|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pomoc, sta uraditi
1.7.2017 16:30:58   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Dajte mi savjet molim vas jer u suprotnom necu moci da se ne posvadjam sa muzem, a to mi sad najmanje treba. Trudna sam. Moj muz ide povremeno u centralu firme zbog posla. Tamo saradjuje najviše sa njihovom predstavnicom i svaki put kad ode on sa njom pije kafu po sat vremena, kaze razgovor oko posla. Sada kad je otišao nije mi se ni javio na telefon kad sam nazvala da pitam je li stigao, dalek je put, a nije mi se javio kad je stigao sto inace uradi pa sam se zabrinula. Nije mi se javio kad sam nazvala jer je bio sa njom, u toku razgovor. Ja pucam po savovima. Sta biste vi uradile, napale ga ili?



Kakve veze ima sto si trudna?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: pomoc, sta uraditi
9.7.2017 23:26:28   
Anoniman
Molim vas za savjet. Muz uvijek nadje neki razlog da galami na mene.Nikad mu ne valjam,vrijedja me.Ako kuca ne sija,ako s njim ulazim u bilo kakvu diskusiju.Kaze ja njeg ne postujem i ne slusam, da me roditelji nisu odgojili.Uvijek sam mu prastala da bi sacuvala ovo medju nama, medjutim on mi je sad rekao da nece vise da me dura, da se spakujem i da me vozi da odlazim.nece vise sa mnom da zivi i ako ne odem u roku da ce me silom izbaciti.Sta da radim, sta biste vi?

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: pomoc, sta uraditi
10.7.2017 9:17:13   
ladyblue RR
ja bih upravo kako je rekao....spakovala se i otišla. nisi ti ničija kućna pomoćnica.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: pomoc, sta uraditi
10.7.2017 13:42:55   
ziel
IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja bih upravo kako je rekao....spakovala se i otišla. nisi ti ničija kućna pomoćnica.

potpis.


samo se nadam da imas roditelje ili sestru, brata, nekog ko ce ti pomoci dok budes u kriznom periodu, dok ne nadjes posao ako ga vec nemas... i uzivaj. pa zar bi ostala s njim nakon toga sto te bukvalno ISTJERAO iz kuce?

< Poruku je uredio ziel -- 10.7.2017 13:46:44 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: pomoc, sta uraditi
27.7.2017 20:33:02   
Anoniman
Hvala ladyblue i ziel. Podizem pitanje jer sam mislila da ce se smiriti. Nemamo stvarnih problema. Ali cim se naljuti dere se na mene i ja mu ne valjam nit sam mu ikad valjala. I prije mi je u ljutnji spominjao da ce me spakovat budem li ga zivcirala.A stalno se nervira i nikad ne valjam. Sad ne odustaje ignorise me, bukvalno izbjegava,ode kod roditelja pa sjedi samo da nije kuci i ceka da idem. Ne znam je li ozbiljan niti sta da radim?

(odgovor članu ziel)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: pomoc, sta uraditi
27.7.2017 21:57:02   
teacher75
Odlican text:

http://www.bebamur.com/blog/mihail-labkovski-zdrava-osoba-ne-zeli-da-se-uda

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 9:07:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala ladyblue i ziel. Podizem pitanje jer sam mislila da ce se smiriti. Nemamo stvarnih problema. Ali cim se naljuti dere se na mene i ja mu ne valjam nit sam mu ikad valjala. I prije mi je u ljutnji spominjao da ce me spakovat budem li ga zivcirala.A stalno se nervira i nikad ne valjam. Sad ne odustaje ignorise me, bukvalno izbjegava,ode kod roditelja pa sjedi samo da nije kuci i ceka da idem. Ne znam je li ozbiljan niti sta da radim?



Kako mislis ne znas je li ozbiljan i da nemate stvarnih problema? Ne moras meni odgovoriti. Odgovori sebi. I je li ti bas iz oka ispao da mu ne zelis postaviti granice? Ne mogu vjerovati sta sebi neki ljudi dopuste. Samo zrtve nemaju izbora. Ti nisi nicija zrtva, pa izaberi nesto i zivi s tim!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 9:11:26   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: teacher75

Odlican text:

http://www.bebamur.com/blog/mihail-labkovski-zdrava-osoba-ne-zeli-da-se-uda


Odlican.
Posebno ovo pod 4.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 18:02:47   
Anoniman
Alma mislila sam da nemamo nekih zivotnih problema pa da je mozda zato takav.Niti sam mu sta uradila niti mu zvocam,niti trazim sta nemoguce od njeg.Jednostavno ima kratak fitilj kada sam ja u pitanju.Kriticki me posmatra i cim mu nesto zasmeta izivljava se na meni, dere se i prica da se kaje sto me i upoznao. Ne znam jel ozbiljan jer i prije kad se zbog neceg naljuti ne prica sa mnom i bjezi iz kuce, nije prvi put da ovako reaguje i prijeti.
Da li mislite da i njegovi sve vide i mozda uticu na njeg? Oni su na drugom spratu. Galama se cuje, a on ode kod njih pa ne zna otici. Tv gleda kod njih umjesto kod svoje kuce.Pa po citav vikend i svaki dan odlazi s drugovima s kafe na kafu, naravno sve to oni znaju, a ja sama.
I na taj tekst sto se pozivate.Normalno da ja nisam birala to tako. Jedno je veza a drugo brak, eto vidite da ne mozete znat sta vas ceka. I on je u vezi bio divan i govorio da me voli.

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 21:20:47   
Galicia
Lako je reci volim te, al hajde pokazi.
A vidim tvoj pokazuje. Suprotno.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 22:59:04   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Molim vas za savjet. Muz uvijek nadje neki razlog da galami na mene.Nikad mu ne valjam,vrijedja me.Ako kuca ne sija,ako s njim ulazim u bilo kakvu diskusiju.Kaze ja njeg ne postujem i ne slusam, da me roditelji nisu odgojili.Uvijek sam mu prastala da bi sacuvala ovo medju nama, medjutim on mi je sad rekao da nece vise da me dura, da se spakujem i da me vozi da odlazim.nece vise sa mnom da zivi i ako ne odem u roku da ce me silom izbaciti.Sta da radim, sta biste vi?

Ne kontam sta ti radis u toj kuci?
Fataj se noge zenska glavo...ne mozes ti nikog natjerat da te voli

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 23:01:46   
Anoniman
Ja stvarno ne znam kako bih ja mogla nekome postavljati granice i ne dopustiti nesto. Covjek je pun sebe, on je glavni i njegova je zadnja. Drzi se zajedno s roditeljima i oni se petljaju u nas odnos pa ga i ispituju.Ja sam tu ko pridoslica i na mene gledaju sve troje sa visine.
Stvarno ne vidim rjesenja. A ovako covjek moze u nedogled zamisljat da je nasao neku ljubav pa se udavat po 100 puta jer kako ces znat sta te ceka u braku realno.

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 23:06:29   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja stvarno ne znam kako bih ja mogla nekome postavljati granice i ne dopustiti nesto. Covjek je pun sebe, on je glavni i njegova je zadnja. Drzi se zajedno s roditeljima i oni se petljaju u nas odnos pa ga i ispituju.Ja sam tu ko pridoslica i na mene gledaju sve troje sa visine.
Stvarno ne vidim rjesenja. A ovako covjek moze u nedogled zamisljat da je nasao neku ljubav pa se udavat po 100 puta jer kako ces znat sta te ceka u braku realno.

Sve dok budes razmisljala kao se on "drzi" zajedno sa roditeljima i da ti oni smetaju od tog braka i svakog sljedeceg nece biti nista...
A svakoj koja se udala uvijek smetaju njegoviuser posted image ....
Boze mili jel ikad razmisljate da cete i vi biti ti "njegovi" i da ce ista takva da vas mrzi i krivi za svaki bracni ne uspjeh
Ili trazite iskljucivo muzeve buduce bez roditelja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 23:07:36   
Anoniman
Salmy pa nisam vjerovala sta me snaslo i sve sam prelazila jer priicao mi je da sam mu ljubav jedna jedina da bi me kasnije poceo tetositi za sve zivo. Pa bude malo dobar pa malo los, pa vise mu ja nisam dobra da bi na kraju htio da me najuri. Ne znam stvarno sta da mislim.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 23:21:04   
Anoniman
Pa meni ne smeta niko sto ne mora znacit da ja nekom ne smetam. Ja da imam nesto protiv necijih roditelja prvo ne bih bila kraj njih.Ja samo kazem realno kako se drze zajedno a uostalom oni su ti koji uvijek pricaju da mu majka treba biti najpreca i da nju treba da slusati. Ja njemu ne govorim nista za njih, imam i ja svoje roditelje. Samo ne mozemo ni ja ni ti bilo ko poreci kako se specificni odnosi uspostavljaju na relaciji sin-snaha i kcerka-zet pa taman ista osoba zauzela razlicite uloge iliti bila i svekrva i punica.Ti su odnosi utemeljeni daleko prije nas, cast izuzecima.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: pomoc, sta uraditi
28.7.2017 23:26:47   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Salmy pa nisam vjerovala sta me snaslo i sve sam prelazila jer priicao mi je da sam mu ljubav jedna jedina da bi me kasnije poceo tetositi za sve zivo. Pa bude malo dobar pa malo los, pa vise mu ja nisam dobra da bi na kraju htio da me najuri. Ne znam stvarno sta da mislim.

Ti ko djete...pa svi oni pricaju u pocetku
Sta ima ljubav jedina(to samo u serijama tipa Esmeralda)
Budi mudra zenska glavo...cuj da te najuri...pa nisi ti inkasant jbt

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: pomoc, sta uraditi
29.7.2017 0:10:47   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja stvarno ne znam kako bih ja mogla nekome postavljati granice i ne dopustiti nesto. Covjek je pun sebe, on je glavni i njegova je zadnja. Drzi se zajedno s roditeljima i oni se petljaju u nas odnos pa ga i ispituju.Ja sam tu ko pridoslica i na mene gledaju sve troje sa visine.
Stvarno ne vidim rjesenja. A ovako covjek moze u nedogled zamisljat da je nasao neku ljubav pa se udavat po 100 puta jer kako ces znat sta te ceka u braku realno.



Niko ne zna sta ga ceka, ali zato zivite skupa prije braka par godina. Uglavnom u tih par godina se moze vidjeti jeste li jedno za drugo.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: pomoc, sta uraditi
29.7.2017 7:33:56   
ziel
Samo da se nadovezem na Galicijin post da zive skupa par god.prije braka... to je u nekim mjestima u BiH borba protiv vjetrenjaca. Kao sto je npr.i u mom okruzenju. To ne postoji. Zivot s deckom ne postoji. Postoji samo brak. Ne zato sto sam ja to odredila nego daleko prije moji rodjaci preci pradjedovi nene, a uostalom i vjera. Pa zato se ne moze svakome to ni savjetovati nazalost koliko god pogrijesila s tim brakom.

< Poruku je uredio ziel -- 29.7.2017 7:43:54 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: pomoc, sta uraditi
29.7.2017 9:17:35   
salmy

IZVORNA PORUKA: ziel

Samo da se nadovezem na Galicijin post da zive skupa par god.prije braka... to je u nekim mjestima u BiH borba protiv vjetrenjaca. Kao sto je npr.i u mom okruzenju. To ne postoji. Zivot s deckom ne postoji. Postoji samo brak. Ne zato sto sam ja to odredila nego daleko prije moji rodjaci preci pradjedovi nene, a uostalom i vjera. Pa zato se ne moze svakome to ni savjetovati nazalost koliko god pogrijesila s tim brakom.

Naravno da ne postoji nije ni postojalo....mozda sporadicno neki slucaj...to je sve doslo sa zapada

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: pomoc, sta uraditi
29.7.2017 9:21:24   
salmy
Ono dva mjeseca su zivjet sa Mujom...Pola godine sa Suljom...a gidinu cu biti sa Nihadom
I onda skontam da mi Mujo najvise odgovarauser posted image
Cekaj Mujo nisi ti ni tako los...da mi zivimo skupa zaoprave?user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: pomoc, sta uraditi
29.7.2017 16:00:22   
Galicia
Ja i sta onda ako si zivjela sa njih 10?
Jel ti neko drugi placa racune?
Hoce li te neko drugi pitati jel ti odgovara Mujo ili Meho?
Kome to polazete racune pa ne smijete zivjeti zivot punim plucima?

Moji prijatelji, rodjaci i rodice su svi zivjeli skupa prije braka, neki i sa vise partnera. Zamislite, nikome nista ne fali. Svako svoj dinar zaradjuje i niko nikoga ne pita s koliko ih je spavalo u zivotu. To su price za neki drugi mentalitet.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: pomoc, sta uraditi
30.7.2017 12:43:34   
Anoniman
Ja znam za par slucajeva da su zivjeli skupa ali su to krili.Znaci nije bila javna stvar i poznato cijeloj rodbini i svima vec samo par najbliskijih ljudi iako nisu ni zivjeli u svom mjestu vec mnogo dalje. Kod nas je svasta nesta sramota pa i razvod a ljudi vole da pricaju i etiketiraju druge.

Evo vise ne znam sta da radim. Sve sam ja glupa i nemam mozga. On nista ne radi a meni samo naredjuje de ovo pa de ovo ovako.Ako ne uradim odmah onda sam i lijena i bezobrazna i ne slusam ga i on ce me odvest nazad mojima. Sve me negativno dozivljava i bilo kakav pokusaj price jos vecim napadom zavrsava.
Nedavno mi zaprijetio da se kupim u roku inace ce me za kosu izvuc iz kuce. Posto nisam vec sam cekala da se smiri onda je krenuo izbjegavat kucu. Po cijele dane izlazi s drugovima i bude kod roditelja a kuci samo dode da prespava i ignorise me, samo mi ponavlja da odlazim. Ne znam sta i dokad da cekam.
Najgore mi je to sto me zeznuo, u vezi jedno pricao a u braku drugo i sto su mi otisle godine u nista.

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: pomoc, sta uraditi
30.7.2017 14:34:15   
eminaja
Ja ne mogu a da se ne ubacim user posted image

On tebi toliko puta kaze da ides,a ti i dalje trazis rijesenje za dalje user posted image ne kontam user posted image
Zasto ga moras trpit,zasto ne odes ako ti vec to otvoreno kaze,,cuj on ce te istjerat,prijeti ti,a ti i dalje ne kontas da je to gotovo user posted image

Vjerujem da je tesko,i nije jednostavno ali brate mili ne moze se u takvom braku zivit i na stranu ta ljenost i sve drugo ali da ti svaki put govori da ides,da ce te otjerat i ''prijeti'' time ja to ne bi trpila user posted image
Niko nije niciji rob,sluga...

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: pomoc, sta uraditi
30.7.2017 15:27:02   
ziel
Anonimna toliko toga imamo zajednickog iz tog tvog problema skontah... i kod mene je to bezobrazna lijena ovakva onakva a nece prihvatiti za nista u kuci da pomogne. Najvise me iznervira kad dijete nesto prospe ili isprlja kad kaze ISPRLJALO TI DIJETE SECIJU. ili VIDI KAKAV TI JE PROZOR. Ciji ba prozor? Ova kuca se jos uvijek vodi na svekrovoj majci. user posted image

Ako hoces javi se u pp. Dijelimo veoma slicne probleme.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: pomoc, sta uraditi
30.7.2017 17:01:03   
salmy
Ziel I anonimna vama je bolje da odete od tih budala...
Ka to ne bi trpila da je najbolji frajer u gradu
Koji idioti...dat im dulum zemlje I da krompir okopavaju...nek im motika bude alat a ne tvoja kosa zieluser posted image
Ja bi to otrovala u snu

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pomozite u izboru imena za curetak :)
lillyy85

Pomozite nam u izboru imena za jedan nestašni curetak,s napomenom da nam je prezime dugo :)) Hvala!

Hana (29%)

Uma (22%)

Ema (25%)

Sarah (23%)


Broj svih glasova: 284

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *