|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Male ranice u ustima
30.8.2009 22:32:12   
dinaa
Mozda je cudan naziv teme ali nisam sigurna da su u pitanju afte pa zato ovakav naziv.Moj sin danas nista nije mogao da jede, sta god stavi u usta otplace pa ga nisam ni silila.Zalio se da ga bole desni pa ne moze da zvace a ja sam pomislila da je u pitanju grlo jer ima malo temperature, i kad sam htjela da mu pogledam jel grlo crveno imala sam sta vidjeti po obrazima usnama i nepcu sve male ranice.Mogu mislit koliko ga to pece i boli, sutra idemo doktoru i vidjecemo sta dalje.Je li se ovo jos nekome desavalo i kako ste lijecile  posto nama sutra ne gine antibiotik garant.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Male ranice u ustima
30.8.2009 22:43:15   
medica
Eeee dusa draga, nemoj ga draga ruziti.ne znam koliki je mali ali to booooooli punooooooo nego mu daji nesto poput hapica, supice i sl.sve sto je zitko.

moj brat ima s tim problema od kako se rodio a sad mu je 21.godina.

obicno su mu davali injekcije i onu plavu tintu da se maze, medutim od prosle godine smo mi saznali da on nije bolestan , odnosno da nije u pitanju bolest nego sihiri, a davali smo mu sve i svasta od trava od raznih mehlema, medova............. i kad je doktorica uradila u bolnici sve nalaze i kad ga je testirala na sve moguce bolesti rekla je potrazite lijeka kod hodze

bas mi je zao sto je mali to tako ali molim te nemoj da ga ruzis, on ce sad bit i nerovozan jer ne jede pa je odmah i gladan

nadam se da ce mu brzo proci.......

molim Allaha dz.s. da mu da da mu sto prije to prode

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Male ranice u ustima
30.8.2009 22:51:04   
dinaa
Hvala ti puno na lijepim rijecima i zeljama,divna si.
Nisam ga ruzila zao mi ga sto se muci jer bas vidim da ga boli,a on ima skoro osam godina,veliki djecak.A jeo je danas supu i pomalo voca,a veceras pred spavanje jedva pojeo Nesquik pahuljice,dusa moja on ih obozava i sam ih je trazio veceras ali bas se namucio dok je pojeo.Vidjecemo sta ce nam doktor sutra reci.



_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Male ranice u ustima
30.8.2009 23:23:43   
neki
Duso draga,evo ja tek vidjela temu...Kako je maleni???Molim te cim dodjete od doktora,javi nam sta je bilouser posted image Drzim vam fige,i zelim da to sve sto prije prodjeuser posted image Puuuuuuuno zagrljaja od mene za tebe i djecakauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 2:55:17   
stella
Ja sam imala jedan problem,resica mi se bila odvojila izmedju zuba,i bas me bolilo dok sam jela,a usput imam i gengivitis.Kupila u apoteci sprej,al da me ubijes zaboravila kako se zove,pitacu sutra kolegicu pa cu ti napisati,on je za sve promjene u ustima dobar,meni je pomoglo a vjerujem ni medicu malom nece stetiti jer ima i za djecu.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 13:02:05   
dinaa
Evo vratili smo se od doktora,uradili nakaze KS i odlicni su hB,a rekla nam dr.da ispira kaduljom usta i poslala nas kod zubara da mu dezinfikuje to onom ljubicastom tecnosti,i tako dva-tri dana da ide kod zubara,nije nam konkretno rekla sta bi moglo biti,nagadja mozda je od prehlade,mozda oslabljen imunitet ili infekcija ne zna kaze ni ona.Uzasno ga to boli nemoze ni da zine kako treba a pogotovu da nesto pojede.Rekla je ako za dva-tri dana ne bude bolje da dodjemo opet pa ce vidjet sta ce dalje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 20:22:45   
stella
Gengigel  sprej  sam koristila a ima i za djecu


< Poruku je uredio stella -- 31.8.2009 20:24:31 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 20:25:22   
neki
dinaa,kako je sad malecki,je li mu ista bolje,moze li jesti?????

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 22:37:25   
dinaa
Nista mu nije bolje,evo sad je zaspao i sve sto je danas pojeo je supa i pola izgnjecene banane.Sutra ide zubaru da mu to dezinfikuje,ne znam zasto ali mene je nesto strah ovoga,bojim se da mu se ne prosiri i na grlo,a opet mislim ako nije do sad nece valjda ni od sad.Naj gore mi je sto mi nije rekla sta je nego mozda je ovo,a mozda i ono...ma poludila sam.
Stella sutra cu bas da pitam za taj sprej hvala ti mila.
Neki srce si.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 22:46:48   
Hanady RR
E to se zove bolest poljupca i javlja se zbog pada imuniteta, kupi mu B kompleks i neka ispira usta žalfijom svakih sat vremena i haran koju jede mora biti hladna jer od tople hrane i čajeva to se javlja sveviše u usnoj šupljini. traje 15 dana, liječo ti ne liječio toliko traje  žalfija je lijek da se neširi i da olakša bol a B komleks da se nebi ponovno javilo. Obavezno da pije B komleks i narednih 15 dana nakon bolesti bez prestanka.

Sretno!

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 22:50:30   
dinaa
Hanady hvala ti puno,a zar stvarno 15 dana,joj to je predugo mislim da cu od straha puknuti.Zalfijom je danas ispirao usta nekoliko puta,a kupili smo i sirup za jacanje imuniteta,ma valjda ce brzo biti bolje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 22:55:29   
Hanady RR
Mni se to javljalo tri puta u životu i tek nakon unosa B vitamina o kome me posavjetovala jedna stara pedijatrica penzionisana koja je slučajno kolegica moje komšinice ovim tretmanom i više se nije javilo. Prvi put u srednjoj školi pred maturu mislim polaganje mature, drugi put na prvoj godini faksa na socijalnim rokovima ganjala uslov i treći put pred vjenčanje kad smo ga spremali.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 22:58:33   
Hanady RR
I da još da ti kažem nije opasno ali je prelazno, bolest se javlja u vidu infekcije i ako ima djevojku nemoj da je ljubi sada user posted image  zato je ovakav naziv bolesti. i neće ići na grlo nema šanse samo usna šupljina je zahvaćena, bolno je u početku nekih 4-5 dana a onda bol jenjava a crvenilo opstaje izražajnije i onda se povlači. Kupi mu obični B kompleks u tabletama, imaš u apoteci košta oko 5 KM jer mu je on najbolji.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:01:17   
Swatkish
Nadam se da ce djecaku biti bolje.. Meni se to desava kad mi je oslabljen imunitet, plus nedostatak C vitamina.. Ne znam jel mali pije limunadu ili caj sa medom i limunom.. Ako ne, mozes mu praviti, trebalo bi proci nakon toga, i nakon ispiranja kod stomatologa.. Sretno user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:03:53   
batterfly
Aj , draga Dinchi, tek sad vidjeh....Bas mi ga je zao, ne mogu ti opisati, ja sam nesto slicno imala kada sam mala bila i znam da mi je mama samo sokove davala, nista drugo nisam mogla...Mila moja, od srca vam zelim da sto prije prodje i da malog ljepotana vise ne boli...
Drzim vam fige do neba....Ljubimm...user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:13:13   
mamma mumi
Trazi uputnicu za infekciju, jer oni ce ti gore dati recept za jednu tinkturu/ tecnost kojom ces mu mazati ranice, a ta tecnost u sebi ima i sredstvo za ublazavanje bola, B vitamin, antibiotik, a s tim receptom odes u apoteku i oni ti naprave to. Vidjet ces da ce mu biti lakse.Sretno

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:14:57   
dinaa
Hvala vam,nemate pojma koliko mi vasa podrska znaci,jos kad pisete da ste imale iskustvo s tim i kako se zavrsilo odmah mi lakse,nadam se da ce i mom sincicu ubrzo biti bolje.
Javicu vam sutra kakvo je stanje nakon odlaska zubaru.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:22:38   
neki
Javljaj duso odmah sutra, a djecaka ljubi za nasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Male ranice u ustima
31.8.2009 23:25:46   
adannn
Dinaa,ja tek sad vidjelauser posted image Jadničak,mogu misliti kako mu je,kako ga to muči...Nadam se da će brzo to nestati,javljaj nam kako jeuser posted image Jedanuser posted image za tebe i dječicu

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Male ranice u ustima
1.9.2009 12:55:24   
dinaa
Kod nas stanje i dalje isto ali eto bar mali napredak ima jer moze kako-tako pojesti nesto skroz kasasto.Jutros bili kod zubara i premazala mu je to onom ljubicastom tecnosti,i dala mi je da mu mogu danas jos dva-tri puta ja premazati.Zubarica kaze da je to usljed pada imuniteta i da ce mu ovo samo ublaziti bol a sad organizam treba da se izbori s tim i da radimo na podizanju i jacanju imuniteta,odmah sam mu uvela Ehinal sirup i uspjela sam naci maticnu mlijec s medom,valjda ce pomoci.
Cure hvala sto mislite na nas,Saljemo vam veliki user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Male ranice u ustima
1.9.2009 13:29:50   
Swatkish
Draga, pored tih preparata, pojacaj mu ishranu sa vocem i povrcem.. Limun,narandze, sad imas i kupine. Ako ne moze da jede, iscijedi mu sok, i pravi mu cesto... Ishranu nemoj zaboraviti... Sretno user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Male ranice u ustima
1.9.2009 13:58:09   
mamine oci
dinaa tek sad vidoh ovu temu jel malecki bolje bas mi ga zao nemam iskustva a tim pa neznam sta bi ti rekla nadam se da ce brzo proci nemoj ga davati u skolu dok mu nebude bolje jer djete je najprece....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Male ranice u ustima
1.9.2009 14:22:48   
Hanady RR
draga za imunitet je dobro uzeti tahan sa medom. tahan ima kupiti u klasovim prodavnicama, pomješaj mu pola med pola tahan pa neka uzima kašikicu dnevno a fino je i da namaže na hljeb za pojesti. To je super za imunitet.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Male ranice u ustima
1.9.2009 22:38:19   
neki
Hvala Bogu,nije nista strasnouser posted image Samo polako draga moja,bice aBd sve okuser posted image Mislimo na vasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Male ranice u ustima
4.9.2009 22:02:26   
dinaa
Drage moje evo mene opet,gotov sam poludila djecak je hBpuno bolje od juce fino jede bez problema cak i trazi sam da jede,ali sad mi se isto desava i curici ma grozno sad ona ne moze da jede,nisam je vodila doktoru samo joj mazem onu tecnost i rekose mi da ipak nije do imuniteta nego je naletio neki virus u kratkom vremenu se dosta djece javilo sa istim problemom.Meni ostaje da se nadam da ce mi curica vec sutra biti malo bolje jer ovo je treci dan da se mucimo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *