Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


vortex RR -> Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 0:26:14)

Drage zene i zenice, stigao nam je juni. Zelim vam mnogo voca, sunca, limunade i uzivanja sa nasim trbuscicima. Nadam se da ce tema zivnuti u junu, bas smo slabije u maju pisale.
Nadamo se novim clanicama i uzivajmo!




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 0:30:52)

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA


JUNI 2018
20.06. Isa [sm=modricrtici.gif]

JULI 2018 [sm=smiley1.gif]
18.07. Innes [sm=modricrtici.gif]
20.07. boombar [sm=modricrtici.gif]

AUGUST 2018 [sm=smiley1.gif]
02.08. Irinea[sm=rozacrtici.gif]
08.08. Iija [sm=modricrtici.gif]
14.08. Mamulina [sm=modricrtici.gif]

OKTOBAR 2018
08.10. me lady [sm=modricrtici.gif]

NOVEMBAR 2018 [sm=smiley1.gif]
08.11 Vortex
22.11 amised

DECEMBAR 2018 [sm=smiley1.gif]
12.12 Luna_3

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve


I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce
KALENDAR TRUDNOĆE








ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 13:02:01)

Pozdrav junu ....volim juni jer jini je mjesec kada slavim rodjendan!




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 13:33:47)

Evo mene sa kontrole 16 sedmica, 136 grama, rasteemo :) imam neke kontrakcije koje ne osjetim pa mi je preporucen magnezij direkt i mirovanje za vikend. Ne znamo spol jos, kontrola za 30 dana.




Innes -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 14:59:23)

Evo i mene sa kontrole :)) 33+1
Dala uzorke da vidi ako imam neku bakteriju.
Ostalo standard, slusali srce, mjerila stomak, meni pritisak i secer.
Sve je dobro hvala Bogu.
Za dvije sedmice opet kontrola ako Bog da ^^
Prosle sedmice isla s muzem na kurs, onako informativno o porodu i spremanju za bolnicu.
Ne sjecam se ako sam ranije pitala za epiduralnu, pa evo sad da pitam. Da li je neka vec uzimala ranije i da li planirate na ovom porodu da uzmete?




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 15:10:50)

Innes [sm=bravo.gif] super za kontrolu. Zacas ce mjesec i po proci.

Da li si u BiH ili vani? Pitam zbog kursa...

Nisam se ranije poradjala pa ti ne mogu nista reci za epidural, ali sigurno ima clanica koje ti mogu pomoci




Innes -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 16:59:58)

Bas tako, mjesec ipo brzo proleti. Iako je i sve ovo do sad bas brzo proslo. ^^
Nisam u BiH, u Svedskoj sam.
A sto se tice epiduralne, ovdje je bas dosta zastupljena i obavezno pitaju hoces li je uzeti.
U razgovoru sa nekim kolegicama koje su je primile, kazu puno lakse jer onda imas vise snage da se porodis ako dodatno ne trpis bolove kontrakcija.
Nekako sam u fazonu “zasto bi trpila bol ako ne moram” to mi nece nista umanjiti osjecaj poroda. A opet eto malo se bojim za poslije, pa pitam i vas.




amised -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 19:01:00)

Pozdrav drage moje, nadam se da cemo se lijepo druziti i u ovom mjesecu.
Nadam se da se sve osjecate dobro.
Kod nas nista novo, sa nestrpljenjem cekamo sljedecu kontrolu.
Vortex sto se tice kontrakcija, bice sve uredu, aktivnosti svedi na minimum dok se sve ne smiri. Propustila si me dodati na spisak, ocekivani termin je 22. 11. pa molim te popravi kad stignes.




boombar -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (1.6.2018 19:17:22)

Pozz trudnjace 😊 Uh ovaj spisak postaje pomalo "strasan" 😄 Usitnilo!
Vortex super za urednu kontrolicu! I meni su na pocetku bile te kontrakcije na uzv vidljive, ali smirilo se kasnije. Ipak, uspori i pripazi koliko mozes. Bice sve ok!
I mi smo danas bili na kontroli, sve hB uredno! Bebac velik, napredniji za jedan tjedan. Kaze dr da ce biti krupna beba. Poslije toga odem u shoping malo da kupim koji bodic i gegicu i tako udjem u carters. Htjela uzeti newborn velicinu, al procitah da je do 4kg pa sam se predomislila i uzela ipak onu za 3 mj sto bi trebalo biti od 4-6kg 😄 Prvi sin je bio 4kg na rodjenju, al se sjecam da je ipak nosio br 56, a sad kad gledam taj broj sve mi se cini nekako sitan pa sve sto do sad uzeh je 62. Ispala sam iz fola 😆
Innes ja bih uzela epidural da mogu. Moje misljenje! Na zapadu se koristi vec dugo i anesteziolozi su ispraksirani pa mislim da je rizik minimalan. Zasto ne olaksati sebi [sm=smiley1.gif]
Sretan nam svima ovaj mjesec!




luna_3 -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (2.6.2018 11:11:54)

Pozdrav trudnice da se i ja prijavim na novu temu [sm=bravo.gif]
Sretan nam ovaj mjesec,uskoro će ljeto a i meni rođendan [sm=bravo.gif]
Nisam se javljala malo duže,ali je sve uredu hvala Bogu.Guramo polako,napredujemo [sm=bravo.gif]
Imali smo još jednu kontrolu,sve teče u najboljem redu,doktorica prezadovoljna.Drago mi je vidjeti da su i
ostale kontrole uredu [sm=smiley1.gif]
U Mostaru temperature već visoke,počinju one prave mostarske vreline [sm=smiley36.gif]




mala curica -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (2.6.2018 23:55:05)

Samo da vam pozelimo sretan novi mjesec,puno urednih kontrola i aktivnih bebica.a

Neko je pitao za epidiral??
Ja sam na prvom porodu uzela,spasio me.22 sata patnje,da mi nije bilo epidural nezz kako bi izdrzala.Sada prije 3 sedmice na drugom porodu trazila sam opet ,9 puta su me boli ali nisu mogli da mi daju.Nije igla mogla iznedju dva prsljena da prodje,kao zid ih doceka i odbije iglu.Tako da osjetila sam razliku sa epidural i bez .Moja preporuka je da ga uzmes.

Ljubimo vas mali gospodin i ja 😘😘😘




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (3.6.2018 20:51:44)


IZVORNA PORUKA: amised

Pozdrav drage moje, nadam se da cemo se lijepo druziti i u ovom mjesecu.
Nadam se da se sve osjecate dobro.
Kod nas nista novo, sa nestrpljenjem cekamo sljedecu kontrolu.
Vortex sto se tice kontrakcija, bice sve uredu, aktivnosti svedi na minimum dok se sve ne smiri. Propustila si me dodati na spisak, ocekivani termin je 22. 11. pa molim te popravi kad stignes.


Ja te evo vidim na spisku :)




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (3.6.2018 20:53:26)

Kako stw trudnice...pocelo je lijepo da grije ...bas volim! Kod mene sve oki cekamo kontrolu u cetvrtak i onda za vikend je plan da putujemo! Muz mi prica jutros se probudio prije mene i posmatrao me dok sam spavala kaze beba se uzvrtila pravo kao kako me nije probudio...naviknes se nekako 😂 a bas je nemirko! Ustajem se samo puno u wc




Vodolija0602 -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (4.6.2018 18:17:42)

Cao svima, vi ste vec se u poodmakloj fazi u odnosu na mene [sm=smiley1.gif] Zelim vam svima da uzivate u svojim divnim trudnocama. Ja sam narucena prekosutra na pregled (trebala sam u petak, ali su mi produzili radno vrijeme na poslu i nisam mogla otici). Danas sam 6+5, mucnine nemam (sto me malo zabrinjava[sm=smiley13.gif]), bole me grudi i mnogo se znojim nocu, svaku noc moram ustati da se kompletna presvucem, imam grceve u stomaku. Sve ostalo je kao inace [sm=smiley1.gif] Imam osjecaj da mi fali simptoma[sm=zmeden.gif]




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (4.6.2018 19:29:37)

Vodolija, simptomi su totalno razliciti od zene do zene i od trudnoce do trudnoce, nemoj da te to sekira. Samo ti idi doktoru i slusaj savjete. Ako nisi vec, mozda ne bi bilo lose da uradis hormone i antitijela stitne. Samo polako i opusteno!




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (5.6.2018 10:11:26)

Vodolija ima zena koje apsolutno nikakve simptome nemaju jednostavno im samo stomak raste...i to uopste nije lose cak i dobro! Vjeruj da je bolje bez mucnina :)




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (5.6.2018 10:12:42)

Kako ste zenice....sinoc sam bas kolegicu vozila na porod ali bila lazna uzbuna....nako gledam je pa sam pokusala da ne mislim o tome sta me ceka 😂 jeste li vi sve dobro?




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (6.6.2018 7:07:59)

Zene nam se usutile nesto, valjda je sve ok, samo se nema vremena ili uziva se u trudnocama.
Ja se nesto bas radujem porodu, iako sam sigurna da ce se osjecaj promijeniti kad se priblizi hehe. Tek sad kako stomak raste bas postajem svjesna svega i radujem se sitnicama




Innes -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (7.6.2018 1:10:38)

Hvala za odgovore po pitanju epidurala.
Vodolija, od srca ti zelim da mucnine ne budes nikako ni imala.
Ja sam ih dobila upravo tako u tom periodu u kojem si ti sad, negdje oko 7-8.sedmice i onda su trajale do 13-e
Kao sto su vec prije mene pisale, sve je to razlicito od zene do zene.
Neke prodju bez ikakve mucnice, neke samo povrate i normalno funkcionisu do sl.povracanja, a neke (poput mene) budu prikovane za krevet.
Ja sam povratila svega par puta, ali sam mucninu imala po 24.h
___________
Ja sam evo dobro fala Bogu, ulazim u 35-u.
Sto kaze boombar “usitnilo je”
Kad vidim svoje ime odmah druga po redu na spisku, odmah me stegne nesto u stomaku hahah
Inace meni je ovo prva trudnoca, i ne znam kako je vama ostalima ali ja jos uvijek nemam onaj realni osjecaj. Mislim da ce on doci tek kad vidim bebu ako Bog da.
Kako je vama ostalima po tom pitanju ?




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (7.6.2018 6:56:31)

Sto se tice realnog osjecaja ja ga nisam imala do dok nisam rodila...niti sam znala sta me ceka! Sad je dosta drugacije! Evo ja se probudila imam kontrolu 20 do 8 pa hocu da se spremim pa javim sta su nam rekli.. mi se pakujemo za puta nadam se da ce sve biti uredu ❤




ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (7.6.2018 9:46:15)

Isli smo na kontrolu M isla sa mnom...nisam se nimalo naspavaala ! Sad me pogledala druga doktorica kao zamolila je kolegica da ona uradi mjerenja da eto bude sigurno dva misljenja...uglavnom sve ok beba opet napredovala tokom sedmice glava jeste mrvicu veca, ali to kao nista ne znaci....nesto mi mjerila sa obje strane kaze da je nesto to ns lijevoj strani mrvicu manje neki protok, ali da je to normalno s obzirom da imam vece dijete i da moram kao trcati za njom i da odmaram sad na odmoru nek muz trci za njom ...i ctg mi uradili iznenadila sam se jer sam 31 sedmica...ali moguce da je zbog puta....sad zvanicno pakovanjee napokon u Bosnu




Vodolija0602 -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (7.6.2018 11:24:53)

Pozdrav drugarice,
Vortex i ijaa, meni je drago sto nemam mucnine, samo me zabrinulo to sto sam na par mjesta procitala da je mucnina znak zdrave trudnoce, pa me je to uplasilo. Inace ja imam uzasan strah od povracanja, uvijek mislim da umirem dok povracam, tako da je super sto barem do sada nisam povracala.
Bila sam juce na pregledu, po doktoricinoj kalkulaciji juce sam bila 6+0, a po UZ sam 6+4. Plod je 4.7mm [sm=zz_inlove.gif][sm=smiley20.gif] Srce kuca i sve je uredu hvala Bogu. Dobila sam uputnice da uradim nalaze, pa za dvije sedmice da se javim.
Nadam se da ste sve dobro, saljem veliki zagrljaj [sm=smiley1.gif]




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (7.6.2018 13:19:40)

Ijaa [sm=bravo.gif] sretan put vamo, i uzivaj i odmaraj

Vodolija, meni je u ovoj trudnoci non stop bilo muka, ali samo jednom neizdrzivo da me i glava boljela i da sam se bas ispovracala, a inace non stop ona hinjska muka koja postane prestrasna ako ogladnim. Citaj forume i guglsj, ali samo ako te to nece plasiti i uliti strah. Stvarno svaka trudnoca je razlicita




vortex RR -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (11.6.2018 23:01:40)

Gdje ste zene, niko ne pise, sve ok?





ijaa -> RE: Razgovori u očekivanju beba -juni 2018 (12.6.2018 6:42:07)

Jutro zene, ja bas i nemam kad da pisem mi smo drigli u subotu. Bez ikakvih problema, kicma me samo malo vise boljela ali to je normalno s obzirom da smo se 15h vozili...ali to je cak i dobro prosle godine su bile guzve pa nam je trebalo skoro 23....sad odmaram lezim i tako! Pozdravljamo vas!




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>