"Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Soleil -> "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (8.10.2009 14:35:25)

Drage moje,

jučer sam otišla kod pedijatra u DZ sa Emmom radi pupčića koji se počeo malkice crveniti. Elem, s pupčićem sve OK nego mi pedijatrica reče nešto što me zabrinulo. Kao bebica širom otvara oči (tako da se vide beonjače) i spomenula je pogled "zalazećeg" sunca ili "sunsetting" i nešto je spomenula pregled kod neuropedijatra.

Ima li neko slično iskustvo sa ovim?




emma.L -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (8.10.2009 16:31:13)

Iskreno, nikada nisam čula za to. Ali s obzirom da nisi hitno upućena, vjerujem da nije ništa ozbiljno. Pa i Ema je gledala širom otvorenih očiju ako nije spavala, i to su joj još išle u križ, što zaista nije bilo lijepo za vidjeti, ali nisam ni pomislila da bi to nešto značilo. Nadam se da će biti sve u redu.




Anoniman -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (8.10.2009 23:16:55)

Mišići bebinih očiju nisu još dovoljno jaki da drže oko na mjestu... to može trajati i do druge godine.
Mojoj Esmici se znalo desiti da joj jedno oko ode na jednu, a drugo na drugu stranu... to se dešavalo veoma često u početku, pogotovo ako je sanjiva. Sada je to veoma, veoma rijetko. Mislim da, ako je beba veoma mala, o tome i ne treba previše brinuti... no, ipak, ako želiš biti potpuno mirna, otiđi i kod neuropedijatra.




orchyd -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (10.10.2009 11:14:37)

ja ti preporucujem da ne brines :) vole doktori malo isprepadat i moja djevojcica sad joj je 5 mjeseci kad se probudi ima taj pogled zalazeceg sunca... a primjetila sam to i kod dosta drugih beba...  doktori salju kod neuropedijatra jer je pogled zalazeceg sunca jedan od simptoma hidrocefalusa, ali ako bebina glavica normalno raste ( ne vise od 2 cm mjesecno )mislim da nemas razloga za brigu




Soleil -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (10.10.2009 13:27:50)

Drage moje,

hvala vam [sm=smiley1.gif] Vole doktori zabrinuti roditelje prije vremena. [sm=zmeden.gif]




taze_mlada -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (13.10.2009 22:51:38)

IZVORNA PORUKA: Soleil

Drage moje,

hvala vam [sm=smiley1.gif] Vole doktori zabrinuti roditelje prije vremena. [sm=zmeden.gif]


a tek su poceli...




_melina_ -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (13.10.2009 22:53:40)

meni je receno da je to sasvim normalna stvar da se desava kod beba...
mom bebacu je 13 dana i on sirom otvara oci i ponekada ne moze uskladiti pogled...
pomalo cudno izgleda ali je to normalna stvar...




Soleil -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (14.10.2009 15:19:18)

[sm=smiley36.gif] Zato ja, šta god da zapne, zovem svoju taze_mladu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




taze_mlada -> RE: "Sunsetting" ili pogled "zalazećeg" sunca (16.10.2009 11:15:08)

IZVORNA PORUKA: Soleil

[sm=smiley36.gif] Zato ja, šta god da zapne, zovem svoju taze_mladu [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]

naravno sreco moja! sva sreca pa se porodih ranije [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: [1]