RE: Policistični jajnici - PCOS (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 10:22:49)

ma plasim se da je jos rano, koliko sam samo testova do sad uradila da me vise strah kupit novi, a uopste nemam nikakve simptome [sm=smiley24.gif] ne znam stvarno bojim se da se opet razocaram, nije mi ni palo na pamet da sam mozda trudna dok nisam juce dosla ovdje na froum pa mi kazete da uradim test, jel stvarno mislite da bi trebala ili da cekam jos koji dan pa da idem doktoru, drage moje nisam nikako spavala od nekog straha sta bi moglo bit, jer kako sam vec rekla prije neki 20-tak dana sam radila ultrazvuk i sve je bilo ok cak ni ciste nisam imala..




malena27 RR -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 10:56:14)

mila za pocetak uradi test, ako ne dobijes ni nakon 10 dana od zadnje tablete dabrostona, javi se dr.
i uradi test inzulinske rezistencije i OGTT - imas jako dobru dr. u Tuzli - dr. Balic, pa se mozes i s njom konsultovati...




9months -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:09:38)

Potpisujem sto ti je malena rekla..
Uradi test da budeš mirna...ako si [sm=nosecka.gif] onda možeš biti sretna i početi piti Folacin...a ako kojim slučajem nisi onda možeš ići tražiti problem
Neka bude kako želiš [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:11:31)

poslusat cu vas idem vec danas kupit test, sacekat cu do jutra pa cu onda da vidim sta ce biti, u svakom slucaju narucila sam se za ponedeljak idem ponovo na ultrazvuk da vidimo u cemu je stvar i sta dalje [sm=smiley1.gif] pokusavam biti pozitivna i raspolozena i nadam se da ce mi ovaj put biti pozitivan iako se nesto bas i nisamo puno trudili i previse razmisljali o trudnoci u zadnje vrijeme[sm=smiley1.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:13:30)

i hvala vam sto ste tako divne i sto mi dajete podrsku [sm=rozica.gif]




malena27 RR -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:19:47)

Sretno mila25!




9months -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:19:49)


IZVORNA PORUKA: mila25

i hvala vam sto ste tako divne i sto mi dajete podrsku [sm=rozica.gif]


[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Javi nam obavezno šta testić kaže [sm=bravo.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.3.2014 11:26:24)

vazi drage moje obavezno vam se javljam sutra drzite mi fige [sm=zz_wink.png]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (29.3.2014 9:58:40)

eee cure kako ste mi danas [sm=smiley1.gif] uradim ja jutros test sve po pravilu do sad sam bezbroj tetstova uradila medjutim ovaj ocito nije bio ok jer mi nista nije pokazao ni jednu crticu pa sam malo zbunjena [sm=zmeden.gif] kupit cu danas drugi pa ga ponovit sutra




Kikitown -> RE: Policistični jajnici - PCOS (29.3.2014 12:51:36)

Mila lutko ja bih na tvom mjestu ponijela sa sobom taj test u apoteku i reklamirala mozda ti daju zamjenski jer je taj ocigledno neispravan, u svakom slucaju vrijedi pokusati i sretno [sm=bravo.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (30.3.2014 16:19:33)

evo curke moje da vam se javim, ja sam sinoc dobila [sm=smiley19.gif] malo sam se razocarala ali nema veze ne odustajemo idemo dalje, nastavljam piti dabroston, od sledeceg mj dok mi je rekao i clomifen ukljucit pa vidit cemo hocul imat srece :) puno vas sve pozz




Andy_Bec23 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (31.3.2014 9:58:07)

Mila draga glavu gore, i samo naprijed..... Ja sam trenutno danas 16 DC i evo moje slikice od LH trakica da napomenem da je na 13 I 14 DC bila negativna

http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=0d0a14-1396252648.jpg


http://www.bilder-upload.eu/thumb/0d0a14-1396252648.jpg[/IMG]




selina -> RE: Policistični jajnici - PCOS (1.4.2014 10:02:56)

zdravo mile

ja neznam gdje tacno da postavim svoj problem ali eto posto imam Pcos odlucila sam ovdje da mi pomognete u mojoj dilemi......pijem dabroston vec 5 mjeseci da bi imala redovni menzes a na zadnjem pregledu kod doktorice sam bila prije 8 dana i ona mi je ponovo rekla da pocnem da pijem dabroston pa kad dobijem menzes da mi 5 dan ukljuci Klomifen ali medjutim sta se meni desava da od jucer mi se pojavljuje u toku koristenja dabrostona dolazi do nekog slabog krvarenja neizgleda mi kao mjesecnica malo je sluzavo a krv je vise roze crvenkaste boje i to mi se od jucer pojavljuje samo tokom mokrenja i brisanja wc papirom i po koji trag ostavi na dnevnim ulosku......da li vi znate o cemu se radi?????
imam jos dva dana dabrostona da pijem pa tek onda vrjeme za pravu mjesecnicu,a zadnja mi je bila 10 marta!
Molim za savjet,jel imao ko ovakvo iskustvo?????




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (1.4.2014 10:41:19)

ne znam draga selina sta da ti kazem moj savjet je da odes opet doktoru jer koliko ja znam za vrijeme koristenja dabrostona ne bi trebala doci [sm=hudicek1.gif] nemoj se plasit mozda nije nista strasno al ipak otidji doktoru pozz i sretno




selina -> RE: Policistični jajnici - PCOS (1.4.2014 10:53:19)

Znam Mila i meni je ovo novo nikad prije nisam imala tako nesto dokotricu kontaktirala telefonom i ona
mi kaze da nastavim sa dabrostonom ako se nepojaca krvarenje ako se pojaca onda je kao vjerovatno menzes pozurio,medjutim od jucer se nista nemijenja a od menzes 5 ti dan trebala bi ponovo njoj da mi ukljuci klomifen za stimulaciju da bi radili na narednohj trudnoci.....sad me ovo bas muci sto i neide sve tako po planu [sm=zmeden.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (2.4.2014 12:33:57)

ma ne brini se nista bice to sve ok, budi smirena i zavrsi terapiju kako ti je doktorica i rekla i onda vidit ces kad krene pravo krvarenje pocni racunat dane i peti dan pocni klomifen i nek ti bude sa srecom [sm=smiley1.gif] i ja ponovo ovaj mj pijem dabroston i od sledece mens pocinjem klomifen da pijem nadam se da ce nam pomoci [sm=bravo.gif] samo trebas biti smirena znam da nije lako i meni su stalno govorili opusti se ne misli na to ali to je nemoguce al sam barem naucila da prihvatam sitaciju takva kakva je vise se ne nerviram kad dobijem nego ubjedjujem sebe da ce sledeci put uspjet samo budi optimista [sm=smiley1.gif]




selina -> RE: Policistični jajnici - PCOS (16.4.2014 10:02:45)

hvala mila na podrsci,

uradila sam kako si rekla na kraju je se ispostailo kao da je bila prava menzes pa sam treci dan otisla povadila nalaze (hormonski status) pa sam imala sta i vidjeti [sm=smiley13.gif]
stitna mi nije u dobroj funkciji pa mi sad i to pored pcos otezaje problem zatrudnjivanju a ja sam bas [sm=smiley19.gif] razocarana jer neznam kako da mi sad dodje do tog poremecaja.....doktorica kaze da je to sve doslo od divljanja hormona od pcos!
sta ce dalje biti ni sama neznam,ni kako ce se ovo sve zavrsiti
Kao sto kazes pokusat cu biti optimista ali pored ovoliki ometnji za trudnocu cisto sumnjam da ce to uspjeti i da cu iznijeti trudnocu u najboljem redu




MačakĆuko -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.4.2014 16:16:43)

pozdrav cure.

upravo sam se registrovala baš zbog ove teme.

vec pola godine nema [sm=modricrtici.gif] [sm=zmeden.gif]

u septembru jajnici ok, prosli mj rece da je lijevi policistican a desni "isto sa cistama ali one su normalne" šta god mu to značilo...


posto nam je dao još par mj fore da se trudimo[sm=jezicek.gif] zanima me jel koja od vas pila kakve cajeve za ovaj problem?


ja sam pocela sa mjesavinom nevene, hajdučke trave i koprive.

čula sam i za macinu travu ali...u nasim apotekama imamo onu blažu za koju kažu da je ustvari mačja metvica a ne macina trava (gorka) koja je odgovarajuća.




Dalija098 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (10.5.2014 20:58:05)

Mačak otkad imaš te probleme? Mislim, neredovni ciklusi i to?




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (27.5.2014 18:40:52)

e cure imam jedno pitanje za vas koje ste pile dabroston tablete da regulisete cikluse, ja ih pijem vec tri mj al ovaj mj me uzasno bole grudi toliko jako da navece ne mogu da se namjestim da spavam i cijeli dan i na najmanji dodir dodje mi da vristim od bolova, to traje vec 14 dana (10 dana dok sam pila tablete i evo vec 4 dana posle ) i jos uvijek nisam dobila cak i ne osjetim simptome pms-a, osim sto me grudi bole, jel se vama desavalo nesto slocno ????




9months -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.5.2014 8:55:54)

Iskreno ja sam pila Dabroston tri mjeseca kada sam bila na klomifenu i grudi me nikada nisu toliko boljele kao ta tri mjeseca...bradavice pogotovo. To mi je bila jedina nuspojava uzimanja Dabrostona.
Kod mene su grudi bile svaki mjesec bolne dok sam pila Dabroston.
Ali ako su kod tebe ovaj mjesec bolne, a ranije nisu bile a pila si Dabroston onda to može biti dobar znak [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Kada ne očekuješ mjesečnicu?




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (28.5.2014 21:37:48)

trebala sam dobiti 25-og znaci prije tri dana, jos uvijek me jako bole morala sam uzet bolovanje, danas sam cak plakala od bolova na trenutak me jako zaboli i pece oko bradavice, imam temperaturu vec dva dana, i jutros me je zabolio stomak kao da cu dobit i pojavilo se malo roskasto nesto i prestalo sad me i ne boli stomak nit sam dobila i jos me danima boli donji dio ledja sto skoro nikad nije, znam da to mogu bit simptomi trudnoce al ne smijem previse da se nadam puno puta sam se razocarala u ove dvije godine i puno negativni testova imala sacekat cu jos koji dan pa idem doktoru sta god da bude a molim boga da je ono sto mi srce zeli [sm=duda.gif]




9months -> RE: Policistični jajnici - PCOS (29.5.2014 8:34:19)

Nadam se da su to sve simptomi trudnoće [sm=bravo.gif]
Javi kada uradiš testić pa da razbacimo jedno kolo [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




mila25 -> RE: Policistični jajnici - PCOS (31.5.2014 11:26:33)

stigla [sm=hudicek1.gif] ipak nisu simptomi trudnoce [sm=smiley13.gif] al od ovog mj pocinjem s klomifenom pa se nadamo da ce pomoci [sm=smiley1.gif]




9months -> RE: Policistični jajnici - PCOS (31.5.2014 18:18:17)

Bas mi je zao sto je mjesecnica dosla [sm=zmeden.gif] ali nemoj biti tuzna...idemo dalje [sm=smiley1.gif]
Zelim ti puno sreće [sm=bravo.gif]
Kod kojeg ginekologa ideš? I ja sam iz Tuzle [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>