RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


maza85 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (12.2.2014 23:35:05)

dandi zao mi je sto ti se to desilo vjeruj razumijem te u potpunosti,sad se cuvaj i ne brini i ja sam nakon ta dva pobacaja opet ostala u drugom stanju i fala bogu nijevise bilo krvarenja,odnosno tog smedjeg iscjetka,pila dabroston i injekcije progesteron depo primala do petog mj i svasta nesto sam prosla pisala sam vec o tome na nekoj temi i hvala bogu sve se dobro zavrsilo imam divnog sincica,nemoj se sikirati jer i psiha igra veliku ulogu i naravno miruj sto vise dok prodje taj krizni period prvi mjeseci su najosjetljiviji




mala87 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (18.2.2014 21:09:06)

moje iskustvo nazalost lose, kao sto sam pisala 7 ned da pojavio se smedji iscjedak nakon pregleda i terapije dobila sam jako krvarenje, krvarenje proslo i danas na pregledu ploda nema nikako [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif], sutra i u petak na dip vadim krv da vidimo sta dalje ali dok kaze da koliko ona vidi da necu morati raaditi kiretazu
jako mi je tesko pokusavam se smiriti koliko mogu, sad mi je zao sto nisam odmah otisla kod moje dok koja je vodila moju prvu trudnocu i znala kakvo je stanje kod mene ali eto nadala sam se da ce mi i ova terapija pomoci[sm=smiley13.gif]

ostalim curama puno srece aBd insAllah da sve bude ok [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Marijana5 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (18.2.2014 22:23:06)

Kao prvo pozdrav svima i izvinjavam se na mom rukopisu,nisam bas dobra u pisanju ali vas MOLIM ako neko moze ikako da mi pomogne posto cu izludeti skroz!!Ovako...20 januara sam radila VTO (U Minhenu,tu zivim) beta je bila pozitivna dobro se duplala(tako bar kaze doktor) i videlo se srce 25 dana nakon transfera.Medjutim,ja sam u jednom trenutku,dva dana pre nego sto sam videla srculence imala jako krvarenje koje je trajalo par sati.Doktor mi je rekao da krv nije iz materice i da je sve ok.U petak 14.02.2014 kada je i video srculence,rekao je da je sve ok,da idem kuci i da za sedam dana idem kod svog doktora na kontrolu.Ja imam termin u cetvrtak ali imam bolove u dodnjem delu stomaka,ne tako jake ali onako...i da,ni jedan jedini simptom nemam,niti mucninu niti bilo sta a ja bih tako volela...milim da bih onda bila sigurna da je sve ok.Juce sam vadila krv i proveravala progesteron posto mi je malo nizi a beta mi je bila 21000...Izvinite ako sam dosadna ali ja se tako plasim,ne mogu da ne razmisljam po ceo dan da li je sve u redu.Ovo iscekivanje je ravno ludilu...MOLIM ako je neko imao bilo sta od ovoga da mi kaze,ja cu oludeti do cetvrtka...[sm=smiley13.gif]




Liliputput -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (18.2.2014 23:24:08)

Marijana5, ako ti sta znaci, ni ja nisam imala mucnine, ni sada ih nemam a evo vec 18.nedjelja ide uveliko, to moze znaciti manjak progesterona u organizmu ili ne mora znaciti nista, jednostavno je to sve jako individualno. A pokusaj razmisljati pozitivno, nerviranje i negativne misli ti samo mogu odmoci. Ta mala bica nisu tako slabasna, bore se oni za sebe :) sigurna sam da ce sve biti ok na kontroli, bitno je da je krvarenje prestalo, sa srecom! [sm=smiley20.gif]




AAvalon -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (19.2.2014 7:39:44)

marijana, i moj slucaj je bio skoro identican... Samo sto nisam radila IVF vec IUI, i beta mi se nije bas savrseno duplala. Na samom pocetku sedme sedmice sam imala ogromno krvarenje, ujutro sam ustala i samo je pljusnula krv iz mene. Odmah sam otisla na pregled, gdje sam vidjela hematom ali i majusno srce kako kuca. Isto tako sam stalno imala bolove kao da cu ovog trena dobiti menstruaciju. Do kraja trudnoce nisam imala ni jednog tog pravog trudnickog simptoma, niti jednom mi nije bilo muka, niti jednom nisam povratila, niti jednom mi se nije jelo nesto posebno... Da skratim, trudnoca je bila teska, ali je s vremenom i hematom nestao, ja iznijela do kraja i rodila zdravu bebu hvala Bogu dragom.
Vjeruj mi da je bilo puno slucajeva u mojoj okolini gdje su zene krvarile i to puno, a bebe bile dobro. Ali znam da ces se ti svakako brinuti, pa ako te nekad nesto muci i brine, postoji li opcija da ipak odes ljekaru prije redovne kontrole, cisto da se ti smiris? Zene koje nisu prosle neplodnost ce ti cesto reci da se opustis, da vjerujes da ce sve biti u redu, ali mi koje smo se toliko borile za trudnocu to jednostavno ne mozemo. Brines se, i to je sasvim normalno. Moj savjet je da, ako postoji opcija, da odes doktoru kad god te sta ozbiljnije zabrine, ja sam tako radila i to mi je puno pomoglo. Sretno u svakom slucaju, draga, da sve bude u redu [sm=smiley1.gif]




Marijana5 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (19.2.2014 16:16:46)

Hvala vam punoooooo,do neba.....bas ste me umirile i puno mi je lakse sad...svi mi kazu bice sve u redu ali nije to isto kao kad ti kaze neko ko je to doziveo...U svakom slucaju idem sutra kod doktora pa cu javiti sta kaze...daj Boze da sve bude ok.Hvala jos jednom!!! [sm=smiley1.gif]




maza85 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (19.2.2014 17:08:54)


IZVORNA PORUKA: mala87

moje iskustvo nazalost lose, kao sto sam pisala 7 ned da pojavio se smedji iscjedak nakon pregleda i terapije dobila sam jako krvarenje, krvarenje proslo i danas na pregledu ploda nema nikako [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif], sutra i u petak na dip vadim krv da vidimo sta dalje ali dok kaze da koliko ona vidi da necu morati raaditi kiretazu
jako mi je tesko pokusavam se smiriti koliko mogu, sad mi je zao sto nisam odmah otisla kod moje dok koja je vodila moju prvu trudnocu i znala kakvo je stanje kod mene ali eto nadala sam se da ce mi i ova terapija pomoci[sm=smiley13.gif]

ostalim curama puno srece aBd insAllah da sve bude ok [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
zao mi je draga sto prolazis kroz to puno nas je ovdje sa takvim slucajevima sto smo deverale,nemoj se brinuti bice to aBd dobro a ja stojim iza toga da ne dam vise dole da me pregledaju jer i kod mene dvije trudnoce tako prosle nakon pregleda prokrvarim i trudnoca ode zato trecom trudnocom nisam dala dole prici samo UZ preko stomaka i fala bogu dobro proslo rodila sam svoju mazu sada vec veliku mazu :)




Andy_Bec23 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (20.2.2014 21:30:11)


IZVORNA PORUKA: Marijana5

Hvala vam punoooooo,do neba.....bas ste me umirile i puno mi je lakse sad...svi mi kazu bice sve u redu ali nije to isto kao kad ti kaze neko ko je to doziveo...U svakom slucaju idem sutra kod doktora pa cu javiti sta kaze...daj Boze da sve bude ok.Hvala jos jednom!!! [sm=smiley1.gif]



Draga Marijana 5 sjecam te se , vecsi bila s nama tu i pisala , ako se dobro sjecam vec si bila trudna jednom?
Nist se nebrini dok srculence kuca uzivaj i mazi pupu....




Marijana5 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (21.2.2014 23:18:29)

Da jesam,bila sam....sad da vam javim da sam bila kod doktora i on kaze da je za sad dobro i da sam trudna 7+1 ali da je plod kao da je 6+4 ali da to nije nista strasno...ja se naravno opet prepala ali sta da radim vise...ako bude bude ako ne..opet dobro,ne mogu vise.Danas ceo dan imam neke bolove u stomaku,jako cudne,malo dole pri dnu pa onda nekako gore pa ne znam ni ja vise sama...cudna je stvar kada covek dozivi nesto lose,veliki strahovi su sad u meni...umesto da se radujem ja sve crne misli imam...Ljubim vas sve i tako bih volela da se sve ovde pisemo samo o pozitivnim stvarima...da se nikad nista lose ne desi,da sve ide dobro i sve bude dobro...[sm=smiley13.gif]




mykica -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (26.2.2014 10:29:05)

Marijana5 Samo hrabro! Sve će to da bude dobro! I moj bebač je "zaostajao" od početka trudnoće odprilike 7 dana. To nije ništa strašno nemoj da te brine. Bitno je da beba raste redovno. A i te bolove sam imala od početka trudnoće. Mirovala sam prva 3 mjeseca što više, ali sve se dobro završilo. I evo moje zlatko sad spava, dopustio mami da popije kafu i malo promahala po forumu. Uživaj draga, sve će da bude uredu.




Janaaa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.2.2014 9:09:04)

Nazalost, da vam javim da smo mi izgubili bebicu,[sm=smiley19.gif] u 11 sed. sam dobila opet smedjaksto krvarenje koje je se iz dana u dan povecavalo i na kraju 5 dana bilo jako obilno i crveno. Kad sam dosla u bolnicu rekli su mi da je hematom pukao i da se ne cuje srculence :( Radjena mi je kiretaza.
Puno srece svim curama zelim




veeseelaa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.2.2014 16:03:29)

draga tako mi je žao....




lovepower -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.2.2014 20:13:16)

zao mi je sto si prosla kroz to,mogu zamisliti kako se osjecas,uskoro ces ti drzati svoju bebicu u narucju i zaboraviti na ovaj bol drzi se mila




daca8282 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (1.3.2014 14:37:16)

Moja dokotrica je rekla da ne panicim dala mi dobraston i rekla da malo mirujem . Meni se to desilo u 7 nedelji a sad sam 13-a. Hvala bogu sve ok.




Big girl -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (8.3.2014 18:03:38)

Pozz..Nova sam ovdje. Posto sam vidjela da ovdje stvarno ima korisnih savjeta, odlučila sam da i ja iznesem svoj problem i čujem vaše mišljenje o tome. Naime, zadnji sam ciklus imala 29.1., nakon toga negdje u pola februara sam imala užasne bolove u stomaku i donjem dijelu leđa, dva dana i nestalo iz cita mira. Treba sam da dobijem 25.2., po nekim mojim proracunima, i nisam. Radila sam test nekoliko puta, dva puta se pojavi linija skroz slabo vidljiva, samo na dobroj svjetlosti, medjutim nakon 12 dana kasnjenja jutros sam prokrvarila, ali uz jaku bol u stomaku, sto nije svojstveno za moje menstruacije. I uradim danas u toku dana opet test,i pojavi se svijetla linija koja je za par sekundi nestala. Ne znam sta da radim, doktoru nisam isla. Interesuje me da li je to normalno, je li menstruaciji ili...?
Unaprijed vam hvala [sm=smiley1.gif]




ruby_ -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (8.3.2014 19:54:23)

mislim da ti je najpametnije da odeš ginekologu
sretno!




aliy -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (18.3.2015 16:22:26)

pozz cure
u panici sam pomozite, zadnju menstruaciju sam imala 01.02. poceo mi ici smedi iscjedak 02.03. odem doktoru prepisao mi tablete dabroston medutim rekao mi da nisam trudna i kontrola za 7dana sa nalazima, medutim ja uradim test 7dan i bio pozitivan i javim se doktoru kaze on meni da je to vanmetericna trudnoca ja sva u panici nazovem drugog doktora koji mi je vodio drugu trudnoci i odem kod njega na pregled on mi ustanovi da sam trudna i prepise mi dabroston i dalje da pijem, folacin i aspirin, kontrola za 4dana. i jos uvijek sam imala smedi iscjedak al malo vise nego sto je bilo i odmah mi je rekao da bi to mogao biti spontani al da cemo sacekati,. i odem ti ja na kontrolu u nedjelju 11.03. kad ono srce u bebe kuca i dalje sam na istoj terapiji mirovanje, bez sex. i jos mi rekao da bih mogla imati u visokoj trudnoci spontani, ja jos uvijek krvarim sad mi ide pravo krv al samo kad idem na wc, i stomak me jako boli u donjem dijelu. [sm=smiley19.gif] molim vas za odgovor. I da prvu trudnocu sam imala spontani, druga bila bez problema vec imam sina 4,8god.
P.S. izvinjavam se na ovakom dugom tekstu al morala sam da me bolje razumijete. hvala unaprijed




Anoniman -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (18.3.2015 19:43:26)

Moj savjet ti je da se odmah javis na kliniku ...ne znam iz kojeg si grada...al mislim da ce te tamo bolje uputiti i detaljno pregledati. Meni su ti tvoji ginkeolozi konfuzni ?? ne znam na osnovu cega on moze isznositi takve pretpostavke o spontanom u visokoj trudnoci..Smedjkasti iscjedak je '' normalna'' pojava ...desava se cesto...medjutim pri prvoj pojavi krvi trebas se odmah javiti doktoru..sretno




Nana84 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (30.9.2015 12:10:24)

Pozdrav svima,
Kod mene je druga trudnoća, imala sam jedan missed prošle godine. Bila sam na pregledu u 9. i 12. sedmici trudnoće. Sve je ok, nema hematoma grlić ok. Međutim već unazad dvije i po sedmice imam povremeno smedji iscjedak. poludit ću od njega više. doktor mi je dao da pijem dabroston 3x1 do 16. sedmice kad bi opet trebala na pregled. Stomak mi je narastao, još uvijek ponekad osjetim mučninu poslije jela. Nemam nikakvih bolova, ponekad malo leđa bole i to je to. Ali iscjedak me izluđuje!!! ne mogu vam ni opisati njegovu boju: to je nešto kao tamno smeđe, nekad je svjetlije ali nije proziran. Prošle sedmice sam bila kod drugog doktora koji je isto uradio uzv i sve ok sa bebom i ista terapija dabrostonom. Strah me je da ne prokrvarim i da beb nešto ne bude, s tim da ja više ne mogu puno toga učiniti, zar ne? odmaram što više, ali ne mirujem strogo, idem na posao (sjedim), ali ne naprežem se niti istežem. imate li vi sličniih iskustava? sad sam 14+3.




Vanne -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (30.9.2015 21:21:23)

Nana ja sam bas krvarila,imala hematome...imala sam i smedji isjedak,to je zaostala krv..bitno je da krv nije svjeza...a ja bi ti ipak preporucila bolovanje i strogo mirovanje jer je beba ipak vaznija od posla...bolje je i bezveze lezati i mirovati nego da se nesto desi...




Nana84 -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (9.10.2015 14:59:28)

Pozdrav svima, moj smeđi iscjedak je prestao. Bila sam na kontroli i uzv-u- sve ok.
[sm=bravo.gif]




Sagwa -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (17.3.2016 19:19:47)

Pozdrav svima, nova sam na forumu i trebam savjet.
Trudna sdm vec 9,5 sedmica i od samog pocetka imam smedjkasti sekret za koji je moja dr rekla da nije nista strasno, da je to stara zaostala krv. Takodje, cijelo vrijeme imam grceve slicne menstrualnim. Prije nekoliko dana imala sam obilnije krvarenje pa su me vodili na GAK. Trudnoc mi je potvrdjena ali mi je predlozeno bolovanje i mirovanje. Pijem 2×1dobroston i svaki 5.dan injekcije. Jutros sam pon9vo imala slabije krvarenje, ali nisam htjela ici dr jer sam pomalo istraumatizovana od zadnjeg pregleda na GAKu, posto je tip bio strasno grub i nije uopste reagovao kad sam rekla da me boli. Dakle, pregled me bolio, inace nisam imaala bolova, sem tih "menstrualnih""grceva. Uplasena sam i zanimaju ,e vasa iskustva.. za 10 dana kontrola




Dida_ -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.4.2016 12:33:05)

Caoo drage trudnice, ovako trenutno sam u 11 tj. Trudnoce, prosle sedmice sam imala oskudno krvarenje ,otisla ginekologu dao mi duphaston da pijem... medjutim sinoc mi se isto desava oskudno krvarenje,ali samo jednom, tokom noci nista nije bilo, i jutros nista.. vasa iskustva :/ [sm=smiley13.gif]




Vanne -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.4.2016 17:46:42)


IZVORNA PORUKA: Dida_

Caoo drage trudnice, ovako trenutno sam u 11 tj. Trudnoce, prosle sedmice sam imala oskudno krvarenje ,otisla ginekologu dao mi duphaston da pijem... medjutim sinoc mi se isto desava oskudno krvarenje,ali samo jednom, tokom noci nista nije bilo, i jutros nista.. vasa iskustva :/ [sm=smiley13.gif]



Dida bktno je samo da nije svjeza crvena krv,ako je smedji iscjedak to je zaostala krv i ona treba da izadje...sta kaze dr sta je uzrok krvarenja? opet ako te strah idi na pregled ponovo....ja sam znala svaki drugi dan trcati doktoru jer sam krvarila uprkos svoj mogucoj terapiji koju sam dobijala...jednostavno sam bila mirnija kad bi otisla na pregled nego da sjedim kod kuce i bacam grah sta ce biti i da strahujem bezveze...




Dida_ -> RE: Krvarenje na pocetku trudnoce (28.4.2016 18:06:06)

Kad sam bila prosli put, kaze nije to nista i vrlo je oskudno.. beba uredu i et dao mi duphaston da pijem.. e prekjuce ja nisam pila duphaston pa ne znam jel moguce od toga.. vjerovatno cu sutra otici




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]