|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  360 361 [362] 363 364   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.12.2016 19:26:13   
dobro
Evo da se i ja javim iako na srecu vec odavno nemam nista sa doticnom doktoricom i njenom klinikom.sto se tice njihovog rada i posvecenosti pacijentu vazi ona stara poslovica i corava koka zrno kukuruza ubode.Moja dijagnoza je teska endometrioza sa zapusenim jajovodima i smanjenom ovarijalnom rezervom.Bez obzira na to u medicu sam bila stimulisana kao i sve ostale i na kraju smo imali jedan folikul,jednu jajnu celiju i jedan cetverocelijski embrion i naravno jedan veliki sipak.Vidjela sam s kim imam posla i hvala bogu imala sam mogucnost da promijenim kliniku.U stimulaciji koja je prilagodjena meni imala sam dobar ovarijalni odgovor cak i blastociste.
Tek kad promijenite kliniku shvatite da su medicu tek pioniri sa zastarjelim tehnikama i nestrucnim osobljem.
Moje misljenje je ovakvo a mislim da ce se s njim sloziti i 95% ucesnica foruma.

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 9026
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.12.2016 18:22:07   
Suncica 34
Djevojke, da li je iko od vas prije postupka uyimao proxeed za zene?
Mislila sam ga kupiti pa me yanimaju vasa iskustva.

(odgovor članu dobro)
Neposredna veza do poruke: 9027
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
14.1.2017 21:34:54   
Srcejunacko
Zene, pocela sam piti mikroginon i aspirin 100, i sl mjesec idem u postupak ali nesto mi nije jasno...tsh mi 3.19 i dr ostojic mi rekla kad dobijem da uradim nalaz i ako bude potrebe da mi da neke tablete. Ali kako ce mi njih dati zajedno sa ostalom terapijom, zar to nije trebalo mjesec prije rijesiti pa da se mirne glave ide i zanima me zasto je dr mlatila glavom kada mi je radila uzv valjda kako sam skontala zbog antralnih folikula ima ih 20 a ja nisam pitala jer sam je pre tog smorila pa mi bilo glupo. Jel to dobrobili lose. Nadam se da ce nam ova god donijeti bar po jednubuser posted image

(odgovor članu dobro)
Neposredna veza do poruke: 9028
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.2.2017 15:55:18   
dak29
Ćao cure....ponovo sam u postupku vto....ali sada o svom trošku....ostalo mi je 6 menopura pa ako kome treba neka se javi ....lijep pozdrav

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9029
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 10:14:22   
M1984
Pozdrav za sve,
Potrebna mi je vaša pomoć. Zna li iko od vas radi li KC BL kariotip. Može li se igdje uradit na uputnicu jer privatno košta oko 250 km, a trebamo radit i suprug i ja.
Takođe sam htjela pitat koliko dugo se čeka na refundaciju troškova za trombofiliju. Dobila sam rješenje 11.01.17
hvala vam unaprijed

(odgovor članu dak29)
Neposredna veza do poruke: 9030
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 17:00:12   
Srcejunacko
Za kariotip ne znam da li rade na paprikovcu ali kontam da i ako se radi privatno moze refundirati...zbog cega ga radite...ja sam dobila pare od refundacije kroz dva mesec a a sada cekam da mi opet refundiraju za faktor II i V.
Ima li iko sa pcos a da je isao na vantjelesnu...kakva su islustva...dr ce mi propisati gonal f tako je rekla i ima li iko pcos a da ima redovne mens i ovulacije i da nema ostalih problema koji idu uz pcos..ja sad pijem siofor zbog njih pa da li djeluji te tablete. Ovaj mjeaec sam trebala ici na ivf al zbog tsh je odgodila jer je sa 3 dosao na 4 od mikroginona...uzasno sam na njega reagovala pa sada cekam sl ciklus bez kontraceptiva...sta je dobro protiv pcos nevezano za ivf...kod mene je fsh 7.1 a lh 13.59...sta ovaj fsh inace pokazuje za sta je taj hormon..

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 9031
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 17:17:12   
M1984
Hvala na odgovoru,bila sam na konsultacijama u novoj klinici, iza sebe imam 4 neuspjeha i doktor me je odma pitao zašto nam niko nije tražio genetsku analizu hromozoma/kariotip. Valjda se tu mogu vidjeti da li ima ikakvih geenetskih prepreka, sobzirom da muž ima opstruktivnu azospermiju. Ja iskreno puno i nerazumijem.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9032
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 17:28:44   
Srcejunacko
Novac cea dobiti kroz par dana...a reci mi molim te gdje si radila ivf jesi dva u medikosu i kad se ide treci put valjda je pola placeno od drzave al kako to finkcionise sta je placeno a sta nije..ja se bas ne nadam nekom uapjehu iz prvog puta i u kojo si ti klinici sada..ako imas trombofilije one znajupraviti provlem...ja imam i zato pijem aspirin i kako ti to ranije nije uradjeno msm nakon prvog neuspjeha...nadam se da ce sada biti dobitni jbg ne treba gubiti nadu i inace aspirin je dobar za prokrvljenost materice i bolje impalntacije pa pitaj tog svog gin da ti uvede ako moze

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 9033
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 17:35:47   
M1984
Ja sam radila prvi put u Beogradu ( ICSI pa kad nije uspjelo onda sam vratila dva zamrznuta, ali ni to nije uspjelo). Posle toga sam iskoristila dva beplatan postupka u Medico s. Sada sam išla na konsultacije u NEw Life u Sarajevo. Konsultacije, prvi pregled i spermogram su besplatni. Doktor je iz Turske i on mi je rekao za kariotip,još se nisam odlučila gdje ću radit novi postupak. A što se tiče tog polovično plaćenog trećeg postupka to nisam ni čula. Ja sam inače iz doboja, doboj kao grad mislim da nedaje nikakvu novčanu pomoć.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9034
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 17:44:30   
Srcejunacko
Pa ja koliko znam to je na nivou republike da finansira prva dva u potpunosti a treci put zenama do 42 pola je placeno e sad bilo bi dobro da se javi neko ovde ko bolje zna.

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 9035
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 18:06:18   
dak29
Država plaća dva puta...ja sam sad u trecem postupku o svom trošku ali imam informacije ako uspije trudnoća i kad se rodi dijete onda sve papire i račune priložis i država vrati pare....mada ima i opština kojima poneses zahtjev i pomognu

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9036
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.2.2017 18:08:40   
dak29
Ja sam na refundaciju nalaza trombofilija čekala skoro 2mj

(odgovor članu dak29)
Neposredna veza do poruke: 9037
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.2.2017 12:07:28   
Nova 86
Pozdrav svima i starim i novim borcima.
Udjoh u ovu grupu iako ne zelim da se vracam tim sjecanjima, da vam pruzim podrsku, nadu i da ne odustajete koliko god izgledalo tesko. Ja sam uspjela iz 4 puta, opstruktivna azzospermija, jedini nacin IVF da se dodje do zaceca. Kraj mene upravo moja herojka od skoro 9mj. Uspjela u Mariboru. Kod dr.Sibincic imala 3 postupka( 1.biohemijska trudnoca, 2.trudnoca i 2 kiretaze u 3 dana, 3.bez embriotransfera i ubjedjivanjem da smo tezak slucaj i da moramo na biopsiju). Optimista u meni se poslije slomio, u Maribor sam sa suzama i strahom isla jer sam mislila da ce nas odbiti. Prosla sam sav strah, ocaj i neizvjesnost i ne znam kako sam uspjela. U trudnoci dozivljala razne sokove, izgubila posao poslije 12god jer sam mirovala, davala clexan citavu trudnocu zbog trombofilije, ali moja herojka je prezivjela. MM nema dana da ne place kad je nosi. Z4elim vam svima te suze. Ja sam mislila kad sam citala necije ovakve poruke da su za mene nedostizne i samo san, ali ipak se ostvaruju.user posted image user posted image

(odgovor članu dak29)
Neposredna veza do poruke: 9038
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.2.2017 14:02:28   
Eli86
Pozdrav cure. Zanima me da li neko ima "svjeze"iskustvo sa laparoskopijom u Banjaluci. Prije vise od godinu dana dijagnoatikovana mi je endometrioza jajnika. Pokusala sam trudnocu, nije išlo. Na desnom jajniku velicina ciste je preko 5cm, dok je lijevi jos uvijek čist. Na preglede idem kod dr. Curic iz Medico S i njen prijedlog je laparoskopija s obzirom na stalno uvecavanje ciste i s obzirom na probleme kod začeća. Fond pokriva operaciju na UKC- u i na klinici Jelena. Dakle skorasnja iskustva? Hvala user posted image

(odgovor članu Nova 86)
Neposredna veza do poruke: 9039
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2017 12:38:00   
soma
Cure dva postupka u Mediku bezuspjesna.🙁
Evo danas smo usli u 33nedjelju...😇
Desilo se kad sam se najmanje nadala ☺

(odgovor članu Eli86)
Neposredna veza do poruke: 9040
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2017 20:21:59   
Srcejunacko
Hvala bogu bas mi je drago....evobi ja cekam svoj prvi ivf za tri dana dolazi menga i pocinje bockanje...ali nisam nesto optimisticna pojma nemam zasto user posted image kod mene pcos, trombofilija i ir prave problem.

(odgovor članu soma)
Neposredna veza do poruke: 9041
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2017 20:39:03   
Suncica 34
Ja nemam bas lijepe vijesti. Zavrsen postupak prije 20 dana. Beta je negativna. Bice vise srece iduci put... Svim zenicama koje ulaze u postupak zelim mnogo srece I user posted image od srca!

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9042
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2017 22:16:57   
Srcejunacko
Suncica34 jesi i ti u Medikosu...ja jesam..koji ti je to put...ja bih trebala da se stidim ali apsolutno nemam nade da ce uspjeti..pojma nemam kako i zbog cega..cula sam da u inostranstvu zbog pcos ne daju na ivf jer se valjda klomifenima i ciljanim odnosima ganja trudnoca..a ima li iko iskustva sa dr Rodic mnoge zene su njoj isle i ostale trudne

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 9043
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2017 6:49:02   
harmonika
Suncice zao mi je. Glavu gore,mijenjaj kliniku pod hitno. Srcejunacko i bolje sto imas takav stav,takvima jedino i uspije u medicu. Ne bih da ih vise komentarisem,sami govore o sebi djelima. Potrazi dr Rodic. Radi u Intermediku. Meni je vodila trudnocu. Za nju samo rijeci hvale. Maksimalno je posvecena pacijentima. Posebno je osjetljiva na sterilitet jer je i sama prosla nase muke.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9044
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2017 14:57:18   
Srcejunacko
Hvala ti sto me razumijes...nije da ja sebi zelim lose ljudima je takav stav neshvatljiv...ali previse sam racinalna. vidjecemo rezultate pocetkom aprila...ukoliko ne uspije def udem dr Rodic jer ona lijeci pcos i bas je posvecena..nije mi se svidjelo kod ovih odg na moje pitanje :Sta cemo dr ukoliko ne uspije? - pa idemo odmah drugi pokusaj..
Msm gdje logika zar se ne bi trebalo pristupiti drugacije..mlada sam 27 god...najlakse ispucati sve preko fonda pa onda aj placaj hiljade maraka i unistavaj svoje tijelo hormonima...ogorcena sam ali sama sam kriva

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 9045
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2017 20:45:51   
Suncica 34
Jesam radila u Medico S. Harmoniko, koju kliniku preporucujes? Za sada, nakon 1000 pretraga, nama nisu nasli konkretan problem.

(odgovor članu Srcejunacko)
Neposredna veza do poruke: 9046
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
3.3.2017 14:06:24   
harmonika
Suncice poslacu ti privatnu poruku. Srcejunacko,ti si mlada,zato nema potrebe da srljas. Pretpostavljam da si vec na kontracepciji pred postupak. Odradi to,ko zna mozda ti se posreci!!!

(odgovor članu Suncica 34)
Neposredna veza do poruke: 9047
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
3.3.2017 18:31:19   
plavusa13
Cao ja sam nova na forumu . Interesuje me dali ste isli u New Life i dali ste zadovoljni jer i ja raymisljam o toj klinici

(odgovor članu M1984)
Neposredna veza do poruke: 9048
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
3.3.2017 21:40:01   
mionab
Preporuka klinika Beta plus Zagreb kod dr Vlaisavljevica.Nama uspjelo nakon tri neuspjela pokusaja u Mediku.A dr Rodic veliki strucnjak i covjek!!!

(odgovor članu plavusa13)
Neposredna veza do poruke: 9049
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
5.3.2017 17:34:54   
Srcejunacko
Zene evo da vam saopstim da mi je opet postupak odgodjen..razlog ubecan desni jajnig i hemorogicna cista od 2cm...tsh je ok napokon 1,05...
Bez kontraceptiva sam...jer ih ne podnosim uticu mi na tsh...
Inace bila sam kod dr Brankice danas,fina je, rekla mi je da nemam endometeiozu i da mi je desni samo cistican a lijevi je ok...
Hmm cula sam da i cajevi pomazu pa jel iko imao problem sa cistom...i u stvari sta se radi ukoliko cista sama ne pukne..

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 9050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  360 361 [362] 363 364   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  360 361 [362] 363 364   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *