RE: Abortus (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Galicia -> RE: Abortus (14.1.2013 1:37:21)

Da ne idemo u krug, ustvari ovo je tema lancana. Veze dosta toga. A svi imamo razlicito misljenje.





aazra -> RE: Abortus (14.1.2013 1:42:51)

Ovdje još samo fali turski predsjednik da nam odrzi predavanje o tome kako svaka porodica (bošnjačka) treba imati minimum petero djece i da zaključimo temu...[sm=smiley1.gif]

P.S. ja ga ne mislim poslusati [sm=smiley36.gif], jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.





Galicia -> RE: Abortus (14.1.2013 1:56:08)

P.S. ja ga ne mislim poslusati , jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.


[sm=bravo.gif] O tome pricam cijelo vrijeme.




mamaibabo -> RE: Abortus (14.1.2013 7:34:01)


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


,naravno ima neodogovorni osoba kojima je to nigdje veze,to ne podrzajem,ali se isto tako najezim kad neko to nazove ubistvom i pocne osudivati takve osobe to mi je bljak[sm=smiley11.gif]




E, bas tako...

I ova tema nije za kometare: ja bih, ja ne bih...

Ako imate konkrektne savjete, izvolite...
ako ne, postedite zene kojima isti trebaju...

I nikada ne recite nikad...


definitivno nikad ne reci nikad sve je Bogom dato ja licno sam protiv abprtusa al ja necu nikog osudjivati il nedo Bog suditi nekom svako sebi ,rado cu pomoci savjetom i pokusati razumjeti al necu opravdavati ,po meni to je licna stvar svake zene svi ce mo pred Bogom odgovarati za svoja djela ,licno djecu smatram nafakom od Boga dragog mene ucili da Bog posalje od szaceca nakon 42 dana meleke da nerodjenom djetetu se sve odredi zivotni vijek i nafaka ,tako da smo mi samo prenosnici Bozije volje ,zato nismo mi tu da sudimo ako mozemo pomozim ako ne nikom nista....




grozđe -> RE: Abortus (14.1.2013 9:59:12)

Sreca pa vi ne odlucujete ko ce abortirati a ko ne.

Pozdrav svima a posebno mojoj Mrvici .




jasmin -> RE: Abortus (14.1.2013 11:02:19)


IZVORNA PORUKA: amra_sa


IZVORNA PORUKA: jasmin
Kod nas postoji pravilo da se sacuva preci zivot. Ne gleda se po osjecajima majke...jer po tome bih spasila djetetov zivot,ali ako je ugrozen zivot majke i njoj nesto bude,bice i djetetu tako da je logicno da se prvi zivot spasi,a ne ugroze oba.
Ne daj Boze.
Sto se tice sta bih voljela...biti ziva i patiti se ili biti mrtva. Nije poenta sta bih ja voljela,radi se o tome da ne bih digla ruku na svoj zivot niti na zivot drugoga.


Dešavaju se slučajevi da majka umre, podlegne a dijete se spasi. Nije uvijek logično i nije uvijek pravilo da se spasi majčin ili prvi život.
Zato sam i pitala-da mi odgovoriš, šta bi ti voljela, mene zanima konkretan odgovor. A za tu poentu znam, po Islamu, a i po zakonu je da čovjek ne smije dići ruku na sebe i na drugoga. Vjerovatno je tako i kod drugih religija.


amrice ovdje govorimo o abortusu...dakle prekidu trudnoce u ranom periodu,tako ako je ugrozen zivot majke,automatski je ugrozen zivot djeteta. Logicno je da ce se spasiti prvi zivot.




jasmin -> RE: Abortus (14.1.2013 11:04:30)


IZVORNA PORUKA: Galicia

Nisam ni rekla da smo stvoreni da se ubijamo. Daleko od toga.
Ali isto tako odakle nam PRAVO da pravimo nove zivote?
Odakle pravo svima da prave nove zivote.
...Filozofija, al eto.

Nek radi ko sta hoce, nek ne radi svako ko sta hoce, meni svejedno. Meni ni iz dzepa ni u dzep.
A abortus mi je i dalje privatna stvar.


Jesi li ikada razmisljala o tome sta bi bilo da se nema novih zivota? Mi ih svakako ne pravimo.




ananas_ze -> RE: Abortus (14.1.2013 11:32:12)


IZVORNA PORUKA: aazra

Ovdje još samo fali turski predsjednik da nam odrzi predavanje o tome kako svaka porodica (bošnjačka) treba imati minimum petero djece i da zaključimo temu...[sm=smiley1.gif]

P.S. ja ga ne mislim poslusati [sm=smiley36.gif], jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.



e pa ja ga mislim poslusati i to ne bilo kakve djece nego obrazovane, koja se ne stide ni svoje vjere ni svoga porijeklabila bi nam svjetlija buducnost,ali nije to tema ove emisije




jasmin -> RE: Abortus (14.1.2013 11:35:33)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: aazra

Ovdje još samo fali turski predsjednik da nam odrzi predavanje o tome kako svaka porodica (bošnjačka) treba imati minimum petero djece i da zaključimo temu...[sm=smiley1.gif]

P.S. ja ga ne mislim poslusati [sm=smiley36.gif], jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.



e pa ja ga mislim poslusati i to ne bilo kakve djece nego obrazovane, koja se ne stide ni svoje vjere ni svoga porijeklabila bi nam svjetlija buducnost,ali nije to tema ove emisije


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] I ja bih ga voljela poslusati. Ne zbog njegove zelje. Vec moje i mm i nase djece koji me svaki dan mole za seki seku a braci bracu.




Skvo RR -> RE: Abortus (14.1.2013 11:36:52)


Vodite racuna o poenti teme....moralno raspredanje po principu "ja tebi, a ti meni" nije zaista na mjestu.

LP




Emica_sa -> RE: Abortus (14.1.2013 11:50:27)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: aazra

Ovdje još samo fali turski predsjednik da nam odrzi predavanje o tome kako svaka porodica (bošnjačka) treba imati minimum petero djece i da zaključimo temu...[sm=smiley1.gif]

P.S. ja ga ne mislim poslusati [sm=smiley36.gif], jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.



e pa ja ga mislim poslusati i to ne bilo kakve djece nego obrazovane, koja se ne stide ni svoje vjere ni svoga porijeklabila bi nam svjetlija buducnost,ali nije to tema ove emisije


Jah[sm=smiley24.gif]




aazra -> RE: Abortus (14.1.2013 11:54:37)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: aazra

Ovdje još samo fali turski predsjednik da nam odrzi predavanje o tome kako svaka porodica (bošnjačka) treba imati minimum petero djece i da zaključimo temu...[sm=smiley1.gif]

P.S. ja ga ne mislim poslusati [sm=smiley36.gif], jos uvijek suludo vjerujem da niko drugi nema pravo odlucivati o tome osim mene, u skladu sa svojom pamecu, moralnim i ostalim nazorima.



e pa ja ga mislim poslusati i to ne bilo kakve djece nego obrazovane, koja se ne stide ni svoje vjere ni svoga porijeklabila bi nam svjetlija buducnost,ali nije to tema ove emisije


Bujrum...meni to niko, ali niko osim mene i mog muza nece odredjivati...kao sto sam rekla, u skladu sa svojim moralnim, vjerskim i drugim nazorima...Uzela sam ovu usporedbu jer se doticni predsjednik trudi da zabrani abortus u svojoj zemlji...Samo nadam se da u ovoj cudnoj i svakakvoj zemlji jos uvijek zena moze imati bar minimum svojih prava da sama odlucuje o svom zivotu i da nema puno onih kojima ti i takvi Erdogani mogu manipulisati kako im je volja.




Skvo RR -> RE: Abortus (14.1.2013 11:56:32)

Kljuc.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 44 45 [46]