Refundacija vto-a u Sarajevu (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


vrabchica -> Refundacija vto-a u Sarajevu (4.10.2016 11:22:43)

Drage moje zene,
Kao prvo da se zahvalim Bogu sto su u Sarajevu konacno poceli sa refundacijom za vto.
Eh sada ima li iko ko mi moze detaljno objasniti kojim redosljedom se ide da bi se to predalo na komisiju.
Procitah da se sa racunom od klinike u kojoj se radi vto dodje na komisiju i oni odobre/ne odobre, a onda mi prijateljica rece da prvo sve nalaze moras prikupiti, pa onda predas na komisiju. I koji su nalazi?
Dakle moramo na vto [sm=smiley13.gif]ali eto, srecom upadamo to refundiranje, jer tek krecemo sa tim.
Pa eto molim drage forumasice da mi malo pomognu.
Hvala puno.




Visnja RR -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (4.10.2016 11:30:57)

Ne znam detalje
Za koju si se kliniku odlučila?

evo u teksti pise nesto

http://www.ringeraja.ba/clanak/odluka-o-refundiranju-sredstava-za-vto_2661.html#

ali ti detaljno mogu reći i ljudi u klinici za koju si se odlučila

Nadam se da će i nase članice koje su radile refundiranje pomoći s informacijama
Sretno! [sm=bravo.gif]




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (4.10.2016 11:50:40)

Bili smo u New Life-u, i na vecu ljubaznost jos nisam naisla. Zaista su divni. Sada sam mislila prvo zaganjati ovo, pa onda otici i u Bahceci na konsultacije. Meni iskreno ljubaznost na prvu igra veliku ulogu.
Ja upadam u kriteriji za ovu refundaciju po svim stavkama... samo bih da me neko uputi kojim redom to ide.




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (6.10.2016 7:36:38)

Samo malo da podignem temu, jer ne mogu da vjerujem da niti jedna forumasica, makar iz drugog kantona, nece da napise kakva je procedura. [sm=zmeden.gif]
Lijep pozdrav...




ruza1984 -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (13.10.2016 12:42:50)

Ja sam gledala odluku koja je objavljena na stranici Zavoda, gdje su nabrojani dokumenti za refundaciju...

Između ostalog treba i konzilijarno misljenje komisije na UKC (Klinici za ginekologiji...) Ja sam zvala navedenu kliniku pošto je to novo kaze jos nemamo informacije pa da je najbolje doci na kliniku odjel za Sterilitet pa se raspitat. Ja jos nisam otisla. Vjerovatno treba misljenje konzilija da ne postoji mogucnost prirodne trudnoce ili sl.
Ako saznam nesto dodatno, napisacu...

http://www.kzzosa.ba/files/pages/ODLUKA.pdf

U sustini ne mozes nista refundirati dok sve ne platis :) tako da kad zavrsis postupak onda Zahtjev sa svim dokumentima...Valjda ce bit i dodatnih pojasnjenja




maxus svratila -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (13.10.2016 14:15:43)

Evo ja ću napisati kako je u Tuzli.

Od ginekologa koji me je vodio sam morala dobit napismeno da ne mogu ostavrit trudnocu na prirodan nacin, i da me upucuje na VTO.
Zatim sam uz preporuku sve nalaze koje sam radila predala u ambulantu za sterilitet sa podacima mojim i muzevim.
Nakon par dana su nas pozvali sa Gradine i dobili smo pozitivno misljenje od konzilija

U zavod sam otisla da se informisem, i oni su mi rekli da kad uradim oplodnju, onda račun uz misljenje kozilija predajem njima zajedno sa zahtjevom za refundiranje novca.

Ono klasicno:
Poštovani,
obracamo vam se za zahtjevom za povrat dijela novca oplodnje, u prilogu prilazemo račun klonike, misljenja doktora, kao i konzilijarno.




ruza1984 -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (20.10.2016 16:48:37)

Je li se iko raspitao kako se pribavlja konzilijarno misljene u UKCS?




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (26.10.2016 21:07:25)

Evo, ja sam bila prije dvije sedmice i dobila potvrdu na osnovu dva nalaza (oba iz privatne ustanove). Ja sam prije dva mjeseca saznala da moram na vto i razlog tome je zacepljen lijevi jajovod a to je potvrdjeno hsg-om. Desnog jajovoda i jajnika nemam (odstranjeni zbog dermatoidne ciste). Ponijela sam samo ta dva nalaza i dr. Edin Idrisbegovic mi je bez problema dao potvrdu. Tada nije bila oformljena nikakva komisija.
Prije tri dana mi je prijateljica javila da su oformili istu, pa moram opet na gak dami potvrdu potpisu jos tri doktora.
Eto. Javim kakva je dalja procedura.




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (27.10.2016 10:49:06)

Izvinite na greskama, zurim pa ne provjerim kako treba [sm=smiley36.gif]




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (28.10.2016 11:26:24)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Dobila sam potvrdu od konzilijarne komisije BEZ PROBLEMA [sm=bravo.gif].
Komisija je petkom i narucuju samo po deset zena, sve ostale narucuju za slijedeci petak. I TREBA UPUTNICA, ja nisam imala i platila sam 15 km.

Vrlo su ljubazni i jako expeditivni.

Po zavrsetku postupka se ide u zzo sa tom potvrdom, racunom od klinike, vjencanim listom i jos nekim papirima... E onda je do njih kada ce isplatiti...

Nadam se da ce i ostalim zenama bar malo biti od pomoci ove informacije.

Sretno drage moje trudilice [sm=smiley27.gif]




ajllin -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (20.11.2016 20:34:45)

I ja sam sve to predala sto je trebalo od papira. Onda su mi rekli da trebaju i nalazi mada nigdje ne pise da trebaju al eto barem to nije bilo tesko jos da dopunim jer ih imam na hrpe [sm=smiley36.gif]. Pa vidjet cemo sta ce biti ☺




ruza1984 -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (22.11.2016 20:17:01)

Jesi li predala u Zavod? Sto ce zavodu nalazi ako ne pise u odluci ne kontam?




ajllin -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (22.11.2016 20:24:15)

I ja sam to isto rekla sluzbenici, zbog cega hrpa nalaza kad je konzilij dao potvrudu u koj pise razloz za IVF. Kaze ona moguce da ce vam traziti a i kao svi predaju nalaze. Ja ono kontam hajd dobro mogu predat. I jos mi je rekla da ni jedan zahtjev jos nisu uzeli da rade 😮 pa kao bolje je da se preda. Predali smo prosle sedmice




ruza1984 -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (23.11.2016 8:00:07)

Moj muz je predao bez nalaza, niko mi nije rekao da treba. Predala sam dokumente po odluci ako im treba jos nesto dodatno nek traze pa necu trpat hrpe nalaza... ja gluposti.




ajllin -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (23.11.2016 18:35:24)

Samo da bude plusica na testu za ostalo je lako 😄😄 sretnoo




vrabchica -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (9.1.2017 10:11:43)

Dame moje, imam pitanjce 😊 Uz sve dokumente koji se predaju za refundaciju vto-a traze li i racun od lijekova, i hoce li priznati racun od lijekova koji su nabavljeni u Srbiji?




Dušica81 -> RE: Refundacija vto-a u Sarajevu (27.3.2019 21:17:42)

Pozdrav! Da li je neka od vas u skorije vrijeme dobila refundaciju troškova za VTO? 




Stranica: [1]