Rodni list (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


Anoniman -> Rodni list (18.7.2009 11:45:56)

nadam se da nisam na pogresnom mjestu otvorila temu ako jesam izvinjavam se
molim za savjet ako moze mi tko pomoc i reci kako ide procedura kad nerodis u svom gradu
ja sam rodila u Zenici kao sto znate a iz Tesnja sam pa me zanima kako da bebi izvadim rodni list jel moram gore u zenici i sta trebam uradit za to moramli iz svog grada sta ponijet za gore i kad mogu otic da nadijem ime i izvadim sve podatke potrebne za mog sina [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
hvala.




nanika -> RE: Rodni list (18.7.2009 12:51:15)

Felix nadam se da ce ti neko odgovoriti ko je upoznat sa tim.
Ne vjerujem da ti treba nesto vise osim otpusnica iz bolnice




almai -> RE: molim savjet (18.7.2009 12:57:23)

felix nazalosta ali ces morati uvijek rodni list ici u Zenicu i tamo ga vaditi.
Samo odes u opstinu i kazez ime djeteta i dat ce ti bez ikakvih problema[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




almai -> RE: molim savjet (18.7.2009 12:59:01)

IZVORNA PORUKA: felix
kad mogu otic da nadijem ime i izvadim sve podatke potrebne za mog sina [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
hvala.




pa zar nisi ime nadila u porodilistu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: molim savjet (18.7.2009 15:04:39)

nisam dala ime nisu ni pitali samo rekli kao imas mjesec dana roka da nadijes ime[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]stvarno nisam znala.




Skvo RR -> RE: molim savjet (18.7.2009 17:29:01)

IZVORNA PORUKA: almai

IZVORNA PORUKA: felix
kad mogu otic da nadijem ime i izvadim sve podatke potrebne za mog sina [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
hvala.




pa zar nisi ime nadila u porodilistu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Pa nisam ni ja dala ime u porodililstu...Mislim  znala sam kako ce se zvati. Ime smo prijavili u Opstini.




new mama -> RE: molim savjet (18.7.2009 17:47:16)

Ja koliko znam kod nas salju iz bolnice potvrdu u opcinu da je dijete rodjeno,to stigne za par dana,a ti poneses otpusno pismo i prijavis dijete,nisam sigurna da li jos nesto treba[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: molim savjet (18.7.2009 17:53:24)

U Sarajevu se ne daje ime u porodilištu, a od papira treba otpusni list, vjenčani list i nisam sigurna za lične karte (mm i mene) al ponesi za svaki slučaj.
A možda ti je najbolje nazvati općinu pa pitati, mada će ti sigurno i ženice iz Zenice sve to fino objasniti odnosno reći šta treba.




Golubica -> RE: molim savjet (18.7.2009 19:46:21)

Ja sam iz Maglaja, a rodila sam u Zenici. Moras u Zenicu u opcinu otici. Ponesi sa sobom otpusnu listu za svaki slucaj, a mislim da u opcini imaju dostavljeno iz bolnice da je dijete rodjeno. Brzo bude gotovu u roku od nekoliko minuta. Ah, da ne zaboravim OBAVEZNO ponesi izvod iz maticne knjige vjencanih - to je potrebno. Sretno.




Adana -> RE: molim savjet (19.7.2009 0:46:51)

Koliko se sjecam MM je Asju morao prijaviti i u CIPS-u u Centru radi maticnog broja, pa onda sa tim otici u opstinu po rodni list.
A kasnije je morao otici u CIPS opstine u kojoj zivimo i tu je prijaviti da bi dobili prjavu o mjestu prebivalista.
E ovo je u Sarajevu... sorry sto ne mogu pomoci...




Chuchi -> RE: molim savjet (19.7.2009 1:05:50)

Djete prijavljuju oba roditelja licno! Licne karte sa cips-om (bez njega ne vaze ), otpusnica, roditelji moraju potpisati
na licu mjesta (zato idu oba ), vjencani list ako ste vjencani. Predas zahtjev u opstini, i JMBG oni daju, tj. oni zavrsavaju
s papirima nakon nekoliko dana, jer salju u MUP i Cips da dobije JMBG .. rodni list uzimas u opstini kad bude gotov!




dinaa -> RE: Rodni list (19.7.2009 21:53:29)

Ne moraju ici oba roditelja da prijave dijete,bar ja nisam isla a rodila sam u Zenici,i rodni list kad je bio gotov poslali su mi ga postom jer ne zivim u Zenici.




M kao Mama -> RE: Rodni list (19.7.2009 22:46:50)

Jedan roditelj ide u Općinu, kako dva, to privi put čujem, a mislim samo da se čeka nekoliko dana na CIPS-ovo broj, odnosno onaj matični broj ili državljanstvo, znam da su Harisa vratili prvih dana, da dođe da sedmicu dok taj neki broj dođe.




Nedi -> RE: Rodni list (20.7.2009 10:43:06)

MM išao sam prijaviti u opštini Zenica, ponio  vjenčani list, naše lične karte i otpusnicu iz bolnice. Tražili mu samo otpusnicu iz bolnice i prijavio rođenje sina i rekli mu da dođe nakon mjesec dana kad će moći izvaditi rodni list  i beba će dobiti matični broj. 




Anoniman -> RE: Rodni list (20.7.2009 11:00:14)

Boze mili kako je u svakom gradu drugacija procedura... Kod nas je vrlo jednostavno... Moze se sutradan otici u Opstinu i prijaviti dijete, odnosno izvaditi rodni list... Maticni broj se dobije nakon prijave u Opstini, jer kako ce dijete dobiti maticni broj ako nije prijavljeno i ako nije imenovano... I uopste ne moraju ici oba roditelja, dovoljno je da otac ode jer majka logicno da ne moze... Ali eto, koliko vidim svugdje je drugaciji sistem




Adana -> RE: Rodni list (21.7.2009 12:18:07)

Evo da se ponovim: Koliko se sjecam MM je Asju morao prijaviti i u CIPS-u u Centru radi maticnog broja, pa onda sa tim otici u opstinu po rodni list. To je sve zavrsio taj dan. Mislim i da je nesto placao...
A kasnije je morao otici u CIPS opstine u kojoj zivimo i tu je prijaviti da bi dobili prjavu o mjestu prebivalista.
E ovo je u Sarajevu...
I isao je sam da je prijavi... Ja nisam, niti sam trebala...




jasmin -> RE: Rodni list (22.2.2012 13:37:30)

Ljuta sam!!!

Poslali smo uredno dokumente potrebne za vadjenje rodnih listova nasoj djeci u BiH.Prilozili smo punomoc na ime mog svekra.No gospoda traze da prilozimo izjave u kojima dajemo saglasnost da se djeca upisu u Federaciji.Dobro nije frka,svekar ima punomoc,racunamo da ce on.No,oni ne zele da cuju...traze da licno ja i muz potpisemo.Dragi Boze...pa sta im znaci punomoc?Sto smo je slali ako nema efekta?Lijepo tamo pise...
da u naše ime može obavljati slijedeće radnje:

Izvršiti upis u Matičnu knjigu rođenih, pokrenuti proces određivanja jedinstvenog matičnog broja građana, pribaviti Izvod iz Matične knjige rođenih i Izvod iz Matične knjige državljana, za našu
maloljetnu djecu:
1.
2.

Kao i sve druge pravne radnje potrebne za gore navedeno.


Potpis davaoca punomoći:

______________________


I nije mi jasno sto nam prave problem,zasto svekar ne moze zavrsiti tu stvar?!
Sta kazu pravnice?




Rabi -> RE: Rodni list (22.2.2012 13:56:07)

Ja kako skontah treba ti rodni list za oba djeteta?
Je li u Sa?




jasmin -> RE: Rodni list (22.2.2012 13:56:44)


IZVORNA PORUKA: Rabi

Ja kako skontah treba ti rodni list da oba djeteta?
Je li u Sa?


Da.Novi Grad.




Rabi -> RE: Rodni list (22.2.2012 13:58:08)

A gdje su ti djeca rodjena, pa rodne listove vadite u NGradu

Mislim zar se to ne radi u Centru?




bananica -> RE: Rodni list (22.2.2012 13:58:22)

a djeca ti nisu drzavljani BiH??




jasmin -> RE: Rodni list (22.2.2012 14:00:08)

IZVORNA PORUKA: bananica

a djeca ti nisu drzavljani BiH??


Rodili su se ovdje i sad trebamo u BiH,tako da smo poslali punomoc da izvade rodni list i drzavljanstvo za djecu u BiH.
A vadimo im u NG,jer smo mi zivjeli tu prije dolaska ovdje i sad uskoro trebamo nastaviti svoj zivot u Sarajevu aBd.




chuci -> RE: Rodni list (22.2.2012 14:01:59)

pa pretpostavljam da su rođeni tamo u Medini, i da Jasmin zato pita.
najbolje prebaci post na temu pravna pitanja, možda ti hanady mogne pomoći




jasmin -> RE: Rodni list (22.2.2012 14:02:35)


IZVORNA PORUKA: Rabi

A gdje su ti djeca rodjena, pa rodne listove vadite u NGradu

Mislim zar se to ne radi u Centru?


Mi smo prijavljeni u NG,tu nam je adresa stanovanja.




Rabi -> RE: Rodni list (22.2.2012 14:03:52)

Ako su se djeca rodila u opcini centar, onda se vadi u ovoj opcini.
Ili.....ne znam!
Rodni list se ne vadi po mjestu stanovanja.




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>