|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
12.9.2017 10:50:40   
ziel
Jel iko komunicira sa ove dvije clanice koje imaju termin u novembru?
Ja nisam do sad vidjela ni jedan njihov post a druzim se na temi vec 6 mj.user posted image

Ako nisu aktivne dzaba nam stoje na spisku.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
12.9.2017 16:09:00   
mala curica
Hellouuuuuu okruglice.....👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻
Jeste li dobro?
Jeli zahladnilo kod vas?
Ovdje kisa pada pa stane,nezz jeli hladno ili je sparno,mislim meni cas hladno cas vruce hahaha
Moja velika djevojcica dosla iz vrtica i isla s mamom da vidi bebu u pupi😍
Sve je ok hvala Bogu
Termin nam je 03.05.2018 tako da nas mozete upisati u listu ❤️


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 14:55:37   
YaYa 2017
Draga Ziel, samo zato sto neko nije aktivan svaki dan na forumu ne znaci da ne pratimi temu.

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 17:08:10   
vila_7
Yaya , Ziel nije mislila zlonamjerno nista ,cisti da je spisak pregledniji ako ima clanica koje vise nisu aktivne.

Almasa pijes li magnezij za ta stezanja?

Ostale kako ste?
Ja svaki dan nekih milion obaveza, da do 8 budem crknuta. Kod sad svoje cure upisala i u karate...budala samo sebi navaljujem obaveze hahah

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu YaYa 2017)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 17:56:23   
ziel
Yaya i ostale koje samo citaju, mislim da bi se svi mi ovdje slozili da bi bilo lijepo bar mjesecno poslije kontrole da se javite da ste jos uvijek zive.
Lijep pozdrav. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 17:57:34   
ziel
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

AVGUST 2017 user posted image
23.08. covered user posted image porodila se 9.9.user posted image

NOVEMBAR 2017 user posted image
04.11. drznica
17.11, YaYa 2017

DECEMBAR 2017 user posted image
16.12.2017 Silver
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7
12.02. almasa16 user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica

< Poruku je uredio ziel -- 13.9.2017 17:58:57 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 18:58:34   
Andy_Bec23
Covered cestitam od srca da ste živi i zdravi ;))

Mala C imaš divan datum poroda.. jedva cekamooo

Ostale ljubimo vas moj sisavac i ja.. stalno je na sisi i samo zijeva.. zovem ga Žaba :)) haha

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 20:41:34   
almasa16
Dobro vece drage zenice? Kako ste veceras kako slusaju bebice?

Sto se kontrakcija tice meni se cini da su mi sve ucestalije tacno mi se stomak jako zguti pa mogu reci na momente cak i boli bas sam se prepala razmisljala sam da nazovem doktoricu sutra mozda da mi pojaca dozu Apaurina, mada cu onda biti ko leš po danu :( Mrzim lezati , odmah padam u depresiju :(
vilo pijem ja svaki dan magnezij jednom ali ocito da nije dovoljno.
Ne bih da se zalim znam da svakakvih trudnoca ima i da ne trebam biti nezavalna, ali vala meni prvo hematom, pa hormonske injekcije, udari depresije, sad odjednom kontrakcije apaurini, jos 4 mjeseca ispred mene sta li se ovo desava :(


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
13.9.2017 21:14:53   
cauchy
Almasa mila, samo ti nazovi i idi na kontrolu, bolje nego da se od kontrakcija pocnes otvarati...mozda ti poveca dozu apaurina i ukljuci jos neku terapiju, mozda buskopan ili sl. Samo ti idi na pregle, bolje dzabe otici nego da ne odes, a iskomplikuje se. Bas mi je zao sto se toliko brines cijelo vrijeme user posted image

Kod mene cura po cijeli dan gurka, lupa, nekad toliko jako da me malo i zaboli negdje unutrauser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 7:53:01   
vila_7
Almasa ,jeste malo sve krenulo tako al ne brini, bit Ce sve to OK. Ja bih se javila dr.jer bolje djaba otici nego da se iskomplikuje. Ne znam kakav ravno ti je osjećaj, jer ja sam u prosloj trudnoći imala bas rano i ceste BH kontrakcije. One su bezbolne ,meni neugodne i valjda nemam ni grama sala pa sam bas ih osjećala. Ja sam tad pila gynipral koji je sad zabranjen eto notes misliti. A evo sad vidim za takve kontrakcije daju samo magnezij i apaurin i sve bude OK

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 10:09:37   
almasa16
Dobro jutro drage moje zenice.
Posto me sinoc boljelo malo jace nego po danu (bas to sto kazes vilo nisam grama dobila pa sve osjecam jako dobro) odlucim se ja ipak da odem do GAK-a strah me bilo da mi se sta ne desi preko noci.
Mlada doktorica me pregleda kaze slabe kontrakcije ja preporucujem hospitalzaciju.
Ja odbijem to, muz i ja potpisemo evo me kuci sad lezim idem danas kod svoje doktorice sta ona kaze tako ce biti, samo njoj vjerujem.
Ja da sam sinoc legla meni bi jos gore bilo ja sam se toliko prepala opisati vam ne mogu. Ako vec trebam lezati lezati cu kuci nedo Bog sta ako mi se desi do bolnice mi treba 3 minute zivimo jako blizu.
Toliko sam istraumirana nista sinoc nisam spavala sve se pipam po stomaku, strah me neki obuzeo.
Beba se skvrci u kvrgu tvrdo k'o orah bude pa prestane.
Ja sam sebi gore napravila sto cinjenicu da vise ne radim kompenziram radom po kuci nisam navikla da lezim znam da mi je najvaznije , danas prestaje sve.
Eto bas neki tuzan i tegoban dan i noc nadam se da ste vi dobro i da nemate ovakvih problema nego da mozete uzivati u svojoj trudnoci :(

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 10:46:29   
cauchy
Almasa javi nam sta je bilo kada odes kod svoje dokrorice, a ako je potrebno lezi i u bolnici, izdrzi, sve za bebicu. Bas mi je zao sto prolazis kroz to, znam kako je, ja sam proslu trudnocu prezivjela pakao od pocetkauser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 10:55:18   
vila_7
Almasa nek si ti otisla. Idi svojoj sto prije. I znam da se moras sekirati ali eto pokusaj sto manje. Znas da sad bebice sve osjete pa probaj se sto vise opustati uz muziku, knjigu,......

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 10:56:27   
vila_7
Cauchy zao mi je sto si ti prosla pakao prosli put a vidim i u potpisu da nije bajan, ali eto ako Bog da bit ce sad sve kako treba

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 11:09:52   
almasa16

IZVORNA PORUKA: cauchy

Almasa javi nam sta je bilo kada odes kod svoje dokrorice, a ako je potrebno lezi i u bolnici, izdrzi, sve za bebicu. Bas mi je zao sto prolazis kroz to, znam kako je, ja sam proslu trudnocu prezivjela pakao od pocetkauser posted image


Hocu evo idem uskoro kod nje pa sta ona kaze neka tako bude. Jako mi je zao sto si imala tako bolno iskustvo :( Kada nekada budes imala snage i volje napisi nam sta se desilo ako nije tajna naravno...

vilo hvala na podrsci puno mi znaci, naci cu neko rjesenje da se zabavim da mi dan brze prodje.


(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 11:16:43   
ziel
Almasa user posted image zao mi je. Nek je sa srecom. I mislim da ne bi bilo lose da si prihvatila hospitalizaciju, mozda bi se lakse osjecala da si pod nadzorom doktora. Ali eto sta je tu je... Javi nam danas sta kaze tvoja dr.

Cauchy i mene zanima ta prica o prvoj trudnoci. Znam da nije bilo ok nesto , druzile smo se jedno vrijeme na rr tada , ali sam zaboravila sta se zapravo desilo...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 13:43:52   
anandi
Dancek trudnice, kako ste?
Evo dok dojim da vam se malo javim , zazelim ugodne ostatke trudnoce.
Nisam vas citala, okupirana sam svojim eskimom pa nemojte haterit,mada iskreno da kazem nedostaje mi ova tema.
Samo sam upratila kod Almase da su kontrakcije... pa da ti kazem i kod mebe su bile pocele oko6 mjeseca,jos niska trudnoca ostavljali me u bolnici ali i ja sam kao i ti odbila jer mi je bolnica par min udaljena. Terapija mi je bila apaurin 2x2mg, buskopan i 2 mg bielectra i naravno strooogo mirovanje, ustajala sam samo u wc, ostalo vrijeme sam visila na rr i igrala igricauser posted image dr nisu vjerovali da cu uci u 8 mjesec a ja dogura do 17-og dana u 9 mjesecu. Bit ce to sve ok, samo slusaj sta dr govore i okani se depresije.
Imate pozdrave od mene i mog mudonje user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
14.9.2017 15:16:44   
almasa16
Zdravo anandi, nadam se da si dobro i da bebica slusa.. Jesi li se navikla na osjecaj bebe? :)
Ja sam se upravo vratila od doktrorice slicno kao i tebi 2* Apaurin, i pojacan duphaston na 3*1 5 dana.. Ukoliko se stanje ne poboljsa u narednih 5 dana moracu leci u bolnicu davati ce mi neki lijek koji se daje kroz infuziju 24 sata :( I naravno smiriti aktivnosti da se maternica smiri.
Nikome ja osim moje doktorice ne vjerujem, sinoc kad sam dosla nikakva u bolnicu oddmah bezobrazni prema meni nesto se istresaju na mene ... ko li sve diplomu doktora ima Boze sacuvaj..
Dok ti ne platis nece prema tebi kao prema covjeku da se odnose dzaba sve.

Zenice kako ste vi? Sta radite danas, kako se osjecate?

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 9:25:21   
Bubamara92

IZVORNA PORUKA: covered

Da vam se i mi javimo napokon

Porodila sam se u sub navecer, cura poteska, napatile smo se baska. HB ona je super, doji, mada joj je mati invalid. Jos nas nisu pustili jer sam ja lose.


Cestitam curu a tebi brz oporavak....

_____________________________

24.02.2013 spojena nasa srca dva
08.12.2013 A nasa cura najvece blago... Nasa sreca...
03.02.2017 A mamin momak

(odgovor članu covered)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 10:40:26   
anandi
Almasa bebac kako kad malo slusa malo ne, mada u konacnici dobar je obzirom kakvih ima beba user posted image A sto se tice jesam li se navikla, pa znas onu staru izreku "Nuzda zakon mijenja" user posted image valja nam se naviknut. Pocetak mi je bio nestvaran, kao da sanjam... u ludilu mi prosao.
Vala bas ovi med radnici su stvarno bezobrazni. Ja sam cijelu trudnocu placala privatnicima pa na kraju sam platila i dr koja me je porodila. A sto je zalosno, u porodiliste sam ponjela 21KM, posto je bio carski to sam ponjela da imam pa da ako budem losa malo pocastim neku med sestru i da mi doda bebicu i zamisli, ja se spremam za izlazak, uzimam iz nesesera sminku a tu su bile i pare i vidim da nedostaje 20KM a ostavljena mi samo 1KM... uzas i bezobrazluk da mi kradu dok sam ja spavala

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 10:55:20   
ziel
Oooo Anandi meni je tako smetalo ono stalno neka guzva na babinjarama, u jednom satu obidje te sestrinska vizita, pa doktorska, pa kuharica, pa cistacica, pa opet sestrinjska... ma haos. Toliko sam bila nervozna dok sam tu bila jer su se i bebe trzale na svo njihovo hlupanje vratima i sl. Bas su bezobzirni. Pogotovo cistacice i kuharice. Eee...... Pa toliko je odjeljenje prohodno da ti je bilo ko mogao da ukrade. A mozda i cimerice porodilje user posted image Ne mogu shvatiti da je nekome do toga u tim momentima Bgm al et svakakvog svijeta ima...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 10:56:07   
almasa16

IZVORNA PORUKA: anandi

Almasa bebac kako kad malo slusa malo ne, mada u konacnici dobar je obzirom kakvih ima beba user posted image A sto se tice jesam li se navikla, pa znas onu staru izreku "Nuzda zakon mijenja" user posted image valja nam se naviknut. Pocetak mi je bio nestvaran, kao da sanjam... u ludilu mi prosao.
Vala bas ovi med radnici su stvarno bezobrazni. Ja sam cijelu trudnocu placala privatnicima pa na kraju sam platila i dr koja me je porodila. A sto je zalosno, u porodiliste sam ponjela 21KM, posto je bio carski to sam ponjela da imam pa da ako budem losa malo pocastim neku med sestru i da mi doda bebicu i zamisli, ja se spremam za izlazak, uzimam iz nesesera sminku a tu su bile i pare i vidim da nedostaje 20KM a ostavljena mi samo 1KM... uzas i bezobrazluk da mi kradu dok sam ja spavala


Sto se te navike tice budim se neko jutro rano i pada mi na pamet e kad te pocne buditi sada neko drugi da nahranis, da promjenis pelenu da ovo da ono... sama mi misao nevjerovatna user posted image Ne mogu nikako da zamislim taj osjecaj ali znam da ce sve to biti ok nisam ni prva ni posljednja :D

A za porod, Boze sacuvaj ne mogu da vjerujem!! Gdje si se porodila, da znam da ne nosim pare sa sobom.. nevjerovatno!
Jesi li morala na carski ili si ugovorila?

Dobar dan ostale trdunice kako ste? Slabo ima raje u zadnje vrijeme user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 11:25:51   
anandi

IZVORNA PORUKA: ziel

Oooo Anandi meni je tako smetalo ono stalno neka guzva na babinjarama, u jednom satu obidje te sestrinska vizita, pa doktorska, pa kuharica, pa cistacica, pa opet sestrinjska... ma haos. Toliko sam bila nervozna dok sam tu bila jer su se i bebe trzale na svo njihovo hlupanje vratima i sl. Bas su bezobzirni. Pogotovo cistacice i kuharice. Eee...... Pa toliko je odjeljenje prohodno da ti je bilo ko mogao da ukrade. A mozda i cimerice porodilje user posted image Ne mogu shvatiti da je nekome do toga u tim momentima Bgm al et svakakvog svijeta ima...

Pa eto ja kad sam gore lezala bolje su mi bile cistacice i kuharice od sestara...cast izuzetcima bile su dvije predivne i ljubazne. Kad ih sve uporedim najbolje su one na intezivnoj, drago mi je da se potrefila sestra sa intezivne kad sam izlazila pa je ona iznjela bebu i dobila poklon sto je mm pripremio. Isto mi je nevjerovatno kako se bore koja ce iznjeti bebu. Sumnjam da mi je ko od cimerica uzeo, bile su to zene u 40-im godinama i svim je bio 3 carski... one su se prenemagale cijelo vrijeme od bolova.
Generalno da je haus haus je ali eto izdrzi se. Ja sad kad pogledam bebaca zaboravim na boravak u bolnici.

Almasa porodila sam se u Tuzli. Carski je odpocetka pretpostavljan zbog primarne neplodnosti od 7 godina i 2 vto pa nisu htjeli rizikovat, a na kraju je bio hitni carski jer nisam osjecala pokrete.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 11:54:04   
covered
E moje zene ja sve napisala o porodu detaljno kad se sve izbrisa user posted image user posted image user posted image

Sad cu ukratko. Ostavili me u petak jer san prenijela da me prate. U sub ujutro poceli bolovi, oko pola pet me spustili dole u pripremnu u 1940 dosla nam princeza. Krupna beba 4230 na porodu pa je puklo sve sto je moglo, ali bukvalno. Izgubila sam krvi dosta morala sam i primati, dvije doze su mi dali nakon prve sam tek ustala, to nakon 24 h. Tako da sam ostala malo duze nego je uobicajeno ali ssad smo kuci hB ucimo se , mazimo

Ono sto imam potrebu da kazem je da su svi ali bas svu prefini u vojnoj bolnici. Forsiraju dojenje maksimalno, izlaze u susret za svaku sitnicu, svj su nasmijani

Jos bih voljela da vas savjetujem da mazete bradavice i prije nego zabole, bolje da se aprijeci kad zaboli kasno je

Ljubimo vaa sve, nadam se da cete proci puuno bolje od mene

_____________________________

Ne moli se za lagodan život! Moli se da budeš jak čovjek!

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
15.9.2017 19:25:08   
mala curica
Mi smo malo prehladjeni😣
Mala slaba a ja nikakva,glava teska,nos curi i grlo boli🙈
Zelimo vam ugodan vikend 👋🏻👋🏻👋🏻👋🏻

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu covered)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *