|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 13:30:05   
hanabanana
Amrino u ovim porodičnim odnosima je s jedne strane puno lakše, mada s druge strane komplikovanije.
Komplikovanije u smislu da se može desiti da se " porječkaš " sa sestrom, jetrvom, zaovom ili inom radi djece, to izgovoreno medju vama ostaje zauvijek, a djeca neće zauvijek imati 2,5 godine.
Djeca odrastu, sutra su super drugari koji izlaze zajedno, a matere radi nečeg od prije 20 godina ne pričaju.
Bezveze, priznat ćeš.
S druge strane......ono što ti možeš uraditi jeste da prorijediš posjete, pa ako te i pitaju zašto je to tako, fino kažeš. Ne želiš da tvoje dijete oplače svaki put radi nekoga drugog. Njima njihovo pravo da svom puštaju sve, tebi tvoje pravo da zaštitiš svoje dijete.

Ja sam možda malo eksplozivno reagovala Vesela, ali imam svoje razloge.
Meni je preko glave opravdanja tipa: Ma taj mali ( mala ) je problematičan....
Da li neko od vas zna tetu, učiteljicu koja je rekla: Dok je vaše dijete zaradilo tu modricu na čelu ja sam pušila u susjednoj prostoriji sa kolegicama???

Ja još nisam srela takvu. ALi sam srela bezbroj onih koji će sve i jednu modricu na dijetetu " opravdati " sebe rečenicom: Ma taj mali ( mala ) je agresivan.

Kad su meni zadnji put servirali takvu rečenicu ja sam bila vrlo neljubazna te sam rekla da mene uopšte ne zanima dijete koje je udarilo moju H. Moje pitanje je vrlo jednostavno: Gdje ste bile vi kad se to desilo?!
Jer ako se to još jednom desi, ja neću tužiti dijete, nego školu.
Ja svoje dijete ostavljam vama u produženom i za mene ste vi odgovorne za sigurnost mog dijeteta u školi. Za to vas i plaćam.
A ako će to značiti da ćete morati cijelo vrijeme biti pored mog dijeteta, ni to nije moj problem.

Što se tiče davanja lijeka, sirupa....po konvenciji o pravima dijeteta samo i jedino roditelj može dijetetu dati lijek. ( osima ko nije hospitalizirano ) 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 13:31:43   
Nedi
Napisa kilometarski post i pobježe mi, sad cu skraćenu verziju.

Mislim da malenom iz Ajšinog vrtića nedostaje pažnja i da ga vaspitačice iznorišu. Možda im nije simpatičan, ili ne poznaju njegove roditelje, ili nisu dovoljno visoko pozicionirani ili...uglavnom maleni očajno traži pažnju a izgleda dobije sve osim toga. 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 13:51:39   
Blue rose RR
Ne mogu da vjerujem da to dijete je agresivno samo u obdaništu?
Šta je sa njim kod kuće, kako roditelji deverišu sa njim kada dođu sa poslu?
Očito je napušteno dijete koje traži bilo čiju pažnju, pa kako ne može/ne zna (što je razumljivo) ostvariti komunikaciju i druženje sa djecom uz igru, onda mora pristupiti agresivnim metodama...

Razumijem da se djeca porječkaju, da se udare slučajno, ali da se marišu kao veliki, i da ispoljavaju svoje frustracije na drugoj djeci.

Osnovno pravilo kod nas u porodici, naspram druge djece, jeste : nikada ne udari prva i nikada ne guraj nikoga. Ali kada je neko udari ODMAH MORA uzvratiti.
Ne tužakaj, nego opali po nogama ...

Prije svekog odlaska među djecu, svojoj kćerci držim lekciju:
1. Lijepo se ponašaj i igraj sa djecom,
2. Ne udaraj nikoga, pazi na malu djecu,
3. Ako te ko udari nammjerno, NE SMIJEŠ gurati, ali uzvrati udarac po nogama.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 13:56:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ne mogu da vjerujem da to dijete je agresivno samo u obdaništu?
Šta je sa njim kod kuće, kako roditelji deverišu sa njim kada dođu sa poslu?
Očito je napušteno dijete koje traži bilo čiju pažnju, pa kako ne može/ne zna (što je razumljivo) ostvariti komunikaciju i druženje sa djecom uz igru, onda mora pristupiti agresivnim metodama...

Razumijem da se djeca porječkaju, da se udare slučajno, ali da se marišu kao veliki, i da ispoljavaju svoje frustracije na drugoj djeci.

Osnovno pravilo kod nas u porodici, naspram druge djece, jeste : nikada ne udari prva i nikada ne guraj nikoga. Ali kada je neko udari ODMAH MORA uzvratiti.
Ne tužakaj, nego opali po nogama ...

Prije svekog odlaska među djecu, svojoj kćerci držim lekciju:
1. Lijepo se ponašaj i igraj sa djecom,
2. Ne udaraj nikoga, pazi na malu djecu,
3. Ako te ko udari nammjerno, NE SMIJEŠ gurati, ali uzvrati udarac po nogama.


Ova pravila imamo i mi....
nema ih ni moja zaova...
moje dijete je ispaštalo...
kada sam okrenula list i rekla da se njih dvoje ne mogu više igrati jer je moje dijete očito neodgojeno pa se ne zna ponašati u društvu djece...shavtili su me...jer samo idiot bi potvrdio da sam naglas rekla nešto i blizu istini.

promjenili su svoga dječaka...sada je drugačije.

no pitanje odnosa u familiji iili u okolini sa komšinicom jedno je pitanje.....
a pitanje ostavljanja djeteta u vrtiću drugo...
neki roditelji ne vide najbolje...i ne moraju nekada ako im je ćeif...ali vaspitačica i pedagog u jednoj usanovi javnoga tipa mora...to je njen posao za to se školovala i dobila na karju hljeb u ruke.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 14:14:57   
veeseelaa
Kad su meni zadnji put servirali takvu rečenicu ja sam bila vrlo neljubazna te sam rekla da mene uopšte ne zanima dijete koje je udarilo moju H. Moje pitanje je vrlo jednostavno: Gdje ste bile vi kad se to desilo?!


sve si u pravu, tako i treba, i ja tražim od vlasnice vrtića da obezbijedi sigurnost mom djetetu al čovjek burno reagira nekad pa onda priča ode i u krivom smjeru, mene ponavljam iznervira jer mi ona jutros servira priču da je maleni fin i da su to djeca i da ne treba de brinem, zato sam je podsjetila koliko je fin

Ne mogu da vjerujem da to dijete je agresivno samo u obdaništu?
Šta je sa njim kod kuće, kako roditelji deverišu sa njim kada dođu sa poslu?


čuh da je kući još gori, da ga majka uči da se marše, zahvate i tako to al da ga ona i mlati da se nje boji user posted image user posted image
otac od jedne djevojlice koja takodje je s njima u grupi kaže da će on naučiti svoju kćerku da se i ona mlati pa da ga prebije user posted image  čovjek je fin al valjda i njemu ko meni puko film user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 14:20:17   
veeseelaa
Mislim da malenom iz Ajšinog vrtića nedostaje pažnja i da ga vaspitačice iznorišu. Možda im nije simpatičan, ili ne poznaju njegove roditelje, ili nisu dovoljno visoko pozicionirani ili...uglavnom maleni očajno traži pažnju a izgleda dobije sve osim toga.


pa neznam, nisam ulazila u ovo
al znam da je za vrijeme godišnjeg odmora malenog teta odvela kući i bio je kod nje desetak dana jer vrtić nije radio, roditelji ga valjda nisu imali gdje ostaviti a radili su oboje
on dugo ide u vrtić al uglavnom je u ćoškuuser posted image  il u raznim kaznama
meni je stvarno žao ako on ima neke probleme ove vrste koji ti Nedi spominješ al svak razmišlja o svom djetetu
Moja Ajša je vesela i druželjubiva, želim da takva i ostane a ne da je neko sputava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 14:21:22   
Amrino
I ja sam prije mislila da agresivnoj djeci nedostaje paznje...ali iz licnog iskustva sam se uvjerila da nije bas sve tako...Postoje djeca- kao sto je slucaj kod mene u porodici koja su skroz rijetko s drugom djecom i bukvalno se ne znaju igrati. Odrasli im sve pustaju i onda djeca mislie da se planeta vrti oko njihove ose. Postoje i djeca kojoj roditelji nisu dali do znanja da je takva vrsta ponasanja neprihvatljiva i dijete je uvjereno da su njegove reakcije normalne...jer ako mu roditelji ne objasne da fizicko nasilje nije uredu...cisto sumnjam da ce to u vrticu nauciti. Bilo kako bilo- nije nase da odgajamo tudju djecu ali stoji jedna stvar- moramo zastiti svoju.
Kod nas svi vide ponasanje ovog djeteta i moram priznati da ga i zaruze i sl. ali ne ferma ih mali nakako. Zato sam ga i zamalo ja zaruzila jer kontam ako njih ne slusa mozda ce se prepasti mene pa ce prestati...ali s druge strane ne zelim da me se dijete boji.
Do sada nisam ucila dijete da vraca udarce, da nedaje svoje igracke ako njemu neko ne da svoje...jer mislim da je bio premali da bi pravilno to shvatio...ali  mislim da je vrijeme za takvu "obuku" doslo...

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 14:25:41   
veeseelaa
Bilo kako bilo- nije nase da odgajamo tudju djecu ali stoji jedna stvar- moramo zastiti svoju.



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.1.2011 17:56:50   
sporty mamaa
Ja kad sam bila mala, jedan djecak me stalno udarao, gurao, maltretirao. Ja sam imala mozda 4 a on oko 6 - 7 god. Jednog dana( i dan danas se sjecam) sam ga pljunulauser posted image user posted image I tako jako pocupala po kosi da je mali iste sekunde pobjegao. Moja mama je to sve promatrala sa prozora i nije uopce reagirala. Od tada me taj mali nikada vise nije udario, cak sta vise, poslije se pricalo kad smo malo porasli da je rekao da ce me ozenitiuser posted image user posted image user posted image
Moja malena je nedavno bila u igraoni i teta mi govori kako je ujela nekog malog za obraz, kao njegova mama ljuta, i to kao ja je ne odgajam... Dijete od 2 god... Ja sam joj fino objasnila da nikad nikog kuci ne grize i da sam joj ja platila da je cuva, te da mi se ne obraca tako kao da ni ja ni djete nemamo kucnog odgoja. Od tada je vise ne vodim na smjenu te tete, kad su druge tete u pitanju nikada nikakvih problema...

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 7.1.2011 17:58:20 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
11.1.2011 11:50:07   
veeseelaa
malenog koji je znao klepnuti moju malenu drže ga daleko od nje, čim ide prema njoj obje tete skaču i preusmjere ga, ako se igraju slučajno u blizinu oni moje dijete il njega preusmjerene na drugi dio prostorije da se igra sa drugim igračkama
Helem cilj postignutim, nadam se da će ovako i osati u suprotnom ima da.... ko zna....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 12:47:37   
sanela.asja
Uhhh zene da se prvo vama polazim pa cu vidjet sta cu dalje...
Neznam sta da radim sa svojom Asjom,ovo djete je nesnosljivo doslo mi je da je vodim ljekaru da vidim sta da radim ona je vise van kontrole...ovako..
Kad smo same tu i tamo me nekako slusa al agresivno se ponasa ako joj nesto nedam pocne se bacati na pod trese nogama ,cupa kosu sa glave ja pokusam na ljep nacim da je smirim razgovorom, objasnjavam joj to sto radi ne valja ali nista onda jos gore..pa sam problala sa stapicem po guzi ni to ne pomaze isto ponasanje,pa sam probala je otjerat u sobu pa je pustim da tamo histerise al to je vise nesnosljivo mene psihicki ubija ta kreka i vriska..ako nema crtani koji ona hoce to je uzas..nije bila takva odjednom joj se ponasanje promjenilo kad je sdrugom djecom dobra je ljepo se igra ne tuce drugu djece isll...a l mene i muza smori..nece vise preko dana spava nikako..a navece zaspi oko 11 i to placuci je je natjeram jer ja nemogu vise da izdrzim spava mi se...
Sinoc nam bili gosti zadnjeg gosta je ona ispratila to je bilo oko 12 nevece ja je uvela u spavacu da je uspavam haus vristi baca se jedva sam je smirila na kraju sam i ja pocela da placem zajedno snjom...
Sta mislite da li da se obratim ljekaru zbog njenog ponasanja,jer nemogu vise pogoto sto sam trudna,ljepo je vaspitavam ucim je ali ovo ponasanje je preslo sve granice svaki dan isto kreka cika,vriska zna po cjeli da preplakat bez razloga,i to nije plac nema suza nego samo ona kreka..

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 16:06:52   
emma.L
Mi isto imamo faze kad kenjka po cijeli dan ali tada, ako ne pravi probleme tipa da me namjerno iskušava gledajući me u oči i praveći belaje, trudim se da joj malo udovoljim i napravim neku promjenu. Dozvoljavam da i ona može biti nervozna kao i mi, ali nema ispušne ventile odraslih i ne zna zašto se loše osjeća. Pa je nekad pitam je li tužna, kaže jeste i plače, plače, uzmem je u krilo i tako ona plače dok se ne smiri. Bacanja nema jer ne dozvoljavam, mene ili tatu kad udari to je strašno i slijedi joj jedan fini ignore a to mrzi, pa smo i to izbacili. Što se tiče plača na prvu kad nešto hoće, samo kažem da je ne razumijem kad se tako ponaša i ignoriram dok se ne smiri da može normalno reći što želi, pa onda vidimo može li ili objašnjavamo zašto to ne može ali može nešto drugo.
Mislim da to njeno ponašanje nije za liječnika, ali da možda od nekog psihologa tražiš savjet kako da se ti postaviš radi sebe. Trudnici toliko nervoze ne treba,a bome ni umora. Ne znam koliko joj je, ali s gostima ili bez njih Ema je do pola deset u krevetu, pa može plakati ili pjevati dok ne zaspi - ustajanja nema.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 16:14:28   
sanela.asja
Sad ce joj 3 godine u aprilu..evo je upravo je zaspala na fotelji nemogu da vjerujem ma ignorisala sam ja i razgovara pa je uzmem sebi al nista kad je uzmem udara se pa nesmjem vise udarila me je jednom u stomak moram nekako da je smirim jer sta cu kad dodje druga beba..
a ja svaki dan imam glavobolje od njene kreke pa vjerujte da vise nigdje ni neidem zbog nje nemogu znam da ce me glava zaboliti..

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 16:18:54   
emma.L
E u tu fazu još nismo došli, mogu zamisliti da je gadno. Mislim imala je i Ema ispade, ali nikad takve da ih nisam mogla vratiti pod kontrolu. 
Samo ti čuvaj pupu, i pokušaj se malo ne sekirati i uvaliti je mužu uvečer a ti na odmaranje bez stresa.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 17:24:03   
škorpija
moj dođe u fazu kad me udari, od bijesa najčešće, kad mu nešto ne dam, ali mroam priznati da ja to ne tolerišem i uvijek dobije po guzi kad to radi. i stvarno sva manje imamo takvih ispada, nisam za batine, ali granica s emora negdje povući, a da ne govorim kako mene zaboli kad me glavom zvizne u zube ili nos.

sad je u fazi neće siperak da mu stavim kad treba jesti, vrišti, urliče, bjesni, je ja ga onda fino izvadim iz stolice i kažem mu ok onda nećeš ni jesti, nakon minut-dva opet vratim vratim u stolicu i bez pogovora pusti da stavimo siperak i jede, milsim to je banalan primjer ali nadam se da će nam to uspjevati i sa 3-4 godine

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 17:26:11   
škorpija

Blue rose odlični su ti savjeti za kćerkuuser posted image  uzimam ihuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
7.3.2011 18:48:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

moj dođe u fazu kad me udari, od bijesa najčešće, kad mu nešto ne dam, ali mroam priznati da ja to ne tolerišem i uvijek dobije po guzi kad to radi. i stvarno sva manje imamo takvih ispada, nisam za batine, ali granica s emora negdje povući, a da ne govorim kako mene zaboli kad me glavom zvizne u zube ili nos.

sad je u fazi neće siperak da mu stavim kad treba jesti, vrišti, urliče, bjesni, je ja ga onda fino izvadim iz stolice i kažem mu ok onda nećeš ni jesti, nakon minut-dva opet vratim vratim u stolicu i bez pogovora pusti da stavimo siperak i jede, milsim to je banalan primjer ali nadam se da će nam to uspjevati i sa 3-4 godine
anel cim vidi da nosim simperak bjezi neda ga staviti ja stavim on vuce ga place
ajd dok jede prevarim ga igrackom necim vec al cim jede cim vuce gaaa
Al da ga onak stavim jer slini zbog zuba ma nema sanse ne daaaaaaa

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 10:21:49   
Anoniman
moj je vec odavno u ovoj fazi

pritom mislim da je njegov nacin igre doista destruktivan...hocu reci, da uopste nema zelju da pravi nesto...tipa da slaze lego kockice, nego saceka da ja slozim...ili mi malo pomogne...i jedva ceka da to srusi...i to na takav nacin, da pokaze svu svoju snaguuser posted image Ili recimo, u igraonicama redovno porusi ako imaju one staze za autice...vozice...tipa...uzme sine....digne preko glave i lupa od pod dok ne demolira tj. dok ne rastavi na sve dijeloveuser posted image

takav mu je odnoc prema svim igrackamauser posted image

ja mu pokusavam na fin nacin objasniti da to ne radi...kadkad mi pukne film pa malo povisim ton...al mi stvarno vise nije jasan..da smo ja i mm takvi...pa hajde...vjerovatno onda ovdje ne bih ni pisala, nego bi mi takvo ponasanje bilo normalno...ali...

i znam da ne treba djecu usporedjivati...ali kad vidim mledje od njega, kako se fino igraju...stvarno se pitam gdje kiksamuser posted image

ne svidja mi se ovo nikako...i hajde da se njega ignorise...pa da na taj nacin zeli privuci paznju...i to bih razumjela...ali ovako...ne kontamuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 13:33:17   
R&T@
Ne smatram to njegovo ponasanje agresivnoscu, vec radoznaloscu...

On ne razbija da bi unistio vec da bi otkrio sto moze rastaviti, kakvi su dijelovi i sl.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 13:35:49   
Anoniman
ne znam tajra...ne bih rekla da je to...kad bi ga vidjela u elementu sve bi ti se samo ukazalo

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 13:39:04   
koka i po
ne pretjeruj...to je normalna faza u odrastanju...
i moj S je isti ..
sve nove igracke se moraju rastaviti na hiljadu dijelova..
lego kockice su mu beze...sa napravim nesto on srusi pa tako ukrug...
i uopste me to ne zabrinjava...
OT...idi bona razmisljaj o shopingu ne opterecuj se bezveze user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 14:45:42   
Dida79
Dada bezveze se zabrinjavas.Sve je to normalno...JA sam slagala kockice a on redovno rusio sve gotovo do njegovo trece godine.
Joj ,ja se jos i zadam pravo sto bi rekli zena se zaigra ma nema sta mu nisam pravila i kad on to srusi meni tacno zao budeuser posted image user posted image
A o razvaljivanju igracki necu da pricam..da mi je ova pamet sad vise od pola stvari mu ne bi u tom dobu kupovala nego tek sad pocela.Cisto bacanje parauser posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 16.4.2011 14:47:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 21:23:52   
škorpija
pritom mislim da je njegov nacin igre doista destruktivan...hocu reci, da uopste nema zelju da pravi nesto...tipa da slaze lego kockice, nego saceka da ja slozim...ili mi malo pomogne...i jedva ceka da to srusi...i to na takav nacin, da pokaze svu svoju snagu Ili recimo, u igraonicama redovno porusi ako imaju one staze za autice...vozice...tipa...uzme sine....digne preko glave i lupa od pod dok ne demolira tj. dok ne rastavi na sve dijelove

takav mu je odnoc prema svim igrackama


moj sve isto radi, još u igraoni djeci koja slažu kockice ode  i sve poruši, al ja kontam takav mu karakter i šta se tu može, možda će proći možda ne, ne brinem se previše.
ali mislim da su u pravu kad ti kažu da je to faza, demoliranje im je sad intersantnije nego nešto konstruktivno da rade

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
16.4.2011 21:36:30   
ziki
Dadada ja nisam agresivna al sto sam voljla sve da rastavimuser posted image  kad smo kupili novi tv, tad sam bila 6 razred, morala sam da obecam da kad baba i mama odu na posao necu otvorit tv da vidim sta imauser posted image Samo faza procice, Nemirko je bio u toj fazi i samo rusio sad ga proslo, sklapa sve zivo

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Agresivno ponasanje djece/beba
2.12.2011 14:25:48   
Selma.A.M
Mom malcu je 4 godine i 10 mjeseci , u zandnje vrijeme sam primjetila da se često iznervira dok se igra sa djecom npr ako mu ne dopuste da kaže kako je on zamislio igru ili ako to u nekom trenutku ne bude po njegovom....
I prije se je znalo dešavati u nekim normalni granicama ali u zadnnje vrijeme se toliko iznervira počne plakati (vrištati) da ostane bez daha,kao da ne može udahnuti zrak u pluća pa ga još veća panika uhvati (što proprati još dužim i glasnijim plačom ) ...
Eh taj histerični plač nam se nije dešavalo dok se ja nisam porodila, ali pored te "male"promjene u ponašanju on je jako pažljiv prema  sestrici,trudi se da oko nje pomogne (iako ja to ne zahtjevam od njega) već on kao stariji brat to hoće ..........
Ali mislila sam neka "faza" je u pitanju,novi član, promjena pa i ok,ali probelm su postale i noćne more,ustvari zadnji mjesec dana nas često po noći probudi svojim plačem, i uz to se naravno nervira,bacak po krevetu,kiska,plače dok ga na neki način ne umirimo (a to najčešće bude namještanjem na jastuk i lagano dozivanje) sinoć je npr kroz plač (više jecaj) govorio mama-mama.....Mislim si uskoro će prestati ali ...............

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *