Promjena stolice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mrkulja -> Promjena stolice (8.3.2016 9:02:53)

Imam bebu od 6 i po mjeseci i dosad je super napredovao ima 9 kg.Par dana imamo problem sa stolicom kasasta je ( nije proljev) i obilna s tim da je dosad sve jeo i adaptirano mlijeko i kase sa povrcem i vocem ali sad odbija da jede mlijeko mada ga uspijem prevarit da pojede ali sa velikom mukom.Da li je moguce da je zbog zubica nisu mu jos nikli ali slini puno i trpa ruke u usta.Ima li ko kakvo slicno iskustvo??




vedada -> RE: Promjena stolice (8.3.2016 13:24:16)

Vjerovatno zubici. Imaš temu Bebe do 1 rođ. Pa ima divnih savjeta.




LieToMe RR -> RE: Promjena stolice (8.3.2016 15:21:50)


IZVORNA PORUKA: Mrkulja

Imam bebu od 6 i po mjeseci i dosad je super napredovao ima 9 kg.Par dana imamo problem sa stolicom kasasta je ( nije proljev) i obilna s tim da je dosad sve jeo i adaptirano mlijeko i kase sa povrcem i vocem ali sad odbija da jede mlijeko mada ga uspijem prevarit da pojede ali sa velikom mukom.Da li je moguce da je zbog zubica nisu mu jos nikli ali slini puno i trpa ruke u usta.Ima li ko kakvo slicno iskustvo??

Najvjerovatnije da je od zubica mada se stolica malim bebama u tom periodu stalno mjenja zavisi sta jedu. Mojoj malenoj je isto 6 i po mjeseci, imamo 2 zubica za sad (dvije donje jedinice) mada su joj i gornje upaljenje a i donje dvice kao da ce uskoro. Ona doji i ima jedan obrok pa stolica zavisi od onog sta jede taj dan.
A pridruzi nam se svakako na temi bebe do 1. rodjendana. lijepo se druzimo i razmjenjujemo iskustva
i dobro nam dosla [sm=smiley1.gif]




Mrkulja -> RE: Promjena stolice (8.3.2016 19:05:26)

Hvala vam puno na odgovorima
Mada je danas jednom i povratio i imo slabo povisenu temperaturu ali kao sto kazete to su simptomi zubica




bejbibi -> RE: Promjena stolice (8.3.2016 20:01:19)

Draga,stolica im se stalno mijenja ko sto ti je rekla LTM ,al ti ipak prati to povracanje i temp.pa ako bude ponovo povracala i naravno ako ne spadne temp otidjitepedijatru nek pregleda za svaki slucaj




Mrkulja -> RE: Promjena stolice (9.3.2016 7:02:48)

Znam da im se stolica mijenja ali bilo mi cudno jer je sve prije isto jeo ali je imao normalnu stolicu pa sam se malo prepala sa povracanjem i temperaturom pa cu najvjerovatnije morat zakazat vrijeme kod pedijatra jer je i sinoc povraco [sm=smiley13.gif]




LieToMe RR -> RE: Promjena stolice (9.3.2016 9:56:05)

Moja je prije 2 sedmice povracala, pocela ujutru u snu i onda u toku dana jos 2 puta ali imala je i povisenu temperaturu i skontamo da je od virusa koju je svu djecicu zahvatio. Nakon par dana je i starija curica pocela sa povracanjem i temepraturom. Prati, vidi kako se beba ponasa. Najvjerovatnije da je od zubica. Svako dijete ima drugacije reakcije na zubice. Moja je samo nervozna, cesto zaplace nicim izazvana, namazem je gelom ili joj dam mladi luk da glodje. Stolica joj varira. Juce je bila malo rjedja ali isto kod beba je tesko ustanoviti jel se pomjesa sa mokracom ili je sama od sebe rjedja. Mazi desni gelom, prati temperaturu. Sto se tice sirupa meni je bolji panadol od paracetamola jer je ujedno i protiv bolova. Ako zagusti daj mu malo i sirupa.
Mozda mu ide vise zubica odjednom pa ga muci.
Mojoj starijoj sa ( mjeseci izbila 4 gornja odjednom (jedinice i dvice) samo ona je bila super, ni temeprature ni nicega. Kad se nasmijala sve se zabijelilo [sm=smiley36.gif]




Mrkulja -> RE: Promjena stolice (9.3.2016 10:21:27)

Hvala puno na savjetima i nadamo se da ce proc brzo [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]