Otvaranje porodicnog biznisa (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


ziel -> Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 20:04:40)

Trebam savjet.
Odavno razmisljam o privatnom poslu koje bi mm i ja pokrenuli. U meni preovladava zelja za otvaranjem predskolske ustanove/vrtica. I to bas u nasem mjestu ili okruzenju, jer sam sagledala siru sliku potrebe za tim. Bas o nasem okruzenju 20 km smo udaljeni od vrtica s jedne strane, i 12ak km s druge strane. Znaci lokacija je ok. Imamo neku pomocnu zgradu kod nase porodicne kuce. Prilaz je ok. Dvoriste je asfaltirano. Nije kraj same ceste, ali je nekih 70ak metara od ceste. Kuca i taj objekat se vidi sa ceste. Ja sam zavrsila Visoku medicinsku skolu, mm ima 3 diplome od kojih se ni jedna ne tice prosvjete. Imam sestru koja je zavrsila Fakultet za Engleski jezik i knjizevnost, koja bi znaci mogla da radi tu i bude neki pokretac. (ako vec mi ne ispunjavamo uslove)

Zanima me sta je od papirologije potrebno za osnivaca vrtica? Imam li iole sanse za takvo nesto? Prostorno uredjenje? Koliko djece treba da ide za pocetak da posao ne bude u padu i sl. ? Ako neko ima informacije za mene, bila bih mnogoo zahvalna [sm=rozica.gif]
Ili ako imate nekog bliskog prijatelja/prijateljicu koja ima vrtic da bih ja mogla kontaktirati preko fb, vibera, mailom ili kako god...




Visnja RR -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 20:08:56)

to je divan i jako odgovoran posao...
nemam pojma šta ti treba da bi zadovoljavala sve uvijete...
mislim da uposleni trebaju imati završenu školu za rad s djecom...i jako je dobro što ti imaš baš tu školu.... roditelji će osjećati veći sigurost...

e sad šta sve treba ja ti tu ne mogu pomoći...

sretno!




Iammom -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 21:31:08)

Meni se sviđa ideja ali zaista ne znam koje uslove treba ispuniti...




Visnja RR -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 21:44:34)

možda da proguglaš Udruđenje privtanih vrtića... znam da postoje... pa se raspitaj kod njih




zutaiskra -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 22:05:33)

Ja samo znam da vrtici imaju medicinske sestre tako da svakako da bi ti mogla biti jedan od uposlenika




nudzejma -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 23:27:33)

Ziel kakva je situacija u vasem naselju,da li ima dovoljno djece koja bi mogla ici u vrtic?Da li ima roditelja koji su zaposleni i kojima bi taj vrtic trebao?Ovo pitam jer znam da u manjim sredinama uglavnom djecu cuvaju djed/nena/baka...
A sto se tice ostalih uslova zaista ne znam...





lejla80 -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (29.7.2018 23:28:44)

Divna ideja...ovdje u Sa je to baš unosan posao. Znam da su neke žene registovale igraonice za djecu i tu organizirale produženi boravak. Nešto na taj fazon su počinjale. Dosta privatnih vrtića ovdje još uvijek rade na crno jer ima puno uslova koje mora zadovoljiti objekat da ne pričam o stručnoj spremi osoba koje rade.
Tebi svakako sretno draga.




aidana -> RE: Otvaranje porodicnog biznisa (30.7.2018 8:31:41)

Vecina privatnih vrtica su kao sto lejla kaze registrovani kao igraonice ili udruzenja. Treba se ispunjavati dosta uslova da bi se registrovala predskolska ustanova. U nasem vrticu pokusavaju vec neko vrijeme dobiti dozvolu od ministarstva i stalno im se odbija. Nadaju se registraciji od ove skolske godine. Znam da su kod nas trazili profesora predskolskog odgoja jer je to jedan od uslova. 



Vama u svakom slucaju sretno.☺




Stranica: [1]