|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:45:28   
mila13
Mislim da sutra ne rade laboratorije. Ali ću provjeriti. Ali danas ću uraditi test, pa šta bude. Moje je mišljenje ako je pozitivan, to je to, onda samo još treba provjeriti. Ako nije, ništa od toga. Hvala vam na podršci, cure moje.. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8876
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:57:39   
Makica31
Moj test bio pozitivan kao kuca, mozes i sad da ga uradis, nemoj samo da pijes puno vode, i istrpi da ne ides u WC bar 3 i po sata...
Beta u Konziljumu kosta 23 marke

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8877
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 16:20:57   
mila13
Uradicu danas. Ako bude pozitivan, sutra u laboratoriju. Ne znam jel radi Konzilijum sutra. Ili u federaciju negdje. Koliko se čeka na rezultat u Konzilijumu?

Konzilijum sutra radi do 14, pa ako bude potrebe... Imam gdje..

< Poruku je uredio mila13 -- 29.4.2016 16:31:49 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8878
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 16:33:11   
Mrvice
Ma ti nalazi budu za sat, tako na mojoj klinici, a možda u ovi dr lab. tri četiri sata

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8879
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 17:09:30   
Makica31
meni prvi put za dva sata, a drugi stgao za tri sata, zavisi koliko im je guzva

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8880
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 18:00:54   
serendipity
Ja sam betu radila u Alfalabu (kod apoteke 1.maj), nalaz mi poslali mailom za sat-dva, čini mi se da sam platila 16 ili 18 KM, ne više.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8881
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 19:33:45   
Petros
Unaprijed se izvinjavam sto cu biti opsirna, ali zelim da podijelim sa vama svoje iskustvo, mozda nekome pomogne. Trudili smo se oko dvije godine, prosle jeseni se obratili ljekaru. Od tada su se dijagnoze samo umnozavale:PCOS, hipotireoza, oligoastenospermia, bakterija u speromulturi,neprohodan jedan jajovod. Tako zavrsismo u Medico's-u, sa planom za VTO za jun. Tada je dr Ostojic utvrdila da se ovulacija priblizava i da za svaki slucaj budemo vrijedni narednih dana user posted image Nakon 15 dana pozitivan test, visoka beta, uzv potvrdio trudnocu. Jos uvijek ne vjerujem! Elem, odem da uradim taj OGTT test na svoju ruku, kako sam vec imala uputu, inzulin previsok, ths vec skocio... Srecom da sam presla kod odlicnog endokrinologa, koji mi je odmah ukljucio i povisio terapiju.
Svim dragim zenama koje cekaju visoku betu, zelim da ju sto prije docekaju, i cestitke Makici.
Ono sto sam zeljela da napisem je da uradite sto vise hormonskih nalaza, znamo koliko su oni bitni za zdravu trudnocu. Recimo, moj ginekolog nije smatrao potrebnim da radim odmah kontrolu nalaza stitne, a tsh se uduplao. Konsultujte se sa endokrinologom, svi mi prijedjemo manje-vise trnovit put do zeljena trudnoce da bismo ista prepustili slucaju.
Mila, drzim palceve!!!

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8882
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 20:09:30   
mila13
Dva testa negativna. Jedan osjetljiv na 12, drugi na 25 jedinica, uradjena oko 19 sati. Aspiracija 15.04., embriotransfer 18.04. A danas je 29.04. Ja mislim da od toga nema ništa user posted image . Ima li neko neko drugo objašnjenje ili mišljenje? Razočarana sam..

(odgovor članu Petros)
Neposredna veza do poruke: 8883
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 20:19:32   
Mrvice
Draga Mila evo čekala sam sa nestrpljenjem da nam javiš i nadala se da ce biti plus. Vidi draga, prvo se pokušaj smiriti, moraš sačekati betu, nipošto ne prekidaj terapiju prije bete. Nikad ne znaš. Test jeste pokazao svoje al ipak uvjek možeš očekivati tračak nade. Strpi se molim te. A i da ne bude moraš se smiriti molim te sve sam to prošla i znam kako je. Sačekaj betu još za dva dana, na mojoj klinici je bilo i takvih slučajeva da posle negativnog testa iz urina beta zna biti pozitivna, ipak mislim da si trebala uzeti jutarnji urin.

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8884
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 20:24:13   
mila13
Hvala ti, Mrvice, na podršci! Od srca ti hvala user posted image Pokušavam se smiriti..znaš i sama da je teško..

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8885
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 20:30:52   
Mrvice
Hajde ovako otiđi ujutru obavezno u lab i uradi betu iz krvi, i ne prekidaj terapiju na svoju ruku, bez konsultacije s doktoricom. Možda jeste niža a nisi uzela jutarnji urin pa nije mogao pokazati rezultat. Ljubim te draga moja, sta god da je glavu gore, moramo se boriti. I Petros je upravu nalazi se moraju izvaditi slažem se potpuno, da mi je prije godinu dana ova pamet bila ne bi krenula u proceduru bez nalaza. I ja imam i Pcos i trombofiliju i antitijela štitne, dobila sam vec terapiju od endokrinologa za tsh, muž los spermiogram, al pored ginekologa trebamo potražiti i stručno mišljenje drugih specijalista obavezno. Petros čestitam od srca

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8886
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 21:06:01   
mila13
I ja se pridružujem čestitkama, Petros. user posted image
Makice, neću prekidati terapiju. Čekacu. Ovo možda ne znači da nisam trudna. Uradicu betu u utorak. Ima još pokusaja, šta god bude. Hvala ti puno.. user posted image

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8887
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 21:09:57   
Makica31
Mila ne ocajavaj molim te. Beta je jedino mjerodavna... test ne mora nista da znaci... utrogestan stavljaj i dalje naravno, sve dok ne dobijes menstr, nista nije izgubljeno a i to nista ne znaci

Slusaj ova slucaj, to mi je dr pricala

Neka pacijentica, vratili joj 2 embriona, i ona odmah taj ciklus dobije menstruaciju, i mislila nema ista od toga...
Sljedeci mjesec ona ne dobija nema menstruacije, uradi betu, beta ogromona... Jedan blizanac joj otisao odmmah i to je bilo to krvarenje, a drugi ostao... ali ona nije radila betu i nije znala

Betu radi ili sutra, ili kada su ti rekli ovi iz Medika, ne znam koliko vise imas uopste snage i strpljenja da cekas, ali nista jos nije izgubljeno...

Ajde glavu gore, ne daj se!!!!

< Poruku je uredio Makica31 -- 29.4.2016 21:11:36 >

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8888
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 22:21:23   
mila13
Hvala, Makice, na podršci. Oni su rekli 15.dpt da radim betu, to je 3.maj. Meni je malo čudno da ovaj test od 12 jedinica ništa ne otkriva, ali kad računam po njihovom, po njima dan transfera je nulti, onda je danas 11.dpt. Možda još ima nade.. Ništa neću raditi do utorka, možda je rano i sutra za betu. Nemam pojma.. Hvala vam svima..

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8889
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 13:49:53   
mila13
Drage moje, meni ništa nije jasno.. Poslije 2 negativna testa uradjena 11.dan transfera uveče, sinoć počelo blago krvarenje, tj.više kao mrljice smedje, 13.dan pt. Kako su sad praznici, do utorka ne mogu raditi betu. Tako da.. Koristim još uvijek progesteron vaginalete, za svaki slučaj. Ali, čisto sumnjam...
Zanima me koliko se čeka na sledeći postupak u Medico S? I kada se može raditi najranije VTO u prirodnom ciklusu?

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8890
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 15:32:15   
Mrvice
Utrogestan obavezno nastavi stavljati, ne znaš ništa dok beta ne potvrdi.
Ako nije sad uspjelo vto se može raditi odmah iz sljedećeg ciklusa, međutim mislim da ce ti savjetovati bar dva mjeseca pauze, ili tri. I moj savjet je bar dva mjeseca. Sta si ono ti rekla ko ima problem kod vas. Ja ne znam koliko je pametno raditi vto iz prirodnog ciklusa, mislim da je to samo gubljenje vremena, mislim šanse su baš male, a bezveze se samo opterećujes s tim, isto tako i to košta. Jesi ti samo iskoristila jedan postupak od države?

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8891
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 16:00:48   
mila13
Koristicu Utrogestan do bete. Nikad se ne zna, mada ne bih rekla..
U mom slučaju partner ima problem. Smanjen broj, jednom 2 mil/ml, drugi put 5mil/ml i smanjena pokretljivost. E to je nalaz iz Tuzla gdje smo radili inseminaciju. Nalaz iz Medico kaže: 170 mil/ml!? Isto smanjena pokretljivost. Meni tu nije jasno koji je nalaz ispravan, jer je velika razlika. A i kad je radio nalaz u Medicu, nešto se bio 'zagubio'. Sad ćemo uraditi spermiogram u Jeleni u BL, da vidimo šta nam je raditi. Ako je nalaz tako dobar, onda nam je inseminacija opravdan pokušaj takodje. Mada se meni više čini vjerodostojan ovaj iz Tuzle, i dva puta je radjen. Daj Bože da gresim. Kod mene sve u redu, prohodnost, histeroskopija, hormoni, inzulinemija, brisevi. E sad nisam radila one nalaze koje ste spominjale, ANA ili tako nešto? Ne znam šta da radim sa ovim pokušajima iz prirodnih ciklusa? 1700 KM je u Medicu. A inače, ovo je bio prvi postupak preko fonda. Imam pravo još na jedan? Ali ne znam koliko se čeka? Sva sam zbrkana, pa sam i ovo napisala zbrkano. Valjda se nešto razumije..user posted image Pozdrav svima.. Mrvice, hvala što si tu..

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8892
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 16:20:04   
Mrvice
Mila pokušavam ti se javiti u privatnu poštu al mi neće da ode poruka, ne razumijem što, ako želiš da se čujemo da možeš mi se ti javiti pa ću ti poslati svoj broj, ovako dok ispišemo sve... Nikad kraja

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8893
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 16:37:30   
mila13
Poslala sam ti poruku, Mrvice. I broj.

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8894
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.5.2016 16:46:10   
Mrvice
Ok javiću ti se

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8895
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.5.2016 17:46:13   
Makica31
Mila kakvo je stanje?

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8896
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.5.2016 18:28:14   
mila13
Makice, krvarim. Test iz irina negativan i danas. Znači, ništa. Ali, idemo dalje user posted image
Čuvaj mi se... Pusa.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8897
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
7.5.2016 12:24:59   
Makica31
Mila bas mi je zao user posted image

meni krenule mucnince pa sam nikakva, nisam ni ulazila na forum...

Kakav ti je plan za dalje, sta su ti rekli u mediko s?

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8898
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.5.2016 0:15:12   
sunce32
Zdravo moje drage zene,ja vas dugo pratim,ali nikada da se uclanim uvijek neke obaveze.kada bi procitala da je od vas neka trudna radovala bi se sa vama,kada procitam da nije uspjelo bila bi mi svaki put zao,i krivo posto sam,i ja kroz to prosla jedanput.Sada imam u planu da idem i drugi put pa me zanima,jeli moram da idem do BL,ili preko faxa moze to?u stvari odakle zapoceti?sta prvo uraditi?Bila bi zahvalna kada bi mi neko odgovorio,puno pozdrava user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8899
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.5.2016 8:31:32   
Mrvice
Sunce32 samo da ti poželim dobrodošlicu na forum i želim ti uspijeh što prije i user posted image . Iskreno ja ništa ne znam o priajvama na fond i kako to ide, još uvijek nisam aplicirala. Evo pozivam nekog ko ti može pomoći da ti se što prije javi.
Djevojke moramo biti podrška jedne drugima.
Pozdrav svima

(odgovor članu sunce32)
Neposredna veza do poruke: 8900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

pertle
HAHA

Da li vašadjeca znaju sama zavezati pertle,ako da,kadasu naučili?

da (39%)

ne (61%)


Broj svih glasova: 67

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *