|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  358 359 [360] 361 362   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.11.2016 13:24:11   
An Nur
I ja kako sam zakljucila DHEA nije isto sto i DHEA-S
DHEA je hormon koji sa godinama opada i ima veze sa mladoscu cjelog organizma pa i js.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8976
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 11:23:17   
Suncica 34
An Nur, hvala ti na linkovima :) Vrlo su poucne stvari navedene. Medjutim, ja sam se malo uplasila od svih silnih informacija koje sam u prethodnom periodu prikupila. Mozda je ipak bolje manje znati :) Odlucila sam da se malo vise posvetim alternativnoj medicini (cajevima i raznim pripravcima). Uvjerila sam se nekoliko puta u zivotu da djeluje. Zna li neko bilo kakvo prirodno sredstvo za snizavanje TSH? Trenutno jedem suve smokve iz maslinovog ulja. Cula sam da je odlicno.

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8977
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 11:31:15   
Makica31
An Nur zelim ti pozitivnu betu, 10.12. I vucem te za nosic i bacam trudnicku prasinuuser posted image

Naravno da se ista prica ponavlja i vrti u krug, nema nista dok stvar ne preuzmete u svoje ruke. Meni su svi nalazi bili OK, vise od pola tih nalaza radila sam na svoju ruku i ubijali nas u pojam kako je do muza.

Ne znam kako mome nisu pomogli vitamini, mora da je puno "ostecen" :)

Znaci kad dr kaze dobar je to nalaz iako nema proges.pokretnih, to znaci da je ona u svojoj praski vidjela sve i svasta, i gore i bolje nalaze spermograma koji su uspjevali.
To je ono sto je nama urolog rekao, nije taj nalaz los, ali to je LUTRIJA, neko napravi dijete s takvin nalazom neko ne. Na tebi je da li ces ti sad pokusvati 20 puta s tim losijim spermogramom gdje nema proges.pokretnih, ili ces zeljeti da ubrzas stvar i traziti IUI, eventualno VTO. To sto oni znaju da i takvi spermogrami uspjevaju, ko nama garantauje da ce i nama to uspjeti.

Meni je VTO uspjela iz prve jel iko mogao da mi kaze da ce tako biti, nije. Nadala se jesam znala sam da ima parova kojima je uspjelo iz prve i stalno sam se pitala, hocu li i ja biti jedna od njih. Isto tako da mi nije uspjelo, da li bi oni znali zbog cega nije? Ne bi. Isto kao sto su mi vratili 2 embriona a samo se 1 implantirao.

I zadnje,
Iako 67 kg na 165 cm, ako sam zapamtila, spada u normalan BMI, zamisli da ostanes trudna i na to ide jos 12 do 17 kg u trudnoci. Plus, ako nisi radila OGTT uradi. I malo smrasaj! Bolje zbog trudnoce.

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8978
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 11:33:37   
Makica31
Pa ti se onda moli bogu da ostanes trudna, ne znam sto ides doktorima, sad sam se bas izbacila iz takta, zasto nas uopste ista pitas.
Za TSH uzmes malo letroxa od endokrinoliga, nece ti nista biti. Hipotireoza je ozbiljna stvar u trudnoci!

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8979
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 11:37:08   
Makica31
Mozes sve sama da istrazujes i citas, jeste da se mozak sludi od puno info.ali to se slegne, ili da se prepustis dr koji uopste te ne rade detaljno a ti zivis u blazenom neznanju kako oni sve cine za tebe.

Ja kad sam prvi put dosla u mediko s mene je dr pohvalila s kakvim sam znanjem dosla, i bila srecna sto ne mora nista da mi objasnjva ionako nemaju vremena, rade ko na traci.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8980
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 12:27:48   
serendipity

IZVORNA PORUKA: Suncica 34

Zna li neko bilo kakvo prirodno sredstvo za snizavanje TSH? Trenutno jedem suve smokve iz maslinovog ulja. Cula sam da je odlicno.


Nema i ne postoji. Oboljenje štitanjače je autoimuna bolest, upala, i ne može se liječiti travama, biljkama i čime sve ne. Pomaže ishrana u kojoj više neće biti bijelog brašna, šećera, škroba, ali ni samom ishranom nećeš ništa puno postići. Zašto, zato što problematična štitnjača nije samo TSH, nego čitav niz hormona, može ti TSH biti dobar, možda moraš dovesti u ref FT4, FT3, moraš provjeriti antitijela, mora ti se utvrditi ultrazvukom ima li čvoriće, jesu li joj rubovi ravni ili su se počeli "jesti" (laički, onrganizam je pojede). Te smokve iz maslinovog su meni preporučivali za helikobakteriju i za gastritis. Dakle...super da ti to jedeš, pet različitih trvara će ti reći da je to dobro za pet različitih stvari, ali dok ne odeš ljekaru, endokrinologu, nećeš vidjeti velike promjene.

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8981
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 17:41:33   
An Nur
Eh, djevojke, ne znam sta bi da mi nije vas u ovim periodima!
Jedino ovdje se može naći ono istinsko razumjevanje za ovo sto sve prolazimo.
I MM i prijateljice i rodice, pa i doktori mogu da suosjećaju sa tobom ali razumjevanje jedino ovdje imamo.

TSH poželjno je ispod 2 da bude kad se kreće u postupak.
Bez obzira na referentne vrijednosti idealna vrijednost TSH kod evropskih stanovnika je 1,4, negdje pročitah nekad.

Što se tih prirodnih narodnih ljekova tiče, ja sam poslije prvog neuspješnog IVF kupila onaj paket Slobodana Tešića.
Dobiju se tri vrste čaja, kutije sa matičnom mlijeći i nekim "začinima" u njoj i par bočica propolis kapi.
Skup jeste ali ne mogu reći ni da je bezveze.
Definitivno čisti organizam od ružnih stvari.
Na vratu sam imala malen ali poružan mladež koji me često iz čista mira svrbio i onako, plašio me da nije melanom.
Od te Tešićeve terapije mi se sasušio i otpao bez traga. Vjerovatno mi je i iznutra u organizmu popravio ponešto ali kupljen je kao utjeha za tek propali IVF pa i nisam vjerovala da će mi nešto posebno pomoći... Ipak stalno mislim na taj mladež kojeg više nema.

Znati malo i znati previše, ni jedno ni drugo nevalja.
Mi smo naravno prvo probali inseminaciju.
Beta je bila mala ali pozitivna.
Zašto se nije istražio neuspjeh već se odmah ušlo u postupak, ne znam ali da sam tad prije postupka znala za trombofilije i inzulnemje, radila bi ih prije prvog postupka IVF.
Taj očaj zbog neuspjeha, nemože se namiriti sa par stotina uštedjenih maraka, a možda bi uspjelo da sam bila na clexsanu tada.


_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 8982
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 17:47:25   
An Nur
Kao i sve vi imala bi roman da ispišem.
PO kvalifikacijama sam domaćica, nije moje da mislim o ćelijama i genima ali ko će!?
U koju god kliniku da dodjemo, u početku smo zadovoljni i puni nade i povjerenja, a poslije kad se desi neuspjeh...
Sami plačemo u tišini iscrpljeni i zapravo iskoričteni jer već smo potrošili hrpu para a ...
Daće Bog i ćeli kapu, nekad ako Bog da.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8983
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 17:52:05   
Makica31
An nur, bas mi zao sto si kroz to prosla. I nadam se da je to kraj patnje i da si vec trudna, tj jesi, jer ako cekas betu 10.12. Znaci da je transfer bio.

Ja nisam cekala betu, nisu mi dali zivci mira, ja sam radila test 14 dan od transfera, to je bila nedjelja bio pozitivan, a u ponedjeljak 15.dan radila betu, iako su oni napisali da betu radim 18. dan od transefra, nisam mogla toliko da cekam.

Beta mi bila 600, pa onda oko 1600 za dva dana.

Zelim ti isto tako veliku betu!!!!!
user posted image
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Makica31 -- 27.11.2016 17:53:23 >

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8984
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 20:14:04   
An Nur
Nisam baš dobro reagovala na stimulaciju.
Jedan vodeći folikul je bio.
Dr. predlagao da odustanemo jer postoji mogućnost da bude prazan, da ne plaćamo postupak kockajući se hoće li biti ili neće biti js.
Onda se ja sjetim da možemo bar inseminaciju uraditi i zamisli on mi na to veli da imaju isti slučaj slab odgovor, isto jedan folikul, inseminacija, pozitivna beta.
Sreća pa sam progovorila, da nisam sad bi tu očajna ležala i mislila kako i šta da uradim.
A ko zna, možda i uspije.
U prvom IVF toliko su me izboli da sam danima jedva hodala i mokrila.
Drugi IVF, užasno bolan transfer mi je bio ali sam šutala i kad su obavili tek tad rekoše "Najvažnije da te nije bolilo."
Zbilja mi je doslo da opsujem sve to.
Inseminacije volim.
Nije agresivno.
MM ima dobar spermiogram, jajovodi su mi ok, neznam zašto bi davali tolike novce za ivf ali...
Djelim tvoju radost.
Volila bi da ovaj forum i ovi naši problemi postanu stvar prošlosti, ružna stranica u istoriji čovječanstva.
Nismo bez razloga masovno neplodni.
Černobil, puno, puno otrova na sve strane.
Meni ovo liči na epidemiju o kojoj se malo priča, uglavnom šuti, a jest epidemija jer ne poznajem familiju u kojoj barem jedan par nema problema sa plodnošću.



_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8985
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 20:32:06   
An Nur
što se štitnjače tiče, nedavno sam ostala bez tekstana jedan nalaz moje jetrve.
Dakle, ja nemam štitnu žljezdu, pijem letrox, TSH uvjek ok, antitjela nisu baš divlje povišena.
Povedem doktoru i jetrvu, nešto je guši, pa da se kontroliše...
Antitjiela 5423!!! gornja granica 150.
Frapirala sam se.
Dva i po mjeseca kasnije žena opet ode na kontrolu, uplašena i ona.
Antitijela 230!
ŽENO ŠTA SI KORISTILA???
Šta si jela, pila?
Jedino čega se sjeća da je pored letroxa pila je matična mliječ 1000mg.
Popila dva pakovanja po 20 ampula.
Da li je to pomoglo ili je neko negdje debelo pogriješio u mjerenju, pojma nemam ali da nisam vidjela, teško bi i vjerovala
Navodno treba izbaciti gluten, šećere, mlijeko, mliječne proizvode.
Žena samo pite i pogače kuha i jede.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8986
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 20:51:16   
Suncica 34
Evo da i ja nesto odgovorim. Upuceno je i Makici 31. Nisam imala namjeru da ikog naljutim ;) Niste me bas razumjele. Ne sjedim ja samo kod kuce i ne "ocajavam" kuvajuci raznorazne cajeve nadajuci se cudu. Naravno da idem doktoru i primam odredjenu terapiju.Svako ima pravo na svoje misljenje. Mi smo ovdje prvenstveno da razmijenimo iskustva i podijelimo, jedna drugoj, savjete :) Imam pravo iznijeti, bez ustrucavanja, ono sto mislim :) Gdje mogu, ako ne mogu, na forumu koje prate moje sapatnice!

(odgovor članu serendipity)
Neposredna veza do poruke: 8987
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.11.2016 22:08:10   
Makica31
Naravno, svaka prolazi svoju borbu, necija je malo laksa necija malo teza.
AN NUR nisam shvatila, gdje si ti to radila, jel u Mediku. Kako te bolio transfer, i aspiracija? Jesu ti ista objasnili? Sto si cutalaaaaa? Ja transfer nisam ni osjetila osim spekulum kad je stavila. A aspiracija 18 folikula izbusila, 20 minuta opsta anesetzija. Nista ni poslije, ni paracetamol. Od tih 18 folikula samo 6 celija, samo se 4 oplodile. 2 vratili, 2 propale same nisu stigli do stadijuma na kojima vrse zamrzavanje.

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 8988
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.11.2016 9:22:30   
An Nur
Bili smo i u Mediku i u Tuzli kod Balića, sad smo u Sarajevu. Mogu reci da u Sarajevu bar imaju `nivo`.
Cak i za inseminaciju dobijes svoju sobu u kojoj odlezis sat dva. Tokom stimulacije ne rade samo folikulometrije vec svaki put zbog neceg i krv vade... drugacije je u Sarajevu.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8989
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.11.2016 19:57:31   
Pcelica86
Pozz, ne znam da li sam na pravom mjestu. Al obraticu vam se ovdje sa mojim problemom. Radila sam tri inseminacije, bezuspjesne user posted image . Prije njih mi je dr radila histeroskopiju zbog priraslica u grlicu, to je je sve sredjeno i tim pregledom ustanovljen mi je zapusen desni jajovod. Pa imam osjecaj da smo malo sve odradili s 'brda s dola' citajuci po forumima histereskopijom ne moze bas da se vidi stanje jajovoda kao i jajnika. Pa se sada razmisljam ici na produvavanje, hsg ili laparaskopiju. Koje je vase misljenje?

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 8990
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.11.2016 19:59:22   
Pcelica86
Zaboravila sam da napomenem mm spermogram odlican.

(odgovor članu Pcelica86)
Neposredna veza do poruke: 8991
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2016 1:01:56   
Srcejunacko
Mackica 31 .....idem u martu na vto ili kako vec ali mm nikako ne moze da shvati da mu je spermiogram bukvalno u sivoj zoni...dzaba...a ja zivaca nemam da mu objasnjavam..neki utolog na klinickom rekao da je u redu i uhvatio se toga..da bar hoce da pije nesto za ubrzavanje ali njemu to ne treba...kile nisu problem pogotovo u ovom slucaju, pa ucinila bih sve sto mogu...ja sam po prirodi ekspresivna i samo molim boga da ovo prezivim jer je bas tesko i to ko ne prolazi apsolitno ne moze da razumije...radila sam trombofilije pa imam dva fakyora preko a jedan ispod normale...sta se radi u tom slucaju..hvala ti puno na info

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8992
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.11.2016 18:39:41   
M1984
Pozdrav djevojke
Da li neko zna da li fond ZO RS refundira troškove trobofilije koja se radi ukonzilijumu. Idem u petak U KC Banja Luka.
Već sam ranije postavljala ptanje ali mi niko nije odgovorio.,ako je neko skoRo radio molila bi da mi se javi, koliki su troškovi u Konzilijumu Pozzz

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8993
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 6:44:32   
Makica31
Refundira one koje se ne rade u klinickom centru. Prvo se umze potvrda iz klinivkog, gore na salteru centralne laboratorije da oni to ne rade. Treba ti naravno i uputnica od dr, za te analize. Ne mozes doci i reci dajte mi potvrdu za trombofilije koje ne radite ja hocu da vadim u konzilijumu. Onda sa racunom iz konzilijuma i nalazom hematologa i tom potvrdom, jos nesto treba, kazu sve fino u fondu preda se zahtjev za refundaciju.
KC ne radi samo urodjene, znaci genetiku. A stecene rade, samo sto su tanki sa reagnesima za te parametre pa se jako dugo cekaju nalazi.

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 8994
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 6:51:29   
Makica31
M1984 ja sam ti vec jednom odgovorila i opet sam nije mi tesko, ako mogu da pomognem. Ali ti nisi dobro upucena sta podrazumjevaju analize za trombofiliju. I zato postavljas takva pitanja. A sve smo mi to pisale vec na ovoj temi.
Tebi prvo treba nalaz hematologa, pa zatim na osnovu tog nalaza porodicna izdaje uputnicu za vadjenje krvi. A oni sami znaju sta moze u KC, a sta ne moze.
Sve moguce analize na urodjene i stecene trombofilije kostaju u konzilijumu oko 700 maraka, i te pare FOND ne vraca, zato sto oni rade na stecene, vec vrate samo za urodjene koje se u KC ne rade, a to je genetika. Jer se analiziraju geni na mutacije da se vidi ima li se ta neka trombofilija. Ova sto ja imam je mutacija na genu PAI 1, pa na osnovu toga oni kazu imas srednji oblik urodjene trombofilije.

< Poruku je uredio Makica31 -- 1.12.2016 6:53:56 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8995
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 13:17:32   
Srcejunacko
Radila sam ja...uputnicu za trombofilije dala mi je ginekolog jer mi je otac umro od tromba...a idem u martu na vto pa svedno bi radila bez obzira...na paprikovcu radis stecene i nalaz sam dobila nakon 25 dana...i odmah kod njih trazis potvdru da ne rade urodjene trombofilije. U konzilijumu odes uradis i trazis fiskqlni i nota racun...u fond moras otici i pitati sta je potrebno da od papira da bi ti refundirali (ja sam negdje zapisala al ne mogu naci) msm da ne treba nalaz od hematologa vec od ginekologa u mom slucaju jer je ona dala uputnicu (treba obrazlozenje zasto je taj nalaz potreban da se uradi)...ja sam u konzilijumu radila PAI i MTHFR i platila 150 km...kod njih se ceka 10 radnih dana.. i ja jos cekam...pa kad dobijem nalaz treba ga kopirati i u fond odjeti zajedno sa ostalim potrebnim papirima za refundaciju (uputnica, potvrda da ne rade na paprikovcu, fiskalni i nota racun i jos nesto ali nisam ni ja sigurna da li od hematologa ili ova potvrda od gin zasto je taj nalaz potreban tako mi je rekla radnica u fondu da to treba) ja koliko sam skontala svoju gin da kad dobijem nalaze da dodjem i donesem da mi ona propise terapiju

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 8996
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 13:48:51   
Srcejunacko
Poslali su mi na mejl nalaz i oba faktora su pozitivna..dobila sam nalaz nakon 7 dana.

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 8997
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 17:44:14   
Makica31
Terapiju za tromobofilije daje iskljucivo hematolog, njemu ce sad ginekolog da te prepusti ako imas. Ide se na kontrolu jednom mjesecno kod hematologa, ja sam sa terapijom pocela od embriotrnsfera, a neko pocne nakon sto se potvrdi trudnoca, zavisi sta hematolog kaze.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 8998
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.12.2016 21:51:40   
Srcejunacko
Hvala puno...ma tek je sad haos jer sam bila na paprikovcu i njih opste ne zanima sto mi treba za ivf i hoce da me naruce za mart a ja tada imam postupak...van svake pameti kazu sve popunjeno i tek sada na red mozes doci...ali izvadicu uputnicu za bolnicko lijecenje pa ce me primiti odmah koliko sam samo ljuta bila koliko su neljubazni...da li ovo mozr biti uzrok zasto do trudnoce nije dolazilo vec dve god...pozdav hvala ti

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8999
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
4.12.2016 18:01:52   
suncokret81
Srcejunacko ako si iz BL i ako sebi mozes priustiti otidji u kliniku Jelena sa svim tim nalazima koje imas, tamo ti radi dr Mandic, koja se i bavi trombofilijama. Ona ce ti napisati nalaz i napisace ti da se javis na Pparikovac sa uputnicom za bolnicko lijecenje...bez njenog nalaza tesko da ce ti i jedan dr dati uputnicu za bolnicko lijecenje. Prvi put kad sam isla u postupak, tako sam uradila. Nakon tzv bolnickog lijecenja dobila sam fragmin na recept. Sad kad sam bila drugi put isla sam kod dr Mandic na Paprikovac sa uputnicom obicnom, nisu me htjeli primiti, ali ja sam nju sacekala i objasnila da sam njen pacijent i da idem u postupak i primila me je. S tim da mi je rekla da sada moram kupovati fragmin, jer vise nemam pravo dok ne budem trudna da ga dobijam na recept. Ne znam sta imas od trombofilija, ja sam heterozigot na urodjene, i ona mi je rekla da to nije nista strasno, ali eto za svaki slucaj da sam pokrivena fragminom. I to kaze vise zbog mene, zbog stimulacije, nego trudnoce. Vise dr mi je reklo da trombofilija, osim ako imas antifosfolipidni sindrom, ne utice na zacece, pa cak ni na ranu trudnocu. Ja sam imala missed iako sam bila od pocetka pod terapijom...U svakom slucaju rekla mi je da stalno mogu piti beviplex, folacin i aspirin od 100 mg. Ja pijem od 81 mg. Eto, ako te jos sta zanima pitaj.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  358 359 [360] 361 362   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  358 359 [360] 361 362   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *