RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Irinea -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (25.4.2018 9:47:00)

pozdrav svim trudnicama. drago mi je da su svima kontrole super.
svricolino cestitke i od mene[sm=bravo.gif]

ja sam dobro, nadam se da ce mi se dici ovo zeljezo kada zavrsim sa pijenjem vadicu nalaze inace se osjecam dobro.
ovaj polen me malo smara a najgore sto se nista ne smije piti[sm=smiley19.gif]

nova clanice biribis, pokusacu ti odgovoriti na pitanje.
sve zavisi u kakvom si statusu ovdje. ako si u stalnom radnom odnosu, ako se neces odjavljivati odavde i ako imas godinu dana placeno porodiljsko, sama cinjenica sto ces se poroditi negdje drugo a ne u sa ne mijenja tvoj radno pravni status, i sve ti ostaje isto. sam cin poroda negdje drugo ne moze nista promijeniti, svi mozemo izabrati gdje se poradjamo samo sto to i placamo kada nismo u svojoj drzavi/kantonu.

problem moze nastati ako se odjavis odavde i prekines radni odnos tada ce ti prestati sva prava koja imas iz radnog odnosa, pa eto vidi sta ti se isplati i sta ces uraditi.sretno i pitaj ako te jos sta zanima.




boombar -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (25.4.2018 9:55:51)

Jutro moje trudnjace!
Dobro nam dosla Biribis! Ni ja ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali iduci nekom logikom, imas pravo porodiljno provesti bilo gdje pa pretpostavljam da imas ista prava dok porodiljno traje bila ovdje ili gdje god. Ali opet, to je samo moje razmisljanje, nemam nikakvu pravnu ili zakonsku podlogu da to potkrijepim.
Svricolinoooo [sm=bravo.gif] Mislila sam na tebe ovih dana! Drago mi je da si se javila i da je sve proslo uredno! Cestitam na curetku i sve najbolje od srca vam zelim! Meni je malo prpa za taj treci carski, pa jedva cekam da cujem kako je sve kod tebe proslo kad uhvatis vremena da javis 😊 Zelim ti brz oporavak i lagan prelazak sa dvoje na troje 😄
Evo Irinea i ja pisale u isto vrijeme Biribis 😊




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (25.4.2018 19:53:39)

Ne takmicite se trudnice




mala curica -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (26.4.2018 8:01:04)

Pozz i od nas
Svrcolino,cestitamo na princezi da vam je ziva i zdrava.
Mi smo jos u komadu
Sl sedmice sa stvarima idem u bolnicu ako Bog da.
Jeli kod tebe ranije samo krenulo ili si imala zakazano ranije?
Ovaj moj decko,koliko vidim ne misli jos vani.




mina3 -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (26.4.2018 11:58:22)

Svricolino cestitkee [sm=bravo.gif] ostale terminuse sretnoo





ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (26.4.2018 17:26:12)

A moje zene ja se zadala oko takmicenja, klikam




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (26.4.2018 17:26:39)


IZVORNA PORUKA: mala curica

Pozz i od nas
Svrcolino,cestitamo na princezi da vam je ziva i zdrava.
Mi smo jos u komadu
Sl sedmice sa stvarima idem u bolnicu ako Bog da.
Jeli kod tebe ranije samo krenulo ili si imala zakazano ranije?
Ovaj moj decko,koliko vidim ne misli jos vani.


lijepo mu kod mame




luna_3 -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (26.4.2018 21:47:22)

Večer,ženice [sm=bravo.gif]
Kako ste mi,planirate li šta za 1.maj?
Ja sam danas dobre volje bila,jutros ustala oko pola 9,fino naspavana,nisam
imala mučnine,toliko sam bila dobre volje da sam uzela iz ostave one boje,kistove,platno našla
i fino na terasu i naslikala sam jednu sliku [sm=smiley1.gif] nisam crtala posljednje dvije godine ali eto,slika je dobro ispala.
Poslije napravila ručak,suđe oprala,evo sad sjedim sa mm,on gleda utakmicu i tako [sm=smiley36.gif]
Želim dobrodošlicu novoj trudnici i želim joj laku trudnoću [sm=bravo.gif]




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 7:58:12)

Jutro debele, kako stvari? Mi smo juce radili double, po ultrazvuku je sve ok, cekamo laboratorijske nalaze za 10 dana. Bebica unutra skakuce, pokazuje nesto prsticima. Predivno je to bilo gledati.

Naredna kontrola sa 16 sedmica. Mucnine su jos tu, ali sada samo ako sam gladna. Drugih tegoba nemam. Dr se razmislja jesam li za bolovanje ili ne zbog mnogih dijagnoza i steriliteta dugogodisnjeg, sa prethodnim spontanim.




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 10:58:42)

Jutro drage moje trudnice...ove sedmice bilo burno bila sam aktivna oko nagradne igre sve se vraca u normalu.. bas je bilo ludo.. [sm=smiley36.gif]
Vortex bas mi je drago da je sve ok, i meni je kontrola3.5 abd i ja jedva cekam da vidim svog malog princa...sad se pokreti i na stomaku primjecuju pravi je mali vrciguz...
Sve zavisi kako se ti osjecas, ako ti posao nije tezak malo da vrijeme upotpunjavas druga stvsr je ako postoji neki rizik...cuvajte se




Innes -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 22:20:27)

Pozdrav zene, izvinite ja ovako samo brzo da uletim i pitam vas, da li se vama desava da nakon odnosa vidite malo krvi ?
Nije to ono jaka cista krv nego onako pomjesana malo sa svacim[sm=zardeva.gif]
Citala sam da je to hajmo reci normalno, zbog vece prokrvljenosti materice, ali opet kad vidim krv [sm=zmeden.gif]




mala curica -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 22:34:04)

Vece moje dame
Ines,ja nikada nisam imala nikakve tragove krvi poslije odnosa.Tako da ti ne mogu reci jeli ok ili ne.
Mi sad dosli iz setnje,divna noc.Bas sam se umirila.
Imate veliki pozz




ziel -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 23:21:24)


IZVORNA PORUKA: vortex RR

Jutro debele, kako stvari? Mi smo juce radili double, po ultrazvuku je sve ok, cekamo laboratorijske nalaze za 10 dana. Bebica unutra skakuce, pokazuje nesto prsticima. Predivno je to bilo gledati.

Naredna kontrola sa 16 sedmica. Mucnine su jos tu, ali sada samo ako sam gladna. Drugih tegoba nemam. Dr se razmislja jesam li za bolovanje ili ne zbog mnogih dijagnoza i steriliteta dugogodisnjeg, sa prethodnim spontanim.

[sm=bravo.gif]
Bravo za kontrolu
Udjoh samo da vidim sta ima [sm=smiley1.gif]
I drago mi je sto ide sve po planu
Ako si u mogucnosti, bilo bi dobro da uzmes bolovanje
Lijepo je kad si trudnica kod kuce
Odmice trudnoca a idu ljetni dani
Ja sam 2 ljeta provela trudna
Ma topila se u znoju
Bas mi bila muka kad treba negdje da idem




ziel -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (28.4.2018 23:23:41)


IZVORNA PORUKA: Innes

Pozdrav zene, izvinite ja ovako samo brzo da uletim i pitam vas, da li se vama desava da nakon odnosa vidite malo krvi ?
Nije to ono jaka cista krv nego onako pomjesana malo sa svacim[sm=zardeva.gif]
Citala sam da je to hajmo reci normalno, zbog vece prokrvljenosti materice, ali opet kad vidim krv [sm=zmeden.gif]


Innes nisam u toku. Koja si sedmica?

Meni se desilo na posljednoj kontroli da mi je dr.preporucila odnos. I tako je i bilo... 39+5 taj odnos je pokrenuo i sluzni cep (mada je on izlazio par puta u zadnje 2 sedmice) i pucanje vodenjaka. [sm=smiley1.gif]




Innes -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (29.4.2018 0:12:36)

29.sedmica sam, a desavalo mi se i ranije ponekad.
Nemam nikakve bolove, krv ne curi...samo eto kazem bude malo pomjesano sa svim drugim pa se onako njezno crveni.




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (29.4.2018 21:08:50)


IZVORNA PORUKA: Innes

Pozdrav zene, izvinite ja ovako samo brzo da uletim i pitam vas, da li se vama desava da nakon odnosa vidite malo krvi ?
Nije to ono jaka cista krv nego onako pomjesana malo sa svacim[sm=zardeva.gif]
Citala sam da je to hajmo reci normalno, zbog vece prokrvljenosti materice, ali opet kad vidim krv [sm=zmeden.gif]



Ja bi to rekla svom ginekologu...kod mene nije nikad ...u svakom slucaju reci doktoru




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018 (30.4.2018 8:39:35)

Drage moje hvala sto se radujete zbog mene, i meni je kamen pao sa srca. Evo vec smo 3 sedmice vise nego prosli put.

Meni je sex strogo zabranjen, a i da nije od stalnih mucnina i nemoci ne znam da bi bas mogla. Inace, obavezno to javi ginekologu mada sukrvica nije neobicna nakon odnosa. Ne panici, ali doktora obavezno pitaj i pokusaj se do pregleda suzdrzati bar malo...

Fino mi je dosao ovaj produzeni vikend da malo odmorim. Posao mi jeste naporan, ali bi mi zbog misli pametnije da sam zaokupljena necim.

Da li znate nekog da je sredinom ili krajem trudnoce prvi put uzeo bolovanje. Prvi trimestar sam skoro pregurala, u drugom svi kazu da zivnes i vrati se energija, a u trecem mislim da bi bas bila dobra odluka zbog prirode posla odmoriti malo. Posebno jos ako se udebljam dosta.

Uzivajte u kratkoj radnoj sedmici.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]