RE: Krvna slika i Urin (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


animagical -> RE: Krvna slika i Urin (30.4.2011 13:36:38)

vjeruj meni je gin znao na telefon reci sta da uzmem, najlakse ti je nazvati, posebno ako ides privatno gin. a dosad sam popila dvije ture antibiotika, jednu u drugom mj a jednu u cetvrtom i bebi super napredan. ali dok koga ne uganjas pristavi serpu brusnice...i fakat utopli se, da ne hodas i ti bez potkosulje? 




palachinken -> RE: Krvna slika i Urin (30.4.2011 13:38:36)

Da me vidiš u čemu sjedim na poslu ahahah i eskim bi se raskomotio.
Potkošulja, gaće dozavrat, hlače Z gumom, majica, debeli džemper, a na nogama one uggsice čizme. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]






animagical -> RE: Krvna slika i Urin (30.4.2011 13:41:14)

ahhaahhaha dobra si-i u pravu si-raskomoti se[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] al puno tecnosti i nista slatko, baje se hrane secerom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Krvna slika i Urin (30.4.2011 14:59:42)

Palachinken nije to toliko strasno, ja sam znala 10 na 4 izlijeciti samo brusnicom i nemoj slatko jesti, izbaci jer slatko pogoduje razmnozavanju bakterija, jedan dan pij limunade dosta, drugi dan donat Mg i do srijede ima da budes nova. A ako ti ukljuci antibiotik to ce biti po antibiogramu koji si dobila uz nalaz. 




minie -> RE: Krvna slika i Urin (10.5.2011 14:45:37)

Drage moje, ja sam nova na forumu i obzirom da kometnirate nalaze krvne slike i urina i ja bih se malo pridruzila. Naime, prije 2-3 dana sam vadila krv i sve je ok osim enzima AST i ALT, a oni su koliko sam mogla saznati sa neta, vazni za jetru. Njihove vrijednosti su dvostruko uvecane od max dozvoljene u referentnom intervalu. Da li je moguce da je na to uticala tableta Utrogestan koju sam prije vadjenja krvi popila. Naredne sedmice sam narucena na kontrolu i jako se brinem. Da li ste vi bile u situaciji kao i ja, da li je ijedna imala povecane ove vrijednosti? Molim vas da podijelite svoja iskustva sa mnom.

Hvala i veliki pozdrav svim mamama :)




animagical -> RE: Krvna slika i Urin (10.5.2011 23:38:40)

svi lijekovi idu kroz jetru i ugl remete transaminaze...koristi ga vaginalno i rijesen problem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nicaze -> RE: Krvna slika i Urin (24.5.2011 20:23:28)

Danas mi je stigao nalaz od urinokulture i pise:
patogene bakterije nisu nadzene a dolje ispod pise broj zivih bakterija u 1 ml urina je 10^2 jako se brinem mada mi je dr koja djeli ove nalze rekla da nisu losi al me ipak strah da li je puno strasno sto pise 10^2?




palachinken -> RE: Krvna slika i Urin (24.5.2011 20:25:11)

nicaze, to nije nista strasno. pij čajeve i biće sve u redu.




nicaze -> RE: Krvna slika i Urin (24.5.2011 20:30:37)

uhh cajeve pijem pogotovo brusnicu...mislim da cu puknuti od njih hehe al ipak nista nije tesko kad je bitno za [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]u svakom slucaju hvala ti puno...




babybee -> RE: Krvna slika i Urin (12.6.2011 10:33:17)

Ja sam takodjer radila nalaze prije par dana i ovako pise: RBC 3.71 a vrijednosti od 3.80-5.30.. znaci manje od normalnog MCH 32.9 VRIJEDNOSTI 27-32,POVECANO..PDW 18.1 normalno 1' - 15. U urinunesto bakterija,, epitela i amorfnih fosfata..leukociti u urinu 2-4. Zna li itko protumaciti, ja ne znam ni sta ove gore vrijednosti znace ?? [sm=zmeden.gif]




Sandrich -> RE: Krvna slika i Urin (22.6.2011 13:32:27)

ima li neko kakav savjet za brojne bakterije u urinu a da nisu tablete?




gerberka -> RE: Krvna slika i Urin (22.6.2011 13:35:29)

čaj brusnica iz apoteke..uzmi onu njemacku u crvenom pakovanju, 250 gr oko 12 km..super je..eto sandrich [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (22.6.2011 13:36:51)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Sandrich -> RE: Krvna slika i Urin (22.6.2011 13:37:33)

hvala Gerbo [sm=smiley1.gif] kupila sam sebi i frisku brusnicu pa jedem al ne smijem puno jer mi se od nje stvara kiselina u zeludcu hebi ga [sm=smiley36.gif]




Sandrich -> RE: Krvna slika i Urin (22.6.2011 13:38:33)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Domaći bijeli luk u jogurt ujutro i navečer, još bolje ako je jogurt s svim onim kulturama, ili acidofilno, kefir....

to cu svakako probati ionako mi se stalno nesto jede bijeli luk [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] hvala puno




babilon -> RE: Krvna slika i Urin (27.6.2011 12:00:47)

Imam pitanjce, gdje se u Sarajevu vadi urinokultura? Nesto sam procitala da moze samo na ILidzi? Sta je sa vrazovom i DIP-om?
daleko mi ilidza pravo i ama bas nikako usput do posla ;/ i koliko se cekaju nalazi za urinokulturu x3 ;D

hvala vam1




animagical -> RE: Krvna slika i Urin (27.6.2011 12:12:13)

u starom gradu, preko puta vijecnice...samo uzmi tri uputnice od opste prakse i u apoteci (lakse ti je tako) tri bocice za urin, plasticne, da ne ciljas u epruvete... uzorke predajes od 8-12 a nalaz za sedam dana od prve predate bocice...




mala75 -> RE: Krvna slika i Urin (27.6.2011 13:07:03)

ja sam radila u Sa u privatnoj poliklinici Aleja dr Kandić. to je ono kod Inat kuće, nije mi trebala uputnica, platila 50KM i tri jutra nosila za urinokulturu. Inače i oni šalju na Ilidžu na analizu to sam vidjela kad sam dobila nalaze. čekaš 7dana i već je neko rekao kupi u apoteci sterilne bočice za urinokulturu.




babilon -> RE: Krvna slika i Urin (27.6.2011 14:10:25)

e hvala vam puno zene! Sutra idem da vadim urin, woohoo ;D




Jeca_Perec -> RE: Krvna slika i Urin (21.11.2012 11:47:46)

jutros radila nalaz urina[sm=smiley13.gif]

i stoji ketoni 4.0, da li je neko od vas imao povisene ketone ? citala sam da ketoni mogu poviseni radi gladnoce i u slucaju secerne bolesti..




Emica_sa -> RE: Krvna slika i Urin (21.11.2012 11:52:23)


IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

jutros radila nalaz urina[sm=smiley13.gif]

i stoji ketoni 4.0, da li je neko od vas imao povisene ketone ? citala sam da ketoni mogu poviseni radi gladnoce i u slucaju secerne bolesti..



pa jedi li gladovala[sm=zmeden.gif]




mamina princeza -> RE: Krvna slika i Urin (21.11.2012 14:35:41)

meni su ketoni u prvoj trudnoci bili poviseni pa sam se brinula - nisam nesto ni bila gladna ale to valjda jesam malo :) i n a ponovljenom urinu bili su ketoni. glukoza mi je bil aok poslije toga i iz krvi i z urina. takod a ne mroa znacitiodmah daje nesto opasno.

poslije nekog vrmena nije mi bilo vise ketona u urinu




Jeca_Perec -> RE: Krvna slika i Urin (21.11.2012 16:14:04)

mamina princeza

Hvala ![sm=smiley1.gif]




Apotekarka -> RE: Krvna slika i Urin (21.11.2012 17:15:57)

Meni su par puta isto ketoni bili prisutni kao zbog glai jer secer je u nalazima bio ok,ne sikiraj...
Jednom meni mm veli zeno ne sramoti me nalazi su ti ok ali brate prije navecer se najedi da me ne sramotis....




Jeca_Perec -> RE: Krvna slika i Urin (22.11.2012 13:44:47)

.. ja danas ponovim nalaz, nigdje ketona .. izgleda da se laborant malo igrao sa mojim zivcima..[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>