|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 12:12:09   
vortex RR
Almasa, bravo, svaka cast, samo naprijed, oporavak je blizu. Javljaj nam cim budes mogla...

Termin doktor nije rekao, ali aplikacija racuna 18.05. Pogrijesila sam nije 2mm, nego 2.6mm. Meni se to za 6 sedmica cini bas malo, ali on nije djelovao zabrinuto.

Hvala za podrsku, ljubim vas! Almasa, idemo dalje :* do tvoje zdrave bebice

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 13:10:23   
vila_7
Almasa samo se drzi psihicki, a i mi cemo misliti na vas. Jesi osjetila jake bolove pa otisla u bolnicu ili? Kazu li danas ista jel sr stanje promijenilo?

Vortex ma ne sekiraj se meni s 5 punih nisu nista vidjeli a sa 5+4 samo gest.mjehur bez iceg al dr.se nije brinula uooce nego narucila za 3 tjedna i tad se sve vidjelo.

Ja sam OK al me nocas pocelo grlo boliti pa sad pratim temperaturu,nike me strah prehlade u trudnoci al jest twmperature


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 13:13:40   
vortex RR
Hvala puno, svaki vas komentar ulije dozu smirenosti. I ja imam glavobolju i strasno me grlo boli. Pijem caj od nane, djumbir, majcinu dusicu, a sve se pitam smijem li to...

Znate li da li je dozvoljen djumbir, med i limun u trudnoci? Koje ste sve testove do sada radile? Vodite li trudnocu privatno ili u drzavnoj?
Da li je tacno ako.se mi prehladimo da beba i dalje dobija sto joj treba? Bas me ovo grlo prepalo


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 13:17:31   
vila_7
Za djumbir nisam sigurna i ja ne pijem nista osim kamilice i kaduljom SAMO ispirem grlo. Spricam propolis. Nece bebi nista ni od ceg biti samo je bitno koliko ja znam da nemas visoku temperaturu , a ako imas mislim da se samo Paracetamol smije.
Ja vodim privatno kod svoje dr.i kod nas se ne rade nikakvi testovi ako tece sve OK. Samo mjere onaj nuhalni nabor oko 12 tj. i onaj detaljniji svih organa oko 18-19 tj.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 13:49:27   
cauchy
Vortex, ma samo pusti brige i bice sve uredu. Za grlobolju trudnice smiju isla pastile. U slucaju temperature smije se paracetamol. Mene je skoro prehlada bila uhvatila, promukla bila od grla i pomoglo je punooo kamilice s medom, limun, caj od uprzenog secera i mlijeka, mlijeko sa istopljenim bronhi bonbonama, ispiranje zalfijom i slanom vodom i obloge na grlo.... eto, svasta ja nabroja user posted image

Ja trudnocu vodim privatno, svaki mjesec kontrole (ultrazvuk) i nalazi-krvna slika i urin, mjerenje pritiska i vaganje. Jednom sam do sada radila briseve. U 14.sedmici radila sam fetalni skrining. Sljedeca kontrola mi je za desetak dana.

Ako te jos sta zanima, slobodno pitajuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 14:05:47   
vortex RR
Hvala mnogo! Bas korisne info. Da li si radila double, torch, nifty ili nesto slicno? Bojim se da nesto ne profulam ako je bas vazno i bitno, a s druge strane imam osjecaj da je to cisto uzimanje novca jer ne moze preko uputnice skoro nista...

Sta vi mislite?

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 14:24:32   
vila_7
Ja mislim da je to samo bezvezno zivciranje,iskreno.
Jer to su statisticki testovi. I npr.ne dobijes ima li beba neku bolest ili ne, nego kolike su sanse da ima. I ako dobijes npr.1:50 , znaci vece su SANSE da ima tu bolest nego neko sa statistikom od 1:1000. A moze bas biti da ovo sa 50 je zdravo a ovo 1000 ne bude.
Jedino mi je amnio relevantna ali i tu znaju fuliti.
Tako da vise trebas sa sobom rascistiti ii da ne bude nesto OK da li bi pristala na pobacaj. Ako ne bi u svakom slucaju,onda je potpuno nepotrebno stres sebi raditi.
Naravno ako testovi pokazu sve super ,rahat si,ali sve vise i vise citam po netu koliko se zene sekiraju jer testovi im ne pokazu da je sve OK

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 15:10:42   
cauchy
Tourch sam radila prije trudnoce, morala zbog prethodne, ali to sam na uputnicu radila, u bolnici, nisam placala. To je dobro uraditi, pokazuje imas li antitijela za herpes i slicno...
Double je zaista samo vjerovatnoca da li ce se nesto desiti...vazan je nuhalni i mjerenje organa bebe...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 15:21:14   
cauchy
I vortex, samo slusaj svog doktora, on ce ti reci sta je vazno i koje preglede i nalaze trebas raditi, nemoj bezveze razbijati glavuuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 17:34:41   
vortex RR
Hvala vam mnogo! Beskrajno sam sretna sto ovaj forum postoji.

Sad doktor trazi urin i krv, ali je rekao ceka nas dosta analiza i testova kasnije... bila sam vec na izlasku i nisam se htjela vratiti, ali cu ga za 15 dana pitati sta je mislio pod tim.

Sta god da bude, nece uticati na nasu odluku... mm i ja bi bebu voljeli roditi bez opcije za svjestan pobacaj i iz tog razloga mi je glupo izlagati se bilo kakvom dodatnom bespotrebnom stresu prije svega bebi, a onda i meni, ali i naravno finansijskom izdatku. Naravno, ako bilo koji test ili procedura cini nesto za dobrobit nase bebe- apsolutno smo za, pa koliko god kostalo i sta god sa sobom nosilo... ali ako je samo da nam umiri brigu... radije ne, jer nece hehe. Nakon godina muke i pokusaja, ova trudnoca je samo i iskljucivo blagoslov za nas i u njoj maksimalno uzivamo, koliko god trajala i ishod imala. Nase je da mislimo pozitivno i radimo najbolje sto znamo i sto je do nas...

Nadamo se zdravoj bebici za sve nas!

< Poruku je uredio vortex -- 20.9.2017 17:39:12 >

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 21:54:22   
ziel
Vortex na neki nacin si i upravu.... nakon toliko dugo vremena trudnoca... i nema smisla prekidati je. Cula sam pricu, pa nez koliko je tacna , o zeni kojoj su u trudnoci rekli da treba abortirati jer beba nije ljudskog oblika, ne vide se organi ni vanjski ni unutrasnji itd. Ona nije prihvatila i rodila je zdravu djevojcicu sa jako dugom kosom koja je tako pokrila njeno malo tijelo pa doktori nisu mogli vidjeti nista.... Pa svakako je ohrabrujuca pricica...
Dodacu te na spisak po ovom terminu koji si napisala.user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 20.9.2017 21:55:21 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 21:56:32   
ziel

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

AVGUST 2017 user posted image
23.08. covered user posted image porodila se 9.9.user posted image

NOVEMBAR 2017 user posted image
04.11. drznica
17.11, YaYa 2017

DECEMBAR 2017 user posted image
16.12.2017 Silver
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7
12.02. almasa16 user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica
18.05. Vortex

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
20.9.2017 21:57:22   
ziel
Ko zna sta je sa Silver??

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 5:39:47   
almasa16
Dobro jutro drage buduce mamice, nadam se da ste dobro i da vas bebice slusaju. Veceras sam spavala citava 2 sata.
Meni je danas 3. dan u bolnici, osjecam se puno bolje. Stomak me na momente zaboli ali nije nista strasno. Mislim da me dijelom zaboli jer nikako nisam isla u wc 3 dana :( jedva cekam da dodjem kuci da obavim sve to ako vec ovdje ne mogu :( mislim da sam se zatvorila od stresa a pijem i pro life.. imate li vi kakvih savjeta kada je to u pitanju?
Vortex djumbir sam i ja koristila kada me bolilo grlo narendam u caj i stavim dosta meda i proslo me. Cak mozes ispirati grli zalfijom samo pazi da ne progutas.
Kada su u pitanju ti testovi ja sam radila double tj samo ono sto je preporuceno a ukoliko nema posebne potrebe ne bih radila ono sto mi doktor nije preporucio posebno ako nisi rizicna skupina.
Kako su ostale zenice, slusaju li vas bebice, kako idu pregledi?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 6:49:27   
vortex RR
Kako divan pocetak jutra Almasa, hvala za javljanje i fine vijesti. Moguce da imas zatvor od stresa, ako nastavi i do sutra, pitaj u bolnici sta smijes koristiti. Znam da su zene spominjale da teekanne caj za trudnice pomaze.

Ljubim te i nastavi misliti pozitivno, jedva cekam nove vijesti od tebe.

Mislim da osim godina pod dijagnozom prim steriliteta nisam u rizicnoj skupini, ali eto, vidjet cu na iducem pregledu koje pretrage doktor preporucuje... hvala vam za sve savjete i podrsku!

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 10:12:04   
ziel
Jutro
Evo i mi smo zvanicno usli u 7.mj. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 11:12:14   
vortex RR
Ziel user posted image user posted image

Jos malooo :)

Imas li koji savjet za nas pocetnice, osim da se opustimo i uzivamo, to stvarno pokusavam maksimalno.

Ljubim vas

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 13:04:59   
ziel
Nema nekog savjeta draga, samo da se ponasas kako ti tvoje tijelo diktira u tom trenutku. Ja sam bila bas bas teska sama sebi u prvoj trudnoci. Puno sam oticala od 4.mj. pa sve do kraja.... a u ovoj se osjecam bolje, nisam jos primjetila otok, samo imam bolove u kosti lijeve noge i sad visoko u ledjima gdje je lijeva lopatica. To mi je jako cudno... A mozda sam se preforsirala jer skidam R pempas pa 100x na dan skidam stavljam na tutu, saginjanje i to... a sad je i prehladjen pa mu nista ne godi. Jutros kao da je ustao na lijevu nogu. Niti hoce jesti, niti piti mlijeko, niti se igrati, niti gledati crtani, pa me udara , nervozan. user posted image Moradoh ga provozati autom da zaspi da se odmorim. Stvarno me od jutros dodatno iscrpio.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
21.9.2017 15:52:52   
YaYa 2017
Almasa16 preporucujem sok iz DM-a od sljive, ili da ti neko donese kompot ( sljiva i jabuka). Cula sam na vjezbama da to preporucuju i nakon poroda. Sretno!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 7:57:21   
vila_7
Pozdrav trudnjace kako ste?

Almasa sta ti dr.kazu jel sad sve pod kontrolom?



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu YaYa 2017)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 7:58:55   
vila_7
Ziel cestitam na ulasku u 7-mi mjesec. Ja inace da mi je uci u sedmi,oa kad udjem ma da mi je izdrzati do osmig , a onda ma samo da je dan u deveti i mirna cu biti 😂😂😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 7:59:18   
Andy_Bec23
Jutro drage moje trudnice..

Šta se to dešava Almasa ? Koja si sedmica... molim Boga da sve bude ok i moj savjet ako treba ostani do kraja u bolnici ništa nije sada preče.. ni kuca ni ništa ..

Ostale veliki poljubac od mene i mog bebaca.. danas nam je punih 4 nedelje :) vrijeme leti uživajte ..

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu YaYa 2017)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 8:01:05   
vila_7
A draga Andy bas leti . Ne mogu vjerovati da vam je vec mjesec 💙

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 8:09:46   
Andy_Bec23
Almasa bilo bi dobro kad bi prirodno mogla na wc jer ako ti nesta Dadni može doći opet do kontrakcija jer su crijeva sada vrlo blizu maternice i ako crijeva počnu raditi mogu Poreč maternicu na kontrakcije.. najbolje da staviš neki Čepić Dole pa polako u wc ništa sto cisti klistir ili da piješ nesta..

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
22.9.2017 8:10:58   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: vila_7

A draga Andy bas leti . Ne mogu vjerovati da vam je vec mjesec 💙



Da nevjerovatno.. bila sam kod kolegice u bolnici ona rodila 18.9 znaci 3,5 nedelje razlika a da vidiš kako je njena bebica mala tek sad vidim koliko je N narastao ... jojj

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *