govor (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


negeba -> govor (19.12.2016 17:04:40)

zdravo! jel može pomoć jel malo sam zabrinuta... beba je rođena 15 dana prije, udahnila mekonij... sad ima 9mj. i još uvijek ne govori u slogovima... uglavnom viče 'aaa', 'eee', gaaa, bruji, ali ništa više...jel neko ima slično iskustvo? hvala vam




ladyblue RR -> RE: govor (20.12.2016 13:07:19)

ima 9 mjeseci i još ne govori? jesi ti ozbiljna ili nas zezaš?




negeba -> RE: govor (20.12.2016 14:10:59)

ozbiljna sam!




ninuska -> RE: govor (20.12.2016 14:16:41)

Nemas razloga za brigu. Bebi je tek 9 mjeseci. A nije da nista ne govori. Moj je na slogove jedino izgovarao ma ma, da da.
Neka djeca kasnije progovore, a tvojoj bebi je tek 9 mjeseci.
Sad ima 15 mjeseci i brblja nesto na samo njemu poznatom jeziku. Pokusava ponoviti neke rijeci.




aidana -> RE: govor (20.12.2016 21:47:09)

Meni ova vasa situacija djeluje zaista bezazleno, i ja stvarno ne vidim razlog za brigu. To je beba od 9 mjeseci. Moj djecak nije ni sa godinu i po govorio i dr je bilo ok jer je sve razumio. Dijete kasnije normalno progovorilo bez problema.

Mi roditelji znamo nekad s prvim djetetom malo pretjerati, sve proucavati, ispitivati, voditi dr zbog gluposti, jos kad dodje komsiluk sa komentarima tipa "jos ne radi to i to (puze, hoda, prica...)" "moj je to radio vec sa .. mjeseci"....onda covijek pocne preispitivati, guglati pa naleti na svasta...treba se malo opustiti




Galicia -> RE: govor (20.12.2016 23:43:01)


IZVORNA PORUKA: negeba

ozbiljna sam!



Krenes prvo sa sevdalinkama, tipa "posla voda, od brijega do brijega" i tako mjesec dana. Kada to savlada, onda se saltas na malo teze pjesme itd itd. Do godine i po, garantujem da ce biti primljen na kakav broadway musical.
Ili pinkove zvezdice.
A jel ti tipkas iz neke ustanove ili?




salmy -> RE: govor (21.12.2016 12:10:56)

Sjećam se da je moj dečko sa 9 mi. Upisao pravosudni...Ko sad mi ona slika pred očima

Šalu na stranu...Sve je to normalno...Sta možeš očekivati od bebe da priča...Neko prije neko kasnije progovori




Stranica: [1]