RE: gubitak tezine kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Lalali -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 12:39:55)

osluskujem je kada doji i stalno guta, posto mi je na desnoj siki bilo ragada stavljala sam silikonske bradavice i vidim da su jako masne jer im ni pranje u vreloj vodi ne pomaze. Stolica joj je zuta, kakva i treba biti samo sto ona kaki svako 5-7 dana i tada kaki po nekoliko puta. Piski stalno i poslije svakog podoja pelena joj je "poteska". Ja osjetim u narucju da je teza nego je bila a mislim da tih 180 grama ne bih osjetila (tjesim se da s vagom nije sve ok) a vidim i da je narasla jer joj vecina stvari ne moze koje sam joj oblacila kad se rodila.
I pratim da li je ispraznila siku, jer ona skroz omeksa i praktikujem jedan podoj jedna sika, s tim da ona zna vrlo brzo traziti jos pa joj onda dam i drugu.




animagical -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 13:15:13)

vrlo moguce da je do vage,jer nisu sve vage isto bazdarene... pokusaj ti ponoviti nacetu siku,pa ako vidis da neko vrijeme, npr par minuta doji bez gutana, tada smatraj da je sika prazna.. a mozda je beba u pocetku dosta izgubila,p adok se vrati na ocetnu kilazu,dok krene dobivati..nemaju sve bebe isti start...ja samo da kazem da se prva kontrola ne mora obaviti u dan tacno, slobodno smijes zakasniti koji dan, sedmicu... moze beba zacas dosta dobiti... i nemoj davati,ako dajes, vodu,caj,bilo sta...tako maloj bebi sve zamijeni obrok




Lalali -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 14:40:48)

Dam joj ponekad caja od komoraca ali vrlo malo, i to joj dam ako stuca. hvala puno




animagical -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 22:58:43)

stucanje nije problem, a caj nije potrebno dodavati, niti uopste praviti...doji bebu na zahtjev, na svako kme, pa izvagaj za 15 dana




Mya_81 RR -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:19:27)


IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

izvini Boga ti, ne siri dezinformacije i ne odmazi neznanjem... ne postoji lose ili nekvalitetno majcinu mlijeko...


To joj je rekao doktor- i kad je krenula sa adaptiranim djete je napredovalo!
Ja se izvinjavam svima ako sam rekla nesto lose, al sam rekla samo ono sto znam...


Ma, sve je ok [sm=smiley1.gif]
Problem je u pedijatrima koji zaista znaju reći da je mlijeko nekvalitetno i slične nebuloze, jer je AD mlijeko postalo tako dostupno i svakodnevna normalna pojava. I lakse je tek porodjenu mamu ubijediti u to nego da se svim silama potrudi dojiti bebu, a da Ad bude ona krajnja opcija.

Postoji milion razloga zasto se dojenje ne uspostavi odmah, ali nekvalitetno mlijeko nije jedno od njih!




Esmica -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:23:42)

Ja sa svakim djetetom dobijem novo iskustvo.
Recimo s cetvrtim sam naucila da ako Bog da s petim zadnja stvar koja ce mi biti na pameti je da vagam bebu.
Definitivno zadnja.
Vaganje bebe samo opterecuje i stvara stres za majku.

Lalali,moja beba prvi mjesec nije nista dobila.
Tako jednostavno. Imala svoj neki tempo napredovanja.
Nakon drugog mjeseca vise je nikad nisam povela na vaganje. Pratim sve druge znakove,al vaga me ne zanima.




animagical -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:26:32)

esmice, koje peto?[sm=smiley36.gif]




Esmica -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:37:51)

Ma hajd...nekad tamo...bice ako Bog da...jos sam mlada ba.
Taman nekad kad ovi narastu,znas ono jedno za granapa...[sm=jezicek.gif]




animagical -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:40:19)

ma posalji necije iz komsiluka u granap[sm=smiley36.gif]




Esmica -> RE: gubitak tezine kod bebe (10.11.2012 23:44:23)

[sm=smiley36.gif]
Nije to to. Ne znam dal cu ikad nakon sto rodim bebu imati onaj filing da je gotovo,ovo je zadnja beba,zadnje dojenje,zadnja pelene...itd. [sm=jezicek.gif] Ovisnik sam,znam.

Da ne bude zacatavanje,Lalali, moj savjet ti je samo prati napisane pelene,i opste stanje bebe. Jel fino pajki,kaki i ostalo.
Jel se fino nadoji,jel izgleda kao gladna bebica.




Teddy Bear -> RE: gubitak tezine kod bebe (11.11.2012 0:17:18)

Esmice ti si zaista sretna i bogata zena [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Alma_27 -> RE: gubitak tezine kod bebe (11.11.2012 8:36:39)


IZVORNA PORUKA: Esmica

[sm=smiley36.gif]
Nije to to. Ne znam dal cu ikad nakon sto rodim bebu imati onaj filing da je gotovo,ovo je zadnja beba,zadnje dojenje,zadnja pelene...itd. [sm=jezicek.gif] Ovisnik sam,znam.





svaka cast, mama [sm=smiley31.gif]




Lalali -> RE: gubitak tezine kod bebe (11.11.2012 13:01:14)

Esmice, hvala na savjetu i utjehi. Ma ona je masallah dobra, pelene napisa ko velika[sm=smiley36.gif], dosta jede i uvijek bi mogla biti na siki




Esmica -> RE: gubitak tezine kod bebe (11.11.2012 13:30:53)


IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Esmice ti si zaista sretna i bogata zena [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]



Jesam,i te kako...
Hvala Bogu.
Sta god drugi pricali, ja sam zaista sretna. Nek su mi zivi i zdravi,a nema veceg bogatstva za mene od njih. (i mm [sm=smiley9.gif])




Esmica -> RE: gubitak tezine kod bebe (11.11.2012 13:32:57)


IZVORNA PORUKA: Lalali

Esmice, hvala na savjetu i utjehi. Ma ona je masallah dobra, pelene napisa ko velika[sm=smiley36.gif], dosta jede i uvijek bi mogla biti na siki


Moja je i dalje takva. Nikad joj nije dosta,vazda bi dojila. Dok je budna stalno doji.
Po cijelu noc doji,s tim da prvi dio samo odspava u komadu par sati,hvala Bogu na tome.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]