RE: prehlada u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


tinkivinki -> RE: prehlada u trudnoci (27.12.2012 23:18:49)


IZVORNA PORUKA: canim

Da vas pitam, rodica mi trudna i tek je pocetak trudnoce, 9 sedmica, ali ona vec mjesec dana kaslje i to bas jako i suhi kasalj,konstantno, bas je muci.

Pila je neki sirup na biljnoj bazi jos kad nije znala da je trudna ali nije bilo pomoci i kako je bila kod ginekologa pitala ga sta ce za kasalj jer prilikom kasljanja ima osjecaj da iritira stomak a i pomalo joj nekad zna mokrace krenuti. Pa joj je ginekolog(u vojnoj bolnici) prepisao neki antibiotik, isla je i kod dr. opste prakse, rekao je isto da moze piti u trudnoci. Sad se ona dvoumi jeli to uredu ali ipak konta pa nije ona jedina trudnica sa takvim problemom i da joj antibiotik [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] Pitala me za savjet ja joj rekla da ja vjerovatno ovakava kakva sam nebih koristila ali s druge strane gledano nije ni dobro da iritira stomak sad na pocetku trudnoce.

Sta vi mislite [sm=zmeden.gif] Meni se cini da je ona vec pocela koristiti prije 2 dana, ali nisam se cula s njom pa ne znam 100%

ja sam pila ospen u 3 mjesecu trudnoce.dobila sam gripu i da se ne bi i neke bakterije pocele siriti dala mi antibiotik.nikakvih posljedica nije bilo.u 2 trudnoci sam pred kraj imala prehladu,krecili kucu pa bila promaja,lijecila se cajem,medom i limunom




kolacic -> RE: prehlada u trudnoci (23.1.2013 11:22:54)

drage moje, pomoziteeeeeeee.. imam dva problema.

trudna sam sesta sedmica, a uhvatilo me od preksinoc temperatura cijelu noc. dijete mi je bolovalo bronhitis pa me jos strahovi opalili da necu i ja nedo mi bog, i odmah sam jucer ujutro doktoru, srecom nema nista na plucima, kaze ona viroza. pijem caj od kamilice, jer mi je ginekolog rekao da je najmanje stetan i agresivan za plod, med limun, pileca supa, mandarine i narandze. medjutim temp od sinoc nemam hB ali imam kasalj. koliko je to stetno, nije suhi nego je iz pluca, povremeno. idalje sam nastavila sa puno tecnoscu, ali sta dalje? jako me je strah za bebu, toliko imam strahova prije mozda cetiri pet dana morala sam popiti apaurin, jedan sam samo popila, ali nadam se da nece utjecati na plod. imala sam gusenje od brige pa mi je neuropsihijatar dao da popijem. ali ima jedan problem, koza mi dala od 5mg umjesto od 2mg. koliko je to stetno za bebu? u pitanju je samo jedna tableta. hvala




marinčii -> RE: prehlada u trudnoci (23.1.2013 11:36:25)

kolačić za kašalj ti je super čaj od sljezovog korjena ,napraviš i pijuckaš cijeli dan ,a neće škoditi,dobro za kašalj je i med i cimet pomješati i uzimati po kašiku dnevno 3 dana ,za apaurin znam da monogim ženama koje imaju kontrakcije doktori propisuju pa valjda neće biti štete ipak si samo ga jednom popila,,i uz savjet doktora tako da mislim da nije problem




kolacic -> RE: prehlada u trudnoci (23.1.2013 11:55:27)

e hvala to s medom i cimetom cu probati. a za apaurin nidje veze, taj neuropsihijatar me je ubjedjivao da smijem popiti apaurin od 5 mg i ujutro i navecer. a kad sam nazvala ginekologiju rekli mi ni slucajno. samo od 2 mg se pije. [sm=smiley13.gif] eto danasnjih doktora i djavola. jos primarijus doktor neurospihijatar. kao ona zna. nidje veze. valjda nece stetiti bebi popila sam samo jednu tabletu od 5 mg. ako ko zna nesto nek pise.




kolacic -> RE: prehlada u trudnoci (2.2.2013 7:56:26)

e drage moje, kasalj mi je hB prestao, svasta sam isprobala, najvise mi je pomoglo, da vam kazem pola soljice meda i pola limuna iscijedjeni i popije se najbolje na taste, odnosno na prazan stomak svako jutro i vjerujte pomaze. probajte naravno med limun cajevi. Sad je problem grlo. Ne pece ali boli kad gutam. I prmijetila sam kad dublje disem da me krajnici bole. zaboli me tacno u grlu. Ima li ko kakav savjet? Sedma sedmica trudnoce.




zagy -> RE: prehlada u trudnoci (2.2.2013 18:25:15)

Meni su za grlo pomogle obloge od meda i bibera koje stavim navece, do ujutro med se upije i nisu neugodne, i tako dvije noci i grlo proslo[sm=smiley36.gif]




lady_bubamara -> RE: prehlada u trudnoci (2.2.2013 19:04:35)

pozdrav

vidim da je tema vezana za prehladu al rekoh samo da pitam da nema koja slučajno savjet za stomačni virus ( mislim na probiotike)

svi smo porodično dobili stomačnu virozu, a ove prirodne metode poput čajeva i crne čokolade ne pomažu protiv proliva , pa samo ako je neka od vas imala sličan problem u trudnoći...

17.sam sedmica, znam da ova viroza nije štetna za bebicu al sam pomalo iscrpljena od odlaska na wc




Full Moon -> RE: prehlada u trudnoci (2.2.2013 19:10:53)

ninulina, meni je ginekolog ukljucio enterofuril, i jedino mi je to pomoglo, kupi onaj baby enterofuril, ali ipak se posavjetuj sa svojim ginekologom, ako ne smijes na svoju ruku.




u iscekivanju -> RE: prehlada u trudnoci (5.1.2015 3:33:46)

Ja sam 23. sedmica i uhvatila me prehlada. Nije strasno, osim zacepljenog nosa, pogotovo navecer pred spavanje. Ne mogu disati, pa mi to stvara paniku. Kupila sam akua maris kali nista ne pomazu. Pa si ja ukapam operil, ali me strasno grize savjest da mi nesto ne bude bebici. Da li je stvarno tolio stetan u trudnoci da se ne moze ni jednom dnevno uspricati?




bejbibi -> RE: prehlada u trudnoci (5.1.2015 7:29:01)

Ja sam 30 + 1 i prije tri- cetiri dana me dobrooo zastekako..grko,kasalj,zaceoljen nos :(( i ja stavljam nacecer operil za djecu,kontam ako se moze od djeci od dvije godine stavljat valjda nece bi ovoj u stomaku nista biti[sm=zmeden.gif] meni je doktor propusao i amoxibos antibiotik jer sam grozno,grko me hB prestalo a tek dva dana pijem..imam jos danas iz prve table da zavrsim i mislim da necu citavu kutiju popiti.. Nije mi rekao tacno koliko moram,ali vidjecu kako bude...rekao mi je puno caja i vitamina c da uzmem,znaci limunn,narandze... A primjetila sam da bas lose kasljem,plyca mi se cuju kako hrokukcu[sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]...nadam se da nije kakva upala pluca... Rekao mi je i da se napajam kamilucom....pa eto,probaj i ti tako U ISCEKIVANJU....




anitaa -> RE: prehlada u trudnoci (16.1.2015 15:20:16)

U 13. sam sedmici i dr mi je konstatovala bronhitis, sta je dobro od narodnih lijekova, osim ono standardno kamilica, sljez, med, limun, kozje mlijeko, svinjska mast.Kasalj je zreo, bi li mi pomogao onaj caj od luka i jabuke?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]