RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (7.1.2017 21:13:29)


IZVORNA PORUKA: manuela

Zenice jeste li vi povijali bebe ( siroki povoj) I da li planirate sad ?


Nisam nijedno i ne planiram ni trece :) mislim da im je onaj pampers dovoljan [sm=smiley36.gif]i sve ok sa kukovima bilo




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (7.1.2017 21:14:13)



SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA[sm=bravo.gif]


JANUAR 2017 [sm=smiley1.gif]

04.01 pcelica 23[sm=modricrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif]
05.01. NARI
06.01. midnight489 [sm=rozacrtici.gif]porodila se[sm=bravo.gif]03.01
19.01. aidicaa [sm=modricrtici.gif]



FEBRUAR 2017 [sm=smiley1.gif]

02.02. saraa
02.02. manuela [sm=modricrtici.gif]
05.02. Zeze
09.02. Bubamara92 [sm=modricrtici.gif]
28.02. Lina85



MART 2017 [sm=smiley1.gif]

05.03. ananas_ze [sm=modricrtici.gif]
06.03. bejbibi [sm=modricrtici.gif]
17.03. Amela89 [sm=modricrtici.gif]



APRIL 2017 [sm=smiley1.gif]

30.04. Daj daj[sm=modricrtici.gif]


MAJ 2017 [sm=smiley1.gif]

11.05. strepnja
22.05. anandi [sm=modricrtici.gif]



JUNI 2017 [sm=smiley1.gif]

5.6. Mina 90 [sm=rozacrtici.gif]


JULI 2017[sm=smiley1.gif]

12.7 Zelimo bebu
14.07 Maca91


AVGUST 2017 [sm=smiley1.gif]

21.08. Andy_Bec
Orhideja2505
Covered
3godine




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (7.1.2017 21:17:16)

Vecer zenice ,kako ste :) ja evo pod dekom u dnevnoj .A zaspala,M se vrti al ce zaspati uskoro pa sam ih ostavila u spavacoj. ..
Ja evo gledam seriju ,jos da imam tofife bilo bi super [sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 9:05:15)

Dobro jutro [sm=kava.gif][sm=kava.gif]

Jeste se naspavale ?
Mene je jutros probudila neka ostra bol na desnoj strani ,jedva sam se okrenula .ko ligament da se rastezao..bas grozno
A vec dva dana me pupak boli [sm=zmeden.gif] malkice je ispupcen i tu me boli na dodir .makar lagano prolazila rukom ono boli ...nije mi se dosad ovo desavalao.citala sam da je normalno al ko ce ga znati .pitat cu na kontroli aBd




ziel -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 10:50:15)

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela

Zenice jeste li vi povijali bebe ( siroki povoj) I da li planirate sad ?


Nisam nijedno i ne planiram ni trece :) mislim da im je onaj pampers dovoljan [sm=smiley36.gif]i sve ok sa kukovima bilo

Nisam ni ja povijala. Evo ga hoda, trci, skace, sve normalno...




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 11:16:37)

Dd Zenice moje... nisam imala nikako vremena da ulazim i čitam i pišem vam...
radim svaki dan i onda trčim po Davida u vrtić pa u kupovinu pa kući pa kuhanje, pranje, spremanje Itd...
Juce smo imali goste koji su tu prespavali pa sam cjeli dan kucala nesta i evo ispratili ih oko 10 idu kući sada imaju 700 km da voze..

Ja vam muku mučim sa mučninama evo danas prvi dan otkako je bolje ;) malo imam neki pritisak Dole i bas mi čudno to ;( valjda je sve ok tek 18 imam kontrolu kod doktora Uf Ko će izdržati ...

Čestitam pčelici i Midnight na Bebicama da su vam žive i zdrave i da se sto prije oporavite ;)

Kod nas je sinoć počeo snijeg padat i Eno još pada neprestane i bas ga je napadalo pa ću popodne malo sa d van da ga grudvam..

Sve ostale mazite Pule ljubim vas




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 11:17:56)

Sto se tiče sikorokog povijanja to se neradi ovdje nigdje i ja D nisam povijala i Eno 2 godine ima sve hvala dragom Bogu ok trci i skače bez problema ...




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 11:20:24)


IZVORNA PORUKA: covered


IZVORNA PORUKA: manuela

Covered nista bas ne mozes?
Ni suhu kiflu keks...?
Bas tesko al utjeha je da je to ocekivano u trudnoci.
Ja Sam malo od 7 mog mj. imala mucnine jedino suhe kifle i kisela mi godile...


Nista, bas nista. Kad povratim dobro budem pa pojedem nesto minimalno i nakon 10 min opet muka i sve tako. Zedna sam a ne mogu da pijem. Dzaba svak misli da ce njega masiti [sm=smiley13.gif]


Draga ja sam kupila tablete od dzumbirovog korijena i pomažu mi.. pokušaj da nađeš tako nesta ili čaj od dzumbira ili bombone od dzumbira ja sam i to kupila ;) ja mogu sve da jedem čak nasuprot imam mučnine ali zderem kao luda i već imam 62 kile Tj 2 kile vise 😱😱😱




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 16:29:02)

Dancek .pa gdje ste drage [sm=zmeden.gif]
Ja bukvalno citav dan pratim A da mi se ne upisa u gace ,skinula sam joj pelenu pa je stalno na tutu ili solju stavljam ..hB 4x u tutu piskila i jednom u gace[sm=smiley36.gif] nekad kaze da joj se piski al ugl ja je tjeram da ide ...dok ne skonta da kaze bice svega




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 16:32:07)

Dan zene kod nas je prehladno i cini mi se da nikako ne popusta...prozori su mi unatoc grijanju smrzli po dnu...uzas zivi...
Nego da vas pitam kako sam smrcala par dana i naravno stalno brisala nos aad mi se ispod nosa pojavio kao neki herpes nisam sigurna jel pravi herpes da li je opasan u trudnoci i cime smijem tretirat? Trenutno mazem sa nekom biljnom kremom...
Kako ste vi pregurale i kako gurate na ovoj hladnoci?
Manuela ne znam sta da ti kazem za to siroko povijanje neke da neke ne meni je prvo ja nista ne znam [sm=smiley36.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 16:57:06)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Dan zene kod nas je prehladno i cini mi se da nikako ne popusta...prozori su mi unatoc grijanju smrzli po dnu...uzas zivi...
Nego da vas pitam kako sam smrcala par dana i naravno stalno brisala nos aad mi se ispod nosa pojavio kao neki herpes nisam sigurna jel pravi herpes da li je opasan u trudnoci i cime smijem tretirat? Trenutno mazem sa nekom biljnom kremom...
Kako ste vi pregurale i kako gurate na ovoj hladnoci?
Manuela ne znam sta da ti kazem za to siroko povijanje neke da neke ne meni je prvo ja nista ne znam [sm=smiley36.gif]


Ja sam imala herpes sada i stavljala sam kaladont ..mm pitao za kremu i nisu mu dali nista u apoteci .zato sam kaladont stavljala par puta .odmah je nakon prvog puta presusio al ke kasnije bila krasta dugooooo ...oko 2sedmice [sm=hudicek1.gif]
Bitno da me nije bolilo i svrbilo ...




Maca91 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 17:12:51)

Veče žene,ova hladnpća je više pretjerala vala [sm=smiley36.gif]
Mene od sinoć grlo uhvatilo,ne mogu da gutam,boli nenormalno [sm=smiley13.gif] Grgljam žalfiju čitav dan,ni malkice nije popustilo. Negdje pročitah da je dobra topla limunada sa medom,da ću sad praviti i to.




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 17:31:33)

Bejbibi ovo sto sam ja mazala je neka krema sa propolisom...ali ako i ti moze da naskodi necu...stavit cu kaladonta onda...ma mene niti svrbi niti boli samo je nekako krastasto...ruzno i crveno...




aidicaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 20:10:07)

Vece drage moje 😀
Prvo da cestitam januarskim porodiljama, nek su vam zive i zdrave vase bebice [sm=bravo.gif]
Ja Sam pocela polako da odbrojavam, u petak Sam usla u 39 nedelju, termin aBd sad 19/1 [sm=bravo.gif]
Bas Sam uzbudjena, torba je uglavnom spremna 😉.
Sto se sirokog povijanja tice nisam ga primenjivala ni kod prvog deteta pa necu ni sad.




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 21:36:06)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Bejbibi ovo sto sam ja mazala je neka krema sa propolisom...ali ako i ti moze da naskodi necu...stavit cu kaladonta onda...ma mene niti svrbi niti boli samo je nekako krastasto...ruzno i crveno...


Ma ne bi trebalo skoditi ako je na biljnoj bazi :) pogotovo propolis .ja sam htjela napisati da mozes nesto sa propilisom staviti al zaboravila..djeca su me raspamaetila danas [sm=smiley36.gif]odnosno A ...citav je dan pratim jer sam joj skinula pelenu ,a ne zna jos reci kad joj se piski il kaki pa sve tjeraj na tutu ,na solju ..uh bas mi se oduzio dan ccc...al zadovoljna sam :)




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 21:36:32)


IZVORNA PORUKA: aidicaa

Vece drage moje 😀
Prvo da cestitam januarskim porodiljama, nek su vam zive i zdrave vase bebice [sm=bravo.gif]
Ja Sam pocela polako da odbrojavam, u petak Sam usla u 39 nedelju, termin aBd sad 19/1 [sm=bravo.gif]
Bas Sam uzbudjena, torba je uglavnom spremna 😉.
Sto se sirokog povijanja tice nisam ga primenjivala ni kod prvog deteta pa necu ni sad.


Blizi se blizi [sm=bravo.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 21:38:19)


IZVORNA PORUKA: Maca91

Veče žene,ova hladnpća je više pretjerala vala [sm=smiley36.gif]
Mene od sinoć grlo uhvatilo,ne mogu da gutam,boli nenormalno [sm=smiley13.gif] Grgljam žalfiju čitav dan,ni malkice nije popustilo. Negdje pročitah da je dobra topla limunada sa medom,da ću sad praviti i to.


Draga mozes one tablete tantum za grlobolju ..al ako ne prodje morat ces antibiotik al to jedino ginwkolog propisujw..ja sam sa A morala antibiotik piti jer me uzasno bolilo a plasila sam se da nije gnojna angina.to je uzasno ne daj Boze




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 22:08:44)

Nego nesto citam po netu jeste vi radile briseve u trudnoci?




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 22:14:11)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Nego nesto citam po netu jeste vi radile briseve u trudnoci?


Meni su u slo radili bris u 4mj ja mislim ..tad sam tamo isla prvi put na kontrolu pa zato ..mislim da bi i ranije uradili da sam bila tamo...a u prijasnjim trudnocama nisam [sm=zmeden.gif]
Vodila ih ovdje kod nas




lejla80 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (8.1.2017 22:52:36)

Evo i mene da mahnem, uspavala sve indijance pa tražim kakvo sijelo na forumu. Izgleda da su se svi ususkali i spavaju hah...

Čestitam novim mamicama i nek se jave na temu o bebama, tamo baš fali male raje da razmjenjujemo mišljenja.

Ja sam radila briseve u devetom, na početku. U Vojnoj insistiraju na njima. Želimo bebu ako te još šta zanima možeš u pp, jer ne pratim redovno temu.

Što se tiče širokog povijanja i sad neki savjetuju mada mene to baš čudi. Ja nisam ni jedno povijala. Zijanila sam se nedavno na snimanju kukova kad nas posavjetovase da u šestom mjesecu posjedamo bebe, ono kao da ih podupiremo jastucima [sm=zmeden.gif] Lično nisam za to nasilno posjedanje jer beba će sama sjesti kad bude spremna. Jesam držala bebu pomalo u krilu i podizala položaj u kolicima i hranilici ono blago, ne potpuno da sjedi.

Terminusama želim što lakše porode i ishodajte se dok možete, jest da je prehladno vani al poželi se hodat a sa bebom je baš komplikovano, sve nešto na frku.




Mina90 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (9.1.2017 1:19:27)

Sta je ovo, kakvo je ovo zatisje ?
Evo da vas pozdravim I nesto pitam, bezze se osjecam [sm=smiley19.gif]
Kad se pogledam u ogledalo izgledam grozno [sm=smiley19.gif]
U 19 smo tjednu, a dobila sam 4,5 kg, sto je puno...zatrudnila sam sa 65,5 kg, a sad imam 70 kg... [sm=smiley13.gif] visina mi je 178, nekako bas golemo izgledam samoj sebi I ne osjecam se uopce fino I pozeljno svom muzu [sm=smiley13.gif]




ziel -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (9.1.2017 7:05:05)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Nego nesto citam po netu jeste vi radile briseve u trudnoci?

Kod nas na TK ako ides u D.Zdr.da vodis trudnocu, niko ti briseve nece pomenuti. Ako ides privatno onda ti kazu trebas uraditi, i to ne svaki ginekolog. Svaki ima neki svoj princip. Ja sam radila u 34.nedjelji trudnoce




ziel -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (9.1.2017 7:06:59)

IZVORNA PORUKA: Mina90

Sta je ovo, kakvo je ovo zatisje ?
Evo da vas pozdravim I nesto pitam, bezze se osjecam [sm=smiley19.gif]
Kad se pogledam u ogledalo izgledam grozno [sm=smiley19.gif]
U 19 smo tjednu, a dobila sam 4,5 kg, sto je puno...zatrudnila sam sa 65,5 kg, a sad imam 70 kg... [sm=smiley13.gif] visina mi je 178, nekako bas golemo izgledam samoj sebi I ne osjecam se uopce fino I pozeljno svom muzu [sm=smiley13.gif]

Potpuno razumijem taj osjecaj, isto sam sve prosla... Ali dodje to sve na svoje poslije poroda. Samo shvati da si ti trudnica, a sve trudnice su lijepe jer nose zivot u sebi. Znas da mnoge zene nemaju tu mogucnost... a tebi je Bog podario tu moc da budes trudnica i aBd majka [sm=smiley1.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Bubamara92 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (9.1.2017 8:16:00)

Jutro drage evo kafica [sm=kava.gif] jestel se naspavale...
Manuela ja sam A samo rukice malo pelenom zamotavala 2-3 dana i to je to...i sad planiram tako a sto se tice nogica mislim da je pampers dovoljan...
Kod mene svaki dan se sve vise spusta stomak uskoro bi mogla i doc bebaca. Kaze dr...da se poceo spustat u porodjajni kanal...ostake zenice kako ste mi...
Zenice s mucninama probajte sa limunovim bombonama meni su znale pomoci...




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-JANUAR (9.1.2017 9:18:30)

Jutro zene .da se brzinski javim .opet pratim A po kuci pa moram stalno biti [sm=zz_running.gif][sm=zz_hot.gif]
MINA ma svaka prolazi tu fazu ...al shvati da si trudna i da je sve to normalno [sm=smiley1.gif] nemoj zbog toge se osjecati lose ili padati u neku depresiju ..pupo ce jos vise rasti i sigurno ces se debljati vise ,zavoli to :)) ja bar u trudnoci jedem sve sto zelim i ne cuvam se kila nikako to mi je jedini period kad ne moram paziti ( a inace ni ne pazim nesto posebno)
Ajde nemoj se deprimirati bezveze ;) sve ce te kile otic kad rodis...a muz treba biti presretan jer si debeljuca [sm=smiley36.gif] nosis zivot u sebi eeej ;)

Evo mene zvanicno u 8.mj[sm=bravo.gif] pune 32sed :)





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>