit iz rerne..




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (24.2.2016 22:25:11)

url=http://www.Slikomat.com/slika/5966780.htm][img]http://www4.slikomat.com/13/0224/pq6-201602.jpg[/img][/url]

Dzinovske kiflice[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Ali ukus fantazija....ludo tijesto koristila pa premazala s dosta putera...uhhhh[sm=love.gif][sm=love.gif][sm=love.gif][sm=sloncek.gif]




MicoTico -> RE: Danas kuhamo - Februar (24.2.2016 22:28:48)

Joj bebo,super izgledaju😍




MicoTico -> RE: Danas kuhamo - Februar (24.2.2016 22:29:41)

Kod nas sarma i pire i projice.




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (24.2.2016 22:43:56)


IZVORNA PORUKA: MicoTico RR

Joj bebo,super izgledaju😍


heeej znaš kako su mekane ženo....ko duša majke mi....[sm=smiley1.gif]




loptica7 -> RE: Danas kuhamo - Februar (25.2.2016 6:23:00)

Jucer punjene paprike s pire krompirom.
Danas domaca juha, burek i sirnica.




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Februar (26.2.2016 15:30:25)

Usla da vidim sta se kuha kod vas :))
Kod nas danas dorucak americke palacinke punjene nutellom a za rucak samo domaca pileca juha jer je mm bolestan pa nema volje nista jesti a ima i malo graha :)
Toliko od mene

BEBO ,opet si nadmasila samu sebe :) svaka cast [sm=bravo.gif]
Imam i ja super recept za kiflice al fakat nemam vremena oko toga jos :( tako da uvijek nesto brzinski




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (26.2.2016 22:04:08)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] hvala Bejbibi...trudim se da nadmašim mamu koja me naučila....aBd...

ja ovih dana imala neki bućkuriš s piletinom...tačnije rižoto s piletinom i povrćem,ubacila i bulgura,fino se sjedinilo...
jutros malom napravila čprbu,nabacala povrća i zgusnula malo s grizom...
dobila domaće pile pa sam ga izdijelila na komade,aBd za vikend hoću reš zapeći s krompirom,dobra stara klasika,nisam dugo...




Crnkica -> RE: Danas kuhamo - Februar (26.2.2016 22:07:36)

danas na meniju kvrguša,kokošija supa za mog bolesnika,i sarma.




bebaa -> RE: Danas kuhamo - Februar (26.2.2016 22:10:07)


IZVORNA PORUKA: Crnkica

danas na meniju kvrguša,kokošija supa za mog bolesnika,i sarma.


brz oporavak bolesniku...
i kvrguša je divna ideja..[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>