|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ketonska tijela u urinu!!
3.10.2009 20:08:39   
Azure
Drage moje forumasice, pokusala sam pronaci na sajtu, bezuspjesno, o pozitivnom rezultatu ketonskih tijela kod djeteta. Nasla sam sam temu o rezultatu ketonskih tijela kod trudnica. Ne mogu iscekati ponedjeljak da idem dr. pa vas molim ako neka od vas zna sta znaci poz (+++) test ketonskih tijela kod djeteta od 3 godine u urinu.

Molim vas da se javite ako i jedna od vas ima bilo kakvu informaciju o tome.


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
4.10.2009 0:11:20   
dana3
Azure-pojava ketona u urinu znace i to da tijelo ne sagorijeva dovoljn omasnoce koje se unose hranom,znaci moze da bude opetrecenje jetere a drugi slucaj je da se ketoni javljaju kod pojave dijabetesa.
Sta je kod tebe slucaj -ne znam ,ovo pisem o onom sto ja znam o ketonima jer se rodovno kontrolisu u mom slucaju(ja sam dugogodisnji dijabeticar)
U prvom slucaju problem se rjesava ishranom a u drugom terapijom za dijabetes(ako je to u pitanju).Ipak ,bolje sacekaj ljekara da ti objasni o cemu se radi.
Ne zelim da se zbog ovog mog posta nasikiras bez razloga-samo kazem sta ketoni predstavljaju.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
4.10.2009 0:14:51   
dana3
I da,ako je nalaz uradjen a dijete bilo gladno ,moze pokazati ketone u mokraci jer se tada preradjuje masnoca iz tijela pa ih pretvara u ketone.znaci,ako je secer u krvi ok a ketoni u mokraci se ipak jave,to je rezultat gladovanja,ne secerene bolesti.
Nadam se najboljem i da nije nista opasno.Sretno

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
4.10.2009 10:55:54   
Azure
Dana hvala ti puno. Jao kako sam se prepala kad sam na int pronasla da su pokazatelji dijabetesa. Sreca nadjoh i to za gladovanje, a ona vec dva dana nije posteno jela ni pila. Ipak sam se usrkletila. Mila zao mi je sto si dijabeticar, ali hvala Bogu pa se moze kontrolisati.

Ljubim te milion puta


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
11.7.2010 8:25:51   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Azure

Drage moje forumasice, pokusala sam pronaci na sajtu, bezuspjesno, o pozitivnom rezultatu ketonskih tijela kod djeteta. Nasla sam sam temu o rezultatu ketonskih tijela kod trudnica. Ne mogu iscekati ponedjeljak da idem dr. pa vas molim ako neka od vas zna sta znaci poz (+++) test ketonskih tijela kod djeteta od 3 godine u urinu.

Molim vas da se javite ako i jedna od vas ima bilo kakvu informaciju o tome.



isti slucaj kod moje trogodisnje curice.

Radila sam joj urin privatno, nalaz pokazao ketoni pozitivni, no glukoza je negativna, zabrinuta jesam, ponedjeljak mi daleko da odem kod liječnice.Razgovarala sam s frendicom ona je hirurg, kaze da ponovim test, moguće je iz vise razloga,pa čak i da porrijese,  za sećer ketone vezuju ukoliko je i glukoza pozitivna.

Jeli imao tko iskustva s ovim problemom ?


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
12.7.2010 9:42:31   
mamina princeza
Ketoni u urinu cesto budu poviseni zbog gladi, znai ako ste vadili nalaz kad ste bili gladni.
Meni se to desilo u trudnoci.
Ukoliko je ui glukaza povisena imalo moze ukazivati na secer


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ketonska tijela u urinu!!
16.8.2010 0:37:21   
mariposa
kod nas su keto tijela bila pozitivna kad je Toni imao proljev i doktor kaze da je to znak dehidracije i poslao nas na infuziju

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *