MENUE za krštenje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


ivanak -> MENUE za krštenje (8.9.2009 12:06:14)

Bok svima,

rodila sam sad će skoro 3 mjeseca i naravno moramo krstiti djete.
Pa se bliži i taj dan, za negdje 2 tjedna.
Budući da će biti oko 45 gostiju, zanima me što mi predlažete da napravim.
Volila bi da ide redom, predjelo...






mišur -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:19:56)

Ja ti nisam neka domaćica po tom pitanju, pa ti ne bih ni mogla pomoći...
Nikad nisam kuvala ni spremala za puno ljudi, i iskreno ne znam ni dali bih bila u stanju[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Koliko sam skontala, ti ćeš sve da praviš?
Ovdje je uglavnom običaj da se nakom krštenja ode u neki restoran na ručak,s tim, naravno, da se torta donese...
Mada je uvijek ljepše i intimnije to uraditi u svojoj kući, spremiti domaću hranu, ugostiti drage ljude...
Ovo drugo je samo praktičnije, i skuplje...




ivanak -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:26:12)

I ja sam misla da odemo u restoran, jer imamo 56 kvadrata i ne možemo primiti 10 ljudi, a komo li toliko.
Pa smo onda došli na ideju da pravimo kod kuće od muževih roditelja - imaju veliku taracu, taman.

A moram sama sve raditi i ne očekujem da mi svekrva što pomogne. Pravi se da bi pomogla, a tamo je gospođa.
A opet mi mama i tetka ne mogu pomoći u tuđoj kući.

Zato ćemo ja i zaova ( muža bratovog žena ) ne znam kako vi to zovete u BiH, pomoći u svemu.

Neke prijedloge, recimo u vezi torte - kolača, sitnih kolača, aperitiva, glavnog jela, priloga...




emma.L -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:29:37)

ivanak, ne znam koliko si u mogućnosi financijski, ali je puno lakše za toliko broj ljudi ili ići u restoran, ili zvati neki catering.
Ali evo ideja, ovako ćemo mi proslaviti prvi rođendan doma za nekih dvadesetak ljudi:
Imat ćemo na stolu mezu- sirevi, suho meso, kuhana jaja, pečene crvene paprike, celer salata (celer i vrhnje), francuska salata, pite sirnica i zeljanica.
Kasnije smo planirali punjene paprike ili sarmice, pečeno meso i povrće s vrhnjem (carsko povrće pečeno u vrhnju- brzo a super prilog).
Na kraju ćemo iznijeti tortu i ružice (koje moja svekrva pravi najbolje na svijetu).
Možeš još ubaciti i juhu. To bi ti bilo standardno u BiH, da je svima ok [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
Mada, moj muž predlaže da pojednostavimo i dodamo rolovanu teletinu i pohovane palačinke uz mezu i da to bude to- bez glavnog jela i priloga, a bit će toplo i riješili smo odmah serviranje. Mijenjanje tanjira bi mogao biti problem za tako veliki broj ljudi- cijela zbrka, pa sklanjanje sa stola...
Eto, bolje ti ne bih znala predložiti za tu kućnu varijantu.




mišur -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:37:17)

Kod nas meni ide otprilike ovako:
meza-suho meso, razne vrste sireva, uštipci, kiflice uz to, kuhana jaja, ruska, francuska salata
glavno jelo-uglavnom neke pohovane šnicle sa raznim prilozima, pečenje i slično
na kraju idu pite
i nakon toga torta i suhi kolači

Ovakav meni je i u restoranima i kod kuće...




nikita -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:41:01)

kad su kod nas krstenja, krizme i pricesti vecinom ovako bude meni...
meza, kolaci
juha
snicle u saftu i pire krompir ili peceni krompir / biber corba
onda ide peceno meso i leso( iz juhe) : janetina, svinjetina , teletina...kako ko zeli...

to je sve meni previse i uvijek se hrpa para potrosi a ne pojede se sve...
sad ima dosta cateringa
mi smo za moju prosnju izajmili njih i oni su donijeli sve moguce pod casa do stolova i escajga i hrane kako smo se dogovorili i sve skupa je doslo 450 km a mi se u kuci nismo namucili...
ne znam gdje ti zivis i kakvi su vam obicaji pa ti vidi....




Apotekarka -> RE: MENUE za krštenje (8.9.2009 12:52:09)

Mi smo to napravili u jednom restoranu bilo nas 45...bilo je za jelo...meza i pita,pa teleca juha,pa telece pecenje,krompir i povrce..salate kupus,krastavice i paradajz...pice kolacui su nasi 3 torte i suhih oko
3 kg sve nas izaslo 1230 km ali bar se ne mucis po kuci oko priprema...




ivanak -> RE: MENUE za krštenje (9.9.2009 9:44:40)

Iz Hrvatske sam.
Što se tiče financija, nije problem. Muž želi sve doma, kućna izrada. A da tko će praviti, ako neću ja.

Možda ovako:
1.predjelo ( pršut, kulen, 2 vrste sira - francuska salata, kseliš ( krastavci, masline )
Volila bi te uštipke, ili kiflice ? Hoće li mi netko dati recept?

2. juha ( teleća juha od koljenice )

3. teleći rižot

4. pečenje ( patate i meso pečeno, teletina, janjetina i malo svinjetine )

5. torta i sitni kolači




emma.L -> RE: MENUE za krštenje (9.9.2009 10:07:16)

Eh pošto ćeš biti vrijedna jako, možda da ti olakšam- Ledo kroasani slani su odlični, kupiš zaleđene, brzo se odlede i 15 minuta u pećnicu. Nama su redovno na meniju uz mezu. I super su podgrijani iz mikrovalne.
A mislim da je to što si nabrojala skroz ok.




ivanak -> RE: MENUE za krštenje (9.9.2009 10:13:09)

Mogla bi umjesto telećeg rižota, pašticadu. Ali to mi je gnjavaža, jer moram marinirati dvadana prije. Pa ne bih to htjela.

Mogla bi te kroasane, nije loša ideja.




Stranica: [1]