RE: Djecije igraonice (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


Hanady RR -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 21:59:43)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ovo bi mozda trebalo vise ici na "pravna pitanja"...zanma me da li igraonice snose odgovornost za povredu djece u njihovim prostorijama???

Juce mi je prisao covjek u McD znajuci da sam na RR i pitao da li ima pravo traziti od jedne nove igraonice nesto kao odštetu jer mu se dijete teze povrijedilo u istoj... oni su ga naravno odbili ali njega interesuje kako to zakon regulise?

morala bih vidjeti, naime nisma sigurna kako to hoda...
sa igraonicom se enma ugovor, one ne garantiraju ništa sem da se dijete izigra...
idem u zakone...
možda o obliku povrede, brige, itd nešto naći se može




ladyblue RR -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:00:00)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ovo bi mozda trebalo vise ici na "pravna pitanja"...zanma me da li igraonice snose odgovornost za povredu djece u njihovim prostorijama???

Juce mi je prisao covjek u McD znajuci da sam na RR i pitao da li ima pravo traziti od jedne nove igraonice nesto kao odštetu jer mu se dijete teze povrijedilo u istoj... oni su ga naravno odbili ali njega interesuje kako to zakon regulise?


tužiti igraonicu. radnici tamo postoje da paze djecu. zato se i plaća.




ladyblue RR -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:01:16)


IZVORNA PORUKA: bebaa

mi smo večeras bili prvi put u igraonici Šumica,na Dobrinji...

velikim slovima piše upozorenje da roditelji snose odgovornost za sigurnost njihove djece....


sve je to lijepo ali za šta se plaća boravak u igraonici? onda možemo u parkovima s djecom biti.




bebaa -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:01:49)

možda igraona nije adekvatno prilagođena pa se dijete može povrijediti.....




bebaa -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:03:18)


IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: bebaa

mi smo večeras bili prvi put u igraonici Šumica,na Dobrinji...

velikim slovima piše upozorenje da roditelji snose odgovornost za sigurnost njihove djece....


sve je to lijepo ali za šta se plaća boravak u igraonici? onda možemo u parkovima s djecom biti.

ne znam,vjeruj i mene začudilo.....ne mogu njih 2 paziti na toliko djece nikako.....ma to skaču jedni preko drugih,majke mi samo sam čekala da neko vrat slomi.....[sm=smiley13.gif]a one ništa.....




Hanady RR -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:04:01)


IZVORNA PORUKA: bebaa

možda igraona nije adekvatno prilagođena pa se dijete može povrijediti.....

to zakon reguliše...
kako moraju izgledati...

sad ćemo vdijeti jel ima osnova za tužbu...i pod kojim uvjetima dešavanja




animagical -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:11:11)

vece...sta je tema? [sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:12:48)


IZVORNA PORUKA: animagical

vece...sta je tema? [sm=smiley1.gif]

dječije igraonice......[sm=smiley36.gif]




MicoTico -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:14:45)


IZVORNA PORUKA: animagical

vece...sta je tema? [sm=smiley1.gif]

[sm=jezicek.gif]




animagical -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:15:00)


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: animagical

vece...sta je tema? [sm=smiley1.gif]

dječije igraonice......[sm=smiley36.gif]

prolupala sam[sm=jezicek.gif]




Hanady RR -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:16:51)

joj magična[sm=smiley36.gif]dobra si[sm=smiley36.gif]




animagical -> RE: Djecije igraonice (8.4.2014 22:19:01)

ja vidjela postove od hanady i lb...zakljucak-na chatu sam[sm=smiley36.gif] vezano za ovu konkretnu temu, hanady postoji li kakav zakon o vrticima i igraonama? jer zoo ne predvidja naknadu nematreijalne stete ako nije bas neka poteza posljedica, a ne vjerujem da jeste




Super Beba -> RE: Djecije igraonice (9.4.2014 12:40:50)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ovo bi mozda trebalo vise ici na "pravna pitanja"...zanma me da li igraonice snose odgovornost za povredu djece u njihovim prostorijama???

Juce mi je prisao covjek u McD znajuci da sam na RR i pitao da li ima pravo traziti od jedne nove igraonice nesto kao odštetu jer mu se dijete teze povrijedilo u istoj... oni su ga naravno odbili ali njega interesuje kako to zakon regulise?


ja bih se pozvala na Zakon o zaštititi potrošača, jer on obuhvaća i usluge..Uvijek ima i Zakon o obligacionim odnosima, te Zakon o općoj sigurnosti proizoda ako se dijete povredilo proizvodom (npr. tobogan je slomljen, ima oštre ivice, i sl.)...




škorpija -> RE: Djecije igraonice (10.4.2014 14:44:50)

igraonice treba tužiti ako ne održavaju prostorije i rekvizite u ispravnom stanju, znači nije dovoljno otvoriti igraonicu i da ona super izgleda 2 mjeseca, a poslije ništa više ne ulagati, naravno djeca igračke i rekvizite uništavaju i treba ih redovno mijenjati novim. vlasnik treba redovno obilaziti igraonicu, primijetiti gdje bi se sve djeca mogla povrijediti, polomljene oštre ivice, viseći konocpi, rupe u zaštitnim mrežama itd. TO kod nas niko ne radi, ja sam nekoliko puta skretala pažnju zapsolenima u igraonici, na potencijalne opasnosti naravno saslušaju, klimnu glavom i naravno ništa ne urade.





salmy -> RE: Djecije igraonice (10.4.2014 15:30:23)


IZVORNA PORUKA: škorpija

igraonice treba tužiti ako ne održavaju prostorije i rekvizite u ispravnom stanju, znači nije dovoljno otvoriti igraonicu i da ona super izgleda 2 mjeseca, a poslije ništa više ne ulagati, naravno djeca igračke i rekvizite uništavaju i treba ih redovno mijenjati novim. vlasnik treba redovno obilaziti igraonicu, primijetiti gdje bi se sve djeca mogla povrijediti, polomljene oštre ivice, viseći konocpi, rupe u zaštitnim mrežama itd. TO kod nas niko ne radi, ja sam nekoliko puta skretala pažnju zapsolenima u igraonici, na potencijalne opasnosti naravno saslušaju, klimnu glavom i naravno ništa ne urade.



Jel idete na otvorenje u subotu?
Sto nema A u vrticu? ovaj pomahnito gdje je




škorpija -> RE: Djecije igraonice (10.4.2014 22:16:34)

bolestan je drug, doći ćemo ako ozdravimo :)




M kao Mama -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:11:04)

ja sam djecu vodila u mnoge igraone, a ni u jednoj ne dobih račun, i onda na osnovu čega da ih tužim kako da dokažem, da je moje dijete se tu povrijedilo, izmeđuostalog




M kao Mama -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:18:09)

e,kakave se to nova igraona otvara na Otoci u TC, jel Bambi zatvoren ili




Emica_sa -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:18:25)

ja sam dobivala racun samo u coco loco igraoni,svaki put




M kao Mama -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:19:40)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

ja sam dobivala racun samo u coco loco igraoni,svaki put



dobro si sad se sjetih, al kroz maglo kod njih sam bila baš davno, ima haman i šest godina, i možda jednom u robotu u Rajlovcu da dobih račun, ovo ostalo nigdje mislimna ove aktuelne u zadnje dvije, tri godine




Emica_sa -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:29:39)

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

ja sam dobivala racun samo u coco loco igraoni,svaki put



dobro si sad se sjetih, al kroz maglo kod njih sam bila baš davno, ima haman i šest godina, i možda jednom u robotu u Rajlovcu da dobih račun, ovo ostalo nigdje mislimna ove aktuelne u zadnje dvije, tri godine



i ja sam bila davno zadnji put mozda prije godinu i pol,ali se sjecam da svaki put kad bi dosla,ona zena sto radi bi mi dala racun cim platim[sm=smiley1.gif]

a u ostalim isto nikada nisam dobila,samo zapisu vrijeme kad si dosao i to je to[sm=smiley13.gif]




canim -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:33:29)

Ja sam uvijek dobila racun iz igraonica i na osnovu racuna sam placala uslugu.




M kao Mama -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:34:27)


IZVORNA PORUKA: canim

Ja sam uvijek dobila racun iz igraonica i na osnovu racuna sam placala uslugu.



e, ja bogami urijetko




canim -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:36:01)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: canim

Ja sam uvijek dobila racun iz igraonica i na osnovu racuna sam placala uslugu.



e, ja bogami urijetko


Pa trazi, ja ako negdje ne dobijem racun, isti trazim, trazi i ti, to je tvoje pravo.




Medić* -> RE: Djecije igraonice (11.4.2014 15:49:21)


IZVORNA PORUKA: mama_alma

e,kakave se to nova igraona otvara na Otoci u TC, jel Bambi zatvoren ili


Mi bili sinoc. F se ne svidja. Imaju samo tobogane. I ima neki mali odjel za bebe, nisam tamo ulazila. Unutra su stolice i stolovi za one koji cekaju djecu.
Na onom pultu gdje se placa, poredani sokici, cokoladice i tako to sto mami djecu.
Meni se ne svidja jer nema onih skalamerija osim tih tobogana [sm=zmeden.gif]
Ali mozda stave, sta znam. Ono stos am vidjela bije mi se svidjelo, jeste cisto i sve novo ali nema ineterantnih stvari djeci, bar mom nije bilo [sm=smiley36.gif]
Ja mislila kad ce renovirati ponovo ce Bambi drzati, medjutim cujem da nisu oni a i drugo osoblje radi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sljedeća stranica >   >>