|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  342 343 [344] 345 346   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.11.2015 21:27:33   
Vanja88

IZVORNA PORUKA: BraMar

Rajna meni je porodicna pisala sifru N97 i nisam placala participacije vezane za sterilitet tako da ne brines. Samo naprijed!



Takodje!!! Ja sam i MRI isto radila za visok prolaktin na paprikovcu uz tu sifru. Nista platila nisam

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu BraMar)
Neposredna veza do poruke: 8576
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 0:26:12   
rajna1980
Panjičak,
u klinici Jelena kažu da na knjižicu mogu planirati tek od januara, jer su sredstva od Fonda za ovu godinu potrošena.
Hvala svim ženicama koje su mi pisale vezano za šifru steriliteta na uputnici. Danas sam sve pokušala, bila i u Fondu, borila se, ne vrijedi. Daju mi samo uputnicu sa šifrom N97 na koju ću platiti participaciju, a Z31 na koju se ne plaća mi ne daju sve dok ne dobijem rješenje od Fonda za vantjelesnu. Tek trebam rješavati polipe, tako da rješenje Fonda nije ni na vidiku. Moraću platiti participaciju za sve što budem radila prije vantjelesne. Iskreno, mnogo sam se razočarala u naš zdravstveni sistem i u vlast. Na tv-u stalno pričaju o podsticanju i borbi za natalitet, a ovamo "padaju" na sitnicama.
Pozdrav svima

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8577
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 7:56:03   
harmonika
ja zadnjih 5 godina dobijem od porodičnog uputnicu sa šifrom z31 i ništa ne plaćam a prvu vto sam radila prije godinu dana. Izgleda da zakon tumači kako ko u filijalama hoće. Ja bih na tvom mjestu zvala fond u Banja Luci da ti oni objasne. kakve to veze ima sa rješenjem fonda za vto,činjenica je da je u pitanju sterilitet. zna li neko možda za novo pravilo u medicu,da fond plaća samo 25 injekcija? mojoj drugarici tako rekli,a meni nešto sumnjivo. Ja sam u maju radila kod njih vto i primila preko 50 injekcija,niko mi nije tražio da doplatim. Ringer,draga moja,kako napreduje tvoj postupak?

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8578
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 8:25:11   
panjičak
Draga Rajna,

Sve moguće nalaze , pretrage, hirurške zahvate sam uradila sa širfom N97 i nikada i nigdje nisam platila participaciju.
Za sve što treba da radiš odeš kod porodičnog ljekara i tražiš da ti upiše N97(naravno ako se radi o problemu steriliteta).user posted image

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8579
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 8:29:08   
panjičak
Harmonika,
ako Fond snosi troškove u cjelosti, onda je to u cjelosti,a ako snosi 50 % to je nešto drugo ( za 40-42 godine starosti ).
I ja sam u postupku i nise to tačan navod (srećom).

Pozdrav

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 8580
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 8:45:36   
harmonika
Drugarica ima 34 godine i prva joj je vto. lično dr Sanja joj je to rekla za injekcije. znači nije priča rekla-kazala

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8581
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 12:30:51   
ringer
Harmonika draga još nismo krenuli.Opet neke prepreke.Kao gužva pa da sačekamo do februara,a do tada smo mogli sve završiti.
Svako tumači zakon na svoj način.
Pozdrav svima.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 8582
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 12:34:36   
harmonika
Baš mi je krivo,ja sam mislila da je to sada u novembru,pa rekoh samo da provirim kako stoje stvari. ali brzo će i februar,još malo strpljenja!

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 8583
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 17:07:09   
rajna1980
Cure moje, vjerujte nema šta nisam pokušala za šifru. Bila kod porodičnog, zatim u filijali Fonda, pa onda zvala Fond u Banja Luku, objasnila telefonom sve, da je u pitanju primarni sterilitet, da u njihovom pravilniku piše "planiranje porodice, trudnoća, dijagnostika i liječenje steriliteta", kako to da sterilitet plaća. Svi odreda su me odbili. Šifru N97 porodični može odmah da mi napiše, ali vjerovali ili ne, kod nas u Prijedoru na tu šifru naplaćuju participaciju i u domu zdravlja i u bolnici. A do šifre Z31 na koju se ne plaća, nema šanse da se dođe prije vantjelesne. Tako da ne znam više ništa i kako im stati u kraj.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 8584
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 21:32:31   
daduška
rajan1980 nevjerovatno..... Ja sam od prvog dana sve moguće uputnice dobivala od porodičnog doktora pod šifrom Z31 ili Z317. Vjeruj da mi je Dr. rekao da će mi dati bilo koju uputnice, ako mi iko bude bilo šta drugo predložio za dodatne nalaze. Znači nema nikakvog pravila, ili to zavisi od grada do grada???user posted image

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8585
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 23:16:44   
rajna1980
daduška
i meni je nevjerovatno, nisam očekivala da ću naići na ovo, posebno što se toliko vas javilo da kaže da u vašim gradovima niste ništa plaćale. Taj pravilnik Fonda je konfuzan, a u Prijedoru ga primjenjuju na štetu pacijenata. I to je izgleda samo u Prijedoru. U članu 7. pravilnika kaže se da pregledi i liječenje u vezi sa planiranjem porodice uključuju i dijagnostiku i liječenje steriliteta. A onda u članu 53. kaže da se participacija ne plaća za preglede i liječenje u svrhu planiranja porodice, ne naglašava posebno sterilitet, ali je jasno rečeno ovim prethodnim članom da je sterilitet u sklopu liječenja kod planiranja porodice . Elem ovi u Prijedoru svi se drže samo ovog člana 53. u kome ne piše sterilitet, tako da mi svi plaćamo participaciju. Jedino rješenje bi bilo tužiti, mislim da bi ovako kontradiktoran pravilnik "pao" na sudu definitivno, pa neka onda vrate novac svima koji su platili, sa kamatama. Kao da nam nije dosta naše muke i borbe, nego te još i država vuče za nos. Uh.......

(odgovor članu daduška)
Neposredna veza do poruke: 8586
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2015 23:50:36   
daduška
Ja sam i B.Gradiške, i zaista nisam imala nikakvih neprijatnosti sa doktorima,traženjem uputnica, pa čak sam i neke nalaze radila u Bl (iako sam ih mogla raditi i u Gradišci) radi svoje sigurnosti i njihove vjerodostojnosti. Meni je ovo fascinantno!!! Pa za koga onda pišu te zakone ako ih mogu koristiti kako kome odgovara?! Baš sam zgrožena. Dosta ti je tvoje patnje i muke, pa da te još jašu sa nekakvim pravilnicima, a mogu ti pomoći sa najobičnijom šifrom..... Uh, i kada kažu nemoj se nervirati.........

(odgovor članu rajna1980)
Neposredna veza do poruke: 8587
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2015 16:22:57   
viktorii
rajna, da li si pokusala kod ginekologa da ti upise sifru.
Ja sam iz Teslica , na pocetku sam imala sifru N97 koju mi je upisao ginekolog , a ubrzo zatim je promenio u Z31.
kod porodicnog uopste nisam ni isla izuzev ako je bilo bolnicko lecenje samo da mi napise uputnicu po nalazu ginekolog , a za sve ostala nalaze sto mi je trbalo ginekolg mi je pisao.Inace dijagnozu sterilitet imam vec 11god.
Ali hvala bogu uspela sam i dobila sam prelepu devojcicu koja ce za par meseci napuniti 2god.

(odgovor članu daduška)
Neposredna veza do poruke: 8588
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2015 8:22:09   
panjičak
Čestitam Viktorii.To je divno.Sigurno si se puno mučila , ali na kraju kad si dobila djevojčicu sva muka se zaboravila user posted image

(odgovor članu viktorii)
Neposredna veza do poruke: 8589
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2015 21:40:34   
Makica31
Pozdrav svima, iz Banja luke sam, i ja cu izgleda na VTO u Mediko S.
U prici oko steriliteta smo dvije godine, zadnju godinu intenzivnije. Prije tri dana radila sam HSG, konstatovano obostrano zacepljnje jajovoda. Pise preporucuje se VTO.
Zamolila bih nekoga kome se da da mi napise, kako to ide preko fonda.
Mi smo zvali MEdiko S, rekli su da dodjemo po neki izvjestaj. Koji valjda nosimo u fond.
Razmisljam naravno da to nije sve, sta jos treba da imamo od nalaza.
Spermogram muza je isto na donjoj granici.
Moji hormoni uredni, TSH mi je 2,8 ali cu da idem kod endokrinologa.
OGTT mi je ureddan. Isla sam na folikulomteriju ovulacija potvrdjena.
Iskreno nalaz HSG me je sokirao.
PS. Nisam znala za ovu temu, pa cu malo da je iscitam, i svakako da vas pratim redovno. Vec sam clan i drugih foruma, ali vezanih za srbiju, drago mi je sto i a ova tema i o Mediko S.

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8590
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.11.2015 11:58:15   
ringer
Pozdrav Makice.Oni u Mediku će ti napisati sve šta treba da uradiš i dati preporuku za Fond.Kad prikupiš papire i povadiš nalaze šalješ u Fond i čekaš odobrenje od 15 do mjesec dana.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8591
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.11.2015 14:43:04   
Makica31
Ringer hvala na odgovoru, isla sam na njihov sajt, vec ima dosta tih analiza odradjenih, i svjeze su sto se tice datuma... Nadam se da to ne moram opet. Hormoni i brisevi su stari dva mjeseca.
Naravno nemam nista od ovih virusa sto traze, ali znam da na Zaraznom nikad nemaju reagense, za tu serologiju, da li to mozemo u tom slucaju privatno pa da nam vrate pare, da li znate.

Ja sam sve do skoro isla u MED.ELEKTR. i radila sve sto se moglo preko knjizice i N97 dg.

U mediko s prvi put otisli prije dva mjeseca sa hrpom nalaza, dr se sokirala kako smo kao mi dosli spremni :D
Ona mi rekla da uradim HSG. Iako su mi to predlaggali u i februaru ove godine, ali moja luda glava nije mogla to da svari, tu ideju i nisam isla. Zato sam to tek sad radila.

Nalaz me bas sokirao. I mislim da su me i lose uradili, jako na brzinu, vrlo nevjesta je bila dr kod izvodjenja procedure tj snimanja, kontarst curio na sve strane. dvije bocice potroslila na mene. Ali sta je tu je.

Znate li koliko kostaju trobmofilije u Konzilijumu, ja cu to da platim, nisam luda da idem na VTO bez tih anlaza. I da slusam njihove prekopruke kako se to tek radi nakon spontanog. Kao da je sponati otici u wc i piskiti, eto tako oni to kazu.

Generalno jako su neposveceni svi dr pacijentu, i to sto imas sterilitet njih bas nesto i ne dotice, njima je bitno samo da ti kazu IUI ili VTO.
Mene je sokiralo kad je rekla laparoskpoija i histeroskopija ne pomazu u mom slucaju zapusenja jajovda, i tu je bio kraj price. Nikakvo obajsnjenja i kako ni zasto. STRASNO!!!

A to u Prijedoru sto naplacuju paricipaciju, pa gdje ce im dusa!?!? Malo im bilo. Kao da daju iz svog dzepa. Drazavu potkradaju na sve strane, a oni naplacuju paritcipaciju na oslobodjenje dijagnoze koje su kap u moru sta se radi.

< Poruku je uredio Makica31 -- 28.11.2015 14:45:49 >

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 8592
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2015 8:22:13   
panjičak
Makice,

u Konzilijumu trombofilije koštaju 205 KM i možeš refundirati troškove preko Zavoda.
Dakle, ovdje se radi o onim trombofolijama koje se ne mogu uraditi u Kliničkom centru Paprikovac.To su urođene trombofilije i neki beta 2.
Prvo trebaš sa uputnicama otići na Paprikovac i dobiti potvrdu da se te analize ne mogu uraditi na Kliničkom centru.

Pozdrav

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8593
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2015 12:35:48   
Makica31
Ali ja nemam indikaciju da uradim trombofilije, jer nisam imala ni 1 trudnocu do sada. Koliko sam shvatila to ti urede samo ako si na nesrecu imala spontani.

Ali ja bih to da uradim prije VTO, to mi je prva VTO. Imam jos vremena. Tek sad treba da mi pisu izvjestaj i da ga nosim u Fond.

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8594
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2015 13:06:18   
panjičak
Nisam ni ja imala ni jednu trudnoću do sada.Imala sam jedan neuspjeli pokušaj vantjelesne.Ipak, dali su mi u MedikoS da radim trombofilije i imam obije vrste urođenih trombofilija, pa su me uputili kod hematologa s tim nalazima i hematolog upravo to i kaže da je sa trombofilijama veća mogućnost spontanog , a ne bi trebalo da bude manja mogućnost začeća.Kako god, hematolog je rekao kad budem znala tačan datum transfera, da dođem kod njega da mi uključi taj heparin pa ja zaključih da ipak ima veze i sa samim začećem.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8595
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2015 18:59:17   
Makica31
Hvala na odg.
A kada fond odobri sredstva kada se krece u mediko s sa procedurom,
da li oni cekaju da skupe vise zena za VTO, ili rade kako koja dodje sa izvjestajem.
Prvo sve one nalaze, pa onda onaj protokol...user posted image user posted image

(odgovor članu panjičak)
Neposredna veza do poruke: 8596
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2015 23:02:29   
anandi
Dobro vece zene, neke me znaju a neke ne ali evo me malo kod vas na temu user posted image
Vidim pricate o trombofiliji, ja sam radila urodene gene na ukc Tuzla (besplatno) a stecene preko Balica u Banja Luci (400KM). Moram napomenut da u ovih proteklih 6 godina nije dolazilo do trudnoce, i poslije dvije iui nista. Medutim kad sam isla dr trazila sam da mi da sve moguce nalaze koji se rade,i tek kad sve odradim da udem u postupak vto. Sad je s nalazima gotovo, svaki dan se bockam i punkcija je planirana aBd od 18-21.12.
Sretno vam user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8597
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2015 3:53:24   
Vanja88
Makiice kod koga si radila HSG?


_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 8598
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2015 8:41:41   
panjičak
Amandi,
kakvi su nalazi?Imaš li trombofilije? Šta su ti dali od terapije?
Ja imam oba tipa urođenih trombofilija i uključiće mi heparin prije VTO.

Pozdrav

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 8599
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2015 8:47:19   
panjičak
Makice,
važno je da u MedicoS zakažeš VTO i onda šalješ zahtjev u Fond, a Fond će ti odobriti u roku 15-30 dana.
Dakle, prv dogovori sve u Medicos.Kod njih se nekad čeka i 6 mjeseci ,a rješenje Fonda nije problem.U međuvremenu, dok čekaš VTO, prikupljaš ostale nalaze.

Pozdrav

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  342 343 [344] 345 346   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  342 343 [344] 345 346   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *