|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
4.3.2019 14:58:14   
Visnja RR
Ja te razumijem
Nikada moja kćerka nije išla ma pjesak. Meni je to izvor zaraze

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
4.3.2019 21:02:09   
ijaa
Eh ja imam prijedlog ovdje sam kupila sannd kasten i kupila dvije vrece pijeska uopste nije skupo, znaci ta kutija za pijesak se moze napraviti od 5 daski naspes nov pijesak i to je to... Moja curica od 4.5 godine i sad igra rado tu... Promjenim pjesak povremeno 3 eura je vreca od 25kg...to mozete i na balkonu uraditi a naravno ovo sve ako imate gdje... msm sad cu na proljece opet , navecer pokrijes i to je to.

Kod nas viroza M temp 40, 2 noci tesko skidali evo sad ja dobila isto sve... Nadam se da nece bebu uhvatiti znaci slomi me

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 12:04:45   
Visnja RR
Kako osvojiti šareni poklon iznenađenja?

http://www.ringeraja.ba/clanak/poklon-za-nase-forumasice_3122.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 12:21:03   
Thana85
Pozdrav drage ženice.
Porodila sam se 17.02, danas je mom dječaku 17 dana, dojimo, spavamo,kakimo i tako u krug. Odnosno ja ne spavam tačnije user posted image , a Vortex imam i ja migrene al jos i prije trudnoce odnosno citav zivot. I sad su mi opet počele,a meni ih izazove isprekidan san, odnosno neispavanost. Dehidracija nije, jer pijem najmanje 3 litre dnevno tekućine. Al proći će i to.

Koje kapi d3 vi koristite za bebeice? I ima li ona tema vaša porođajna priča?Zna li mi iko reći?
user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 14:41:58   
ijaa


IZVORNA PORUKA: Thana85

Pozdrav drage ženice.
Porodila sam se 17.02, danas je mom dječaku 17 dana, dojimo, spavamo,kakimo i tako u krug. Odnosno ja ne spavam tačnije user posted image , a Vortex imam i ja migrene al jos i prije trudnoce odnosno citav zivot. I sad su mi opet počele,a meni ih izazove isprekidan san, odnosno neispavanost. Dehidracija nije, jer pijem najmanje 3 litre dnevno tekućine. Al proći će i to.

Koje kapi d3 vi koristite za bebeice? I ima li ona tema vaša porođajna priča?Zna li mi iko reći?
user posted image


Dobro dosla thana, cestitke na bebacu... Sve je to jos navikavanje... Je li braco ili seka? Mi smo u DE i ovdje se tabletice rastapaju u vodi... Tako da će druge mame naci adekvatniji odgovor

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 14:43:49   
LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: Thana85

Pozdrav drage ženice.
Porodila sam se 17.02, danas je mom dječaku 17 dana, dojimo, spavamo,kakimo i tako u krug. Odnosno ja ne spavam tačnije user posted image , a Vortex imam i ja migrene al jos i prije trudnoce odnosno citav zivot. I sad su mi opet počele,a meni ih izazove isprekidan san, odnosno neispavanost. Dehidracija nije, jer pijem najmanje 3 litre dnevno tekućine. Al proći će i to.

Koje kapi d3 vi koristite za bebeice? I ima li ona tema vaša porođajna priča?Zna li mi iko reći?
user posted image


Cestitam!!! Samo lagano, uhodacete se i bice to ok sve.Sto se tice d kapi ja sam objema davala d3 plivit i jedna je imala grceve druga nije. Grcevi mi uopste nisu bili od d kapi kao sto mnogi tvrde da izazivaju. Sve stvar slobodnog izbora. Sad ima dosta nekih vrsta. Vjerujem da ti je patronazna sestra rekla da bi i ti trebala piti d3 kapi.Sto se tice porodjajne price link moram od kuce naci, preko mob mi je jos uvijek zbunjujuceMozda Visnja uleti kao dzoker: zovi prijatelja 😁


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 15:58:43   
Thana85
Hvala vam.
I ja mislim da nisu od d3 kapi grčići, jer nama su bili počeli a ja nisam davala d3 još.



_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 16:06:00   
ijaa


IZVORNA PORUKA: Thana85

Hvala vam.
I ja mislim da nisu od d3 kapi grčići, jer nama su bili počeli a ja nisam davala d3 još.




Mi ih nismo imali, e bas te kapi je i moja M uzimala nije ih imala... D isto tako... Imali smo par serija nervoze, ali nista strašno.... Eto cula sam te kapi su dobre i zacjeljivanje ranica na bradavicama

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 18:19:38   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Thana85

Pozdrav drage ženice.
Porodila sam se 17.02, danas je mom dječaku 17 dana, dojimo, spavamo,kakimo i tako u krug. Odnosno ja ne spavam tačnije user posted image , a Vortex imam i ja migrene al jos i prije trudnoce odnosno citav zivot. I sad su mi opet počele,a meni ih izazove isprekidan san, odnosno neispavanost. Dehidracija nije, jer pijem najmanje 3 litre dnevno tekućine. Al proći će i to.

Koje kapi d3 vi koristite za bebeice? I ima li ona tema vaša porođajna priča?Zna li mi iko reći?
user posted image


Porođajne priče

Jedva čekamo tvoju user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_1951/mpage_95/key_/tm.htm

< Poruku je uredio Visnja RR -- 6.3.2019 18:20:05 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
6.3.2019 22:46:02   
ijaa
E ovako probat cu da budem sto kraca... Prvo mi je M u petak dobila temperaturu znaci 40 stepeni, dijete smo tusirali, davali ibuprofen, paracetamol i na kraju nam je jedino voltaren uspio skinuti temperaturu to je bila katastrofa... Nakon nje u ponedjeljak sam ja nastupila, jucer nisam imala snage da ustanem iz kreveta sinoc me muz bukvalno odveo u wc nasuo mi vode da se kiselim... Nazvao bolnicu popila u 9 ibuprofen u 11 stoji 40 koda sam se samo vode napila... Rekli mu da popijem 2 paracetamola od 500mg i ako dojim... Znaci u 2h sam popila to troje...da bi uspjeli temperaturu na 39 skinuti... Tokom noci je isla nize i evo danas cijeli dan 38 ali ja se osjećam dobro.... Bar mogu oko D.... Eh danas muz pocetak samo sutra bi trebalo biti visoko razvoj je kod sviju isti... Ali ono cega sam se bojala i beba je dobila evo vcrs.... Toliko me strah znaci 40 stepeni on ovako mali ne zzelim ni da zamisljam, nas troje smo svi isli doktoru... I njega mislim voditi... Sutra vec.... Recite mi sta bebe smiju ovako male sve tipove sve sta radite inace svaki savjet je dobbro dosao samo da vise prodje


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 7:56:00   
Irinea
Draga ija bas mi je zao ali proci ce nazalost ovo vrijeme varljivo sada mi smo se jedvs iscupali.ovi veci kad su nam bolesni pa i nekako a bebe uhh nista im se ne smije dati. Ja sam svom malom kada je bio beba i imao tako temp davala samo paracetamol ne ibuprofen on ide nakon godinu.tusirala sam ga mlakom vodom ne toplon i stavljala senf na nogice i pomagalo mi je pokusaj. Brzo vam ozdravljenje zekim.


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 10:41:33   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: ijaa

Eh ja imam prijedlog ovdje sam kupila sannd kasten i kupila dvije vrece pijeska uopste nije skupo, znaci ta kutija za pijesak se moze napraviti od 5 daski naspes nov pijesak i to je to... Moja curica od 4.5 godine i sad igra rado tu... Promjenim pjesak povremeno 3 eura je vreca od 25kg...to mozete i na balkonu uraditi a naravno ovo sve ako imate gdje... msm sad cu na proljece opet , navecer pokrijes i to je to.

Kod nas viroza M temp 40, 2 noci tesko skidali evo sad ja dobila isto sve... Nadam se da nece bebu uhvatiti znaci slomi me


Mislim da ti je to odlicna ideja. Bas ima mnogo podataka koliko je igra u zemlji, na travi i u pijesku korisna za djecu i njihov razvoj, ali tamo gdje nisi siguran sta i ko moze da se nadje na tim mjestima, sigurnije je to izbjeci. Kao sto Visnja kaze izvor zaraze.

Ovako si napravila sigurno okruzenje za igru i dijete nije zakinuto za nista.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 10:51:23   
vortex RR
Draga Visnja, hvala mnogo za nagradnu igru, zenice brzo laptope/ mobitele u ruke i kuckajteee

Draga Thana85, Super da si nam se odmah pridruzila na bebecim temama, bice fino razmjenjivati iskustva. Nisam vidjela da ti je Visnja ovdje stavila link, pa sam ti pisala na forumu trudnoca.
Joj migrene su bas uzas, mada su meni nakon trudnoce neuporedivo lakse nego u samoj trudnoci. Vrlo je moguce da su i meni dijelom od neispavanosti, ali mislim i da je do dehidriranosti jer bas slabo pijem vodu... Mi koristimo Plivit D3, rekla nam pedijatrica da smatra da su ostale manje vise marketinski trik, ali mi nismo imali problema sa grcevima/kolikama pa mozda nisam prava osoba za savjet. Kaze nama dr da se grcevi javljaju oko 15 dana kada se pocne sa D3 pa se kao zato mame prepadnu da je od njih.

Ijaa koliko dugo se u DE piju? Nama su rekli prvu godinu cijelu i narednih par godina samo u zimskom periodu. Hvala puno za savjet da su D3 dobre i za bradavice, nisam nikada cula, a bas je to korisna informacija.

LieToMe RR, meni je na otpusnom pismu pisalo da pijemo i beba i ja po 5 kapi svaki dan. Od kada sam uvela ponovo prenatal tablete (zbog zeljeza, prestala sam piti D3 Plivit jer u mojim prenatal tabletama ima D3.




(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 11:33:30   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: ijaa

E ovako probat cu da budem sto kraca... Prvo mi je M u petak dobila temperaturu znaci 40 stepeni, dijete smo tusirali, davali ibuprofen, paracetamol i na kraju nam je jedino voltaren uspio skinuti temperaturu to je bila katastrofa... Nakon nje u ponedjeljak sam ja nastupila, jucer nisam imala snage da ustanem iz kreveta sinoc me muz bukvalno odveo u wc nasuo mi vode da se kiselim... Nazvao bolnicu popila u 9 ibuprofen u 11 stoji 40 koda sam se samo vode napila... Rekli mu da popijem 2 paracetamola od 500mg i ako dojim... Znaci u 2h sam popila to troje...da bi uspjeli temperaturu na 39 skinuti... Tokom noci je isla nize i evo danas cijeli dan 38 ali ja se osjećam dobro.... Bar mogu oko D.... Eh danas muz pocetak samo sutra bi trebalo biti visoko razvoj je kod sviju isti... Ali ono cega sam se bojala i beba je dobila evo vcrs.... Toliko me strah znaci 40 stepeni on ovako mali ne zzelim ni da zamisljam, nas troje smo svi isli doktoru... I njega mislim voditi... Sutra vec.... Recite mi sta bebe smiju ovako male sve tipove sve sta radite inace svaki savjet je dobbro dosao samo da vise prodje




Draga ijaa bas vas je uhvatilo. Pretpostavljam da ste vec isli pedijatru i zbog malenog. Meni je pedijatrica rekla samo iskljucivo paracetamol nista drugo ne smije barem do godinu dana... Kupati smijes i tako te metode sa oblogama, ali od lijekova samo paracetamol.

Nadam se da je danas vec mnogo bolje. Cuvajte se

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 11:42:22   
vortex RR

IZVORNA PORUKA: Irinea

Draga ija bas mi je zao ali proci ce nazalost ovo vrijeme varljivo sada mi smo se jedvs iscupali.ovi veci kad su nam bolesni pa i nekako a bebe uhh nista im se ne smije dati. Ja sam svom malom kada je bio beba i imao tako temp davala samo paracetamol ne ibuprofen on ide nakon godinu.tusirala sam ga mlakom vodom ne toplon i stavljala senf na nogice i pomagalo mi je pokusaj. Brzo vam ozdravljenje zekim.




Odlicni savjeti, upravo ono sto mi je pedijatrica i rekla. Sta ste vi veci koristili da ozdravite?

Veliki pozdrav svim zenicama i divan dan vam zelim.

Nasa malena je napokon juce htjela u kolica, kratka setnja, ali bez dugog placa, samo kratko dok smo je spustali u kolica. Primjetila sam i da joj makadam bas pase, kad je po ravnoj cesti buni se user posted image

Recite mi kako vi oblacite bebe do godinu dana u ove varljive dane kada je 10-15 stepeni, a ipak je tek pocetak marta? Malena se buni i place ako joj je vruce, a kapice, trake i ostalo na glavi ne podnosi, samo vristi. Sreca pa jos ne zna skinuti sama, ali ce to uskoro doci...

Svi oni kao skafanderi su dijelom ili potpuno sinteticki, a pamucnih slojeva jedino da bas vise obucem... Tacno nisam pametna. Ja sam cijeli zivot bila zimogrizna, a od trudnoce i sad nakon poroda umirem od vrucine stalno, pa ne mogu po sebi nikako ravnati..

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 23:00:26   
ijaa


IZVORNA PORUKA: Irinea

Draga ija bas mi je zao ali proci ce nazalost ovo vrijeme varljivo sada mi smo se jedvs iscupali.ovi veci kad su nam bolesni pa i nekako a bebe uhh nista im se ne smije dati. Ja sam svom malom kada je bio beba i imao tako temp davala samo paracetamol ne ibuprofen on ide nakon godinu.tusirala sam ga mlakom vodom ne toplon i stavljala senf na nogice i pomagalo mi je pokusaj. Brzo vam ozdravljenje zekim.




Bili smo kod doktora, paracetamol i ibuprofen kombinacija... Ovdje daju od 6 mj... Samo naravno puno manja doza.... Mora se sto veci razmak praviti.. Paracetamol kao i da ne dam... Ovako nam je kod svoju bilo... Bas na hajr

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 23:06:30   
ijaa
Dok sve iscita... Ovdje se D 3 pije isto tako... Ja sad i M dajem... To je sasvim ok...

Vorteks obucem kako kad imam vrecu na kolicima, uglavnom  ispod obucem slojevito pa skidam ako je previse.... Sta ja znam s tim mi je uvijek dilema nekad je znojan, a nekad taman hladno nije sigurno 🤣Ja znam da sam premorena, stala na vagu onako radi reda 3kg manje hajde reko nesto dobro 🤣Evo maleni na nogama, M spava, Muza trese groznica meni je bolje spada temp to mi je vazno

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
7.3.2019 23:07:50   
ijaa
Mam meni spada temp... A evo bebacu se penje... Sad mi se paracetamol ni ne daje kad vidim da ne pomaze... Tek u pola jesan smijem ibuprofen opet... Cak mi rece doktpr danas 1h nakon paracetamola ako ne skine nista slobodno ibuprofen 


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
8.3.2019 11:06:01   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: ijaa

Mam meni spada temp... A evo bebacu se penje... Sad mi se paracetamol ni ne daje kad vidim da ne pomaze... Tek u pola jesan smijem ibuprofen opet... Cak mi rece doktpr danas 1h nakon paracetamola ako ne skine nista slobodno ibuprofen 





Draga ijaa, cim sada prizdravite uzmite svi nesto malo ozbiljnije za dizanje imuniteta. Bas vas je pokosilo.
Hehe dobra si za kile 3kg manje bar neko dobro hehe

Zenice drage sretan nam praznik :*

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
9.3.2019 17:08:59   
ijaa
Sta ima... Mi smo malo bolje, muza jos drzi ali to je normalno jer je musko 🤣

Ali bebi se ne vraca od sinoc odma mi je lakse

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
10.3.2019 23:23:06   
vortex RR


IZVORNA PORUKA: ijaa

Sta ima... Mi smo malo bolje, muza jos drzi ali to je normalno jer je musko 🤣

Ali bebi se ne vraca od sinoc odma mi je lakse



Kako ste danas svi? Nase pile pocelo bas cesto da pjeva, vristi, guguce, divno je slusati. Sad bukvalno svaki dan neki novi zanimljivi momenat.
Kakva su vam iskustva sa spavanjem preko noci? Malena je vrlo brzo od rodjenja pocela da spava cijelu noc. Znam da je sve individualno ali mi mnogi govore da se to poremeti kada pocnu zubici rasti

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.3.2019 8:57:11   
Irinea
Uzivaj draga vortex dok je tako.mozda i ostane tako mozda se promijeni.moja ima dva zubica i ostali krecu.trenutno stanje zadnjih dana je da se nocu budi svaki sat i to me izludjuje.cak ni nosanje nista samo da sisa a to mi je i mali radio.strasno.ja cu ovim tempom dojiti do skole onda hahaa.


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.3.2019 12:20:01   
ijaa
Jutro! Vortex noja sstarija cura je bila spavalica i ostalo je tako... Normalno je da se desi period kad se budi, ali to je ok. Sa zubicima nismo imali problema. Evo Davud jos nema zubica tako da sad za njegga ne nogu nista bas reci ni tvrditi. Posljednji noci njega kasalj muci i budi. Mene to slomi kenjkav je po cijele dane... A taman bio pravo fina beba... Svi ga zovu snijalica, a sad samo plaće neda se spustit... Samo da prodje ovo bas je iscpljujuce


(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
11.3.2019 21:57:50   
vortex RR
Nadam se da ce tako ostati hehehe meni bas nocni san mnogo znaci (kome ne znaci, ali eto ja sam bas ekstremno osjetljiva na san, posebno zbog migrena) jer mi preko dana nista nije tesko, previse, mrsko itd. ali po noci bas moram spavati. Svaka cast Irinea za to budjenje cesto po noci... Skidam kapu.

Ijaa, mislim da sam ti vec pisala, molim te dizi vam svima imunitet kako znas i umijes. Supe od kostiju, med, djumbir, bijeli luk, obicni luk, c vitamina, D vitamina, kefir, kiseli kupus, pa mozda i neki medicinski dodaci, ko sta smije, ali vas bas pokosi i iscrpi to

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Chat - Bebe do 2 g. 2019!
14.3.2019 11:05:16   
vortex RR
Zene moje, kada se vi vracate na posao?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *