|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poucna prica
25.3.2011 10:57:27   
mamica
Puna tegla
(divna prica)

Profesor je stao pred grupu studenata, stavio veliku teglu na katedru i napunio je teniskim lopticama. Zatim je upitao studente da li je tegla puna. Složili su se da jeste. Zatim je podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu. Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor između loptica. Zatim je ponovo upitao studente da li je tegla puna. Opet su odgovorili da jeste. Sljedeća kutija koju je profesor uzeo bila je puna pijeska. Kada ga je sipao, pijesak je ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom da li je tegla puna. Studenti su odgovorili da jeste. Onda je profesor ispod stola izvadio dvije šoljice pune kafe i sipao ih u teglu. Kafa je natopila pijesak, a studenti su se smijali.

''Hoću da shvatite da ova tegla predstavlja vaš život.'', reče profesor. ''Teniske loptice su važne stvari u vašem životu: vaša porodica, vaša djeca, vaše zdravlje, vaša vjera i stvari kojima se strašno predajete. To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen i kada bi sve drugo nestalo. Kamenčići su ostale stvari koje su važne: posao, kuća, auto i sl. Pijesak predstavlja preostale stvari, male stvari. Ako napunite teglu pijeskom, nema mjesta za kamenčiće i teniske loptice. Isto važi u životu. Ako potrošite svoje vrijeme i energiju na male stvari, nikada nećete imati vremena za one važne stvari. Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću! Igrajte se s djecom, nađite vremena za odlazak ljekaru, izađite sa dragom osobom. Uvijek će biti vremena da se očisti kuća i urade popravke. Prvo se pobrinite za teniske loptice, za stvari koje su vam zaista važne. Utvrdite svoje prioritete! Sve ostalo je pijesak.''

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: poucna prica
13.4.2011 22:46:29   
samedi
Evo sad nadjoh ovo na FB i placem user posted image

Pismo roditelja:

Dragi Sine/Kćeri ..  Sada još nisam ostario, a kada me budeš vidio takvoga, budi strpljiv sa mnom i pokušaj me razumjeti  Ako se zaprljam u vrijeme ručka, i ako se ne mogu sam odjenuti, budi strpljivSjeti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me prekidati, saslušaj me! Kada si bio malen, morao sam ti istu priču - čitati uvijek ponovo, prije no što si utonuo u san  Ako se ne budem želio kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj Sjeti se kako sam te   m o r a o   loviti i izmišljati tisuću razloga, da bi ti ušao u kadu  Kada opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmijehom na licuJA sam TEBE naučio mnoge stvari: pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom  Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravatiNije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati  Ako ne budem želio jesti, nemoj me prisiljavati da jedem Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam  Pruži mi ruku jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio   p r v e  korake  I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti, ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti Jednom ćeš spoznati, da sam ti usprkos svim učinjenim greškama, želio samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na        putovanje života  Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog Budi pored mene i pokušaj me razumjeti i pomoći mi tako kao što sam JA pomagao tebi, kada si počeo živjeti  Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću Vratit ću ti osmijehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za tebe  VOLiM TE Sine/Kćeri,TVOJ Tata/ TVOJA Mama ..


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: poucna prica
14.4.2011 0:37:57   
lost
IZVORNA PORUKA: samedi

Evo sad nadjoh ovo na FB i placem user posted image

Pismo roditelja:

Dragi Sine/Kćeri ..  Sada još nisam ostario, a kada me budeš vidio takvoga, budi strpljiv sa mnom i pokušaj me razumjeti  Ako se zaprljam u vrijeme ručka, i ako se ne mogu sam odjenuti, budi strpljivSjeti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me prekidati, saslušaj me! Kada si bio malen, morao sam ti istu priču - čitati uvijek ponovo, prije no što si utonuo u san  Ako se ne budem želio kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj Sjeti se kako sam te   m o r a o   loviti i izmišljati tisuću razloga, da bi ti ušao u kadu  Kada opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmijehom na licuJA sam TEBE naučio mnoge stvari: pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom  Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravatiNije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati  Ako ne budem želio jesti, nemoj me prisiljavati da jedem Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam  Pruži mi ruku jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio   p r v e  korake  I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti, ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti Jednom ćeš spoznati, da sam ti usprkos svim učinjenim greškama, želio samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na        putovanje života  Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog Budi pored mene i pokušaj me razumjeti i pomoći mi tako kao što sam JA pomagao tebi, kada si počeo živjeti  Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću Vratit ću ti osmijehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za tebe  VOLiM TE Sine/Kćeri,TVOJ Tata/ TVOJA Mama ..


Ovo sam nekad davno negdje pročitala i baš me je dirnulo. nekad tako razmišljam kako će se moja M ponašati prema meni kad odraste a ja budem starauser posted image  Nadam se da ćemo se uvijek koliko toliko razumjeti, da će mi uvijek moći reći sve, da se neće bojati da je neću razumjeti,da će uvijek tražiti pomić i utjehu kod meneuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: poucna prica
14.4.2011 0:39:35   
teacher75
evo jos nesto pametno, nije prica al je dobro:

Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: poucna prica
14.4.2011 9:27:34   
Almaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo jos nesto pametno, nije prica al je dobro:

Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....

ovo treba procitati svako jutro, tacno je tako nazalost...


_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: poucna prica
14.4.2011 9:30:29   
Mirkica
Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo jos nesto pametno, nije prica al je dobro:

Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....


kradem na FB
teacher tebi jedan user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: poucna prica
14.4.2011 9:44:32   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo jos nesto pametno, nije prica al je dobro:

Ljudske greške su: Što im je djetinjstvo dosadno, žure da odrastu, a potom bi ponovo željeli biti djeca. Što troše zdravlje da bi stekli novac pa potom troše novac da bi vratili zdravlje. Što isuviše brinu o budućnosti zaboravljajući sadašnjost. Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti. Što žive kao da nikada neće umrijeti ..., a onda umiru kao da nikada nisu živjeli....


kradem na FB
teacher tebi jedan user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: poucna prica
14.4.2011 14:41:02   
bojana86
Jednog dana, imućni otac je poveo svoga sina da provede noć sa jako siromašnom porodicom, s ciljem da mu pokaže kako žive ljudi koji nemaju mnogo novaca za trošenje.
Na povratku kući, otac upita sina što misli o tom iskustvu, a sin odgovori: “To je bilo jako lijepo iskustvo, oče. Naučio sam da mi imamo jednog psa, a oni imaju četiri. Mi imamo jako lijep bazen, ali oni imaju rijeku. Mi imamo sunčani krov, ali oni imaju nebo sa zvijezdama i mjesecom. Mi imamo veliku terasu s predivnim vrtom, ali oni imaju šumu.”

Dok je dijete govorilo, otac je ostao bez daha slušajući što mu sin priča.

Tada dijete doda: Hvala ti što si mi pokazao kako smo siromašni....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: poucna prica
14.4.2011 15:02:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojana86

Jednog dana, imućni otac je poveo svoga sina da provede noć sa jako siromašnom porodicom, s ciljem da mu pokaže kako žive ljudi koji nemaju mnogo novaca za trošenje.
Na povratku kući, otac upita sina što misli o tom iskustvu, a sin odgovori: “To je bilo jako lijepo iskustvo, oče. Naučio sam da mi imamo jednog psa, a oni imaju četiri. Mi imamo jako lijep bazen, ali oni imaju rijeku. Mi imamo sunčani krov, ali oni imaju nebo sa zvijezdama i mjesecom. Mi imamo veliku terasu s predivnim vrtom, ali oni imaju šumu.”

Dok je dijete govorilo, otac je ostao bez daha slušajući što mu sin priča.

Tada dijete doda: Hvala ti što si mi pokazao kako smo siromašni....

user posted image

(odgovor članu bojana86)
  Neposredna veza do poruke: 184
   RE: poucna prica
14.4.2011 15:24:43   
mamica
teacher75, jako mi se svidja ovo sto si objavila...nazalost to je istina... surova stvarnost, treba ovo cesto citati!
bojana86, prica koja si ti objavila je stvarno takva da se nad njom treba zamisliti... hvala vam sto ove poucne price i inspirativne misli dijelite s nama.


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: poucna prica
18.4.2011 12:33:02   
bojana86

IZVORNA PORUKA: mamica

teacher75, jako mi se svidja ovo sto si objavila...nazalost to je istina... surova stvarnost, treba ovo cesto citati!
bojana86, prica koja si ti objavila je stvarno takva da se nad njom treba zamisliti... hvala vam sto ove poucne price i inspirativne misli dijelite s nama.



Istina naravno..... samo neki to jako kasno shvate,ili nikada ni ne shvate!!! Sve u svemu ne treba biti nezahvalan,treba se zahvaliti Bogu na svemu sto nam je pruzio!!!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: poucna prica
26.4.2011 13:01:43   
Anoniman
da li neko zna neku poucnu pricu kako sinu ojasniti poucno bez predrasuda zasto on ne sme jesti svinjetinu ili Haribo  u vrticu a "Jonas" smijeuser posted image

(odgovor članu bojana86)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: poucna prica
26.4.2011 17:43:43   
palachinken
IZVORNA PORUKA: samedi

Evo sad nadjoh ovo na FB i placem user posted image

Pismo roditelja:

Dragi Sine/Kćeri ..  Sada još nisam ostario, a kada me budeš vidio takvoga, budi strpljiv sa mnom i pokušaj me razumjeti  Ako se zaprljam u vrijeme ručka, i ako se ne mogu sam odjenuti, budi strpljivSjeti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me prekidati, saslušaj me! Kada si bio malen, morao sam ti istu priču - čitati uvijek ponovo, prije no što si utonuo u san  Ako se ne budem želio kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj Sjeti se kako sam te   m o r a o   loviti i izmišljati tisuću razloga, da bi ti ušao u kadu  Kada opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmijehom na licuJA sam TEBE naučio mnoge stvari: pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom  Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravatiNije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati  Ako ne budem želio jesti, nemoj me prisiljavati da jedem Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam  Pruži mi ruku jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio   p r v e  korake  I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti, ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti Jednom ćeš spoznati, da sam ti usprkos svim učinjenim greškama, želio samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na        putovanje života  Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog Budi pored mene i pokušaj me razumjeti i pomoći mi tako kao što sam JA pomagao tebi, kada si počeo živjeti  Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću Vratit ću ti osmijehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za tebe  VOLiM TE Sine/Kćeri,TVOJ Tata/ TVOJA Mama ..


user posted image user posted image
Odoh nazvati mamu


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: poucna prica
26.4.2011 18:14:06   
Selma.A.M
Palachinken ja sam odmah zamislila svoju mamu,sebe i svog A , i Boga mi i ja sam pomislila isto što i ti -Odoh nazvati mamu user posted image ..........Jako poučno ......

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: poucna prica
26.4.2011 18:15:17   
nanatz
IZVORNA PORUKA: MarinaDK


Prema staroj priči, beba je prije rođenja upitala Boga:
- Kažu da me sutra šalješ na Zemlju. Ali kako ću se ja ondje snaći ovako bespomoćna?
- Odabrao sam jednog anđela za tebe. On će te čekati i brinuti se za tebe. Svakog će se dana s tobom smijati, dobivat ćeš njegovu ljubav svakog dana i bit ćeš sretno biće - odgovorio je Bog.
- Kako ...ću se s ljudima sporazumijevati kad ne znam njihov jezik?
- Tvoj će te anđeo naučiti jezik, pa ćeš se moći sporazumijevati.
Dijete je podiglo glavu i upitalo:
- Svi kažu da na Zemlji ima loših ljudi. Tko će me štititi?
- Tvoj će te anđeo čuvati makar po cijenu života - odgovorio je Bog.
- Hoćeš li mi barem reći ime mojeg anđela - upita dijete.
- Nije važno kako se zove. Ti ćeš ga zvati 'mama' - odgovori Bog.


draga,bas si me user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ................pusa


_____________________________

BOG nije obecao,da ce zivot biti lak,ali je obecao da ce uvijek biti uz nas.............

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: poucna prica
26.4.2011 18:19:00   
nanatz
IZVORNA PORUKA: lost

IZVORNA PORUKA: samedi

Evo sad nadjoh ovo na FB i placem user posted image

Pismo roditelja:

Dragi Sine/Kćeri ..  Sada još nisam ostario, a kada me budeš vidio takvoga, budi strpljiv sa mnom i pokušaj me razumjeti  Ako se zaprljam u vrijeme ručka, i ako se ne mogu sam odjenuti, budi strpljivSjeti se sati, koje sam potrošio, dok sam te tome naučio I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me prekidati, saslušaj me! Kada si bio malen, morao sam ti istu priču - čitati uvijek ponovo, prije no što si utonuo u san  Ako se ne budem želio kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj Sjeti se kako sam te   m o r a o   loviti i izmišljati tisuću razloga, da bi ti ušao u kadu  Kada opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s podsmijehom na licuJA sam TEBE naučio mnoge stvari: pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom  Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim nit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravatiNije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s tobom i da me znaš slušati  Ako ne budem želio jesti, nemoj me prisiljavati da jedem Sam znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam  Pruži mi ruku jednako kao što sam je ja pružao tebi, kada si pravio   p r v e  korake  I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti, ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti Jednom ćeš spoznati, da sam ti usprkos svim učinjenim greškama, želio samo najbolje i pokušao sam te pripremiti na        putovanje života  Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvog Budi pored mene i pokušaj me razumjeti i pomoći mi tako kao što sam JA pomagao tebi, kada si počeo živjeti  Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s ljubavlju i strpljivošću Vratit ću ti osmijehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvao za tebe  VOLiM TE Sine/Kćeri,TVOJ Tata/ TVOJA Mama ..


Ovo sam nekad davno negdje pročitala i baš me je dirnulo. nekad tako razmišljam kako će se moja M ponašati prema meni kad odraste a ja budem starauser posted image  Nadam se da ćemo se uvijek koliko toliko razumjeti, da će mi uvijek moći reći sve, da se neće bojati da je neću razumjeti,da će uvijek tražiti pomić i utjehu kod meneuser posted image user posted image user posted image user posted image
hvala za ovo


_____________________________

BOG nije obecao,da ce zivot biti lak,ali je obecao da ce uvijek biti uz nas.............

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: poucna prica
7.10.2011 19:50:44   
chantal
Dnevnik života

Jednog dana jedan vrlo bogat čovjek popeo se na tavan svoje kuće u potrazi za nagradom koju je dobio kao poslovni čovjek godine! Kopajući po kutijama, naiđe na malu svesku svoga sad već odraslog sina. Bio je to njegov dnevnik.

„Ne sjećam se da sam je ikada vidio“, pomisli on. Listajući, lice mu obasja osmijeh i oči mu zaiskriše. Stranice su ga na trenutak vratile u prošlost, kada je kućom odjekivao smijeh osmogodišnjeg dječaka. Na neke događaje potpuno je zaboravio. Čitajući dnevnik, postajao je sve ozbiljniji. Uvidio je da je u djetinjstvu njegova sina bilo i tužnih razdoblja, kojih se on kao otac nije sjećao. „Ali kako je to moguće?“ upitao se. „Pa ja na to nisam tako gledao.“

Tad se sjeti da je i on vodio dnevnik, doduše poslovni, pa otiđe po njega u kućnu biblioteku. S jedne od polica izvuče veliku knjigu u kožnom povezu s pozlaćenim inicijalima i položi je na sto pored dnevnika na kojem je olovkom bilo jednostavno napisano Jimmy. Otvori svoj dnevnik na mjestu na kojem je pisalo:

„Protratio cijeli dan. Bio s Jimmyjem u ribolovu, ništa nisam upecao!“ Potom listajući sinovljev dnevnik potraži isti taj datum i pročita riječi svoga sina:

„Bio s tatom u ribolovu. Najljepši dan u mom životu!“

Cijelom svijetu možete biti samo jedna od osoba, ali jednoj osobi možete biti cijeli svijet.

< Poruku je uredio chantal -- 7.10.2011 19:52:06 >

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: poucna prica
17.11.2011 1:09:42   
Anoniman
SNAGA MAJKE


U plodnoj dolini podno Anda živjelo je miroljubivo pleme.
Jednoga je dana grupa pljačkaša koja se bijaše skrivala u planinama, napala selo.
U otetom plijenu našlo se i jedno dijete, pa su i njega poveli sa sobom u planinu.
Ljudi iz ravnice nisu znali kako doći do dječaka, jer u stjenovita bespuća nije vodio nikakav put, a ni tragova nije bilo.
Ipak, poslaše grupu svojih najboljih ratnika da potraže dijete i vrate ga kući.
Ljudi su pokušavali sad na jedan, sad na drugi način; penjali se lijevom, pa desnom stranom.
Ni nakon nekoliko dana mukotrpna hoda nisu daleko odmakli.
Vidjevši da su potpuno nemoćni i da im je trud uzaludan, odlučiše se vratiti neobavljena posla.
Iznenada ugledaše djetetovu majku kako silazi s planine koju oni nisu mogli prijeći.
Na leđima je u vreći nosila svoga sina.
Kako je uspjela?
Jedan od ljudi iz grupe pozdravi je i reče:
“Mi smo najjači ljudi u selu, a ne mogosmo prijeći planinu. Kako si ti uspjela?“

Žena slegnu ramenima i odvrati: „Nije to bilo vaše dijete“


(odgovor članu chantal)
  Neposredna veza do poruke: 193
   RE: poucna prica
17.11.2011 9:36:23   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: triputmama

da li neko zna neku poucnu pricu kako sinu ojasniti poucno bez predrasuda zasto on ne sme jesti svinjetinu ili Haribo  u vrticu a "Jonas" smijeuser posted image


Ja nisam imala poučnu priću.
Samo sam rekla suhu istinu: Mi ne jedemo svinjetinu.
Zašto?
Zato što je ne jedemo.
Neko ne jede mlijeko, neko ne jede meso uopšte, neko ne jede kruh, a mi ne jedemo svinjetinu.
Gotova priča.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: poucna prica
8.1.2012 21:31:06   
teacher75
Jedan poznati govornik je počeo svoj seminar tako što je podigao novčanicu od 50 eura u vis. U prostoriji je bilo ukupno 200 ljudi. Pitao je: "Tko želi ovu novčanicu?" Sve ruke su se podigle. Nastavio je: "Ovih 50 eura dat ću nekome od vas, ali najprije ću još nešto napraviti." Zgužvao je novčanicu. Potom je upitao: "Da li je još uvijek želite?" Sve ruke su bile i dalje u zraku. Zatim je nastavio:...... "A kad ovo napravim?" Bacio je novčanicu na pod i cipelama je utrljao u prljavi pod. Podigao je novčanicu, bila je zgužvana i skroz prljava. "Dobro, tko je još uvijek želi?" Još uvijek su sve ruke bile podignute.
Onda je rekao: "Dragi prijatelji, upravo smo naučili jednu vrlo vrijednu lekciju. Što god da sam uradio s ovom novčanicom, vi ste je htjeli i dalje, jer ni u jednom trenutku nije izgubila na vrijednosti. U svakom trenutku je vrijedila 50 eura!
Često nam se dogodi u životu da nas neko odgurne od sebe, da padnemo nisko, da se osjećamo kao izgužvani i bačeni u blato. To su činjenice iz svakodnevnog života.
Ponekad se osjećamo kao da ne vrijedimo ništa." Bez obzira što vam se dogodilo u životu ili će se tek dogoditi, VI nikada nećete izgubiti na vrijednosti.
Bili prljavi ili čisti, izgužvani ili ispeglani, VI ste i dalje neprocijenjivi za sve one, koji VAS vole više od ičega na svijetu. Naši životi se ne vrednuju prema onome što radimo ili koga poznajemo, već prema ONOME ŠTO JESMO.
VI ste nešto posebno, ne zaboravite to! Ukoliko ovu priču ne podijelite s drugima, nikada nećete saznati čiji život je dotakla, kojem slomljenom srcu se obratila ili kakvu nadu je nekome pružila. Brojite svoje uspjehe, a ne probleme i brige. Nemojte nikada oklijevati probati nešto novo.
I uvijek imajte na umu: Jednostavni ljudi su sagradili Noinu Arku, a stručnjaci Titanic!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: poucna prica
21.1.2012 13:38:19   
teacher75
“Tko sam ja?” – upita mladić Starca.
“Ti si ono što ti misliš.” – odgovori Starac. – “Objasnit ću ti jednom pričom.”
“Jednog dana, pored gradskih zidina, u sumrak su se mogle vidjeti dvije osobe koje se grle.”
“To su tata i mama.” – misli nevino dijete.
“To su ljubavnici.” – misli čovjek pokvarene mašte.
“To su dvoje prijatelja koji se nisu vidjeli dugi niz godina.” – misli čovjek koji živi sam.
“To su dva trgovca koji su sklopili dobar posao.” – misli čovjek pohlepan za novcem.
“To je otac koji grli sina koji se vratio iz rata.” – misli žena nježne duše.
“To je kći koja grli svoga oca koji se vratio s puta.” – misli čovjek ožalošćen zbog smrti svoje kćeri.
“To su zaljubljeni.” – misli djevojka koja sanja o ljubavi.
“To su dvojica koji se bore na smrt.” – misli ubojica.
“Tko zna zašto se grle?” – misli uskogrudi čovjek.
“Kako je lijepo vidjeti dvije osobe koje se grle.” – misli čovjek Božji.
“Svatko misli,” – zaključi Starac – “ovisno o sebi šta je, i što nosi u sebi.

Pronikni u svoje misli: ti možeš reći puno više o tome tko si nego bilo tko drugi.”

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: poucna prica
30.1.2012 19:50:50   
MicoTico

Pаlа je noć.
Čovek uze mаlu sveću iz kutije, zаpаli je i poče se s njom penjаti dugim spirаlnim stepeništem.
- Kudа idemo? – Upitа svećа
- Penjemo se nа kulu, dа osvetlimo put brodovimа do luke. – Prošаputа čovek.
- Ali nijedаn brod ne može dа vidi moju svetlost! – Uzvrаti mаlа svećа
- … Iаko tvoj plаmen i nije tаko veliki, – reče čovek – ti svejedno nаstаvi dа goriš … što jаče možeš. A ostаlo prepusti meni.
I tаko pričаjući, njih dvoje stigoše do vrhа stepenicа, а potom i do ogromnog fenjerа nа vrhu kule. Čovek približi sveću is plаmenom njenim upаli fenjer. I uskoro velikа polirаnа ogledаlа izа fenjerа, reflektujući svetlost mаle sveće, rаširiše svetlost po moru miljаmа dаleko, osvjetljujući put brodovimа i putnicimа.

***

I kаo što plаmen jedne obične mаle sveće ili čаk krese od šibice može dа rаspаli ogromnu vаtru i dа osvetli put stotinаmа ljudi, tаko i iskre tvoje duševne topline i primer tvoje dobrote, mogu korenito dа izmene živote, poglede nа svet i sudbine ljudi oko tebe, pа čаk i аko oni to sаmi ne rаzumeju u potpunosti. I bаš zbog togа, budi svetlost zа ljude koji te okružuju, isto kаo i ovаj svetionik koji i u nаjtаmnijim noćimа i u nаjstrаšnijim burаmа, nаstаvljа jednаko dа svetli.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: poucna prica
31.1.2012 9:14:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

“Tko sam ja?” – upita mladić Starca.
“Ti si ono što ti misliš.” – odgovori Starac. – “Objasnit ću ti jednom pričom.”
“Jednog dana, pored gradskih zidina, u sumrak su se mogle vidjeti dvije osobe koje se grle.”
“To su tata i mama.” – misli nevino dijete.
“To su ljubavnici.” – misli čovjek pokvarene mašte.
“To su dvoje prijatelja koji se nisu vidjeli dugi niz godina.” – misli čovjek koji živi sam.
“To su dva trgovca koji su sklopili dobar posao.” – misli čovjek pohlepan za novcem.
“To je otac koji grli sina koji se vratio iz rata.” – misli žena nježne duše.
“To je kći koja grli svoga oca koji se vratio s puta.” – misli čovjek ožalošćen zbog smrti svoje kćeri.
“To su zaljubljeni.” – misli djevojka koja sanja o ljubavi.
“To su dvojica koji se bore na smrt.” – misli ubojica.
“Tko zna zašto se grle?” – misli uskogrudi čovjek.
“Kako je lijepo vidjeti dvije osobe koje se grle.” – misli čovjek Božji.
“Svatko misli,” – zaključi Starac – “ovisno o sebi šta je, i što nosi u sebi.

Pronikni u svoje misli: ti možeš reći puno više o tome tko si nego bilo tko drugi.”


divno i baš takouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: poucna prica
1.9.2012 19:47:11   
Private



Dvoje mladih su se zavoljeli i odlučili da se vjenčaju, javili svojima i počeli sa pripremama za vjenčanje. Nekoliko dana prije vjenčanja djevojka je pretrpjela saobraćajnu nesreću, dobila teške povrede a najviše na njenom licu , sva ona ljepota je nestala. Sa velikim bolom u duši ona je nazvala svog vjerenika i rekla mu da ne želi da se vjenčaju .Rekla je da on zaslužuje bolju od nje da će ona cijelog života ostati sa svojim unakaženim licem... Nakon dvije sedmice djevojka dobija poruku od njega. ''Zapravo ja sam taj koji te ne zaslužuje i ja sam unakažen , jer je unakažen moj vid , ljekar mi je saopštio gorku vijest da ću za nekoliko dana skroz oslijepiti , pa ako moja ponuda još uvijek važi - Udaj se za mene.'' Ona je odmah prihvatila svog voljenog vjerenika čim je pročitala poruku. Ubrzo zatim oni su se vjenčali i i muž je izgubio vid... Bez obzira na sve, oni su dvadeset godina živjeli sretnim životom, ona je svom mužu postala svjetlost njegovih očiju, voljela ga i pazila sa toliko ljubavi . Njihova ljubav im je obasjala put i u najtamnijem tunelu života. Nakon dvadeset godina braka žena se teško razboli i preseli sa dunjaluka sa velikim bolom što će svoga supruga ostaviti u takvom stanju... Toga dana, dana njenog odlaska na ahiret on otvori svoje oči i svi su se čudili. I reče : '' Ja nisam bio slijep, lagao sam da njoj ne bi bilo teško što ću je svakog dana gledati takvu, znam da mi ne bi vjerovala da sam je volio takvu, jer sam volio ljepotu njene duše. "Jedino stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala dobra su prolazna i podložna velikim gubitcima."




_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: poucna prica
8.9.2012 9:51:19   
R&T@
RODITELJIMA S LJUBAVLJU!
Djeca koju stalno kritikuju nauče da osuđuju.
Djeca koja stalno osjećaju neprijateljstvo nauče da se biju.
Djeca koja stalno osjećaju strah nauče da se plaše.
Djeca koja stalno osjećaju sažaljenje nauče da osjećaju samosažaljenje.
Djeca koja stalno nailaze na podsmijeh nauče da budu stidljiva.
Djeca koja stalno osjećaju ljubomoru nauče šta je zavist.
Djeca koja stalno osjećaju sram stiču osjećaj krivice.
Djeca koja su okružena trpeljivošću nauče da budu strpljiva.
Djeca koja stalno dobijaju podstrek stiču samopouzdanje.
Djeca koja stalno doživljavaju pohvalu umiju da poštuju.
Djeca koja stalno doživljavaju odobravanje nauče da vole sebe.
Djeca koja stalno osjećaju da su prihvaćena nauče da otkrivaju ljubav u svemu.
Djeca kojoj se stalno odaje priznanje umiju da pronađu cilj.
Djeca koja vide da se sve dijeli znaju da budu darežljiva.
Djeca koju stalno okružuju poštenje i pravednost nauče šta je pravda.
Djeca koja stalno osjećaju sigurnost stiču povjerenje u sebe.
Djeca koja stalno osjećaju prijateljstvo shvataju da je svijet lijepo mjesto u kome žive.

Djeca koja stalno osjećaju spokojstvo stiču duševni mir.

Šta vaša djeca stalno doživljavaju?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *