Danas kuhamo - Maj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


LieToMe RR -> Danas kuhamo - Maj (8.5.2018 9:52:22)

Kuha li ovdje iko ista [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Hajmo zene sta se krcka ovih dana, ponestaje mi vise ideja. Danas cu nesto letece, mozda gljive i jaja i salata od pradajza i mocarele.
Sutra bi mozda mogao grasak sa prieom...ako ko ima kakvih ideja dijelite




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (8.5.2018 21:42:42)

Ltm kako to gljive i jaja? Ima neki recept il onako odvojeno .
Ja danas nisam nista kuhala a sutra nemam pojma [sm=smiley36.gif] stvarno mi se nikako ne kuha ovih dana.sve nesto na zor. Od picetka maja skoro svaki drugi dan narucujemo.toliko mi mrskooooo . Javim se aBd sutra ako skontam [sm=smiley36.gif]




aidana -> RE: Danas kuhamo - Maj (8.5.2018 23:09:26)

Auuu bejbi sto je i meni nesto mrsko kuhati u zadnje vrijeme. I danas sam smandrljala krem supu od batata, pohovani patlidzan i salatu. Kad je mm vidio rucak kaze sta je ovo, gdje glavno jelo [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]Sreca pa je donio s puta janjetine.

Sutra cu mozda cufte i pire...o tom po tom.




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (8.5.2018 23:36:43)

Moj ne priznaje rucak bez mesa[sm=hudicek1.gif][sm=smiley36.gif] ko da nije ni jeo ako nema mesa[sm=smiley36.gif]
Ja i djeca fakat mozemo bez . Bitnija nam je salata .bas i djeca vole. Povrce svjeze grickat . Zato nas mm zeza da smo zecevi[sm=smiley36.gif]




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo - Maj (9.5.2018 8:15:13)


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ltm kako to gljive i jaja? Ima neki recept il onako odvojeno .
Ja danas nisam nista kuhala a sutra nemam pojma [sm=smiley36.gif] stvarno mi se nikako ne kuha ovih dana.sve nesto na zor. Od picetka maja skoro svaki drugi dan narucujemo.toliko mi mrskooooo . Javim se aBd sutra ako skontam [sm=smiley36.gif]


Ma nema neki recept ja malo preprzim crveni luk, dodam gljive, kad dljive budu skoro gotove (njima ne treba puno) izlijem prethodno umucena jaja u kajganu sa malo vrhnja, malo soli i bibera... To meni bude za prste polizati [sm=smiley1.gif] uz to mi najvise ide salata od paradajza sa mocarelom koju prelijem sa maslinovimuljem.
Mocarelu smo sad nasli u Merkatoru onu suhu, koja je kao trapist pa je na kockice male izrezem (slikacu kad budem sljedeci put pravila) mogli bi i slike ubacivati [sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo - Maj (9.5.2018 8:16:52)

Ja sam sinoc napravila grasak sa mrkvicom fino (uvijek jedan dio izblendam da dobijem na gustini). Kad dodjem s posla samo cu pire i to je to. Mozda kobasice ako djeca budu htjela. Njih dvije i muz samo meso a ja bih mogla danima na zelenjavi da zivim.




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 12:16:28)

Danas punjene paprike [sm=bravo.gif] odavno ih nisam pravila ..




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 12:17:38)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ltm kako to gljive i jaja? Ima neki recept il onako odvojeno .
Ja danas nisam nista kuhala a sutra nemam pojma [sm=smiley36.gif] stvarno mi se nikako ne kuha ovih dana.sve nesto na zor. Od picetka maja skoro svaki drugi dan narucujemo.toliko mi mrskooooo . Javim se aBd sutra ako skontam [sm=smiley36.gif]


Ma nema neki recept ja malo preprzim crveni luk, dodam gljive, kad dljive budu skoro gotove (njima ne treba puno) izlijem prethodno umucena jaja u kajganu sa malo vrhnja, malo soli i bibera... To meni bude za prste polizati [sm=smiley1.gif] uz to mi najvise ide salata od paradajza sa mocarelom koju prelijem sa maslinovimuljem.
Mocarelu smo sad nasli u Merkatoru onu suhu, koja je kao trapist pa je na kockice male izrezem (slikacu kad budem sljedeci put pravila) mogli bi i slike ubacivati [sm=smiley1.gif]

Joj dobro zvuci ovo[sm=smiley36.gif] jos nisam doruckovala nista. A moglo bi se ovo[sm=smiley36.gif] sad mi je kasno pa cu cekat paprike hehe

Dobra ideja za slike [sm=smiley1.gif]




ziel -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 12:58:39)

Sendvici.
Povrtna corba.
Burek.

Za sad. ☺
A ima do kraja dana jos....
Mada niko nije jeo jos ni corbu ni burek. [sm=smiley36.gif] Otisli setati mm i R. Ja uspavljujem curicu.




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 13:04:06)


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi

Ltm kako to gljive i jaja? Ima neki recept il onako odvojeno .
Ja danas nisam nista kuhala a sutra nemam pojma [sm=smiley36.gif] stvarno mi se nikako ne kuha ovih dana.sve nesto na zor. Od picetka maja skoro svaki drugi dan narucujemo.toliko mi mrskooooo . Javim se aBd sutra ako skontam [sm=smiley36.gif]


Ma nema neki recept ja malo preprzim crveni luk, dodam gljive, kad dljive budu skoro gotove (njima ne treba puno) izlijem prethodno umucena jaja u kajganu sa malo vrhnja, malo soli i bibera... To meni bude za prste polizati [sm=smiley1.gif] uz to mi najvise ide salata od paradajza sa mocarelom koju prelijem sa maslinovimuljem.
Mocarelu smo sad nasli u Merkatoru onu suhu, koja je kao trapist pa je na kockice male izrezem (slikacu kad budem sljedeci put pravila) mogli bi i slike ubacivati [sm=smiley1.gif]

Joj dobro zvuci ovo[sm=smiley36.gif] jos nisam doruckovala nista. A moglo bi se ovo[sm=smiley36.gif] sad mi je kasno pa cu cekat paprike hehe

Dobra ideja za slike [sm=smiley1.gif]

ma meni su ovi ljetnji brzinski ruckovi super. kad se aktiviram sa kuhanjem pocecu i slikati pa ubacivati slike. mislim da bi to bilo super [sm=bravo.gif]




LieToMe RR -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 13:05:12)

danas muz kuha [sm=smiley36.gif] ja idem na rucak sa drugaricama, kumi rodjendan [sm=bravo.gif]
u frizideru imaju graska, gulasa, mama ce im napraviti pire i palacinke...ako budu htjelu hljeba preko pogace tu je mm da im ispunjava zelje [sm=smiley36.gif]




Visnja RR -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 14:04:19)

brzski ručak...špagete bolonjeze [sm=bravo.gif] šmizla ih voli a meni čas posla [sm=smiley1.gif]
lijena žena hbg [sm=smiley36.gif]




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (11.5.2018 14:12:33)

Mogla bi visnja da prepisem...ali meso se nece odmrznuti na vrijeme mozda za sutra. A danas izgleda doneri, jucer krompira i paprika strpala u pekaru pravo mi sjelo...




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (22.5.2018 16:08:20)

Dosla da pikupim ideju ....ali utihnule zene ne kuhaju...jucer sirnica....jedu mi se makaroni sa sirom, ne znam hoce li mi uspjeti ....probat cu danas imam par vrsta sira i vrhnje za kuhanje pa cemo vidjeti




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (22.5.2018 23:10:33)

Ja sam se danas bas nakuhala svega a nista pojela nisam ...mm na putu bio pa nije ni postio ..jeli u mcd sa M ...
Imam za sutra bar [sm=smiley36.gif]
Napravila rizu u rerni sa batacima al mi je super ispala..prvo ispekla batake ma sam onda u njihovom onom soku stavila rizu ,malo kukuruza i graska,mrkve i to ispekla ..i kasnije samo bratila batake .ma extra ispalo ...
Napravila trhanu, i lisnato tijesto sa mladim sirom .trokutice...i topa ofskroz[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (23.5.2018 9:58:41)

Ipak sinoc bila riba i krompir salata....danas opet bez ideje




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (23.5.2018 11:35:25)

Ja imam za danas. Rizu s batacima i trhanu ..samo cu jos salatu napraviti




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (24.5.2018 22:41:47)

Veceras kod mene pola u pekari sa sirom i sandzackim paprikama u pavlaci...al sam se pocastila...sveki donijela iz Bosne, a kupljene u sandzaku bas...velik put su presle...sad grickam bademe strah me lec




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (25.5.2018 16:40:59)

Veceras sam pozvala rodbinu na iftar s toga trpeza je puna...tirit, sogan dolma corbica sa graskom i mljevenim i bit ce supica na pilecoj vodi...i pogacice sa suhim mesom ...a desert dunavski valovi




ijaa -> RE: Danas kuhamo - Maj (26.5.2018 18:45:36)

Bila je jagnjetina i krompir...a nisam pravila pogacice....ima i za danas dovoljno




bejbibi -> RE: Danas kuhamo - Maj (28.5.2018 13:41:34)

Sta se kuha danas ?
Ja nastavila grah ,evo ga haman gotov .pustila sam da se krcka jos malo :) jedva cekam da iftarim aBd [sm=smiley36.gif]
Bice i salata naravno ... a ja volim i crveni luk ili bijeli luk onako jest uz grah :)




aidana -> RE: Danas kuhamo - Maj (1.6.2018 13:29:30)

Ove sedmice je mm imao prijedloge pilecu jetricu u sosu i palentu, pa spagete sa plodovima mora. Volim kad mi se da prijedlog. Ja sam smislila batake i krompir u rerni. [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]