RE: problem sa uciteljicom (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Blue rose RR -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 11:21:37)

Ja se pcelice apsolutno slažem sa tobom, i na ovom forumu, i u privatnom životu i razgovoru  sa drugim ljudima, sam već odavno žestoki protivnik ovog našeg NPP i mišljenja sam da priča "da je prvi razred igra", je čista laž, i da samo su nam djeci uzeli godinu djetinjstva.





*pcelica* -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 11:26:29)

To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.




milenium -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 12:15:58)


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.


slažem se.a to za plan i program...uvijek sam se pitala zar učiteljice moraju slijepo slijediti taj plan.mislim ,nek plan stoji ali koda netko mora znat šta ona zadaje djeci,kako radi itd.ja se sijećam da je moja učiteljica uvijek u dnevnik zapisivala da radimo ono što piše u planu a mi smo u stvarnosti radili nešto drugo,sve polako,neopterećeno,ako je tamo pisalo 2 pjesmice ona bi nam dala jednu itd koda netko mora znat hajde majke ti.




Hanady RR -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 12:21:46)


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.


slažem se.a to za plan i program...uvijek sam se pitala zar učiteljice moraju slijepo slijediti taj plan.mislim ,nek plan stoji ali koda netko mora znat šta ona zadaje djeci,kako radi itd.ja se sijećam da je moja učiteljica uvijek u dnevnik zapisivala da radimo ono što piše u planu a mi smo u stvarnosti radili nešto drugo,sve polako,neopterećeno,ako je tamo pisalo 2 pjesmice ona bi nam dala jednu itd koda netko mora znat hajde majke ti.



svaka ti ččast znaš šta je učiteljica pisala u dnevnik[sm=smiley36.gif]

no ne bitno...

one moraju po porgramu...jer imaju radne listove koje djeca ostavljaju u školi, tzv. portfolio...imaju i porvere od strane pedagoškoga zavoda itd...i moraju imati i pripreme za časove i svašta nešta...nije ni njima lako al eto mogu biti manje i više senzitivni u svom poslu...

smao je sistem rada učiteljice bitan i razlikuje se...
recimo moja je već učila pjesmicu...al je najprije crtala leptire, bojila leptire i na času učila pjemsicu s aučiteljicom...onda su je dobili za zadaću...moja je cura već sa časa došla naučena a imal je urađene i obe stren lista iz radne sveske ...

jedva je čekal sutra kao i ostatak odjeljenja da svojoj učiteljici odrecituje pjemsicu je rim je rpirpemila srca tri veličine za 1,2 i 3 mjesto....
kao stimulaciju...
ko nije naučio sutradan je super znao[sm=smiley1.gif]




milenium -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 15:38:15)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

svaka ti ččast znaš šta je učiteljica pisala u dnevnik[sm=smiley36.gif]

no ne bitno...



Hvala Bogu pa znam.Na roditeljskom je isto roditeljima govorila kako ona ima svoj sistem rada i da će se truditi da ne opterećuje djecu. Barem se tada sijećam se tako pričalo.Pa ja se sijećam do u detalje svoj prvog dana osnovne škole,to je za mene poseban događaj bio[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

al nek si se ti zarugala to je meni drago
no ne bitno...




mama75 -> RE: problem sa uciteljicom (19.9.2012 16:01:08)


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Jeste on isti, ali je i preobiman za kratko vrijeme. na primjer, prvacici u prvom polugodistu ce raditi iz matematike skupove iz bosankog glasovnu analizu rijeci i tako do raspusta, a onda u februaru iz matematike ucenje brojeva do 10. Sabiranje i oduzimanje do 10. Iz bosanskog ucenje slova. Za jedan cas uce dva velika i dva mala slova. To su cetiri. Za zadacu dobiju iz matematike par zadataka,iz bosanskog par redova tih slova, i zar to nije preobimno za njih. Cijeli dan provedu nad sveskama.Ja sam imala priliku da razgovaram s jednom uciteljicom iz CG o njihovom planu i programu i njihov plan i progaram od 1 do 3 razreda je puno bolje osmisljen i realizovan nego nas. Njihova djeca su bas rasterecena i sve im je fino rasporedjeno. Cak do treceg razreda ne rade zadace niti kod kuce uce pjesmice. To se sve zavrsi na casu. Knjige im stoje u skoli, dok nasa djeca nose ruksake teske i po 10-ak kg

Eh da se i ja oglasim, kao majka djeteta koje trenutno pohadja 2. razred u Sarajevu. Ona prosle godine u prvom polugodistu nikada nije imala nikakvu zadacu, ni pjesmicu, ni bilo sta slicno. Eventualno se znalo desiti da nesto ne stigne na casu zavrsiti pa to zavrsi kuci (crtezi uglavnom). Napravili smo zajedno model kocke i model kvadra ( izrezali iz knjige i zaljepili). Za jedan cas su ucili po 1 slovo, veliko i malo. Zadaca: 1 red veliko i malo slovo kombinovano da napise. Kada su naucili vise slova imali su ponekad zadacu da napisu kuci par rijeci. Za citav 1. razerd naucili su napamet 3-4 pjesmice i jos 2-3 iz muzickog. Matematika - kuci smo samo vjezbali ovo sabiranje i oduzimanje.
Sada je 2. razred i opet rade sve isto kao u 1.: iz Moje okoline iste lekcije, samo malo prosireno. Iz BHS jezika vjezbaju citanje i pisanje. Iz matematike jos uvijek sabiraju i oduzimaju do 10. Ove godine ima zadace, ali to je po 1 zadatak iz Matematike, crtez iz Moje okoline, iz BHS jezika isto nesto vrlo malo. Po meni plan i program nije preobiman i nije za kratko vrijeme. U principu mislim da je sve do uciteljice: koliko ce se ona potruditi da nesto nauce na casu ili ce prepustiti da djeca uce kuci sa roditeljima. Te kilometarske zadace po meni uopste nemaju smisao nikakav sem da se dijete smori. Jer evo moja jedva uradi i taj 1 zadatak, umorna je i slaba joj je koncentracija. Pretpostavljam da u slucajevima tih velikih zadaca roditelji zapravo diktiraju djeci sta da napisu jer ako ih puste da sami smisle sta treba napisati to bi trajalo poprilicno, zar ne?




anđelo -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 17:39:22)

napisah podug post i sve mi nestade

ukratko šta biste vi uradile kada bi učiteljica branila vašem prvačiću da jede u školi za vrjeme malog odmora zato što je zaboravilo svoju salvetu?
napomin jem da se radi o jaaaaaako mršavom dječaku i da ja i mm slavimo [sm=bravo.gif] svaki zalogaj pojede....jako mu je salb imunitet pa je i češće bolestan ,stalno neka temp....mm je obavio sa njom razgovor o tome i rekao da mu ne brani jesti ako nekad opet zaboravi jer se radi o izolaciji djeteta ,no danas se ponovilo isto




gerberka -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:10:22)

ne mogu da vjerujem [sm=smiley26.gif][sm=smiley26.gif][sm=smiley26.gif][sm=smiley3.gif]
razumijem da se uce navike, pravila i granice, ali ovo je Boga mi za razgovor sa direktorom [sm=smiley12.gif][sm=smiley12.gif][sm=smiley12.gif]

nemam komentara, eto ti moj odgovor [sm=smiley13.gif]




nanika -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:15:38)

Anđelo pa ovo je stvarno uzas[sm=hudicek1.gif]
Zar se ta ista uciteljica nije mogla udostojiti pa djetetu ponuditi salvetu koju ona vjerovatno ima i da dijete pojede svoju uzinu. Pogotovo ako se radi o djetetu koje i nije bas zainteresovano za jelo. Pa kakav je ona covjek[sm=zmeden2.gif]. Nemam rijeci[sm=smiley13.gif]




anđelo -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:35:43)

drago mi je da mislite kao i ja


ako razgovaram sa direktorom postoji mogućnost da se sveti mom djetetu naredne godine
ili da ponovo razgovaram sa njom ja ....stvarno je neki namćor




teacher75 -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:41:43)

i ja sam sokirana, stvarno ima svakakvih ljudi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




anđelo -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:48:35)

kada mu je prvi put zabranila ,hvalila se tim na roditeljskom i rekla kako to dijete nikad više nije zaboravilo svoju salvetu......kao boljelo je srce,sva druga djeca su jela samo to dijete je gledalo ,ali ona je bila dosljedna.....

kad je mm razgovarao sa njom i rekao da mu više ne brani ako slučajno zaboravi ,njen komentar je bio kako on od tad nije više nikad zaboravio i da mu nije tad zabranila uvjek bi zaboravljao....mm joj je objasnio da mi njemu brojimo zalogaje,i da ga pusti ukoliko se to ponovi,te da je problem jer je on bi izolovan,

i eto danas ponovo,.....i rekla mom I ,jel treba da imaš i u učionici jednu salvetu u ormaru,pa da je uzimaš kad zaboraviš,zar to nije smješno.....

isto kao da se radi o djeci od 9 godina a ne o malim prvačićima.....da napomenem da u četvrtak i petak moj I nije išao u školu jer je bio bolestan i donio joj je i opravdanje....znači da je znala da je djete friško ozdravilo i opet




gerberka -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 18:52:48)

ma jooooojjjjjj [sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Ben 10 -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:01:57)

Napila bi joj se krvi!!!

Hvalim te Boze pa smo imali uciteljicu koja bi za nasu djecu sve na svijetu uradila ,koja se i dan danas o njima brine ,koja se nikada vise nece takva naci...
Samo mi je zao sto mi ovo drugo dijete ne kaci da uci,jeste da je stroga bila i da nikada u 5 godina nisu bez zadace dosli ,da je ambiciozna i da su djeca dosta radila i ucila sto je nekim roditeljima smetalo ,ali je imala uvijek brigu za njih.




anđelo -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:07:04)

KAKO,Šta god da uradim može se obiti o glavu mom djetetu ,jer žena hoće po svom

kako ,da dignem frku ,medije pozovem,uključim ministarstvo.....




Ben 10 -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:13:04)

Prvo idi sa njom razgovaraj ,ali uz prisustvo pedagoga skole.Kakav je to pedagoski odgoj ,to je izivljavanje.Ima druga skola.




Miracle*3 -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:20:06)

Andjelo definitivno se trebas zauzeti za svoje dijete.
Prvo otidji na razgovor sa pedagogom i posavjetuj se. Ako nastavi problem, idi direktoru, a ako i to ne rijesi problem ima pedagoski zavod pa ministarstvo. Toliko je uciteljica na birou da bi dozvolila da jedna sprovodi svoje frustracije, cuj ona bila dosljedna.
Imala sam grozno iskustvo u prvo, razredu, sad imam novu uciteljicu i prezadovoljna sam. Pa znas li koliko to utice na njega, pa on je dusa mala, i ona njega izoluje, ma sutra odma pedagogu i direktoru i nju zovnuti, sram je bilo.
izvini ja sam se iznervirala, ali zastiti svoje dijete, bolje da se zaustavim ovdje




Ben 10 -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:26:52)

Sve ovako kako miracle kaze ,redom ...




anđelo -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 19:35:51)

hvala puno drugarice moje [sm=bravo.gif]
ona onako izgleda sa nekim gardom ,stroga kao ,traži puno its

janisam protiv toga da se traži puno od djece,da se rade zadaće itd.....njena filozofija je ,bolje da oni plaču sada malo nego vi kad oni porastu puno

zaboravila sam reći da je prošlu sedmicu (do srijede) moj I bio redar ,tako da nikad ne bi uspio da pojede sendvič do kraja....mm je to prokomentarisao kao da mu se sveti zbog njegove intervencije i da on njoj ne vjeruje ništa.

sad mi I kaže da mu je rekla da ponese salvetu rezervnu da je stavi u ormar u školi.....

al svejedno nije danas jeo,kaže I nije mi rekla ne možeš da jedeš ali mu nije ni salvetu neku ponudila.Djete vjerojatno isprepadano od prošlog puta nije se ni usudio da započne s užinom




gerberka -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 20:40:53)

nego se ti draga moja spremi i u skolu...
dal bi ta uciteljica i diejte dijabeticara ucila tim svojim metodama..pa mogao je biti toliko gladan da mu pozlije..sto kaze miracle nemam ni ja rijeci!!




ananas_ze -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 20:52:25)

anđelo moja mama kad je otisla kod direktora, uciteljica me vise nije ni ruzno pogledala a kamo li svetila, samo pokazi zube[sm=lev.gif] i ne daj svoje dijete[sm=smiley31.gif]




henna ze -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 21:00:33)

eto nije mu mogla staviti dvije maramice ili komad čistog papira da spadaju mrvice...grrr




Volim Te! -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 21:04:11)

Andjelo da sam na tvom mestu kad bih joj jednom neke stvari objasnila,nakon toga bi mom sinu svako jutro kpovala salvete i jos ga molila da jede,toliko.Idi kolko sutra ne daj da ti traumira dijete!




gerberka -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 21:13:13)

IZVORNA PORUKA: henna ze

eto nije mu mogla staviti dvije maramice ili komad čistog papira da spadaju mrvice...grrr


bas tako..uze mi rijec iz usta

hena, kad god vidim tvoj avatar kuha mi se nesto [sm=smiley36.gif]




Jeca_Perec -> RE: problem sa uciteljicom (5.11.2012 21:16:48)

zla uciteljica [sm=hudicek1.gif]

svakako otidji na razgovor kod pedagoga... i zamoli da je pozove kod sebe u kancelariju da popricate...

i ponesi joj 2x paketa salvetica, pa ako ne daj Boze koje dijete zaboravi, ona kao dobra vila- njihova uciteljica ima da im da.. desi se ljekaru da zaboravi od kuce da ponese svoj pecat, sta se ima cuditi da malo dijete zaboravi salveticu... [sm=smiley13.gif]

ta uciteljica kao da je zaboravila odakle se isplacuje njena placa[sm=smiley1.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>