RE: Šta kad boli uho (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


lepetetka -> RE: Šta kad boli uho (29.11.2014 21:04:18)


laviiiiić kako bebac??
moju izgleda da je prošlo, nema više ni ture, ne povraća hvala Bogu, nadam se da je boljka iza nas.




Lavić -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 7:38:26)

Evo mene!
Lepetetka, baš mi je drago, sad se obje oporavite [sm=bravo.gif]
Htjela sam vam pisati, ali iskreno, premorena sam od dežuranja...
Uglavnom, četvrtak naveče oko 2h opet 40,9 C. Mjerim digitalnim, pa oduzmem 1 stepen, pošto nema šanse da mu stavim obični toplomjer, a ne još i da drži 5 minuta. Čepić skinuo temp, ujutro oko 7 opet skoči na 39,4. Dam Dalsy i kod doktora.
Tek tada dobijem uputnicu za ORL i lab nalaze. Odradimo sve, ORL kaže da je prejaka upala oba uha, gnojni čepići u grlu, prepiše Zinnat, Tobrex kapi za nos i Meralys sprej za nos.
Lab nalaze nisam vidjela, MM ih preuzeo i odnio dr, kaže def bakterijska upala i da će Zinnat biti ok.
Temp još uvijek ima, jutros u 5 sam mu dala Paracetamol, i sad je bolje. Imam osjećaj da mu temp sad lakše spadne i duži je interval dok se ponovo ne poveća. Valjda je više pri kraju...
Da, ne jede ništa, i baš je više slomljen.





yoko eto -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 8:32:06)

Valjda ce sad poceti djelovati ant.[sm=smiley1.gif]

zna li "grgljati"...da mu napravis caj od zalfije...pa barem dva puta dnevno da grglja...on odlicno dezinficira...ili mlaka voda (2 dl + kasicica morske soli...moze i sodabikarbona)




yoko eto -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 8:34:05)

a inace ti je za te cepove odlicna coca cola[sm=smiley2.gif]




Medić* -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 9:35:58)


IZVORNA PORUKA: yoko eto

a inace ti je za te cepove odlicna coca cola[sm=smiley2.gif]

Kazu i cips :)




lepetetka -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 13:43:29)


IZVORNA PORUKA: Lavić

Evo mene!
Lepetetka, baš mi je drago, sad se obje oporavite [sm=bravo.gif]
Htjela sam vam pisati, ali iskreno, premorena sam od dežuranja...
Uglavnom, četvrtak naveče oko 2h opet 40,9 C. Mjerim digitalnim, pa oduzmem 1 stepen, pošto nema šanse da mu stavim obični toplomjer, a ne još i da drži 5 minuta. Čepić skinuo temp, ujutro oko 7 opet skoči na 39,4. Dam Dalsy i kod doktora.
Tek tada dobijem uputnicu za ORL i lab nalaze. Odradimo sve, ORL kaže da je prejaka upala oba uha, gnojni čepići u grlu, prepiše Zinnat, Tobrex kapi za nos i Meralys sprej za nos.
Lab nalaze nisam vidjela, MM ih preuzeo i odnio dr, kaže def bakterijska upala i da će Zinnat biti ok.
Temp još uvijek ima, jutros u 5 sam mu dala Paracetamol, i sad je bolje. Imam osjećaj da mu temp sad lakše spadne i duži je interval dok se ponovo ne poveća. Valjda je više pri kraju...
Da, ne jede ništa, i baš je više slomljen.




uzmi mu i neki probiotik, oni su mali i teško im antibiotik pada na želudac, naročito sada kada slabije jede [sm=smiley13.gif] Mi smo uzeli prolife ovaj put, malom sam prije nekada uzimala linex.. Da drug brzo ozdravi!!
Kod nas je situacija dobro hvala Bogu, jedino jedva je natjeram da popije sirup, borba, valjda joj grdan..




Lavić -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 16:30:24)

Hvala vam svima [sm=smiley1.gif]
To sa žalfijom nema šanse, dečko ne pije ni čaj, ni sok, samo voda dolazi u obzir.
A i ne zna krkljati, grgljati ili kako se već kaže [sm=smiley36.gif]
Danas je malo bolji, čini mi se.
Temp nijednom nije prešla 39, skida se Paracetamolom, što je uspjeh.
Nadam se da je više kraj, i svim bebicama želim brzo ozdravljenje [sm=bravo.gif]




yoko eto -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 16:55:01)

super[sm=bravo.gif]

a probaj ga nauciti...evo gledam ti u potpisu...njemu su 3 god....skontace on...bude to njima zabavno...kao kada perete zube...ispljune svakako




Lavić -> RE: Šta kad boli uho (30.11.2014 22:31:19)

Pokušaću svakako, hvala ti [sm=smiley1.gif]
Temp i dalje ima, hB ne prelazi 39C.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]