RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 15:23:58)

U mashala raspisale ste se hehe
Pa tako cu i ja naredni petak aBd [sm=smiley36.gif]ponijet sa sobom sta i pojest ..inace pred kontrolu nit mogu soavati ,nit jest [sm=smiley13.gif]




manuela RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 15:45:50)

Ja sam se i pred porod najela[sm=smiley36.gif]
Bolovi ubise a ja jedi jedi[sm=jezicek.gif]
Kad sam se najela otisla da legnem i puce vodenjak...
Ostalo je historija[sm=smiley1.gif]




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 17:04:03)

Cao bebele, kako ste mi
bejbibi ista sam ti, kad trebam na kontrolu nista ne jedem. Mada imam naviku da pojedem nesto slatko prije, ali moj lopov tvrdoglav pokazuje se kad je njemu cejf...sta god ja jela ili pila prije on tjera po svome[sm=smiley36.gif]

zelimo bebu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za 20. Boze kako vrijeme leti, ko jucer si cekala betu [sm=smiley1.gif]

Ja sam danas 27+4, bebac aktivan 100 na sat. Danas smo isli odradili nalaze da pripremimo za utorak da ponesemo na pregled. Vidim da mi je urin opet los, i urea mi je ispod ref vrijednosti, ali zato kks mi je ok. Iskreno jedva cekam da odem dr i da me pored uz pregleda i vaginalno. Razumijem da su bolovi i raznorazna ziguckanja normalna, da se sve siri ali ja ne mogu setat 10min a da me ne pode po dnu stmaka presjecat, pa kao da me neko reze nozem....a da ne pricam o pritisku i osjecaju na tiskanje. Bas se brinem [sm=smiley13.gif] Se dok sam u stanu pa svako malo legnem ok je.

manuela kako si mi ti, kako [sm=duda.gif]




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 17:53:06)

ANANDI i meni je tako bilo u drugoj trudnoci .znaci ja od 7 mj nisam mogla dva koraka napraviti bukvalno kolko me znalo boliti ...a i prije isto ...ja sam nisko nosila ,plus na pocetku prokrvarila pa pila dabroston do 5 mj .sve mislila prije vremena cu se poroditi jer sam stvarno imala bolove ,ma ko da ce sve izletiti iz mene[sm=smiley36.gif] a prenijela 7 dana [sm=smiley36.gif] i to bi cura sigurno jos koji dan ostala da nisu inducirali porod ..
Ti lezi odmaraj kad god te uhvati a i otidji doktoru da budes rahat :)




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 17:56:51)


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Ja sam se i pred porod najela[sm=smiley36.gif]
Bolovi ubise a ja jedi jedi[sm=jezicek.gif]
Kad sam se najela otisla da legnem i puce vodenjak...
Ostalo je historija[sm=smiley1.gif]

Manuela jesu li ti klistir radili ...joj mene toga tako neugodno ak se sta desi na porodu[sm=smiley36.gif]
Zato prije poroda nit jedem nit pijem . A opet kad sam A radjala ujedno sam se i uneredila da izvinete [sm=zz_giggle.gif]
Bas me sramota toga haha ..al kazu to je normalno da se desi ...al opet meni bilo neugodno [sm=smiley36.gif] ...tako da bi najradije klistir da mi rade ..a ovdje sam pitala ,rade po potrebi ..ako sam previse otvorena kao ne rade ..na sta ce to izgledati ne znam [sm=smiley36.gif]jos meni nije ni u jednoj trudnoci vodenjak pukao tako da ne znam uopstw kako to treba da izgleda [sm=smiley36.gif]mislim citala sam ,cula sam al et ne znam kolko onda imam vremena do bolnice ,spremanje ,tusiranje itd ...ima li se vremena za to uopste ili pravac bolnica




ananas_ze -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 18:25:36)

Anandi kolika ti je urea?
Meni 1.7 sad kad sam internisti isla pita jedem li meso, rekoh jedem, kaze moras vise pojede ti beba sve[sm=smiley36.gif]
A ks mi je isto ok.




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 18:46:12)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Anandi kolika ti je urea?
Meni 1.7 sad kad sam internisti isla pita jedem li meso, rekoh jedem, kaze moras vise pojede ti beba sve[sm=smiley36.gif]
A ks mi je isto ok.


kod mene je 1,9. Pa sve je moguce...ja svaki dan imam jedan mesni (teletina,junetina ili piletina) obrok+ prilog povrce. Sad sam bas jela supu sa teletinom i zapekla teleceg vrata u tepsiji sa jednim krompirom+kisele krastavice [sm=smiley36.gif]




anandi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 18:49:15)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

ANANDI i meni je tako bilo u drugoj trudnoci .znaci ja od 7 mj nisam mogla dva koraka napraviti bukvalno kolko me znalo boliti ...a i prije isto ...ja sam nisko nosila ,plus na pocetku prokrvarila pa pila dabroston do 5 mj .sve mislila prije vremena cu se poroditi jer sam stvarno imala bolove ,ma ko da ce sve izletiti iz mene[sm=smiley36.gif] a prenijela 7 dana [sm=smiley36.gif] i to bi cura sigurno jos koji dan ostala da nisu inducirali porod ..
Ti lezi odmaraj kad god te uhvati a i otidji doktoru da budes rahat :)


Valja nam sve izdrzat, ma jake smo mi a da nismo ni svjesne koliko.
dr mi je prije 4-5 sedmica rekla da je nisko bas kad sam isla na 4d, glavica je bila skroz u karlici. Dr mi je tad rekla da malo vise lezim i isla sam naredne dvije sedmice na uz, bebica se digla i postavila vodoravno ispod pupka. Kao da ne brinem jer je jos uvijek mala beba. I dalje je izgleda tako postavljena, jer je bas nisko osjetim.
A na sve to i kicma me pocela bolit, negdje na sredini [sm=smiley36.gif]
Sad mi je redovni pregled pa cu vidjet s dr mozda da uzmem pojas.




3_godine -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 21:10:32)

Moje linije mozete obojiti u plavo na spisku trudnica, mi smo [sm=modricrtici.gif] :) :)
Danas smo 17+2. Dr me opet poslai na bolovanje (cak sam jednu cijelu sedmicu radila). Na uzv se vidi kontrakcija s prednje strane materice pa mi je ukljucio Mg, sto vec pijem par dana kao i duphaston. Je li se neka susretala s ovim koliko je opasno? Malo sam se ipak zabrinula....




manuela RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (24.2.2017 21:18:40)

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Ja sam se i pred porod najela[sm=smiley36.gif]
Bolovi ubise a ja jedi jedi[sm=jezicek.gif]
Kad sam se najela otisla da legnem i puce vodenjak...
Ostalo je historija[sm=smiley1.gif]

Manuela jesu li ti klistir radili ...joj mene toga tako neugodno ak se sta desi na porodu[sm=smiley36.gif]
Zato prije poroda nit jedem nit pijem . A opet kad sam A radjala ujedno sam se i uneredila da izvinete [sm=zz_giggle.gif]
Bas me sramota toga haha ..al kazu to je normalno da se desi ...al opet meni bilo neugodno [sm=smiley36.gif] ...tako da bi najradije klistir da mi rade ..a ovdje sam pitala ,rade po potrebi ..ako sam previse otvorena kao ne rade ..na sta ce to izgledati ne znam [sm=smiley36.gif]jos meni nije ni u jednoj trudnoci vodenjak pukao tako da ne znam uopstw kako to treba da izgleda [sm=smiley36.gif]mislim citala sam ,cula sam al et ne znam kolko onda imam vremena do bolnice ,spremanje ,tusiranje itd ...ima li se vremena za to uopste ili pravac bolnica

Nisu radili klistir a nisam se ni ukakila [sm=smiley36.gif]
Ma ja se najedem jer treba imati snage za porodjaj....
A sve je to normalno...

Ja sam she taj dan tusirala ne bi li izazvala porodjaj tako da sam bila spremna kad je vodenjak pukao....a kad je pukao sve je islo brzo jedva sam upratila[sm=jezicek.gif]
Dok su u prijemu papire zavrsili u radjaonu usla u pola 12 a u 1 se porodila.




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 11:15:27)


IZVORNA PORUKA: manuela RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Ja sam se i pred porod najela[sm=smiley36.gif]
Bolovi ubise a ja jedi jedi[sm=jezicek.gif]
Kad sam se najela otisla da legnem i puce vodenjak...
Ostalo je historija[sm=smiley1.gif]

Manuela jesu li ti klistir radili ...joj mene toga tako neugodno ak se sta desi na porodu[sm=smiley36.gif]
Zato prije poroda nit jedem nit pijem . A opet kad sam A radjala ujedno sam se i uneredila da izvinete [sm=zz_giggle.gif]
Bas me sramota toga haha ..al kazu to je normalno da se desi ...al opet meni bilo neugodno [sm=smiley36.gif] ...tako da bi najradije klistir da mi rade ..a ovdje sam pitala ,rade po potrebi ..ako sam previse otvorena kao ne rade ..na sta ce to izgledati ne znam [sm=smiley36.gif]jos meni nije ni u jednoj trudnoci vodenjak pukao tako da ne znam uopstw kako to treba da izgleda [sm=smiley36.gif]mislim citala sam ,cula sam al et ne znam kolko onda imam vremena do bolnice ,spremanje ,tusiranje itd ...ima li se vremena za to uopste ili pravac bolnica

Nisu radili klistir a nisam se ni ukakila [sm=smiley36.gif]
Ma ja se najedem jer treba imati snage za porodjaj....
A sve je to normalno...

Ja sam she taj dan tusirala ne bi li izazvala porodjaj tako da sam bila spremna kad je vodenjak pukao....a kad je pukao sve je islo brzo jedva sam upratila[sm=jezicek.gif]
Dok su u prijemu papire zavrsili u radjaonu usla u pola 12 a u 1 se porodila.

Ih da hocu i ja tako ,brzinski [sm=smiley36.gif]
Kod mene jos nikakvih naznaka nema...a i A mi bolesna ,ima turu pa ne bih voljela da sta krene i tako ostavim djecu :(




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 11:17:52)

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA[sm=bravo.gif]


FEBRUAR 2017 [sm=smiley1.gif]

02.02. saraa porodila se
02.02. manuela [sm=modricrtici.gif] porodila se[sm=bravo.gif] 5.2
05.02. Zeze porodila se
09.02. Bubamara92 [sm=modricrtici.gif]porodila se[sm=bravo.gif] 3.2
28.02. Lina85 [sm=rozacrtici.gif]



MART 2017 [sm=smiley1.gif]

05.03. ananas_ze [sm=modricrtici.gif]
06.03. bejbibi [sm=modricrtici.gif]
08.03. MamaS89 [sm=rozacrtici.gif]
17.03. Amela89 [sm=modricrtici.gif]



APRIL 2017 [sm=smiley1.gif]

30.04. Daj daj[sm=modricrtici.gif]


MAJ 2017 [sm=smiley1.gif]

11.05. strepnja
22.05. anandi [sm=modricrtici.gif]



JUNI 2017 [sm=smiley1.gif]

5.6. Mina 90 [sm=rozacrtici.gif]


JULI 2017[sm=smiley1.gif]

12.7 Zelimo bebu[sm=modricrtici.gif]
13.07 Joy[sm=modricrtici.gif]
14.07 Maca91
21.07. Vesela vrba[sm=rozacrtici.gif]
29.7 M.A.M [sm=modricrtici.gif]


AVGUST 2017 [sm=smiley1.gif]

02.08. 3godine[sm=modricrtici.gif]
20.8. Orhideja 2505
20.08. Andy_Bec
23.8 covered




manuela RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 11:27:16)

Bejbibi znas da i kod mene nije bilo naznaka cak ni taj dan.
Citav dan hodali isla u trzni u soping dosla kuci pravila rucak sve normalno... Otisla se istusirati toplom vodom sat vremena i tad je polako pocelo.




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 12:23:02)


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Bejbibi znas da i kod mene nije bilo naznaka cak ni taj dan.
Citav dan hodali isla u trzni u soping dosla kuci pravila rucak sve normalno... Otisla se istusirati toplom vodom sat vremena i tad je polako pocelo.

Da,sjecam se :) ...ma ne bih voljela sad da krene dok mi djeca ne ozdrave :( A opet ima turu




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 17:27:14)

Niko me nije poželio ;(((

Evo da se javim ... mi smo stan krečili skoro pa cijeli samo spavaću nismo nema potrebe ... ja svaki dan neki klinac radim i nestignem ništa...
Sljedeća kontrola 16.3 .. nego udebljala sam se 3,5 kile i jako me strah tek sam 15 sedmica od sutra 16 ta ali ipak zar nije to puno? Ja stalno jedem :(((

Bejbibi oce li bebač ili čeka još ?

Ostale imate mahanje ;)




vesela_vrba -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 17:41:12)

Gdje ste zenice, nadam se da ste se dobro :)

Bejbibi kako si ti, nece beba jos izgleda, lijepo joj :)

Da se pohvalim da vec 5 dana osjetim bebicu masala, prvi put kada sam osjetila nisam bila sigurna da je to-to. Kada se sutradan ponovilo na istom mjestu otprilike u isto vrijeme shvatila sam da jeste :) Naredni dan je nije bilo cijeli dan, samo jednom navece. Juce je ujutro bila aktivna, bas dugo. I onda predvece opet, cak je i muz osjetio. Iako je skroz skroooz blago pod rukom uspio je. Ni ja pod rukom ne osjetim, samo sam taj drugi dan. Ali iznutra osjetim i topim se. Hvala Bogu, da sve trudnice koje jos nisu uskoro osjete od srca vam zelim :)
Ja jos nisam mislila da ce, pretpostavila sam da ce tek oko 20 sedmice, ali iznenadi me u 18oj :)
U cetvrtak kontrola aBd :)




3_godine -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 18:47:08)

I mi danas imamo pravo lupkanje, bas je aktivan, cak je i mm osjetio pod rukim. Osjecaj je neopisiv :).




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 18:48:33)

Kod mene vala nikakvih naznaka ..popodne doduse me tako pritiskalo dole da nisam mogla hodati ..kod prepona neki zivac ,bas gadan osjecaj uh




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 18:49:24)

Dogovorite se koja ce preuzeti spisak kad vas napustim s teme [sm=smiley36.gif]




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 20:59:50)

Vesela vrba Bravo za bebicu da se javlja;) i ja čekam Al ništa još .. nadam se da će uskoro ;)

Bejbibi jel pala tura?




Andy_Bec23 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (25.2.2017 21:00:37)

Nego mene svrbi koza užasno ;( ima li Ko problem sa time? Ne samo na stomaku veš cjelo tijelo ;(




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (26.2.2017 9:31:56)

Jutrooo evo i nas
Vesela vrba samo neka se javlja i neka lupka tako i treba [sm=smiley36.gif]
And nismo te zaboravili kako bismo misa mu? Pusti kile bitno sa beba napreduje i da je sve ok...kile dodju i odu
Manuela kako bebac slusa?
Bejbibi ima li pomaka...kako si?
Anandi zar te toliko bole none misa mu...a nisam znala da ti je bebi nisko...mojoj jednoj prijateljici ona je sa trudnocom kao i ja dr. odredio strogo mirovanje bebi se skroz spustio...kud zure misa im




bejbibi -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (26.2.2017 10:04:01)

Jutro zene ..mi citavu noc deverali sa turom ,nije joj spadala i pored sirupa al sam mozda malo dala pa zato.onda joj cepic spustiio..a evo sad nema al je bas bolesna :( sutra aBd na kontrolu i uraditi ks.
Mialili do mora al kontam bice joj gore [sm=zmeden.gif]
Kod mene nikakvih pomaka




Mina90 -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (26.2.2017 10:45:55)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] heejjj paa evo I menee, konacnooo...
Anandii, tu sam nego mucim se sa pravosudnim, gledamo pomalo kolica, a jos uvijek svaku noc imam bolove bas kao da sam se prehladila... u ovoj sedmici vadim naalaze, pa se moram I sa tim maltertirat, ovjerit knjizicu, doktoru po uputnicu pa u labaratorij, jos moram radit I ogtt- pit glukozu, pa mi savjetuju da ide neko sa mnom, a ja svugdje sama navikla tamburat... [sm=smiley36.gif]
I mene koza svrbi. Ledja I grudi redovno. Tijelo mazem bademovim uljem i mogu vam reci da je predobro.
Ja sam danas 26 tt, bebica aktivna, pogotovo navecer. [sm=bravo.gif]
Sad me nesto udarilo, stalno razmisljam kako ce beba izgledat, kako cemo se ja I muz ponasat kad se beba rodi, pitam se hocel bit ovako pazljiv I kad trudnoca zavrsi [sm=smiley36.gif]
Izvinite sto se ne javljam cesto, stvarno jedva stignem do telefona.. ljubi vas sve Mina




Zelimo_bebu -> RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR (26.2.2017 12:19:01)

Mino ti si bice moja kolegica jer vidim da te iste muke muce i ja spremam ali kako je krenulo sumnjam da cu ja ovo rijesiti do poroda [sm=smiley36.gif]...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>