Moje dijete je preležalo koronu - iskustva (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Visnja RR -> Moje dijete je preležalo koronu - iskustva (26.11.2021 22:05:10)

Drage mame , da li je vaše dijete preležalo koronu?
Podijelite s nama vaša iskustva.
Sigurno nam možete dati i savjete zlata vrijedne.




MrsJ -> RE: Moje dijete je preležalo koronu - iskustva (26.11.2021 22:31:14)

Oboje moje djece je prije dvije sedmice prebolovalo koronu. Prvo je djevojcica (9) dobila temperaturu 38.5 koja je trajala samo dva dana. Narednih 7 dana je imala uporan suhi kasalj. Nakon 5 dana smo se razboljeli suprug i ja, a 5 dana nakon naseg prvog simptoma je i djecak (4) dobio temperaturu 37.5. Takodjer je trajala samo dva dana i nije prelazila 38. On nije imao kasalj, samo ga je par dana boljela glava. Sve u svemu, djeca su to prelezala kao slabiju gripu. Nisam ih vodila ni dr na pregled. Nisu izgubili okus i miris, nemaju apsolutno nikakvih problema. Treci dan od pojave simptoma su skakali po kuci i ponasali se kao da nisu ni bili bolesni. 




Visnja RR -> RE: Moje dijete je preležalo koronu - iskustva (27.11.2021 0:36:22)

MrsJ hvala što si s nama podjelila vašu "korona" priču.
I hB sve je prošlo lagano [sm=smiley31.gif]




Visnja RR -> RE: Moje dijete je preležalo koronu - iskustva (27.11.2021 15:32:14)

I moja trinaestogodišnja kćerka je preležala koronu.
Grlobolja, kašalj, temperatura, umor, bolovi u mišićima. nije osjetila jače mirise a okus joj je bio poremećen....sve joj je imalo gadan okus
Trajalo malo duže jer je dijagnoza bronhitis covid.
Dugo je imala kašalj koji ju je mučio, posebno noću pa bi zaspala tek iza 3 ili 4 h.
Od terapije standardno: antibiotici, vitamin D, aspirin, sirup za kasalj..... inhalacije
čajevi s medom i limunom...
čaj od divljeg origana joj je pomagao.
sprej za nos...

jako malo je jela i izgubila 3,3 kg....sve joj se gadilo a posebno meso....sve što je nekad voljela jesti gadilo joj se...

Vraćamo energiju :)




Stranica: [1]