|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
14.7.2013 10:28:20   
chantal
Ja sam platila 50KM, i spiralu i ugradnju,doduše nije privatnik.I rekao mi je da joj je rok 3-5 god.ali bolje da se mijenja poslije 3.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: SPIRALA
14.7.2013 12:34:30   
Hannica
Hvala na odg. ABd poslije ramazana moram nesto poduzeti po tom pitanju, krajnje je vrijeme, jos jedna trudnoca bi me psihicki unistila.user posted image
Joss jednow pitanje... da li i sa spiralom koristite prekiuti snosaj ili...?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 227
   [Obrisana poruka]
14.7.2013 12:47:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 228
   RE: SPIRALA
14.7.2013 12:51:28   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83

Zene...treba li se poslije poroda cekati na prvu user posted image prije 'ugradnje'?




treba

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: SPIRALA
14.7.2013 13:00:50   
InLove

IZVORNA PORUKA: Hannica

Hvala na odg. ABd poslije ramazana moram nesto poduzeti po tom pitanju, krajnje je vrijeme, jos jedna trudnoca bi me psihicki unistila.user posted image
Joss jednow pitanje... da li i sa spiralom koristite prekiuti snosaj ili...?



Ooo djes drugarice user posted image user posted image ...

Mene zanima koja je bolja??? Nije bitna cijena.. mene samo strah da se ne udebljam user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: SPIRALA
14.7.2013 13:26:51   
chantal

IZVORNA PORUKA: Hannica

Hvala na odg. ABd poslije ramazana moram nesto poduzeti po tom pitanju, krajnje je vrijeme, jos jedna trudnoca bi me psihicki unistila.user posted image
Joss jednow pitanje... da li i sa spiralom koristite prekiuti snosaj ili...?


Ne,i nije me iznevjerila dosad,skoro 2 godine,a valjda neće ni ubuduće.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: SPIRALA
14.7.2013 13:32:19   
smajli80
Meni je gin dao recept za spiralu koju sam kupila u apoteci-platila je 27km u pitanju je LOAD 37
http://www.youtube.com/watch?v=-X_t9mXDM-Q

Ugradnju sam platila 20 km u DZ tj na odjelu ginekologije u opštoj bolnici.

Poslije poroda moraš imati 3 redovna ciklusa i onda se stavlja,da ne bi zeznula dojenje.

I nečuvam se dodatno nema potrebe za tim.i nemožeš se udebljati od nje otkud ti ta ideja.

Meni se odlično pokazalauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: SPIRALA
14.7.2013 20:01:36   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: smajli80

Meni je gin dao recept za spiralu koju sam kupila u apoteci-platila je 27km u pitanju je LOAD 37
http://www.youtube.com/watch?v=-X_t9mXDM-Q


I ja sam tu, Load 375. Imala sam samo taj dan kad sam je stavila krvarenje( doduše bio mi je zadnji dan ciklusa) i još malo sutra ujutro, iako mi je dr rekla da bi se to moglo produžiti na još par dana, kod mene nije bio taj slučaj.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Spirala
16.7.2013 9:32:40   
mikicalittle
ja sam ovo imala i toliko sam zapustila da mi se napravio haos. nikada to sebi vise necu dozvoliti.

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Spirala
16.7.2013 10:12:38   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mikicalittle

ja sam ovo imala i toliko sam zapustila da mi se napravio haos. nikada to sebi vise necu dozvoliti.



šta znači zapustila, može li malo podrobnije objašnjenje, ako nije problem

(odgovor članu mikicalittle)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Spirala
16.7.2013 10:51:32   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: mikicalittle

ja sam ovo imala i toliko sam zapustila da mi se napravio haos. nikada to sebi vise necu dozvoliti.



šta znači zapustila, može li malo podrobnije objašnjenje, ako nije problem

I mene baš interesuje...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Spirala
16.7.2013 10:58:15   
Lady26
Ide zena od teme do teme i samo pusti post user posted image user posted image user posted image
Svestrana nema sta user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Spirala
16.7.2013 10:58:20   
chantal
Pa vjerovatno nije išla na kontrole,možda nije mijenjala na vrijeme spiralu...znam jednu koja se tako dovela u životnu opasnost,stavila običnu spiralu prije 10 god.i opustala se,dok je prošlo ljeto nije zabolilo,visoka temp. dobila tako jaku upalu,nisam u detalje upućena,ali znam da su joj povadili i maternicu i jajnike,starija je to gospođa koja svakako ne misli rađati,ali ipak,bila je i ona krtitična.
A sve kaže osjećala se dobro,pa hajd danas ću-sutra ću...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Spirala
20.9.2013 14:36:10   
mamina princeza
koja je po vama bolja hormonska ili ova obicna?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Spirala
20.9.2013 14:38:28   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

koja je po vama bolja hormonska ili ova obicna?

Ja imam običnu i zadovoljna sam

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Spirala
20.9.2013 15:22:52   
Teddy Bear
Ne znam zasto al meni spirala tako strasno izgleda, ne mogu da opisem, meni je predlozio ginekolog i ja nisam smjela, zato pijem pilule... strasno, ne mogu protiv sebe user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Spirala
20.9.2013 15:34:48   
D_K

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Ne znam zasto al meni spirala tako strasno izgleda, ne mogu da opisem, meni je predlozio ginekolog i ja nisam smjela, zato pijem pilule... strasno, ne mogu protiv sebe user posted image



ako si na hormonalnoj terapiji ovo ti je cak bolji izbor jer djeluje Mirena djeluje lokalno.
e sad, sta je bolje - ja ti mogu reci kako je meni sa Mirena spiralom.. obicnu nisam ni smjela jer sam ja imala produzena krvarenja i spirala je stavljena bas zbog medicinskih razloga. da je sama kontracepcija bila ja ne bih ni smjela obicnu jer ona jos produzuje krvarenja (kod nekih zena).. dakle, Mirena.. ne dobijam uopste menstruaciju. nisam se udebljala. ne osjetim je uopste. nekoliko sedmica poslije stavljanja sam imala lagane bolove kad se preforsiram a sad nista. nekad osjetim da sam puna tecnosti, valjda kad bih normalno trebala imati ciklus. ostalo nista za prijaviti. ja sam se uzasno bojala kad sam je trebala staviti, odskakala sam sa stola, prepala sa mse svih onih strasnih nuspojava o kojim procitas ali evo me, sad da se pitam trebala sam je i ranije staviti.

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Spirala
20.9.2013 15:36:08   
dambolina
ja sam imala mirenu, ona je hormonska, 2,5 godine. Fizicki je nisam ni osjetila, ali mi je psihicki pravila probleme, jer su mi ciklusi bili produzeni i nikada nisam znala kad cu dobiti. Mada, neke zene prestanu da dobijaju menstruaciju dk je imaju. nakon vadjenja sam sacekala 3 ciklusa i odmah ostala trudna user posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Spirala
20.9.2013 15:36:15   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

koja je po vama bolja hormonska ili ova obicna?



u kom smislu koja je bolja, ja imam bakrenu i meni je odlična, evo 4 mjeseca puna kako je imam, ovaj mjesec je mjesečnica već bila bolja, baš kako mi je dr i rekao koji mjesec dok se navikneš i bit će to ok što se tiće "količine" mjesečnice, mirena je i skuplja, a i hormonska je, ja tablete ne smijem, kao ni mirenu, tako da nisam razmišljala, kad mi je predložio, odmah sam pristala i hvala mu na tome

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Spirala
20.9.2013 15:37:21   
MicoTico
I meni je spirala produžila krvarenje, ali ne strašno. Nekad sam imala 3-4 dana ,sad 5-6. Malo je i obilnija, ali ja sam zaista imala super mens, neobilne, kratko trajale, nisu bolne, pa nisam dobra za porediti.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Spirala
20.9.2013 15:40:33   
D_K

IZVORNA PORUKA: dambolina

ja sam imala mirenu, ona je hormonska, 2,5 godine. Fizicki je nisam ni osjetila, ali mi je psihicki pravila probleme, jer su mi ciklusi bili produzeni i nikada nisam znala kad cu dobiti. Mada, neke zene prestanu da dobijaju menstruaciju dk je imaju. nakon vadjenja sam sacekala 3 ciklusa i odmah ostala trudna user posted image


ja sam u ovoj grupi..
kazu da moze biti i probojno krvarenje a i prave menstruacije do duse manje obilne.
iskreno receno, voljela bih nekad da malo prokine - imam osjecaj da sam sad u onoj fazi kad sam sva natecena i bas mi fali da krene ali nista..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Spirala
20.9.2013 15:40:57   
mamina princeza
p au smislu da je analizaram :) predlozene su mi obje kao solucije pa im trazim i prednosti i mane i poredim s pilulama. kod mene bi mogla i hormonska jer me hormoni zezaju trenutno al kako d rkaze isla bi mi u korist. strah me produzenih mjesecnice ... jesu li bas produzene... i da li bole. ja imam inace bolne i sad prilicno ceste mjesecnice. ako bi mi bile jos bolnije ne znam bil izdrzalauser posted image to me zbunjuje...koliko je ova hormonska skupa?

ne znam izgleda da cu se je opet rrudizi s tableticama , jedinom estrah da sad s ovom svojom "mirnom" djecom ne zaboravim popiti. dr kaz ei to dolazi u obzir nepusac sam , 31 godina pa moze jos uz redovne konztrole krvi i svega.

strah me spirale negdje duboku u sebi, a bila bi mi dobrodosla vjerovtano:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Spirala
20.9.2013 15:44:27   
dambolina
meni je mirena predlozena zbog 2 CR i zato sto sam ja insistirala na dojenju. Ona je kompatibilna sa dojenjem, a ugradila sam je kad je malenoj bilo 9 mjeseci. Menstruacije mi nisu bile obilne, cak sam prolazila sa obicnim dnevnim uloscima, ali je to kravarenje trajalo i po 9 dana. To me bas izludjivalo. Pa onda dobijem na 28 dana, pa na 45. Ma ludnica. Uglavnom sam bila sretna kad sam je izvadila.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Spirala
20.9.2013 15:44:48   
M kao Mama
spiralu ne osjetiš mirena je oko 300 km , a bakrena oko 20 dodaj na to "ugradnju" i prvi "servis" nakon 7 ili mjesec dana, pa eto vidi, ako imaš problem sa hormonima ne znam kako bi ti ova išla u korist, dobro se ti raspitaj,

a prvi i drugi dan je kod mene u tragu, toliko da ne moramuložak stavljati, znači trag bukvaln, e onda treći bude baš, četvrti jenjava, peti sam čista,

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Spirala
20.9.2013 15:47:01   
Lady26
Mamina princeza, evo imas ovdje, opis obje spirale...
http://www.prowoman.at/prowoman.php?katid=34&id=97

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *