|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spirala
20.9.2013 15:47:46   
animagical

IZVORNA PORUKA: dambolina

meni je mirena predlozena zbog 2 CR i zato sto sam ja insistirala na dojenju. Ona je kompatibilna sa dojenjem, a ugradila sam je kad je malenoj bilo 9 mjeseci. Menstruacije mi nisu bile obilne, cak sam prolazila sa obicnim dnevnim uloscima, ali je to kravarenje trajalo i po 9 dana. To me bas izludjivalo. Pa onda dobijem na 28 dana, pa na 45. Ma ludnica. Uglavnom sam bila sretna kad sam je izvadila.

i bakrena je, pogotovo bakrena...jer nema nikakvih hormona...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Spirala
20.9.2013 15:48:09   
D_K
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

p au smislu da je analizaram :) predlozene su mi obje kao solucije pa im trazim i prednosti i mane i poredim s pilulama. kod mene bi mogla i hormonska jer me hormoni zezaju trenutno al kako d rkaze isla bi mi u korist. strah me produzenih mjesecnice ... jesu li bas produzene... i da li bole. ja imam inace bolne i sad prilicno ceste mjesecnice. ako bi mi bile jos bolnije ne znam bil izdrzalauser posted image to me zbunjuje...koliko je ova hormonska skupa?

ne znam izgleda da cu se je opet rrudizi s tableticama , jedinom estrah da sad s ovom svojom "mirnom" djecom ne zaboravim popiti. dr kaz ei to dolazi u obzir nepusac sam , 31 godina pa moze jos uz redovne konztrole krvi i svega.

strah me spirale negdje duboku u sebi, a bila bi mi dobrodosla vjerovtano:)



hormonska totale sa ugradnjom (ugradnjom - kao da je kod automehanicara) je oko 350 KM (+-10 KM).
za drugo: ne osjetis je - vjeruj mi..


< Poruku je uredio D_K -- 20.9.2013 15:51:51 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Spirala
20.9.2013 15:52:37   
MicoTico
Ja sam svoju običnu, bakrenu sa ugradnjom platila 60 KM. Privatno sam išla , ne na kliniku ili DZ.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Spirala
20.9.2013 15:57:24   
mamina princeza
mi jos malo dojimo pa m ei to interesuje - jos koji mjesec cemo pa ili cu cekati to pa na tablete ili odmah na spiralu. eh valja odluciti :)

D_K s horonskom jel dobivas menstruacije ? negdje sam citala da nestaju pa me strah toga, ne znam jel to dobro za organizam i to ... a evo citam ove bakarne mogu pojacati grceve kod mentruacija...j ato ne bih izdrazala i onako me boli dosta uvijek ( malo s esmanjilo radjaanjem drugog djeteta al opet ne bih htjela d ami budu jaci bolovi) kad sam pila tablte enisam nikako imala bolove ....

a sto s ehormona tice ja moram nesto uaditi od tog dvoje upravo zbog hormona ..jer su mi se uskomesali. znaci nije samo kontracepcija nego moram regulisati cikluse i sve to...totalno mi je cudno u zadnje vrijeme. ginekolog kaze sve mi te opcije odgovaraju. slicno stanje sam imala prije 4 godine kad sam pocela piti kontracepcijske pilule i puno su mi pomogle po toj osnovi.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Spirala
20.9.2013 16:01:54   
D_K

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mi jos malo dojimo pa m ei to interesuje - jos koji mjesec cemo pa ili cu cekati to pa na tablete ili odmah na spiralu. eh valja odluciti :)

D_K s horonskom jel dobivas menstruacije ? negdje sam citala da nestaju pa me strah toga, ne znam jel to dobro za organizam i to ... a evo citam ove bakarne mogu pojacati grceve kod mentruacija...j ato ne bih izdrazala i onako me boli dosta uvijek ( malo s esmanjilo radjaanjem drugog djeteta al opet ne bih htjela d ami budu jaci bolovi) kad sam pila tablte enisam nikako imala bolove ....

a sto s ehormona tice ja moram nesto uaditi od tog dvoje upravo zbog hormona ..jer su mi se uskomesali. znaci nije samo kontracepcija nego moram regulisati cikluse i sve to...totalno mi je cudno u zadnje vrijeme. ginekolog kaze sve mi te opcije odgovaraju. slicno stanje sam imala prije 4 godine kad sam pocela piti kontracepcijske pilule i puno su mi pomogle po toj osnovi.


ne dobijam uopste.. ima zena koje dobijaju, tackasto krvarenje ili prava menstruacija.. sve je individualno..

isto ti se osjecam - uzivam sto ne dobijam jer sam prolazila pakao svaki mjesec kad dobijem a opet se pitam koliko je to dobro za mene i hocu li to 'iskihati'.. ne znam a nadam se najboljem..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Spirala
27.9.2013 11:24:42   
mum82
imam ovu bakarnu vec 9 mj,bila sam na kontroli odmah poslije prve mjesecnice sa spiralom ,i dr mi je rekao da mogu opet za par mjeseci doc na kontrolu,,,e naravno malo sam lijena,al et kontam da ovaj mj odem na kontrolu,pa me zanima jel moram odmah poslije mjesecnice ili moze sredinom ciklusa,,,jer hocu bas kod ovog dr a moram sve uklopit,,,hvala

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Spirala
27.9.2013 11:27:57   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: mum82

imam ovu bakarnu vec 9 mj,bila sam na kontroli odmah poslije prve mjesecnice sa spiralom ,i dr mi je rekao da mogu opet za par mjeseci doc na kontrolu,,,e naravno malo sam lijena,al et kontam da ovaj mj odem na kontrolu,pa me zanima jel moram odmah poslije mjesecnice ili moze sredinom ciklusa,,,jer hocu bas kod ovog dr a moram sve uklopit,,,hvala



meni je moja doktorica rekla da bakarna niej tako sigurna i da se vremenom moze pomjeriti sa svog mjesta i zena moze ostat u drugom satnju.

nego ko ima Mirenu jel ima kakve promjene , ja se kanim vec odavno Mirenu al nikako da je stavim hahahah al do kraja godine nadam se da cu se odluciti

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Spirala
27.9.2013 11:27:59   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mum82

kontam da ovaj mj odem na kontrolu,pa me zanima jel moram odmah poslije mjesecnice ili moze sredinom ciklusa,,,jer hocu bas kod ovog dr a moram sve uklopit,,,hvala

Ja sam išla jednom neposredno poslije i jednom u sredini ciklusa, ne reče mi dr da ima veze kad ću na kontrolu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Spirala
27.9.2013 11:30:02   
chantal
Možeš kad hoćeš,i moj ti je savjet da ideš redovno na kontrole user posted image

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Spirala
27.9.2013 11:31:51   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mum82

imam ovu bakarnu vec 9 mj,bila sam na kontroli odmah poslije prve mjesecnice sa spiralom ,i dr mi je rekao da mogu opet za par mjeseci doc na kontrolu,,,e naravno malo sam lijena,al et kontam da ovaj mj odem na kontrolu,pa me zanima jel moram odmah poslije mjesecnice ili moze sredinom ciklusa,,,jer hocu bas kod ovog dr a moram sve uklopit,,,hvala



ja imam tu...na kontrolu svakako idem jednom godisnje...papa test i sve ostalo...
koliko dugo je moyes imati? sad ima neka od 10 godina

< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.9.2013 11:32:13 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Spirala
27.9.2013 11:35:15   
chantal

IZVORNA PORUKA: Mirkica


meni je moja doktorica rekla da bakarna niej tako sigurna i da se vremenom moze pomjeriti sa svog mjesta i zena moze ostat u drugom satnju.




Mene je ovo malo brinulo,ali mi je dr objasnio da se to ne može desiti a da ne osjetiš bol...tako da o tom ne mislim,a i kad bi se desila trudnoća preko spirale...pa Božija volja user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Spirala
27.9.2013 11:39:53   
Mamica24
Ja sam spiralu ugradila u martu mjesecu ove godine i prezadovoljna sam. Znači obična je nije hormonalna. Menzes mi radovan u 2-3 dan gore dole.. jedino što imam posle poroda jeste predmenstrualno krvarenje.. znači nekoliko kapi krvi p7-8 dana pred menzes.. i onda nastupa moj ludjački PMS :)

Al spirala mi nikad nije smetala. Platila sam je 150 KM privatno i to sam je ugradila mimo menstrualnog krvarenja i trajalo je 5 minuta. Samo malo mi anestezije dole bocno i to je to :)

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Spirala
27.9.2013 11:58:02   
mum82

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mum82

imam ovu bakarnu vec 9 mj,bila sam na kontroli odmah poslije prve mjesecnice sa spiralom ,i dr mi je rekao da mogu opet za par mjeseci doc na kontrolu,,,e naravno malo sam lijena,al et kontam da ovaj mj odem na kontrolu,pa me zanima jel moram odmah poslije mjesecnice ili moze sredinom ciklusa,,,jer hocu bas kod ovog dr a moram sve uklopit,,,hvala



ja imam tu...na kontrolu svakako idem jednom godisnje...papa test i sve ostalo...
koliko dugo je moyes imati? sad ima neka od 10 godina


ova je od 5 godina,,,za sad mi je ok,malo se user posted image produzila al nista srasno,a i prije nje sam imala bolne mjesecnice...

a za ovo pomijeranje,moj dr mi je isto rekao da moze ispast i da najcesce zena to ne osjetiuser posted image ,,,al to je valjda kad tek ugradis...jer ja sam ugr prvu i otisla na kontr i dr kaze da se pomjerila,nije ispala i tako moze vrsit svoju funkciju,ali mi on preporucuje da zamijenim,,i ja kupim dr i kad sam otisla na kontr drugi put nakon prve mjesecnice,kaze sad je sve u redu...

a ja nisam dobila nikakvu anesteziju,,,a i nije mi bilo toliko bolno za neizdrzat,,,malo vise neugodno a ne bolno...

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Spirala
27.9.2013 12:38:17   
Mamica24
jeste i kod mene je to sa menzesom malo drugačije sad .. ustvari meni se nije produžila već mi se količinski povećala.. pa prva 3 dana moram nositi po dva uloška jer to samo lije al nije nepodnošljivo..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Spirala
17.11.2013 18:02:06   
bebaa
može li mi neko reći koliko košta i gdje se može kupiti ova bakrena spirala....da se ne vraćam unazad......mm nestrpljiv da sazna .....i da li se može ugraditi u skerlićevoj(zavod za materinstvo)..........da li se kod njih plaća ugradnja......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Spirala
17.11.2013 18:05:43   
MicoTico
Ja sam sve odradila kod svog ginekologa. Nisam je kupovala (mada ima ja mislim u svakoj bolje opskrbljenoj apoteci).
Meni je sve ( spirala, ugradnja+ naravno ginekološki pregled i UZVuser posted image ) došlo 60 KM.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Spirala
17.11.2013 18:08:11   
bebaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Ja sam sve odradila kod svog ginekologa. Nisam je kupovala (mada ima ja mislim u svakoj bolje opskrbljenoj apoteci).
Meni je sve ( spirala, ugradnja+ naravno ginekološki pregled i UZVuser posted image ) došlo 60 KM.

ovo sam sad pročitala tvoje ali evo vidim kod nas je sve drugačije...moram nazvati sutra DZ......da vidim koliko košta ugradnja...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Spirala
17.11.2013 18:29:38   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebaa

može li mi neko reći koliko košta i gdje se može kupiti ova bakrena spirala....da se ne vraćam unazad......mm nestrpljiv da sazna .....i da li se može ugraditi u skerlićevoj(zavod za materinstvo)..........da li se kod njih plaća ugradnja......user posted image

kosta nesto manje od 20KM, ugradnja privatno je 50, a drzavno je mislim 20 ili 30 KM...i bolje se isplati otici privatno, po meni.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Spirala
17.11.2013 18:58:06   
bebaa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebaa

može li mi neko reći koliko košta i gdje se može kupiti ova bakrena spirala....da se ne vraćam unazad......mm nestrpljiv da sazna .....i da li se može ugraditi u skerlićevoj(zavod za materinstvo)..........da li se kod njih plaća ugradnja......user posted image

kosta nesto manje od 20KM, ugradnja privatno je 50, a drzavno je mislim 20 ili 30 KM...i bolje se isplati otici privatno, po meni.

gdje je ovo privatno 50 km. user posted image ...u sanasi 100 km ugradnja......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Spirala
17.11.2013 19:03:23   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebaa

može li mi neko reći koliko košta i gdje se može kupiti ova bakrena spirala....da se ne vraćam unazad......mm nestrpljiv da sazna .....i da li se može ugraditi u skerlićevoj(zavod za materinstvo)..........da li se kod njih plaća ugradnja......user posted image

kosta nesto manje od 20KM, ugradnja privatno je 50, a drzavno je mislim 20 ili 30 KM...i bolje se isplati otici privatno, po meni.

gdje je ovo privatno 50 km. user posted image ...u sanasi 100 km ugradnja......user posted image

kod divanovica...sanasa je preskupa i za laboratorij, pa me ne cudi...a boljeg od divanovica nema nadaleko.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Spirala
17.11.2013 19:07:37   
MicoTico
Kod vas je to preskupo, čuj 100 KM ugradnja?
Ova cijena koju sam napisala (60 KM sve ugradnja+spirala) je u privatnoj ambulanti.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Spirala
17.11.2013 19:11:55   
bebaa
ma kod nas odma računaj sve u duplo.......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Spirala
17.11.2013 19:25:45   
animagical

IZVORNA PORUKA: bebaa

ma kod nas odma računaj sve u duplo.......user posted image

pa nije duplo, mene je izaslo nesto ispod 70KM jer je spirala bila oko 18KM.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Spirala
17.11.2013 19:34:42   
bebaa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebaa

ma kod nas odma računaj sve u duplo.......user posted image

pa nije duplo, mene je izaslo nesto ispod 70KM jer je spirala bila oko 18KM.

ma ne mislim bukvalno ali je evidentno da smo skuplji od ostalih gradova...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Spirala
18.11.2013 10:33:24   
M kao Mama
bebaa, bakrenu imaš u svakoj apoteci, ja je platila mislim 17 KM i pregled i ugradnju 50 kod dr. privatno

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *