|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spirala
18.11.2013 11:08:10   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: bebaa

ma kod nas odma računaj sve u duplo.......user posted image

pa nije duplo, mene je izaslo nesto ispod 70KM jer je spirala bila oko 18KM.

ma ne mislim bukvalno ali je evidentno da smo skuplji od ostalih gradova...user posted image


logicno,ipak mi zivimo u glavnom graduuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: SPIRALA
2.2.2014 13:19:05   
minella31
drage moje ja imam spiralu vec skoro god dana,nije nesto bolno malo mi je bilo frka naviknuti se al sad je sve ok...par mjeseci prije mjesecnice bih dobila jake bolove us tomaku al to je sve ...nisam prije imala problema sa tegobama mjesecnice sad mi ranije pocne a i citav mjesec imam sekret i pitam se jeli to ok...po meni nije..doduse kad sam prvi put otisla kod ginekologa nakon stavljanja spirale rekla sam mu da imam pojacan sekret i on mi je rekao da dodjem nakon mjesec dana nakon sto potrosim vaginalne tablete ako se nastavi da ce mi raditi neki bakterioloski test al ja nikad ne odoh...do mene je..sljedece sedmice idem 100%...interesuje me imali koja jos ovakav problem...thanx
user posted image user posted image

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Spirala
6.4.2014 23:30:25   
lelicc
Pozdrav moje drage ako ima neko da mi pomogne o mojoj brizi ovako imam dvoje djece i posle drugog porodjaja pocela sam koristiti inekciju za kontracepciju svaka 3mjeseca ali imam veliki problem sa tim svo to vrijeme od kako koristim ne dobivam mjesecnicu nikako znaci nekih godinu i po i nemam ama bas nikakav osjecaj za sex pa mi je to problem . E sad razmisljam da uradim spiralu al mi dr preporucuje obicnu koja kosta 300€ ali neznam kakvo je stanje sa osjecajem citam razne komentare za obilne menstruacije jer prije sam imala nekih 5dana i bila je uvijek redovna sa blagim bolom .znaci najvise me zanima osjecaj za sex i za te obilne menstruacije hvala puno pozz iz Beca

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Spirala
7.4.2014 8:29:23   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: lelicc

Pozdrav moje drage ako ima neko da mi pomogne o mojoj brizi ovako imam dvoje djece i posle drugog porodjaja pocela sam koristiti inekciju za kontracepciju svaka 3mjeseca ali imam veliki problem sa tim svo to vrijeme od kako koristim ne dobivam mjesecnicu nikako znaci nekih godinu i po i nemam ama bas nikakav osjecaj za sex pa mi je to problem . E sad razmisljam da uradim spiralu al mi dr preporucuje obicnu koja kosta 300€ ali neznam kakvo je stanje sa osjecajem citam razne komentare za obilne menstruacije jer prije sam imala nekih 5dana i bila je uvijek redovna sa blagim bolom .znaci najvise me zanima osjecaj za sex i za te obilne menstruacije hvala puno pozz iz Beca



osjecaj za sex ti je normalan. Menstruacije znaju biti obilne prvih nekoliko mjeseci. meni je dr. preporucio da jedem vise crvenog mesa. kasnije se to povuce ali imat ces 2-3 dana prije i poslije menstruacije kao tackasto krvarenje. npr., kad se obrises maramicom poslije wc-a primjetit ces crveno. to nije menstruacije nego neko predmenstrualno krvarenje. nije stetno za zdravlje ali ako ti smeta... da razmislis. kod mene je obicna bakarna spirala

(odgovor članu lelicc)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Spirala
7.4.2014 9:44:43   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: lelicc

Pozdrav moje drage ako ima neko da mi pomogne o mojoj brizi ovako imam dvoje djece i posle drugog porodjaja pocela sam koristiti inekciju za kontracepciju svaka 3mjeseca ali imam veliki problem sa tim svo to vrijeme od kako koristim ne dobivam mjesecnicu nikako znaci nekih godinu i po i nemam ama bas nikakav osjecaj za sex pa mi je to problem . E sad razmisljam da uradim spiralu al mi dr preporucuje obicnu koja kosta 300€ ali neznam kakvo je stanje sa osjecajem citam razne komentare za obilne menstruacije jer prije sam imala nekih 5dana i bila je uvijek redovna sa blagim bolom .znaci najvise me zanima osjecaj za sex i za te obilne menstruacije hvala puno pozz iz Beca

Ja imam običnu bakarnu. Apsolutno kao da je nemam, tj. ne osjećam je uopšte. Takođe, što se tiče sexa isto je kao i prije spirale.
Krvarenje je produženo za otprilike dva dana i obilnije mi je nego prije. Mada bolje je nego tek kad sam je stavila.
I kod nas ta obična nije toliko skupa koliko si ti navela. Mene je sve sa ugradnjom došlo 60 KM.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lelicc)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Spirala
7.4.2014 16:09:09   
lelicc
hvala vam na odgovoru nema mi druge nego i to staviti jest da je skupo ali je manje nego hormonska ona kosta 500 eura sto mi je jos teze za platit al ovako placam svaka 3 mjeseca 40 eura spricu i nisam zadovoljna. Hvala jos jednom pozz

_____________________________

MOJE SRCE JE MOJ HAMZA 05 .02 2010 prvi zubici nikli 23.08 2010

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Spirala
14.12.2014 19:55:27   
almondray

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I ja sve vise razmisljam o spiraliuser posted image user posted image user posted image
Jer sada se ne sexam,ali bukvalno ne pada mi napamet,uzasna sam znam,ali ja zatrudnim za sekundu,a ovaj rikverc mi je donio 2 djece u 2 godine,tako da nije bas pouzdanuser posted image user posted image

user posted image Ja malkice čitala temu (od do) i naletim na Emicin post.Predpostavljam da je ostalo na razmišljanuuser posted image
Meni ništa nije pouzdano, tako da razmišljam o kombinovanim sredstvimauser posted image
Beboo jesil' stavila, šta veliš?
Kako sam shvatila moram sačekati 2-3 user posted image a tek sam iz četresnice izašlauser posted image nadam se da ću brzo dobitiuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu lelicc)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Spirala
15.12.2014 12:01:30   
bebaa

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

I ja sve vise razmisljam o spiraliuser posted image user posted image user posted image
Jer sada se ne sexam,ali bukvalno ne pada mi napamet,uzasna sam znam,ali ja zatrudnim za sekundu,a ovaj rikverc mi je donio 2 djece u 2 godine,tako da nije bas pouzdanuser posted image user posted image

user posted image Ja malkice čitala temu (od do) i naletim na Emicin post.Predpostavljam da je ostalo na razmišljanuuser posted image
Meni ništa nije pouzdano, tako da razmišljam o kombinovanim sredstvimauser posted image
Beboo jesil' stavila, šta veliš?
Kako sam shvatila moram sačekati 2-3 user posted image a tek sam iz četresnice izašlauser posted image nadam se da ću brzo dobitiuser posted image


nisam ništa,odustala......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Spirala
5.5.2016 18:20:55   
Shaci
Jel koja stavljala nekakvu spiralu sa srebrenom zicom ili cim vec??
Danas bila na pregledu u dz Tuzla kod dr.Habibovic,ona mi preporucila tu neku srebrenu koja kosta 120KM (kod nje se kupuje),a iscitah cijelu temu i niko to ne spomenu :(
I da,proslo 2mjeseca od poroda i dr mi rece da movu je ugraditi kad hocu,ne moram cekati menzes.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Spirala
5.5.2016 19:17:09   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Shaci

Jel koja stavljala nekakvu spiralu sa srebrenom zicom ili cim vec??
Danas bila na pregledu u dz Tuzla kod dr.Habibovic,ona mi preporucila tu neku srebrenu koja kosta 120KM (kod nje se kupuje),a iscitah cijelu temu i niko to ne spomenu :(
I da,proslo 2mjeseca od poroda i dr mi rece da movu je ugraditi kad hocu,ne moram cekati menzes.

Neke su s bakrom a neke sa srebrom...
postavljaju se za vrijeme menstruacje...
ja njih zovem obicnim spiralama ....


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Spirala
5.5.2016 19:35:43   
Shaci
Aha ok...voljela bih da se javi neka zena koja je radila u tuzli,kod koga je radila i sl. Skoro sve napisase tu nekj od 18KM ili 50..ova moja dr rece 120 user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Spirala
20.9.2016 15:00:10   
ladyblue RR
de mi koja napišite iskustva sa spiralama. naročito ako koja ima Mirenu.
počela sam ponovo kontracepciju ali u mojim godinama ona se više ne preporučuje naročito kod žena koje su pušači pa ću vjerovatno morati spiralu.
u ponedjeljak ću kod dr. pa da vidim i s njim.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Spirala
21.9.2016 11:37:18   
ziel

IZVORNA PORUKA: Shaci

Aha ok...voljela bih da se javi neka zena koja je radila u tuzli,kod koga je radila i sl. Skoro sve napisase tu nekj od 18KM ili 50..ova moja dr rece 120 user posted image

Ja isla priie par dana kod dr.Kavgica u Zivinice, on je prije radio u D.Zdr.u Zivinicama pa se penzionisao a sada samo vodi svoju privatnu ord.
Ja bas pitala u vezi sa spiralom jer i ja planiram da stavim, kaze ne preporucuje se dojiljama jer dojilje imaju kontrakcije maternice pa se i velicina maternice mijenja pa moze doci do ispadanja spirale... a cijena postavljanja kod njega je oko 60-80 KM. a koliko kosta sama spirala ne znam.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Spirala
21.9.2016 15:06:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

de mi koja napišite iskustva sa spiralama. naročito ako koja ima Mirenu.
počela sam ponovo kontracepciju ali u mojim godinama ona se više ne preporučuje naročito kod žena koje su pušači pa ću vjerovatno morati spiralu.
u ponedjeljak ću kod dr. pa da vidim i s njim.



Mirena, je kako već znaš hormonska, nekome odgovara, nekome ne. mojoj prijeteljici je haman došla glave, upala u klimaks s njom, imala valunge, dlake joj naglo počele rasti, glavobolje, osip, ma strahota, čim je izvadila super, druga oper drugarica imala je jaku anemiju i dr. joj preporuči, ni mjesec nije bila ona padne u kadi i razbije glavu, napuknuće lobanje, na Magnetu kad su je snimali snime i "gromobran" i odmah joj kažu da je i mirenino maslo tu, treća opet prezadovoljna, kaže urahatila se, nema menstruacije, nema glavobolje, ekstra.

Meni je dr.koja mi prati ciste zabranila bilo kakav vid hormonske kontr. ali je dala zeleno svjetlo za običnu. Tako da je imam običnu, bakrenu i ja sam zadovoljna. Služi svrsi i to je najbitnije.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Spirala
9.11.2016 9:35:08   
Mummyof3
Aha ok...voljela bih da se javi neka zena koja je radila u tuzli,kod koga je radila i sl. Skoro sve napisase tu nekj od 18KM ili 50..ova moja dr rece 120


Veliki pozdrav za sve. :) Ja sam je bas jučer ugradila kod Enide u Zivinicama, ali ona radi i na Plavoj. Ona mi je rekla da kupim u apoteci jer mi je tako jeftinije. Uzela običnu jer dojim, 15KM. Nisam nijednom dobila user posted image ali dr. nije spominjala da moram da dobijem. Eh, sad i mene zanima da li je bolio stomak ove koje su ugradile običnu. Mene strasno boli, i već dan poslije razmisljam da je vadim. user posted image user posted image
Mislim da ću to i uraditi ako se bolovi nastave, iako mi je dr. rekla da je spirala najbolje rjesenje zato što zelim da odmorim naredne 4 god. Dok ovi malisani malo porastu.. user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Spirala
12.11.2016 21:02:47   
ziel
sto se tice spirale i postavljanja u toku dojenja, da prenesem svoje iskustvo. takodje htjela postaviti a jos dojimo (12 mj.) bila kod dr.Kavgica u Zivinicama. kaze covjek da se spirala niposto ne stavlja u toku dojenja jer dokle god traje dojenje maternica dozivljaba kontrakcije i moze da izbaci spiralu vrlo brzo ili da napravi neki veci problem. a i kaze da maternica mijenja svoju velicinu zbog tih kontrakcija a znate da prije postavljanja spirale dr.uzimaju mjere. ako uzme pogresnu mjeru, eto ti belaja. tako da ja nisam postavila, ali planiram cim prestanem dojiti.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Mummyof3)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Spirala
12.11.2016 22:03:43   
Mummyof3
Izgleda da je dr. Kavgic bio upravu. Imala nesnosme bolove u srijedu i cetvrtak da bi mi dr. Enida poslala poruku da nije u Bosni kad sam joj se javila. Nazvala Plavu Polikliniku, razgovarala s dr. Dzenitom koja mi je rekla da im se javim sutradan ako se bolovi nastave. U petak me na Plavoj prima dr. Fatima, koju ovom prilikom moram da spomenem po dobrom, jer odavno nisam isla njeznijoj doktorici. Ona me pregleda i konstatuje da spirale nema. Posto ja nisam primijetila da je ispala, jako dugo me pregledala da bi se uvjera da je stvarno nema, a i jer joj je bilo cudno da me jos uvijek boli. Rekla mi je da se javim na UKC ako bolovi ne prestanu i da mi urade CT.
Zasad bolovi nisu prestali, ali moje misljenje je da je to od spirale koja je prilikom izlaska povrijedila grlic pa me zbog toga probada. U pon. se opet javljam Enidi da cujem njeno misljenje.
Ne mogu da vjerujem koji sam ja baksuz.. user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Spirala
12.11.2016 23:22:16   
ziel
zao mi je zbog toga. javi nam obavezno nastavak. sretno

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Mummyof3)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Spirala
13.12.2016 14:01:58   
Shaci
Meni je dr postavila spiralu, a nije ni pitala da li dojim. Danas isla na kontrolu(10 dana nakon postavljanja) kaze sve je na mjestu kako treba biti ali ja jos uvijek krvarim. Spirala postavljena 3.dan ciklusa i krvarenje nije ni prestalo evo vec 15 dana. Sama ne znam sta sad da radim :( dal da je vadim, ne zelim jos prestati sa dojenjem.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Spirala
13.12.2016 19:53:21   
Galicia
Moja drugarica, nakon godinu dana nosenja spirale, za malo nije podlegla od infekcije. Na hitnu operaciju morala. Na kraju se odlucila za vezanje jajnika.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Spirala
14.12.2016 19:55:18   
Shaci
Godinu dana nije imala nikakvih problema i kad je otisla na kontrolu tako jaka upala??

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Spirala
15.12.2016 1:34:36   
Galicia
Ne, nije je podnosila od pocetka. Ali nikad nista nije bilo strasno, do jednog dana kad su poceli bolovi u stomaku, temperature itd itd.

Lakse muskarci podnose vasektomiju nego zene spiralu i podvezivanje. Kad bih morala birati, muzu bi dala da on svoje cap cap.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Spirala
15.12.2016 14:19:40   
Shaci
Da,to zaista zvuci zabrinjavajuce. Ja za sad nemam vecih teskoca,osim tog oskudnog ali ipak prisutnog krvarenja. Ssd sam dobila ampicilin da ispijem pa cu vidjeti. U svakom slucaju ne mislim previse cekati nego ukoliko se ovo nastavi po traziti drugo misljenje i eventualno vaditi je.
Podvezivanje i vazektomija su nereverzibilne tako da o tome nisam razmisljala. Od ostalih metoda spirala mi se ucinila najprihvatljivijom.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Spirala
15.12.2016 14:57:52   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Galicia

Moja drugarica, nakon godinu dana nosenja spirale, za malo nije podlegla od infekcije. Na hitnu operaciju morala. Na kraju se odlucila za vezanje jajnika.


Uh kad ovako procitam necije iskustvo tacno me strah te spirale user posted image
Ja sam razmisljala da nakon trudnoce stavim al sad se nesto dvoumim ..
Slazem se za vazektomijuuser posted image citala sam da uopce nije nista strasno,muskarci ne gube "muskost" stimuser posted image
Cak je mm to jwdnom spomenuo al pretpostavljam da se salio user posted image


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: SPIRALA
24.5.2017 9:34:37   
chantal

IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: treciputmama

evo i mene nakon ugradnje....prije dvije sedmoce sam otisla na kontrolu poslije poroda, raspitala sam se o spirali, doktorica me pregledala, rekla da imam upalu, dala mi vaginalete i rekla da dodjem za sedmicu dana, naravno da kupim obicnu spiralu...platila sam je 16.90km....nakon sedam dana sam dosla na ugradnju, prije toga mi je uradila vag.uzv da potvrdi da nisam trudna jer menstruaciju jos nisam dobila nakon poroda....nikakve druge nalaze mi nije vadila, prva kontrola je bila ove srijede, nakon sedam dana od ugradnje....u medjuvremenu nisam imala odnose, ponovo mi je uradila uzv , kaze da je na mjestu i da dodjem uraditi papa-test nakon prve menstruacije....ugradnja je bila 30km....e, vec smo jednom imali odnos, malo u grcu zbog psihe jer znam da imam nesto unutra user posted image ...
e , sad pitanje za moje spiraluse... jel se i dalje "cuvate"...mene nesto strah da ne zatrudnim, a sad mi se nemojte smijati....user posted image



user posted image   Isto sam pitala na prethodnim stranicama...mi smo se prestali čuvati odmah prvi put,i izgleda da nisam trudna user posted image  
Jesi ti išla u bolnicu ili privatno?

Lejna,meni je dr. prepisao samo amoksicilin,to su one žuto-crvene kapsule,16 ih dođe u kutiji,čini mi se,i sve ih popiješ...vaginalete nije nikakve.



I evo me, 6god. poslije i trudna pod spiralom :(

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *