Ranica i vodeni baloncici na guzi (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


idana_85 -> Ranica i vodeni baloncici na guzi (30.9.2016 18:53:37)

Pozdrav zenice,
Da li ima ovdje neki pedijatar ili dermatolog?
Maleni ima ranicu na guzi. U nedjelju smo se vratili sa puta bilo je kao bubuljica, odjednom je bila velika ranica. Mazala sam kremom od kantarionovog ulja, stavljala obloge od rivanola, stavljala bivacin ali nista,samo se siri. Jutros je iznad i ispod bila bubuljica, kao na prvoj slici. Odvela sam ga pedijatrici samo je malo bacila pogled rekla UH i propisala mi neki sprej za dezinfekciju i dala rivanol puder dva puta dnevno da mazem, a navece ovu kremu afloderm.
Otisli smo u setnju i kada smo se vratili, skinula sam ga da namazem i vidim da je gornja bubuljica prerasla u baloncic pun tecnosti. Dezinfikovala, namazala rivanol puderom i kad se osusilo obukla gacice. Maloprije je kakio, oprali se i vidim da je i donja mala bubuljica od tecnosti. Isto tako je jucer ispod oka imao malu bubuljicu koja je juce prestala. Jutros iznad oka koja se crveni okolo,vise izgleda kao ujed komarca i blago se to crvenilo siri. Sta da radim i sta je ovo?

[img]http://www4.slikomat.com/13/0930/jgc-145184.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0930/9el-145085.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0930/usx-145281.jpg[/img]




Skvo RR -> RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi (2.10.2016 14:44:39)

Vrlo zarazan, ovo je impetigo ili slatka krasta, odvedi opet pedijatru. 🤔






idana_85 -> RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi (4.10.2016 15:51:48)

U pravu si Skvo, bas podsjeca na to. Ove slike na google su strasne. On vjerovatno ima blazi bolik. Ove dvije i jos jedna ispod mu je pukla,bila je mala jedva vidljiva a ranica je prilicna. Ja dezinfikujem sprejem, zatim namazem puderom rivanola i tako dva puta dnevno. Nocu stavljam ovu kremu. Srednja je sada roza skoro je prestala i ove dvije se suse. Ne znam da li bih ga sada trebala voditi?
Zaista vodim racuna o higijeni, tretiram ih i ves mu obucem, sav bijeli ves otkuhavam,rukice peru obojica stalno...sreca pa nije se jos vise prosirilo :(




Visnja RR -> RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi (4.10.2016 22:08:29)

A Å¡ta je pedijatrica rekla? [sm=smiley13.gif]

Nadam se da će sve brzo proći[sm=smiley31.gif]




Skvo RR -> RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi (5.10.2016 11:51:04)


IZVORNA PORUKA: idana_85

U pravu si Skvo, bas podsjeca na to. Ove slike na google su strasne. On vjerovatno ima blazi bolik. Ove dvije i jos jedna ispod mu je pukla,bila je mala jedva vidljiva a ranica je prilicna. Ja dezinfikujem sprejem, zatim namazem puderom rivanola i tako dva puta dnevno. Nocu stavljam ovu kremu. Srednja je sada roza skoro je prestala i ove dvije se suse. Ne znam da li bih ga sada trebala voditi?
Zaista vodim racuna o higijeni, tretiram ih i ves mu obucem, sav bijeli ves otkuhavam,rukice peru obojica stalno...sreca pa nije se jos vise prosirilo :(

Idana odvedi, mora antibiotik da pije, jer je bakterija u pitanju....:(...insistiraj na antibiotskoj kremi i oralno antibiotiku. Sretno...javi nam se.




idana_85 -> RE: Ranica i vodeni baloncici na guzi (11.10.2016 15:13:04)

Nisam ga vodila :( HB povuklo se, samo se jos malo zna gdje su bile ranice, roskasto, on je super, niko vise nije stradao, nadam se da ce tako i ostati. Citala sam bas o ovoj bolesti i kazu da moze i sama od sebe proci ako je blazi oblik. Ja sam to redovno dezinfikovala mazala puderom rivanola i ovom kremom koju je dala pedijatrica i tako smo se izvukli hb




Stranica: [1]