RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


vila_7 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (11.11.2017 12:01:18)

Ma cauchy mila , sta bude bit ce ,kupovali mi ili ne.
Kad sam prvi put bila trudna isto sam sitnice krenula odmah, i imala sam spontani, proslijedila sam tih par stvarcica al po belaju smo bili pozvani za kumove krstene, i taman kad sam trebala svojoj kupovati, morala sam tudjoj zbog krstenja. Hocu ti reci, manje razmisljaj, vise uzivaj jer ako Bog da bit ce sve ovaj put u redu a tebi ce biti zao sto nisi istinski uzivala .
A na kraju krajeva , vec si i ti u sedmom mjesecu pa vec bebace imaju sanse prezivjeti porod. Kupi sve manje, a ako vec hoces , krevetić i kolica kupi u osmom i devetom




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (11.11.2017 13:30:28)

Hvala Cauchy i Vilo.
Evo sad ga jedva uspava. Imamo taj problem uspavljivanja vec 2 mj. Pa mi valja poostriti mjere po savjetima mama starije djece koje su to vec prosle. Od danas eto pocela sam. I ovo u muci sto sam ga malo poljuljala u rukama, guzicicu tesku 14,5 kg, vidim procurilo mi mlijeko na majicu [sm=smiley36.gif] Haman se zlijezde vec pripremaju a i R je prestao dojiti nekad u aprilu. Ostalo mozda nekog mlijeka.

Eto i ja sam legla, moram ukljuciti bijelu buku . Dosao komsija kod svekijevaca na kahvu a covjek glasno prica Boze sacuvaj. Samo njega cujem. Svekijevce ne cujem.


Edit: Cauchy ja sam u prvoj trudnoci pocela kupovati sitnice vec u 2.mjesecu [sm=smiley36.gif] a krevetic je bio spreman u 7.mj. Sad u ovoj trudnoci sam pocela oko 5-6.mj.da sabiram sitnice, kolica sam nabavila prosli mjesec, lezaljku , AS, krevetic vec imamo od R. I tako... Ne misli negativno nego ti to polako pripremaj. Ja u tome uzivam iskreno i kad sam pripremala za R a i sada. [sm=smiley1.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (11.11.2017 13:32:29)


SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

DECEMBAR 2017 [sm=smiley1.gif]
20.12.2017 ziel [sm=rozacrtici.gif]

FEBRUAR 2018 [sm=smiley1.gif]
04.02. cauchy [sm=rozacrtici.gif]
09.02. vila_7 [sm=rozacrtici.gif]
14.02. dupliciramose
12.02. almasa16 [sm=modricrtici.gif]
24.02. nenci

MART 2018 [sm=smiley1.gif]
22.03. mina3 [sm=modricrtici.gif]

APRIL 2018 [sm=smiley1.gif]
20.04. sretna_mama [sm=rozacrtici.gif]
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 [sm=smiley1.gif]
03.05. mala curica

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve




Visnja RR -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (11.11.2017 14:11:19)

Ziel hvala što ažuriraš spisak ...divna si [sm=smiley31.gif]

jedan info za trudnice koje imaju dječicu od 0 do 5 godina

još traje prijava za "Zvijezda baby kalendara 2018" Prijavite vašu dječicu

http://zvijezda-baby-kalendara-2018.ringeraja.ba/




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (13.11.2017 8:59:20)

Nema vas zene drage...
Kod nas sve ok, cura aktivna pravo.
Imamo kontrolu u srijedu ili cetvrtak, moram se naruciti...
Za dva dana cemo napuniti 35 nedjelja. z[sm=bravo.gif]




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (13.11.2017 9:30:19)

Ziel, masala za nedjelje [sm=bravo.gif]...kod tebe usitnilo, sad ces jos malo u deveti aBd [sm=smiley1.gif]...
I mi smo hvala Bogu dobro, cura non stop udara, gura[sm=smiley1.gif] i odmah je i meni lakse, znam da je ok...
Jedino me brine do kada ce ovaj strajk trajati i kako sada funkcionisu komusije za bolovanje, s obzirom na strajk...al valjda zavrse sa strajkom dok ja trebadnem na komisiju.

Ostale zene, vila, almasa i ostale [sm=nosecka.gif], sta ima kod vas, kako ste nam?




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (14.11.2017 8:59:22)

Nigdje nikoga...
Ova nasa tema na forumu je bas neaktivna[sm=smiley13.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (14.11.2017 10:11:05)

Nazalost [sm=smiley13.gif]

Ne znam hoce li Visnja vidjeti post, ona spomenu neku nagradnu igru, pa sta ima za to? Ja cu se izgleda poroditi prije nagradne igre [sm=smiley36.gif]




vila_7 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (14.11.2017 17:40:48)

Ziel hahahah ti ces se poroditi a niko od nas nece jos uci u osmi ili deveti, i nema nagrade 😂😂😂😂

Inače, kako ste sve redom?

Kod mene sve standard hvala Bogu uredno. Nekad zigne sto sta , al prodje,.....





selina -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (14.11.2017 22:09:15)

Zdravo Mile...ovako da se i ja javim..danas bila na kontroli,beba napreduje hvala bogu sve ide skolski sem sto smo se nadali bar ovaj put vidjeti da li je [sm=rozacrtici.gif] ili [sm=modricrtici.gif] ali nazalost kao i prosli put je skupila nogice i nista se nije vidjelo a mi bas radoznali...sledeca kontrola tek za 5 sedmica opet! Jesu li i vama kontrole tako rijetke ili je to samo u mog dr? Sa prvom djevojcicom sam isla svake 3 sedmice ali sad svakih 5 [sm=nosecka.gif]




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (15.11.2017 10:05:02)

Selina, ja idem svaki mjesec, pa to nekada bude nakon cetiri, nekada pet sedmica. Sad sam 29.sedmica...mislim da je to ok kada ti je uredna trudnoca. Mozda u osmom i devetom mj budes imala cesce kontrole.
Drago mi je sto je sve uredu na kontroli[sm=bravo.gif]
Ja cu na kontrolu sljedeci cetvrtak...tada cemo biti punih 30 sedmica aBd[sm=smiley1.gif]




almasa16 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (15.11.2017 10:22:44)

Dobar dan svima..

Ja imam problema sa secerom jako je nizak nakon sto sam radila OGTT,... htjeli su me smjestiti u bolnicu ali sam isla po drugo misljenje kod Velije Zelije koja je rekla da prvo pokusam pratiti kuci secer, kupila sam aparat, i ishrana mi se od juce skroz promjenila.
Problem je u tome sto meni kad padne secer ispod 4( a to se ocito zna desavati sudeci po simptomima i nalazima) beba dobiva jos duplo manje secera sto znaci da nema dovoljno za sebe i razvoj mozga. Pored svih problema od pocetka trudnoce sad me je i to uhvatilo.
Jedem hranu za dijabeticare gladna sam stalno, bas sam tuzna sto ne mogu da uzivam u ovom stanju. Ako mi ne bude bolje nakon par dana pracenja ukljuciti ce mi i tablete a ako i to ne uspije vjerovatno cu onda zaista morati u bolnicu.
Ja sam sada u 27 sedmici, kretanje je postalo poprilicno tesko. eto to je to ukratko bas sam tuzna.

Kako ste vi?




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (15.11.2017 10:32:53)

Almasa, mila, bas mi je zao sto te i to sada muci. Budi jaka, izdrzi, ti to mozes koliko god tesko izgledalo, mozes i moras sve podnijeti zbog svoje bebice.
Vjerujem i da bolnicu izbjegavas koliko mozes, znam kako je u bolnici, u prosloj sam trudnoci tri puta lezala, ali ako budes morala i to, pristani, ipak oni u bolnici najbolje znaju kako da pomognu tebi i bebici. Drzi se mila[sm=smiley31.gif]




almasa16 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (15.11.2017 12:07:10)

cauchy hvala velika na rijecima ohrabrenja... Pokusat cu za sada hranom regulisati.. imam hipoglikemiju (manjak secera u krvi) ali je ustvari to trudnicki secer tj. gestacijski dijabetis..
surfam po internetu trazim recepte da ovo ako Bog da izvedem do kraja kako treba.
kako si ti draga?




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (15.11.2017 12:23:54)

Tako je, samo hrabro, bice to uz Boziju pomoc sve uredu. U svakom monentu nek ti je na umi da beba osjeca sve tvoje emocije i da joj stres najvise skodi, zato moras misliti pozitivno[sm=smiley1.gif]

A ja sam za sad hvala Bogu dobro, malo me muci povremena nesanca, budim se cesto da idem na wc, valjda beba pritisce mjehur, ali sve je to normalno, izdrzace se[sm=smiley1.gif]




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (16.11.2017 9:23:29)

Djeste drage.. Meni opet ovog jutra slabo mozda i od lose noci jer R nesto zezao, a mozda i od povecanih otkucaja srca... primjetila sam da je svako jutro oko 100-110 u minuti... evo kahvu napravila u veliku solju ne bi li mi se razbistrilo. A treba da idemo oko 10 ja , sveki i R da ona mu nesto kupi za rodjendan, koji je btw sutra [sm=bravo.gif]
Pozvali smo neko odabrano drustvance u igraonicu, 10ak zena i 6 djece. Ne mogu vala vise ni podnijeti u ovom momentu. Sama sam sebi teska haos.
Jucer bila na kontroli, sve ok. UZ pokazuje malu kilazu spram sedmice, a ja osjecam da je beba teza od R kad je bio u ovoj sedmici. U granicama normale je samo meni osjecaj drugacije govori. 2400 grama pokazuje. Pa kaze da je taj osjecaj vjerovatno jer se spustila bas nisko i zato idem svakih sat vremena da piskim itd. Tipicni trudnicki problemi. Jos malo pa gotovo [sm=bravo.gif]
Pa rekao je da dodjem na kontrolu za 10 dana, da vidimo kakvo je stanje jer se spustila beba a frisak cr imala pa da ne bi doslo do komplikacija jer cu 99% opet na cr.




vila_7 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (17.11.2017 17:53:00)

Pozdrav drage moje , ja danas kao slomljena , ali eto,proci ce....

Selina.....u prošle dvije trudnoće sam išla svaka 4 tjedna, a sad u ovoj kod ove doktorice-narucuje me svakih 6. Kontam valjda zena zna posao i koliko treba......

Ziel , ma ja njima za kilazu nista ne vjerujem jer oni mjere po duzini butne, obim glave i obim stomacica- tako da su meni rekli sa prvom kćerkom da ima 2900, ja se sutradan porodila, ona 3400 ....mislim to je pola kile!!!! Al ona nikad nije imala onaj bucmasti stomacic ni kao beba pa vjerovatno zbog toga.

Almasa ja stvarno nisam znala da se moze imati i manjak šećera, mislim da je nizak. Ali samo pozitivno, i bas se potrudi oko prehrane, prehrana je čudo.




selina -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (17.11.2017 23:01:54)

Drage,ocito sam onda previse radoznala pa mi dugo traje da spoznam da li je djevojcica ili djecak...opet nek je sve ok oa nek ide svojim tokom..mozda mi je ostao strah i zbog zadnja dva spontana pa sto me tako dr olahko shvata ali valjda zna sta radi!

Ja jucer imala rotavirus,bas sam se namucila bolovi u zeludcu i da jako cestu stolicu ali sreca pa me danas prestalo inace bih izgubila tecnost.

Ziel mila ti si jos malo izdrzala pa ces biti uz svoje zlato
Ostale budite mi dobro i uzivajte dok ste 2u1




ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (19.11.2017 9:10:55)


IZVORNA PORUKA: ziel

[img]https://preview.ibb.co/h1bVv6/20171117_202213.jpg[/img]

Evo jedne slike s rodjendana [sm=smiley1.gif]





ziel -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (19.11.2017 9:20:55)

Jutro debele, sta ima?

Mi ustali oko 07. Sinoc bili gosti neki, nisam nista mogla uraditi kad su otisli od umora, nego jutros sam sve raskrcila, evo legla na trosjed i gledam CASTLE [sm=smiley36.gif] R sisao dole kod zaove, nema ga citavih 20 minuta [sm=smiley36.gif] Ocekujem svakog trenutka da se vrati.

Inace kod mene stomak pravo tezak i spustio se bas nisko, jer je i beba vec zauzela stav, spustila se skroz. Svaki dan razmisljam sta ako krene ranije nego sto dr.planira , mozda krene prirodno.... Vidjecemo....

Kupila sam jucer posteljinu za krevetic i ogradicu. Ima jos sitnica da se kupi , pempasi, maramice, kozmetika, meni gacice i ulosci, potrebstine za ciscenje pupka i eto tako... Ovo sve veliko je spremno.
Sutra cu oprati posteljinu za krevetic, sad mi ima neke odjece susi se pa da ne gomilam. A cim mm dodje oko Nove godine rekla sam susilicu da mi kupi. Mogu i ja sad otici kupiti ali bolje on neka ode. Meni je dosta hodanja. Fajront.




cauchy -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (19.11.2017 10:34:45)

Ziel, preslatka slicica[sm=smiley1.gif] Mali je koo med, a i torta ti je prelijepa[sm=smiley1.gif]

Ma samo ti spremi sve, cim udjes u deveti mozes ocekivati bebicu. Mozda je i bolje da se ranije rijesis. Uh, da je meni samo doci do devetog mjeseca, uz Boziju pomoc...
Mene su pocele moriti one lazne BH kontrakcije...povremeno se pojave, kratkotrajne su i ne bole, ali opet me uspanice...mada vjerujem da mora biti tako...
Ostale [sm=nosecka.gif], ima li vas gdje?




mina3 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (20.11.2017 13:58:34)

pozdrav svima
evo da se i ja javim malo prosle sedmice sam imala pregled sve je super mene ledja pomalo bole al stomak manje hvala Bogu...i ja imam preglede mjesecno...Almasa budi jaka brzo ve proci ova trudnoca za tren ces da drzis bebicu u rukama aBd...pripazi se malo vrijedice...ostale sve naj naj vam zelim...ja ode hurmasicu pravit i dragog cekat s posla da dodje
Pusa svima




mina3 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (20.11.2017 14:00:35)

Ziel mali je pravi slatkis...da bude ziv i zdrav i pametan decko,sve naj




mina3 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (20.11.2017 14:02:46)

Cauchy i ja vec imam odavno kontrakcije...rano su krenule i u prvoj trudnoci al hvala Bogu sve uredu bilo...samo prati da nije precesto i obavezno kazi na pregledu da vide da se sta ne krene otvarat a nece aBd




vila_7 -> RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR (20.11.2017 14:13:48)

Sta ima, kako ste danas?

Ziel djecak ti je presladak!

Cauchy i ja ih imam , nekad su cesce nekad manje, pijem magnezij pa eto...
Mene je noćas baš bolio stomak, pa sam se danas primirila, nadam se da je to ono standardno kod mene , dva dana boli pa 10 ne boli 😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>