RE: Prisustvo oceva na porodima (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


purplerain -> RE: Prisustvo oceva na porodima (9.4.2014 22:11:52)

Da malo aktiviramo temu... Ima li vas sa friskim iskustvima i procedurama prisustva oceva na porodjaju (Gak)? Ja sam 2009 rodila svoju curicu u Vojnoj i muz je prisustvovao, pa me zanima kako to sada tece na Gak-u. Dobrodosla je svaka informacija.




Tackica. -> RE: Prisustvo oceva na porodima (18.4.2014 2:06:07)

Drage moje,

iskreno zavidim vam. Uzasno se bojim poroda i bila bih najsretnija na svijetu da imam pored sebe nekog u tim trenucima, ali nazalost muz je posljednja osoba koju bih voljela vidjeti tad. Prije moje trudnoce bio je najdivnija osoba na svijetu, pazljiv, njezan, medjutim od dana kad sam mu saopstila da sam trudna, poceo je da se mijenja... kao da je pao u neku depresiju. Za ovih 9 mjeseci apsolutno nista nije uradio da mi olaksa trudnocu, da mi pomogne barem nesto u kuci, da sjedne sa mnom poprica, da zajedno gledamo i kupujemo baby stvari. Jedva sam ga natjerala da okrecimo stan, a da napomenemo da jos ni krevetac nemamo, a polahko ulazim u termin (39) sedmica. Sta god ga pitam, sve mu je svejedno. Moze me po sat gledati kako usisavam ili mucim se s necim, ovako gabaritna al nikad u njemu ne bi proradila ona trunka suosjecanja da mi pomogne i olaksa... kao da nas ne zeli, hladan kao na apsolutno sve... i ne mogu reci da me to ne boli...Tako da bi mi bilo malo ironicno pustiti ga u salu da bude dio svega toga, a 9 mjeseci nije bio tu...
Da li se nekoj od vas ovo desavalo, jer sam ubijedjena da je ovo neka vrsta depresije...[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




elmaL -> RE: Prisustvo oceva na porodima (19.4.2014 11:24:55)

Tackice sigurno ti nije lahko to gledati, i sto kazes ocekujes od njega da ti priskoci pomogne, kupuje s tobom stvari....

ti ga najbolje poznajes, pa pokusaj s njim razgovarati, neka ti se otvori, vidi sta on misli, kako se osjeca, mozda osjeca neki strah ili nesto slicno zbog dolaska bebe, ko ce znati, nismo svi isti...i ne reagujemo isto na sve...

ako mozete popricajte, reci i ti njemu sta ocekujes od njega, i kako god, ova promjena se tebe tic emnogo vise, ako nista imas i fizicko opterecenje, tijelo se mijenja, ceka te porod, a da ne spominjem hormone [sm=smiley29.gif]..... jer poslije poroda ce ti trebati jos i vise njegova podrska.

sretno, i ne sekiraj se, vjerovanto se radi o nekoj prolaznoj fazi, mozda nije cojvek skontao sta se desava [sm=smiley1.gif]




purplerain -> RE: Prisustvo oceva na porodima (20.4.2014 22:26:00)

Draga tackice, vjerovatno jos uvijek nije svjestan sta to desava... Ali bice sigurno kad ugleda bebicu. Cula sam nekoliko slicnih prica, ali uvijek na kraju sa pozitivnim ishodom., promjene se, zainteresuju i sl. Elmin savjet je 100% na mjestu, pricaj sa njim opet ga ti sigurno dobro poznajes i mozda se otvori... Kakogod ne brini, opusti se, promjenice se to.




Tackica. -> RE: Prisustvo oceva na porodima (20.4.2014 22:44:37)

Pokusavam i pricam [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif].. al opet mislim da sam ja ta s kojom treba pricati ili barem na neki nacin me utjesiti da ce sve biti ok. Nadam se da abd kad vidi bebicu da ce se sve promijeniti i da ce proraditi instinkti...
[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




pihtija -> RE: Prisustvo oceva na porodima (10.12.2014 20:50:43)

Da li sada dozvoljavaju prisustvo muza na porodu, na gaku?
Zna li neko kakva je procedura, da li se dodatno placa?




škorpija -> RE: Prisustvo oceva na porodima (10.12.2014 21:21:19)

Ne plaća se,samo mora briseve uraditi,mislim da ne smiju biti stariji od 15 dana




pihtija -> RE: Prisustvo oceva na porodima (11.12.2014 8:42:04)

Hvala :)




UmmuHamza2305 -> RE: Prisustvo oceva na porodima (15.10.2015 17:06:01)

Drage mame, ima li neka svježijih informacija o prisustvu očeva na porodu?
Dr. Lačević mi je rekla da mm treba izvaditi bris grla i nosa, i da ne smije biti stariji od 10 dana.. Osim toga, da li treba napisati neki zahtjev i koliko ranije se treba najaviti i kome?




merima_s -> RE: Prisustvo oceva na porodima (15.10.2015 20:20:09)

Samo najaviti na prijemu da i muz ide, ne treba nista prije.




UmmuHamza2305 -> RE: Prisustvo oceva na porodima (15.10.2015 21:52:46)

E hvala ti na odgovoru :)




Massa -> RE: Prisustvo oceva na porodima (12.11.2015 9:49:52)

50:50 je moje razmišljanje, još nisam sigurna šta želim, zanimljiva su mi iskustva koja su ispisana, imamo još vremena da se odlučimo, malo više me strah.




Idina mama -> RE: Prisustvo oceva na porodima (5.12.2015 22:23:02)

Zasto samo razgovarate o ocevima?
Na porodu nam treba bliska ososba. Povedite mamau ili sestru, tetku,..
Ili i muza i mamu...
Hajde da napravimo peticiju:
Zena moze birati gdje ce se poradjati. U citavoj BiH: Ne smije biti ogranicena kantonima i entitetima.
Porodilista moraju omoguciti organizivano obilazenje da se vidi i da se moze odluciti gdje cete se poroditi.
Pripremi za porod i porodu prisustvuje bliska osoba.



Ako ne trazimo necemo ni dobiti...




Galicia -> RE: Prisustvo oceva na porodima (6.12.2015 0:05:33)

Ma moze i otac i muz i mama i tetka i strina i komsija. Uglavnom moze biti uz tebe ko god ti zelis.




Duchess -> RE: Prisustvo oceva na porodima (23.5.2016 11:30:50)

Ima li neka mama da se porađala u Tuzli uz prisustvo muža da mi pojasni kakva je procedura?




NARI -> RE: Prisustvo oceva na porodima (4.8.2016 22:48:33)

Pozdrav! Ima li koja zenica da zna kakva je mogućnost prisustva očeva porodu (CR/sekciji) u zenickoj bolnici? Čula sam da može, ali to su sve priče rekla/ kazala. Treba mi provjerena informacija kao i procedura.




amelaaaa -> RE: Prisustvo oceva na porodima (22.8.2016 14:51:04)

Draga Duchess vidim da si pitala a nisi dobila informaciju. Meni su objasnili da se izjasnis da li zelis da muz prisustvuje porodjaju na prijemu i da nema nikakve procedure. Problem je jedino sto ima samo jedna sala u koju porodilja ide sa pratnjom, tako da ako je zauzeto u trenutku kada dodjes sve pada u vodu.
Medjutim, ja kad sam dosla u julu prosle godine niko me nije priupitao za muza, i naravno da nisu bili ni pretjerano ljubazni. Nije bilo ni spomena o tome da prisustvuje, mada mi to nismo ni planirali. Sve u svemu, i ja bih voljela da se javi neko ko je zaista i iskoristio tu mogućnost, da nam kaze kako je.




vortex RR -> RE: Prisustvo oceva na porodima (3.10.2018 10:22:58)

Drage zene, 
Ima li novijih iskustava? Zanima me procedura za Gak u Sarajevu, mada su sva iskustva dobrodosla bez obzira na bolnicu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]