RE: Fizioloska žutica kod beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


animagical -> RE: Fizioloska žutica kod beba (5.4.2013 22:22:12)

masallah fina buckasta, dobro nahranjena beba[sm=smiley1.gif]




MaminaBeba -> RE: Fizioloska žutica kod beba (6.4.2013 21:35:41)

Evo mene opet. Vodila sam djevojčicu da vidimo taj bilirubin. Vrijednost mu je 145 mol/l. Odem pedijatrici na očitanje, kaže jeste to produženo dojenačko žutilo, međutim nije visoko da bi trebalo paničiti. Da ponovo u ponedjeljak idem u savjetovalište da je bocaju i izvade KS i ne znam šta još pošto se radi o produženom žutilu. Da je pojim 5% glukozom. Ona i dalje kaki bar 5x dnevno, piški uredno, doji, budna je baš dosta vremena. Ako do ponedjeljka primijetim da mi nije ovako žućkasta, ne bih je vodila da mi je ponovo bocaju. [sm=smiley13.gif]




pjel -> RE: Fizioloska žutica kod beba (29.10.2013 22:21:09)

Pozdrav,
Bebici je tri mjeseca i imamo problemcic sa zuticom. Na prvoj kontroli sa mjesec dana doktorica aparatom utvrdi da imamo malo zuticu. Preporuka dojenje i suncanje. Odveli smo je jos bar 5-6 puta u Dom zdravlja, izmjere i posalju nas na kuci. Jucer smo vadili krv, na nalazu nije upisana visina bilrubina. Poludila sam [sm=smiley13.gif]. Veceras odemo na Pedijatriju, ponovo mi bocaju dijete. Nalaz kaze da je bilrubin ok (15,8 ) ali su uvecani enzimi jetre ALT i AST. Preporuka je da odemo u gastro savjetovaliste sa novim nalazima KS, TORCH i hepatitis markerima. Pitanje moje je da li neko zna gdje se vade ovi nalazi TORCH i markeri za bebe i da li neko ima slicno iskustvo. I jesam i nisam zabrinita, jer bebica fino napreduje, nalazi KS su ok, urin ok, ali naravno da me brinu ove uvecane vrijednosti enzima




Lejla Ka -> RE: Fizioloska žutica kod beba (30.10.2013 1:29:40)

Ima na Dipu, u prizemlju, krajnje lijevo vrata na kojima piše Imunologija, ili Imunološka ambulanta, ne sjećam se. Mislim da se tu vadi krv za TORCH. Tu se ne čeka jer nema puno gužve.




Lejla Ka -> RE: Fizioloska žutica kod beba (30.10.2013 1:31:10)


IZVORNA PORUKA: MaminaBeba

Evo mene opet. Vodila sam djevojčicu da vidimo taj bilirubin. Vrijednost mu je 145 mol/l. Odem pedijatrici na očitanje, kaže jeste to produženo dojenačko žutilo, međutim nije visoko da bi trebalo paničiti. Da ponovo u ponedjeljak idem u savjetovalište da je bocaju i izvade KS i ne znam šta još pošto se radi o produženom žutilu. Da je pojim 5% glukozom. Ona i dalje kaki bar 5x dnevno, piški uredno, doji, budna je baš dosta vremena. Ako do ponedjeljka primijetim da mi nije ovako žućkasta, ne bih je vodila da mi je ponovo bocaju. [sm=smiley13.gif]


Sunčaj. Ako ti je toplo u stanu skini je u pelenu i negdje joj izloži što više kože suncu. Iskoristi ovo dok ga još ima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]