RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Očev forum



Poruka


veki_aki -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (17.7.2012 22:25:15)

ta ti je dobra[sm=jezicek.gif]zasto da ne?




bejbibi -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (18.7.2012 10:30:51)


IZVORNA PORUKA: Galicia

A zamislite da neko pita jednog tatu koliko mu supruga pomaze oko djeteta, tj majka djeteta? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


da,ima i toga vjerujte.....dijete je otac odgajao bukvalno..nije dojilo pa majci bilo super...isla radit najduze sto je mogla i nocnu i danju i sta ja znam..znala po sedmicu da ne vidi dijete jer isla kod majke svoje....na kraju se razveli...covjek nije vise mogao trpit




Anoniman -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (18.7.2012 11:47:06)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vidim nova tema i nisam je iscitala ...
ali ono sto ja radim sa svojim djetetom od prvog dana njeng rodjenja do danas radi i MM tj njen otac.... ovo je nase dijete... kupa, presvlaci, hrani, seta , zabavlja, edukuje... dakle SVE.... u kojem omjeru ovisno o vremenu...nekad on potegne vise , nekad ja... ali u biti to se ne gleda .... trudimo se sto vise joj pruziti sebe tj nas....tj sretno djetinjstvo....

Samo bih da potpisem Visnju.




rose -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 18:57:49)

hehe moja S od svoja 3,5 mjeseca ima TATU cuvalicu [sm=smiley1.gif] ja se morala vratiti na posao kad joj je bilo 3,5 mjeseca a on poceo raditi iskljucivo drugu smjenu tako da ju je cuvao do 18,00 kad ja dolazim s posla a on odlazio na posao u 18,00 i vracao se nekad i u 06,00 ujutro...odspava 3-4 sata i brine o njoj (sve od presvlacenja, hranjenja, uspavljivanja, igranja a ja sam dolazila na pauzu dok je dojila do nekih 6,5 mjeseci) i onda spava kad i ona...sreca je da je ona dnevna spavalica pa odvali nekoliko sati u komadu [sm=smiley36.gif] i tako je vec 17 mjeseci...e sada je tata odlucio da da otkaz na poslu prvenstveno zbog odnosa gazde lokala prema njemu...pa ce ganjat sta drugo....elem moija S za svo ovo vrijeme fino raste, presvucena, sita i zadovoljna a mm i ja smo se radnim danima samo sretali a vikende provodili zajedno...sad ce biti malo drugacije [sm=smiley1.gif] i dalje ce je cuvati od 8,30-18,00 ali cemo se i mi druziti vise [sm=smiley1.gif]




Emica_sa -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 19:00:27)

Ne pomaze nista,sirovina teska[sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 21:29:44)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne pomaze nista,sirovina teska[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Hurma -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 21:41:25)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vidim nova tema i nisam je iscitala ...
ali ono sto ja radim sa svojim djetetom od prvog dana njeng rodjenja do danas radi i MM tj njen otac.... ovo je nase dijete... kupa, presvlaci, hrani, seta , zabavlja, edukuje... dakle SVE.... u kojem omjeru ovisno o vremenu...nekad on potegne vise , nekad ja... ali u biti to se ne gleda .... trudimo se sto vise joj pruziti sebe tj nas....tj sretno djetinjstvo....

Samo bih da potpisem Visnju.


takođe... da nije tako bilo sa prvim, ne bih ni razmišljala o drugom... jer bi meni kao meni i jedno bilo dosta, a obzirom da ucestvuje rodih nam jos jedno [sm=bravo.gif]




Hurma -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 21:46:06)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne pomaze nista,sirovina teska[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



hajde kad je zena kršna pa i može... ti oboje vodas, uzivas.... ja sa jednim kad izađem isto mrtva... zna Bog da je meni jadnoj pomoc potrebna :) [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 22:02:07)

hurma, gdje ti je mladost?[sm=smiley36.gif]




anidla -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (12.8.2012 22:09:35)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vidim nova tema i nisam je iscitala ...
ali ono sto ja radim sa svojim djetetom od prvog dana njeng rodjenja do danas radi i MM tj njen otac.... ovo je nase dijete... kupa, presvlaci, hrani, seta , zabavlja, edukuje... dakle SVE.... u kojem omjeru ovisno o vremenu...nekad on potegne vise , nekad ja... ali u biti to se ne gleda .... trudimo se sto vise joj pruziti sebe tj nas....tj sretno djetinjstvo....

Samo bih da potpisem Visnju.


visnja, ovo kao da sam ja pisala,i HB na tome!




Arijana2 -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (25.8.2012 14:54:52)

Drage moje ,evo ja citam i ne mogu se nacuditi,gdje ja zivim.Doduse imam zenu koja mi pomogne jednom sedmicno oko peglanja,ali muz mi ne pomaze nista,jer radi do 6 dok stigne kuci sve sto trebam vec se obavi ne mogu njega cekati.Da ne kazem dalje cak jos uvjek ostavlja papirice od slatkisa po kuci ne u kanti.Djecu tj.starije kad cuva to je da ga uzme i liferuje kod nekog clana svoje porodicei jos je uvjeren da je pozrtvovan :) inace ja sam osoba kojs misli da je najpametnija i lakse mi je da sve sama uradim nego da ponavljam po 100 puta pa mi zato i jest ovakav rezultat raspodjele obaveza grr




Majka Tereza -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (25.8.2012 15:13:54)

Kod nas je, moram priznati, muz daleko vise oko djeteta jer sam ja citavo vrijeme u frci, ali posto radimo od kuce, sa djetetom smo jednako puno. Onda sam ja recimo vise oko sudja (ko i ti Arijana, mislim da sve bolje znam od njega, pa kad uradi nesto idem i ponavljam). On zna Boga mi i ves staviti, i rucak napraviti, (da je jestiv - i nije[sm=jezicek.gif]), postavi cesto sto, ali onda zaboravi stvari iz granapa staviti u frizider, stavi kesu na pod, pa se ja spotaknem i stanem na nesto ostro, stavi crvenu majicu medju bijeli ves i tako.. mene nervira kad on nesto radi[sm=smiley36.gif]




Majka Tereza -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (25.8.2012 15:15:44)

p.s. znam da je sve to dobronamjerno, pa mu ne kazem da me nervira, samo ga hvalim, i popravljam cim on izadje iz kuce[sm=smiley36.gif]




sarisari -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (25.9.2012 11:30:06)


mi nemamo bebu ali uglavnom ja pospremam kucu, a mm voli da kuha dok ja i ne volim bas da kuham tako da se dopunjavamo, on bi i pospremio nesto ali mu ja ne dam jer volim da ja sve sredim po svome, malo sam picajzla :) ali zato volim da jedem sve sto skuha :D




milenium -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (25.9.2012 11:36:39)


IZVORNA PORUKA: Galicia

A zamislite da neko pita jednog tatu koliko mu supruga pomaze oko djeteta, tj majka djeteta? [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


ovo bi i trebali pitat[sm=smiley36.gif] taman koda mi djecu rađamo samo sebi a ne i muževima.




sporty mamaa -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (10.3.2013 1:52:25)

Ja sam svome rekla da kad pocnem raditi, da cemo fino podijeliti obaveze i oko djece i oko kuce. Vec sam zacrtala da ce njegov posao biti usisavanje i kuhanje[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Dobro, da ga pohvalim, stvarno zna napraviti jako ukusan rucak, recimo pite u lisnatom, mljeveno i spagete, pohanu piletinu... I on bas voli to raditi, uziva. Samo sto non stop radi pa uglavnom ja kuham. Ja ne mogu nikako shvatiti te muskarce, recim ja mogu u sat vremena deset stvari obaviti, a mm od tri koje mu reknem recimo kad idem setati a on cuva djecu dvije zaboravi[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




bebaa -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (7.6.2013 17:51:24)

ja bih ovim putem (hahahahahahaa [sm=sad.gif][sm=sad.gif]) da pohvalim mužića-pužića....ulaže maximalne napore da dok sam još slaba i bolesna(mada se više pravim nego što jesam) kuća i beba budu u najboljem redu....[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
najdraže mi što bez pogovora malog začas opere mada to prije ne bi ni u snu uradio....ali nije džaba stara narodna...nužda zakon mijenja....[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Visnja RR -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (5.2.2021 0:50:08)

Da pokrenemo temu opet? :)




vortex RR -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (15.2.2021 22:11:31)

Odlicna tema! 


Ne volim formulaciju "tate pomazu", draza mi je "zajedno gradimo dom/ porodicu" ali kako god to nazvali vrijedno je pomena i svakako super tema za duuuge debate i podjelu iskustava.
Kod nas je to od prvog dana veze ravnopravnost. Isto se nastavilo i u braku i dolaskom bebe. Naravno da postoje poslovi koje mnogo cesce radi jedno a neke druge drugo, ali mislim da smo vezano za kucu/ auto/ roditeljstvo oboje svaki zadatak bar po jednom uradili. Sve u skladu sa dogovorom, trenutnim rasporedom, obavezama ali i zeljama hahahha. 




veeseelaa -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (16.3.2021 12:00:25)

ponekad me suprug iznenadi kako je brižan i plemenit, kako duma o djeci a ponekad bi ga "hasa"
recimo skoro se zijanio da nam najstarija kci već par godina uči njemački [sm=jezicek.gif]
neotac jedan [sm=smiley36.gif]




Angel_Hands -> RE: koliko tate pomazu u svakodnevnim obavezama oko djece (20.1.2022 17:00:57)

Konstantno sam ukljucen u odgoj nasa dva sincica. 24 sata, 7 dana u sedmici. Radim "remote" pa mi je mnogo lakse.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]