RE: Policisticni jajnici - PCOS (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (28.7.2012 0:24:26)

ne znam šta bih ti rekla. možda je bolje da i ovaj mjesec izostaviš jer eto vrkuta posebno ima djelovanje na klomifen. pa ne znam možda je bolje da se organizam očisti, bude spreman skroz za turu klomifena [sm=smiley36.gif]




klemzi -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (28.7.2012 0:29:30)

Ok, od sutra prestajem,uh hvala Bogu, svakako su mi dosadili [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Mykice, lav ju!




mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (28.7.2012 0:32:29)

Sad si me postidila [sm=smiley9.gif] Da dragi Allah dadne da ti klomifen pomogne i da nam odmah od prve terapije zabebiš! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Majka Tereza -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 15:03:33)

samo da javim nesto sto sam procitala. Ja isto imam PCOS, mislila sam da nije neki problem jer imam jedno dijete, i trenutno ne zelim vise djece, bar ne za sada. To sto nemam menstruacije mi samo drago [sm=smiley36.gif] medjutim, isla sam na pregled srca, i kardiolog mi je rekao da PCOS moze uzrokovati raznorazne bolesti srca. Ja ne zelim da pijem lijekove, da trujem tijelo hemikalijama, pa sam malo trazila po internetu i pitala jednu staru, staru tetu koja se puno bavila tim stvarcicama dok je jos mogla da "potrgne", i ona mi je rekla, a onda sam nasla i na internetu, kako je domace jabukovo sirce (od organskih jabuka) ocigledno super za:

- regulisanje menstruacije
-PCOS
-hipotiroid ( i taj imam! [sm=smiley13.gif])
-regulisanje insulina

I - ocigledno-za vas koje zanima- za PLODNOST! Citala sam par prica o zenama koje su ujutro i navece pile po dvije supene kasike sirceta u casi vode i atrudnile u roku od mjesec-dva. Da li sirce rijesi ovo ostalo pa omoguci trudnocu, ili djeluje kao fertilizator[sm=smiley36.gif] ne znam, ali ocigledno je sve to nekako povezano! Ja sa muzem i nemam seks, ali mi se menstruacija vratila odkako sam pocela (prije dvije sedmice, prije toga bez menstruacije oko 7 mjeseci) i smrsala sam dosta. Jedem zdravo i treniram, ali mi je ovaj tiroid onemogucavao da smrsam. Nadam se da sam nekom pomogla.. Za tiroid sam doduse uzimala i selen i jod u obliku algi, zajedno sa L-tirosinom. Ljubim vas sve!

P.s. da li da ovo stavim i na temu o zatrudnjivanju?




klemzi -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 15:21:11)

Oooooooo draga naša, hvala ti što si ovo podijelila sa nama. Imam sirće domaće eno u frižideru, od večeras počinjem da pijem. Znači dvije kašike u čaši vode i glomnem to. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Da li škodi krvnoj slici [sm=smiley13.gif] Hajd valjda neće. Aj, što me obradova [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Još ako mi pomogne da smršam, častim te putovanjem [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 15:32:38)

Gdje ću sad naći to sirće...Sad slijedi uzbuna u porodici da mi se nabavi sirće pa da i ja to probam. hVALA ti na informaciji i obavezno proslijedi na temi zatrudnjivanje. Mi žene primamo sve savjete i pijemo svašta nešta da bi došle do svog cilja aBd [sm=smiley36.gif]




Artemida84 -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 22:09:13)

Hej, i ja sam cula za to sirce ali nisam probala, morat cu probat. Nakon posta od MYKICA , sad mi nije jasno smije li se piti Siofor i caj od vrkute u isto vrijeme? Ja sam pila vrkutu ali tada nisma pila Siofor (mozda sam i koji put pila i sa tabletama)?
I da, znam da se dosta preporucuje orahovaca za nas zene, ono radi cista na jajnicima, opceg zdravlja, plodnost,.. pa kada se sjetim popijem to [sm=smiley1.gif]




mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 22:52:04)

Siofor? Ne znam ti reći za taj lijek. Znam da se uz klomifen ne smije piti, jer svi ti čajevi utiču na hormone, baš kao i klomifen, pa da ne dođe do zbrke sa hormonima.




Majka Tereza -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 22:59:17)

@ klemzi [sm=smiley36.gif] dusa draga, ma ne treba meni putovanje, samo nek ti pomogne.. Kad aBd budes gledala svoje maleno, ponekad me se sjeti i to je dovoljno [sm=smiley1.gif] I proslijedi drugima, da malo natalitet ovako grupno popravimo [sm=smiley2.gif] A za krvnu sliku ne brini,moze samo biti bolja jer sirce recimo jaca srce, cini da tijelo lakse apsorbuje vitamine, regulise PH vrijednost, dobro je za zgaravicu, regulaciju krvnog pritiska, cirkulaciju, celulit, umor,depresiju,zuc, gljivicnu infekciju, reumu... Ja sam i muza nagovorila, popijemo ujutro i tokom citavog dana smo puno vise energicni, raspolozeniji[sm=bravo.gif] Nanu sam nagovorila i nije mogla vjerovati kad su je nakon 20 godina patnje prestala boljeti koljena. Prvo nije mogla da vjeruje da je do sirceta, ali kad je prestala su je opet pocela boljeti , i sada je ovisnik kao i mi[sm=smiley36.gif] Mi pijemo ono pravo prirodno sa "jezgrom", ili "maticom", znaci ono kao malo zamuceno na dnu i pijemo sa flasiranom vodom kako bismo izbjegli reakcije sa puno hlora, posto ga ima previse u cesmovaci...Mislim da nista nece biti i ako pijes iz cesme, ali mi smo malo frikovi oko toga, pa kad je bal nek je maskenbal[sm=smiley36.gif]

Mykice, sirce ovo domace ili organsko mislim da ima u DM-u, a najlakse ces naci kod ljudi sto prave svoje. I sjetih se jos necega, citala sam da je propolis super za zatrudnjivanje, cak su i neki studiji pokazali da je 60% zena zatrudnilo nakon koristenja, naspram 20% zena iz placebo grupe. Ako neko zeli linkove, samo javite, imam toga na tone[sm=smiley1.gif] Eto, puno vam srece zelim, i uzivajte u pokusavanju [sm=smiley36.gif]




klemzi -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 23:08:43)

MT [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




klemzi -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (2.8.2012 23:11:19)

Kad aBd budes gledala svoje maleno, ponekad me se sjeti i to je dovoljno
[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Majka Tereza -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (3.8.2012 1:39:40)

[sm=smiley9.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Artemida84 -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (3.8.2012 18:35:27)


IZVORNA PORUKA: mykica

Siofor? Ne znam ti reći za taj lijek. Znam da se uz klomifen ne smije piti, jer svi ti čajevi utiču na hormone, baš kao i klomifen, pa da ne dođe do zbrke sa hormonima.

Pa to je lijek koji se obicno pije kod PCO tacnije inzulinske rezistencije i kao potpomaze kavaliteti jajnih celija. A uz to pijem i Euthyrox (za probleme sa stitnom), pa vjerovatno onda nije dobro kombinovati to. Hvala puno.... [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Squaw -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (6.8.2012 16:47:55)

Dobar dan!
Prije svega želim sve da vas pozdravim.
Ja sam na forumu od prije nekoliko minuta. Već duže vrijeme čitam vaše postove o PCOS-u.
Meni su policistični jajnici dijagnosticirani tek prije dvije godine (imam 28 godina), od tada kao terapiju sam dobila samo Diane 35, i zaista neki sipmtomi su nestali, ali u zadnje vrijeme imam sve više i više različitih problema, za koje iskreno vjerujem da su vezani za neliječene policistične jajnike.
Ljekar mi je objasnio da za sada nemam potrebu za bilo kakvom drugom terapijom osim Diane 35, i da će mi dodatna terapija trebati samo u slučaju kada budem htjela bebu. Međutim, moja debljina je samo gora i gora, pritisak mi je povećan, i imam sve više ginekoloških problema.
Molila bih vas da mi preporučite nekog dobrog ljekara upravo za ovakve probleme. Zaista osjećam da nisam adekvatno liječena, a uskoro planiram i bebu, pa se zaista bojim da to neće biti moguće.

Hvala vam unaprijed.

Veliki pozdrav!!




mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (6.8.2012 16:59:04)

Squaw Draga dobro nam došla. Što se tiče PCOS svi doktori propišu antibaby pilule kod žene koje ne žele djecu. A sami PCOS se ne mogu izliječiti, može se samo ublažiti njihov uticaj na organizam. Iskreno, ne znam šta bih ti rekla, svi doktori će ti vjerovatno dati istu terapiju. A od tih pilula je poznato da se deblja. Jesi pokušala sa prirodnim preparatima? Travama? A kad odlučiš se za bebu, ukinut će ti terapiju sa dijanom a dati druge tablete koje će pojačat rad jajnika. Nažalost, PCO nas muče, ali mnogo protiv njih raditi ne možemo.




ajla86 -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (6.8.2012 17:00:22)

prije svega dobro dosla draga anadams e da ce tvoja borba sa pcos biti kratka i da ces zabebiti sto prije...
nekim zenama sa pcos nije to smetalo da zatrudne a nekima jeste....
ja sam jedna od tih koja se dobro najela govana liejceci se...
nauruzaj se strpljenjem ...moj prvi savjet
drugi savjet..idi dobrom endokrinologu prvo koji ce ti pratiti hormonalni sttus.....
dzabna gienkolog ako ti hormoni haus naprave u organizmu.ja sam isla kod dr velije zelije privatno u importzane centru
a ginekologa imas puno..neko ide divanovicu,neko mehmedbasicu neko godinjaku...
ja ih sve obisla hgahahaahahahaaha
mene endokrinolog spasio...
puno srece ti zelim




Squaw -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (6.8.2012 17:09:25)

Hvala vam puno na ovako brzim odgovorima.
Znam ja da se PCOS ne može izliječiti, ali smatram da nisam ispravno ni tretirana, jer sam za neke testove i lijekove prvi put čula kad sam odlučila da uradim laparoskopski banding na želucu, pa mi je ljekar tek tada rekao kao da ne žurim s tim, da postoje neke druge opcije, neki drugi lijekovi, koji će regulisati glukozu i inzulin... zaista sam ljuta što to nisam mogla znati od početka :S mah... puno je toga, jako sam razočarana i zaista želim kod drugog ljekara, barem po drugo mišljenje.
Koliko košta pregled kod ove doktroice Velije Zelije? I ja sam čula za nju, svi kažu da je odlična.

Hvala vam još jednom.

Super ste!




ajla86 -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (6.8.2012 18:29:59)

ma sve smo mi vecinom lutale od dr do dr i u vecinu slucajeva smo dugo tragale za odgovarajucom terapijom..
licno meni je pomogo gluformin koji je reguliso menzes,ovulaciju i hormonalni sttus...
isla sam kod velije zelije alis am izgubila br nazalost..
prvi pregled je 50 km a svaki sliejdeci 30 km




Squaw -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (8.8.2012 14:01:51)

Kontaktirala sam dr. Veliju Zeliju, trenutno nije u BiH, ali mi je rekla da izvadim sljedeće nalaze i da joj ih pošaljem email-om:
- OGTT sa inzulinemijama (IRI)
- TSH, FT3, FT4, anti-Tg
- FSH, LH, E2, progesteron, testosteron, PRL, kortizol,
- DHEA-S, anrostendion

Također mi je rekla da prije toga moram prestati sa Diane 35, da ne bih dobila lažno dobre rezultate.
Iskrena da budem strah me je malo prestati uzimati Diane, da mi se ne vrate sve one bubuljice i dlake, ali dobro, ako moram onda moram.

Znate li slučajno koliko koštaju ove pretrage, i da li se mogu raditi na KCUS preko osiguranja?
I pročitala sam negdje da se ne rade svi isti dan, znate li nešto o tome?

Hvala vam još jednom na savjetima.

Puno pozdrava!




mykica -> RE: Policisticni jajnici - PCOS (8.8.2012 17:56:36)

Imaš u importane centru po jednom hormonu je 20 KM, a možeš i preko osiguranja. Meni je moja doktorica opšte prakse dala uputnicu. I ja ću ih tek vaditi ovaj mjesec pa ti ne znam baš reći kad se koji vadi. Al ima na temi hormoni o tome, žene su vadile a vjerovatno i negdje na internetu. Znam da se neki vade 3 dan ciklusa a neki tek pred kraj. Meni je moja naškrabala nešto i objasnila al ja sve pozaboravljala [sm=smiley1.gif] Morat ću se i ja opet raspitati




pandica -> RE: Policistični jajnici - PCOS (14.8.2012 16:21:47)

Nadam se da nije prekasno i da ces vidjeti poruku. Nisam ja ta koja je pila ovo, ali znam sad vec 8 zena koje su uz pomoc ove terapije ostale u drugom stanju. Meni je kolegica proslijedila tekst, pa sam ga ja bez ikakvih korekcija nakacila. Prije ove terapije je koristila sve i svasta ali bezuspjesno. Ona je samo za jedan mjesec uspjela da ostane u drugom stanju. Vrijedi pokusati.

Lijep pozdrav




Ranija_Sa -> RE: Policistični jajnici - PCOS (15.8.2012 13:49:20)

ja pijem vec 5 mjeseci Siofor 3x850 mg uz rezim ishrane, ali i dalje se nista nije saniralo, stalno imam hemoragicne ciste i anovulatorne cikluse, koji su cesto i neredovni [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Da li ima neko slicna iskustva? ja sam beznadezna...




mykica -> RE: Policistični jajnici - PCOS (15.8.2012 14:14:21)

pandica A izvini, ne upratih šta si pisala, šta se pije? Ako nije problem da napišeš.





plava ljubičica -> RE: Policistični jajnici - PCOS (15.8.2012 17:52:12)

Cao:) ja se tek prijavila a odavnmo citam teme razne,pa sam odlucila da i ja malo sa vama tipkam...da podijelim iskustva:)) evo vec godina dana prosla od kako sam u braku i zelila sam negdje nakon 5 mjeseca trudnocu al..nema:) odem doktoru,a prije toga sam imala problema sa kasnjenjem menstruacije..nikad nije bila redovna od kada sam pocela dobivati...i kazu mi mikrocisticni jajnici..slicno polucisticnim al blazi oblik..i dobijem da pijem kontracepciju da se malo ustabile ciklusi....pila to 4 mjeseca i odem drugom ginekologu i kaze prestani piti,ja prestala i on mi je odma rekao da nemam ovulacije da je dobro da pocnem sa klomifenom..i popijem 1 turu klomifen po 1 tabletu..folikuli mali i to samo 2..nista:((( drugi mjesec klomifen opet po 2 tablete...sad trebam na kontrolu..tek popila da vidim folikule.....kakva su iskustva vasa sa klmifenom...hormoni su ok,i to sam radila al Lh nizi od granica..cccc... pomoccc :)))))[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




mykica -> RE: Policistični jajnici - PCOS (15.8.2012 23:54:50)

plava ljubicica Pozdrav i dobro nam došla. Ja sam klomifen pila 2 mjeseca. Prvi mjesec sam imala 3 folikula po 18,19 i 20 mm, al mi je endometrij bio malo tanji. Drugi mjesec sam imala 5 folikula opet po 18,19,20 mm i sa endometrijom od 11 mm. Taj mjesec sam imala i biohemijsku trudnoću, pa sam napravila pauzu 2 mjeseca od klomifena, jer me biohemijska malo dotukla, pa da se malo opustim :) Sljedeći ciklus krećem opet sa klomifenom, pa ćemo vidjeti šta dalje. Jesi radila ovaj nalaz za inzulin što žene spominju? Ja nisam, to ću iso sljedeći mjesec, kažu da je to često uzrok neplodnosti, a rijetko ko ga uradi. Nadam se da će ti folikuli lijepo narati i da će biti uspješna terapija. Je li osjećaš bolove u jajnicima? Ja sam ovaj drugi mj. kad sam imala 5 folikula baš imala jake bolove.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>