RE: povecane porodiljske naknade SA (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


delfin -> RE: povecane porodiljske naknade SA (9.3.2011 13:49:10)

ja sma nedavno čula od prijateljice koja je u opštini stari grad, da je ona dobila 200 KM od oštine kao jednkratnu pomoć + cvijeće. Je li Vam poznato to? Zašto ne dijele i ostale opštine?




Lejla Ka -> RE: povecane porodiljske naknade SA (9.3.2011 13:51:51)

Zato što općina Stari Grad u nazad 3 godine iz buđeta odvaja određenu sumu za jednokratnu pomoć porodiljama sa mjestom prebivališta u ovoj općini, i to je odluka samo ove općine.




vila.vilica -> RE: povecane porodiljske naknade SA (9.3.2011 13:53:29)

znam i ja za to..ali samo opcina S.G. osjeca potrebu da podari bebi nesto za babine.To nije odnedavno bas.[sm=smiley1.gif]




delfin -> RE: povecane porodiljske naknade SA (9.3.2011 23:09:05)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] jedino da se sledeći put prebacim u stari grad




Hanady RR -> RE: povecane porodiljske naknade SA (9.3.2011 23:18:17)


IZVORNA PORUKA: delfin

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] jedino da se sledeći put prebacim u stari grad


najamnje 12 mjeseci s emroa biti stanovnicom staroga grada da se dobije ovaj poklončić.
ja sa prvom nisma dobila...jer sam dokumente mjenjala u 5 mjesecu trudnoće...elem samo sam 4 mjesac bila stanovnik staroga grada
a sa drugom jesam[sm=smiley36.gif]




Lejla Ka -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.3.2011 10:50:18)

S.G. je gradska općina u kojoj se najviše osjeća bijela kuga. Najviše zato, čini mi se što mladi parovi stanove nalaze u drugim općinama jer su povoljniji. Zbog toga je sve manje prvačića po starogradskim osnovnim školama, i sve se manje djece rađa. A da li su oni ove babine uveli da privuku raju da rađaju, ili im ne traba puno love za to, vrapci će znat.




Gemelli -> RE: povecane porodiljske naknade SA (20.4.2011 18:58:53)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: delfin

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] jedino da se sledeći put prebacim u stari grad


najamnje 12 mjeseci s emroa biti stanovnicom staroga grada da se dobije ovaj poklončić.
ja sa prvom nisma dobila...jer sam dokumente mjenjala u 5 mjesecu trudnoće...elem samo sam 4 mjesac bila stanovnik staroga grada
a sa drugom jesam[sm=smiley36.gif]



ja uskoro trebam da se porodim i kad sam zvala da se raspitam za naknade, rekli su da je svejdno ko je zivio 12 mjeseci u opcini sg muzi ili ja [sm=smiley1.gif]
tj,. ako nije porodilja, moze proci i muz




delfin -> RE: povecane porodiljske naknade SA (29.4.2011 0:57:53)

Gamelli, pa kako onda prijavljuješ bebu, mm je prijavljen još uvijek na sg , aj au nkvom gradu. Kako se može prijaviti za taj "poklon"? Jerja čekam i drugu bebicu :) i da li ja još imam pravo na to jer moj sin nem ajoš godinu? Ima li neki vemenski period?




Hanady RR -> RE: povecane porodiljske naknade SA (29.4.2011 2:24:24)


IZVORNA PORUKA: Gemelli


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: delfin

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] jedino da se sledeći put prebacim u stari grad


najamnje 12 mjeseci s emroa biti stanovnicom staroga grada da se dobije ovaj poklončić.
ja sa prvom nisma dobila...jer sam dokumente mjenjala u 5 mjesecu trudnoće...elem samo sam 4 mjesac bila stanovnik staroga grada
a sa drugom jesam[sm=smiley36.gif]



ja uskoro trebam da se porodim i kad sam zvala da se raspitam za naknade, rekli su da je svejdno ko je zivio 12 mjeseci u opcini sg muzi ili ja [sm=smiley1.gif]
tj,. ako nije porodilja, moze proci i muz


ovo vjerujem do nekog skorijeg perioda...2006 mene je mašilo iako je mm sa starog grada od pamtivjeka[sm=smiley36.gif]

delfin...nazovi pa pitaj...ako je ovako onda ti trebaju dati i zamalenog a budi spreman i za novu bebu...
ništa te ne košta...

ja znam kada su meni dali taj novac sa mlđom lijepo me nazavli da dođem u kancelariju, dobila čestitku, cvijeće i lovu...
nisma ništa predavala oni su me imali evidnetiranu[sm=smiley1.gif]




mea29 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (31.8.2011 15:10:54)

imam jedno pitanje ako ga vidi neka mlada mama... koliki iznos dobijaju mame na porodiljskom sa podrucja N. Sarajevo?




lana32 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.2.2012 8:41:28)

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje za ove s opštine Centar,znate li za koliko bude gotovo rješenje za porodiljske naknade od strane opštine centar i za koliko vremena počne isplata novca ? Hvala unaprijed [sm=smiley36.gif]




Hanady RR -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.2.2012 8:52:19)


IZVORNA PORUKA: mea29

imam jedno pitanje ako ga vidi neka mlada mama... koliki iznos dobijaju mame na porodiljskom sa podrucja N. Sarajevo?


nezaposlene 120 Km
zapislene cca 430 KM





Hanady RR -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.2.2012 8:54:07)


IZVORNA PORUKA: lana32

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje za ove s opštine Centar,znate li za koliko bude gotovo rješenje za porodiljske naknade od strane opštine centar i za koliko vremena počne isplata novca ? Hvala unaprijed [sm=smiley36.gif]


Rješenje treba stito najdanje za 60 dana od predaje...
u principu dolazi za mjesec...pa se nakanada prima retriaktivno za mjesec dok se podnio zahtjev i predalo riješenje.
Štp znači dobiješ prvu narednu kada svima djele po dolasku tvoga rješenja...s tim da ti domah isplate 2 ili 3 zavisi kad si podnijela zahtijev i kad je stiglo rješenje




Miracle*3 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.2.2012 9:11:18)

Gdje mogu provjeriti pojedinosti oko porodiljske naknade, da li imam pravo i kako ga mogu ostvariti




Hanady RR -> RE: povecane porodiljske naknade SA (10.2.2012 9:14:11)


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Gdje mogu provjeriti pojedinosti oko porodiljske naknade, da li imam pravo i kako ga mogu ostvariti


Opština na kojoj si prijavljena...
oni moraju imati relevantne podatke...






lana32 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (12.2.2012 9:57:19)


Hvala na odgovoru
Predala sam oko 25 .02 , a porodiljski mi tece od 15.12 2011 . Po tome bi se moglo ocekivati nekad u martu isplatu .




mama75 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (12.2.2012 14:32:44)

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Gdje mogu provjeriti pojedinosti oko porodiljske naknade, da li imam pravo i kako ga mogu ostvariti

Ako ne radis onda moras biti prijavljena na Birou za zaposljavanje i tada imas pravo. Ili da si redovan student, a pouzdano znam da nisi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lana32 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (13.3.2012 15:47:05)

Pozdrav

Dobila sam rjesenje prije 15 dana, kad pocinje isplata ,odnosno u kojem periodu dolazi postar ,da budem kuci ,jer cesto boravim kod mame s bebom,opcina Centar sam




bambi7 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (14.3.2012 11:35:33)

Haj zeno na ovu temu da cekamo postara skupa [sm=smiley36.gif]
http://www.ringeraja.ba/forum/m_46744/mpage_146/tm.htm




lana32 -> RE: povecane porodiljske naknade SA (15.3.2012 10:30:41)

Ok hvala[sm=smiley1.gif]




lala mak -> RE: povecane porodiljske naknade SA (24.4.2012 18:16:41)

Zdravo mame! Da li zna neko da li je za 2012 god. obezbjedjena pomoc porodiljama od Grada Sarajeva? Ja sam u starom Gradu i da i ja cim sam se porodila dobila sam od opcine 200km (iako sam u ovoj opcini prijavljena 5mj. samo su mi trazili cips na kojem nije naznaceno koliko ste dugo prijavljeni).Takodjer dobila sam rjesenje za jednokratnu pomoc pa me zanima kada se to dobiva. Hvala




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]