|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:19:31   
TonkicaPalonkica
znaci treba ih osudjivati samo kad ubiju dijete od batina?

_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:23:20   
seljo
nikog ne osuđujem tko sam ja da sudim ali samo kažem da nijedan roditelj koji je imalo normalan nebi naudio svojoj djeci...ali ni ja osobno ne tućem djecu a imam ih troje i puno puta mi dođe da ih istućem ali opet kažem to je stvar odgoja

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:26:25   
TonkicaPalonkica
Meni je udaranje djece bolesno, tako da osudjujem svaki fizicki nasrtaj na dijete.
Umijesala bih se uvijek i nikad ne bih mogla mirno gledat, bez obzira o kome se radi.
OSUĐUJEM i tačka.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:28:38   
seljo
ok svako ima pravo na svoje mišljenje

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:35:13   
hanabanana
Ja sam apsolutno protiv kažnjavanja dijeteta, bilo to fizičko ili psihičko kažnjavanje.
Ali isto tako znam da moram misliti i na to šta će moja reakcija proizvesti.
Ako moj susjed zlostavlja svoje dijete, ženu....neću šutjeti, reagovat ću. Prijavit ću i centru za socijalni rad i policiji.
Ali ovako, na ulici....ja mislim da bih ostala zatečena.


(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:36:15   
Lulu_
seljo...UZAS!!! dali ti citas novine?????????????????????dali znas koliko roditelja ubije svoju djecu upravo tukuci ih ???zadnji slucaj je bio neki dan
I UMJESALA BIH SE JER NE BIH VOLJELA DA ZA PAR DANA OSVANE U AVAZU SLIKA ZENTURACE KOJA JE TUKLA DJECU SA NASLOVOM MAJKA UDARALA DJETE DO BESVJESTI(STO SE DANAS JAKO CESTO DOGADJA)
kako biste vi onda spavale???????????????ja ne bih mogla spavati!!!

a ti vesela opet procitaj pocetak teme pa vidi jesu li tvoji komentari na mjestu
DJETE JE UJELA OSA  a ona ga samara, ona nije mama , ona je zivotinja(ma nije ni zivotinja, jer zivotinje brane mladuncad)

tonkice polonkice salzem se sa tobom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:38:40   
TonkicaPalonkica
Ni ljudi u tramvaju nisu reagovali kad je Denis ubijen.

Nije bila njihova stvar.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:41:34   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

Ni ljudi u tramvaju nisu reagovali kad je Denis ubijen.

Nije bila njihova stvar.


da...tako su mene ostavili na ulici 2 sahta da lezim kao dijete od 10 godina,povredenu,sa potresom mozga i slomljenim rukama...NE TREBA SE MJESATI!!!HAHAHA

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:42:31   
seljo
opet kažem možete da prićate šta hoćete ali svaka majka stoji iza svojih postupaka ja da se umješam pa ta žena što je udarila svoje djete rekla bi svoju priću a ja što sam reagirala ostala bih usrana prošla sam ja to zato se i držim svoga djete oprosti roditelju

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:46:02   
Ilhana RR
neznam sta da vam kazem... a neznam dal bih smjela da pridjem i da se umjesam nekoj takvoj osobi... takve osobe postaju samo jos gore i dijete moze dobiti jos vise batina iz razloga sto je neko prisao djetetu radi toga sto je ono dobilo batine ako me kontate...

Uzasno je sto se djeca tucu, od toga nema nikakve fajde.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:47:01   
hanabanana
Lulu....evo, pogledaj stvari i iz drugog ugla.
Ti si Naomih malo pucnula po guzi kada je ona udarila drugo dijete.
Ja sam tu obični posmatrac, koji nije vidio šta se sve dešava, i kako bi ti reagovala da sam ti ja tada prišla i počela držati predavanje o tome da nije lijepo što si pucnula dijete???

Opet ponavaljam, milion puta sam ovdje iskritikovana upravo zbog stava: batina nije iz raja izašla.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:50:26   
seljo
e to i ja stalno pokušavam da kažem neodobravam da se djeca  zlostavljaju ali netrba se mješati jer nikad neznaš pravi razlog...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:54:18   
Anoniman
"Pucnuti" po guzi i udarati ili šamarati nije isto!!!

(odgovor članu seljo)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:55:14   
bebacha
uopste ne opravdavan tu majku.izricito sam protiv batina(u to ne ubrajam malo po guzi)ali zasto se mjesat kad to jednostavno nece nista promjenit.ako ona tuce svoje djete zbog taoga sto ono place i ako to rade na sred ulice pred ljudima mislite da ce nesto promjenit ako ja njoj kaze kako to nije uredu i kako zbog toga moze bit kaznjena.nazalost nece promjenit.opet kazem da je nebranim i neopravdavam ali nemamo mi pojma o cemu je tu stvarno rjec.mi ovdje stalno pisemo kako nam smeta kad nam neko sa strane sugerira kako nesto neradimo dobro(a po nasem misljenju to je dobro i uredu)i ljutimo se zbog toga i mislimo otkud njemu ili njoj pravo da komentarise nas nacin odgoja.e pa otkud nama sad pravo da mi nju osudujemo i komentarisemo.jednostavnom nek nam to bude lekcija,ucimo bar na tudim greskama i budimo bolje majke i nedozvolimo da sutra o nama pricaju/pisu kao mi sad o doticnoj mami.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:55:52   
seljo
znam ali netreba se mješati

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:56:16   
Lulu_
 
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Lulu....evo, pogledaj stvari i iz drugog ugla.
Ti si Naomih malo pucnula po guzi kada je ona udarila drugo dijete.
Ja sam tu obični posmatrac, koji nije vidio šta se sve dešava, i kako bi ti reagovala da sam ti ja tada prišla i počela držati predavanje o tome da nije lijepo što si pucnula dijete???

Opet ponavaljam, milion puta sam ovdje iskritikovana upravo zbog stava: batina nije iz raja izašla.



evo pogledat cu
kao prvo bih te zamolila da me ne poredis sa osobom koja udara djete jer ju je osa ujela samarima i moj puc po guzi radi udaranja drugog djeteta,te izvlacenje iz kolica bebe koja place za jednu ruku?!
to se ne moze poredit
a kao drugo
da si mi prisla i odrzala predavanje vjerovatno bih ti rekla da odj...ali bih kod kuce vjerovatno suze lila jer bih znala da si upravu  i postidila bih se pravo.isla sam iz svog ugla zato i jesam napisala da bi dotcina razmisljala kuci o tome

seljo-pustimo roditelje da rade sta zele pa i onaj manjiak u austriji sto je drazo kcerku 10 godina zatocenu,silovao je i zlostavljao -sigurno je imao svoje razloge

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 15:58:13   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: pingpong

"Pucnuti" po guzi i udarati ili šamarati nije isto!!!



upravo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 16:05:33   
hanabanana
  
Ma ja tebe nisam uopšte poredila s njom. Ali evo, reci dal ti stvarno misliš da bi ona otišla kući i počela plakati jer bi znala da sam ja upravu???
Ona koja svoje dijete tuče jer je počelo plakati od straha kada je ujela osa??
Ja mislim da bi ona još više izmlatila djecu kada bi došla kući upravo zato jer sam ja javno reagovala zato što ih tuče.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 16:09:08   
Lulu_
ja govorim onako kako bih se ja osjecala da mi neko ukaze da sam nasilnik

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 16:24:22   
Gigana
IZVORNA PORUKA: bebacha

uopste ne opravdavan tu majku.izricito sam protiv batina(u to ne ubrajam malo po guzi)ali zasto se mjesat kad to jednostavno nece nista promjenit.ako ona tuce svoje djete zbog taoga sto ono place i ako to rade na sred ulice pred ljudima mislite da ce nesto promjenit ako ja njoj kaze kako to nije uredu i kako zbog toga moze bit kaznjena.nazalost nece promjenit.opet kazem da je nebranim i neopravdavam ali nemamo mi pojma o cemu je tu stvarno rjec.mi ovdje stalno pisemo kako nam smeta kad nam neko sa strane sugerira kako nesto neradimo dobro(a po nasem misljenju to je dobro i uredu)i ljutimo se zbog toga i mislimo otkud njemu ili njoj pravo da komentarise nas nacin odgoja.e pa otkud nama sad pravo da mi nju osudujemo i komentarisemo.jednostavnom nek nam to bude lekcija,ucimo bar na tudim greskama i budimo bolje majke i nedozvolimo da sutra o nama pricaju/pisu kao mi sad o doticnoj mami.


Upravo tako, svaka čast na ovom postu.  Ko smo mi da razapinjemu ovu ženu, ni ne znajući šta je sve pozadina toga.  Nekad se stvari čine potpuno drugačijima od onoga kako izgledaju.  MOžda ona uopšte nije skontala da je malu (ili malog) ujela osa, misleći da plače bezveze, a prije toga joj je to isto dijete možda diglo pritisak na 3000, pa je ovo prelilo čašu.  Možda je kasnije plakala zajedno sa djetetom, kad je skontala šta je uradila.  MOžda sebi to nikad neće oprostiti.  Dakle, mi to ne znamo.
Naravno, i sama sam protiv udaranja djece, ali ne možemo znati uvijek pozadinu svega.

Ja bih joj vjerovatno prišla i rekla da je dijete ujela osa, da možda nije vidjela i pokušala bih je smiriti (ako je moguće), ali to je sve.  Ne bih se dalje petljala, odnosno to dalje bi zavisilo od njene reakcije prema meni.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 16:53:42   
acudesa
ma ja, vidim, user posted image    malo sam se zzez

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 17:01:46   
acudesa
izvini ako je bilo pregrubo, i ja sam protiv tjelesnog kažnjavanja, to je ZLOSTAVLJANJE, i meni se digne kosa na klavi kad vidim oholu majku kako neke svoje frustracije iskaljuje na djetetu-ali smatram da je dijete osnovno u svemu tome, mi smo formirani. ja bih se umiješala kad bi to bilo ekstremno i opasno pa makar sebi o glavu, a takve slučajeve ja popratim osuđujućim pogledom punim prezira, dijete ne primjeti a ona se guska primiri, valjda dođe sebi
NE BATINE, KAKO BI VAMA BILO  DA VAS NEKO NAMLATI?
postoji mnogo bezezlenijih a efektivnih kazni, ali vjerujte da je psihičko zlostavljanje gore i podmuklije

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Što kada tuku djecu???
3.8.2009 17:30:14   
dana3
Odoste u raspravljanje koje i nema veze sa temom!
Zlostavljanje , te pucni po guzi - blago onom ko se smatra savrsenim roditeljem.svako dijete se ne moze umiriti,shvatiti stvari ako se ne podvikne malo ako se ne dobije taj podstrek "po guzi".
Da li stvarno postoje roditelji ,u ovom slucaju -mama koja nikad nije zagalamila ili pucnula dijete?!Ako postoje svaka im cast:Da se vratim na temu:
kao sto sam rekla-ne bih se umijesala,njeno dijete njena sramota i obraz sto se tako ponasa na javnom mjestu.

Sad spominjati maloumnike i drogerase koji zatvaraju svoju djecu i sl,na ovoj temi mislim da nema smisla.Znaci ako sutra vidite da ja pucekam mog sina na ulici prici cete mi i odrzati lekciju:jedino sto bih pitala je :Ko si ti da se mijesas?
Mi nismo bili tu kad je mozda to dijete htjelo igracku a mama nije imala para da kupi!Da li bi ste se umijesale i tada!?

Polako sa osudama!danas je tesko biti ljubazan!Svaki dobronamjeran postupak tumaci se pogresno......

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Što kada tuku djecu???
7.9.2009 12:15:18   
Mirkica
.
Ja bih svakoj zeni koja  u mojoj blizini udari svoje dijete na bilo koji nacin dala do znanja da to nije uredu, a kada bih  vidjela da stvarno  udari bilia bih se spremna na sve , ja volim dijecu , vlastitu nazalost nemam , dijeca su za mene svetinja nesto iznad svega .
Dijete se rodi cisto kao suza , mi ga formiramo , sve sto dijete uradi pogresno je NASA greska jer smo ga mi tako vaspitali ili smo dozvolili da ga neko tako vaspita , za svoje grske nikada i nikada nebih svoje dijete udarila pa makar umrla iste sekunde , lijepa rijec i lijep odgoj razgovor i kazne naravno ali kroz nesto drugo , eh zato sto nisi to ili to neces dobiti tu igracku ili taako sto , ali udarac NE .
I sigurno nebih mogla podnijetii mirno gledati da neko u mojoj blizini udari dijete neznam kako bih reagovala ali nebih osutila .

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Što kada tuku djecu???
7.9.2009 12:47:50   
veeseelaa
a šta bi vi rekle da vam neko skrene pažnju kad ružite ili pucnete svoje dijete?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *