|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.9.2016 18:15:31   
nikitan
I jos da kazem ko može neka idecu bg i kliniku jevremova jer oni rade puno toga da bi postupak bio uspjesan.pogledajte njihovu stranicu malo ljudi rade aktivaciju endometrija sekvencionalni embriotransfer.vidjet ćete nećete pozaliti jer svoje pare dajete.malo su skuplji ali imate velike sanse za uspjeh .svima želim da uspiju i svojoj borbi za bebice

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8951
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
3.10.2016 1:41:29   
sunce32
Mikica31 Ja sam napisala da ja nisam puno upucena,ali mi se prijateljica iz mog grada udala u drugi,i preko fb pisala mi da je imala 5 inseminacija ne u BL (posto vidim da je meni upuceno ovo za 5 inseminacija sto si napisala)A sto se tice da prvi put uspije VTO Hvala Bogu sto ti je uspjela user posted image i drugim djevojkama kojim je uspjelo iz prve,mozda ste imale mali problem ili se desilo cudo...male su sanse da ostanes od prvi put..ali nadam se da ove zene sto sada idu da ce im da uspije od prvi put user posted image Nadam se da ces razumiti moj post nisam isla u BiH u skolu neide mi nas jezik pozz

< Poruku je uredio sunce32 -- 3.10.2016 1:42:41 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8952
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
6.10.2016 13:00:50   
Makica31
Sve je u redu, razumijemo se.

Ja sam isto sama na svoju ruku otrkila da imam trombofilije, jer nisam htjela da u prvi postupak VTO udjem bez tih analiza. Naravno da su svi u MEdiku i svi ostali dr, kao i sam hematolog rekli da nema potrebe da to radim, jer nemam pozitivnu porodicnu anamenzu, niti se uklapam u te njihove protokole da to radim. ali ja sam to ipak uradila i ispostavilo se da imam trombofilju, tako da sam dobila odmah terapiju, s kojom sam krenula od embriotransfera.

mi ovdje pricamo o Mediku jedinoj ustanovi, u kojoj radimo preko Fonda, druga je stvar kad neko sam sebi placa.

sami moramo shvatiti kako oni funkcionisu, i posto to vec imamo za dzabe, zato da ja idem u BG da placam, ako imam pravo na 3 pokusaja preko Fonda. Vec je moja poenta malo uzeti stvar u svoje ruke oko tih nalaza i na njima insistirati, naravno da je zalosno sto to tako moramo, i sto to oni sami ne rade, ali drugog izbora nemamo ako vec idemo kod njih preko Fonda.

U Beogradu, Novom Sadu i Sarajevu se svasta nesto radi, u vezi VTO, sto Mediko ne radi. Mislim da su oni u tom pogledu dostigli svoj maksimum, i da im sada trebaju nova ulaganja kako u operemu, veci prostor definitivno i veci broj zaposlenih koje ce slati na edukaciju, da bi bili u korak sa BG, SA, NS i ostalim centrima u regionu. Ako se ne poboljsaju u tom smislu, Mediko moze biti samo klinika za VTO za neke manje ozbiljne medicinske slucajeve.

(odgovor članu sunce32)
Neposredna veza do poruke: 8953
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.10.2016 11:36:50   
Srcejunacko
vidim da si stavljena za decembar, ja sam mart...ako mozes da mi kazes koja je kod vas dijagnoza. meni je sami uz uradila i pregledla ostrale nalaze, naime muz mi ima spore spermatozoide iako je urolog rekao da je nalaz uredu. pozdrav

(odgovor članu sunce32)
Neposredna veza do poruke: 8954
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.10.2016 16:50:23   
Suncica 34
Nista strasno. Bitno je da kod tebe sve stima :) tako da ces vjerovatno uspjeti od prve sto ti iskreno zelim!!! Moze li mi neko reci kad nije rano poceti sa nalazima? Cetiri mjeseca?

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8955
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.10.2016 16:56:10   
daduška
Mozes slobodno! U slucaju kakvih "nepravilnosti" da ih mozes dovesti u red do postupka! Neka vam je sa srecom! Vjerujte da ona igra veliku ulogu! user posted image

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8956
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.10.2016 20:37:34   
Srcejunacko
user posted image joooj kada cujem kako se ljudi bore I koliko puta neuspjeh dozive,a opet dignute glave nastave dalje, zato samo pozitivne misli jer nada I vjera dusu spasavaju. Da li je iko radio nalaz na trobofilije stecene iburodjene preko klinickog centra u BL...kako to ide jer oni kao nemaju neke reagense, msm cas imaju a cas nemaju...Zelim Vam svima user posted image

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8957
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
24.10.2016 12:30:10   
nikitan
Jedan dio rade a jedan ne.uglavnom izvadis uputnicu za urodjene i stečene trombofilije i odeš na paprikovac a oni će ti tamo reći šta rade a šta ne.ja sam prije 2 god.uradila jedan dio na paprikovcu a drugi dio i klinici jelena.možda se sada promjenilo pa možeš sve obaviti na paprikovcu.neznam.uglavnom u klinici jelena sam platila oko 500 km.možda može i u konzilijumu. pitaj na paprikovcu sve će ti reći i uputiti te.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8958
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
24.10.2016 12:31:41   
nikitan
I neodustaj ni ti.bori se.i sretno

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 8959
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.11.2016 15:40:30   
Suncica 34
Zasto su svi neaktivni? :) Ima li kakvih novosti, cure?

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 8960
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
7.11.2016 17:21:46   
Makica31
Za trombofilije prvo treba hematolog da napise sta ti treba od analiza, to nosis kod porodicne da dobijes uputnicu. Prvo se rade stecene, ja sam krv dala prosle godine u decembru, do aprila nisu bili nalazi svi, ja vec trebala ici u postupak na VTO i ono sto mi je falilo odradim u konzilijumu. Urodjene ne rade, to radi konzilijum na dva gena sam ja radila 180 maraka. Ali prvo isto uzmes potvrdu iz bolnice da to ne rade, pa vadis privatno, racun i ostalo sto treba nosis u fond da ti vrate pare. Kazu u fondu sta sve treba od papira. meni vratili tih 180 km nakon mjesec i po.

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8961
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.11.2016 20:47:01   
Srcejunacko
Zeneee....da li mi mozete desifrovati spermiogram: rapidnobprogresivni 0, progresivno pokretni 50% pokretni u mjestu25% nepokretni25%
Sta su vasi muzici pili da bi ubrzali plivace...i koji je dr strucan za musku neplodnost u bl....nadam se da ce vam svima biti user posted image

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 8962
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.11.2016 22:35:28   
Suncica 34
Orthomol fertil plus je odlican lijek, odnosno, vitamini za poboljsanje spermiograma. Jedino sto je preskup. Jedna kutija, mjesecna doza, kosta 100 maraka. Uglavnom se pije tri mjeseca pa je ekonimicnije kupiti tromjesecnu dozu u jednoj kutiji za 250.Najbitnije je da djeluje.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8963
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
14.11.2016 11:27:48   
M1984
Pozdrav djevojke,
da li je neko u skorije vrijeme radio test na trombofiliju. Imam dva pitanja:
-Da li se na uputnici moraju navesti sve vrste urođene i stečene trombofilije i
- da li fond i dalje refundira troškove od konzilijuma
Meni je dr. Balić delveta samo napisala test na trombofliju i tako mi je moj ginekolog u doboju napisao na uputnicu. Bojim se ako odom sa takvom uputnicom da će me vratit.
Hvala vam unaprijed na odgovoru

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8964
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.11.2016 10:52:38   
Makica31
Napisati na uputnicu test na trombofiliju, je kao da je pisao moler, a ne doktor.user posted image Prelistaj temu unazad malo, sve smo mi ti pisale vec, ili udji u moj profil pa citaj moje poruke, imas sve sta treba, tj sta je meni hematolog trazila.
Drugo, moj muz je imao 0% rapidno progresivnih, pio taj preskupi orthonol fertil nista mu nije pomogao, pio ga je godinu dana. Strucnjak za muski sterilitet neki posebno i nema, to rade urolozi i samo te vitamine prpopisu. Nama je urolog odmah rekao malo tu sta moze pomoci, bolje se pripremajte za IUI ili VTO. A do tada pokusavajte, jer uvijek ima slucajeva koji su uspjeli i sa losim spremogramom, cista lutrija.


< Poruku je uredio Makica31 -- 20.11.2016 10:55:34 >

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 8965
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.11.2016 20:05:49   
Suncica 34
MM je orthomol fertil plus, po preporuci fantasticnog urologa, pio tri mjeseca. Sprermiogram se znatno popravio. Prezadovoljni smo i nije nam zao nijedne marke koju smo dali za ove vitamine.Cula sam da preporucuju i oligogal selen. Bas cudno da tvom muzu nije nimalo promijenio stanje :/

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8966
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.11.2016 13:12:28   
suncokret81
Cure zna li mozda neko od vas da li se u medico-s radi postupak PESA (punkcija sper) ali paralelno sa punkcijom folikula, odnosno u stimulisanom postupku? Pretopstavljam da ne, pa me zanima moze li se na osnovu takvog odradjenog postupka dobiti preporuka za vani? Da li takve preporuke daje i dr Kukolj ili iskljucivo mora Sanja?

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8967
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.11.2016 21:15:35   
Srcejunacko
Dr mirjana ostojic smatra da je nalaz spermiograma u redu iako nema rapidno progresivnih, a razika u odnosu na predhodni spermiogram koji je mm radio prije 8 mjeseci je ogromna (tada je imao nepokretnih 55 a sada 25%) ja nisam pametna i to mi njihovo gatanje nalaza ide na zivce opasno

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 8968
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.11.2016 21:48:06   
Suncica 34
Bas sam ljuta sto spermokulturu naplacuju! Pa valjda bi sve trebalo biti besplatno sa rjesenjem.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8969
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2016 17:45:32   
Srcejunacko
Naplatili su i nama i sad opet moramo raditi jer mi mm pije antibiotike zbog upale..idemo direkt u konzilijum raditi tamo bar imamo popust user posted image

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8970
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.11.2016 17:49:56   
Srcejunacko
Da li je iko isao na dijetu zbog vto...rekla mi dr da moram smrsati ali nije rekla koliko...ja trenutno imam 67 kg a visoka 165 malo sam popunjena ali mi je bmi uredan...nisam pametna koliko je to sad zdravo...kontam da smrsam nekih 5kg kud cu ispod 62...mrvicu mi je povisen prolaktin pa da li on utice na vto i kako se regulise ttebam raditi dnevni profil prolaktina...pozz zene i ne dajte se

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 8971
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2016 1:01:22   
An Nur
Pozdrav ženice!
Ja sam ovdje već stari član ali zadnje vrijeme nisam baš bila aktivna na forumima.
Kako vidim ista priča stalno. Idi u postupak, kad ne uspije, radi trombofilije, kad opet ne uspije, radi inzulnemije...
Grozno!
Stavit ću link korisnog štiva pa išćitajete ako kome treba...
http://www.ivf.hr/index.php/hr/neplodnost-i-ivf/92-kako-poboljsati-rezultate-izvantjelesne-oplodnje
Pokušavam pronaći još jedan na kojem pišu o vitaminu d, hormonu DHEA, i poboljšanju jajnih stanica.
Puno sreće vam želim, a dok sreća ne stigne, puno strpljenja.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8972
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2016 1:20:25   
An Nur
http://forum.roda.hr/threads/83688-Kako-smo-popravili-kvalitet-JS-i-ostali-trudni-DVAPUT

evo ga...
E sad, ja nisam bila lijena pa sam u kozilijumu radila analize DHEA i D3 vitamin.
D3 katastrofa... DHEA ok ali u pripremi za postupak moj MPO doktor mi preporuči i te kapsule 100mg dnevno da pijem.
U klinici sam u Sarajevu, da reklamiram postupke u Hrvatskoj, to još nismo probali, nadam se da nećemo ni morati.
Trenutno čekam betu 10.12.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8973
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2016 8:47:22   
suncokret81
An Nur molim te mozes li mi recu koja je cijena,u Konzilijumu vitamina d3? Ja sam kontrolisala DHEA-S a ti vidim DHEA, to nije isto je li tako? Da bih pila tablete DHEA sta,zapravo treba da prekontrolisem?

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8974
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2016 13:19:37   
An Nur
Iskreno, racun sam bacila jer sam tad radila jos hrpu nekih stvari i alergene i hormone vitamine, minerale... pa ostavih oko 800-900KM tamo taj dan. Mislim da je 80 KM D3, a DHEA ne znam. Bocica suplementa DHEA 50mg kosta 60KM 75 kapsula. Ja je kipih u Sarajevu, kod mene ovdje nisam ni trazila po apotekama.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu suncokret81)
Neposredna veza do poruke: 8975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  357 358 [359] 360 361   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *