|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
6.3.2010 1:13:39   
Dida79
Kakvu ja samo muku mucim sa lukavoscu mog mladjeg sinauser posted image Na sve moguce nacine sam mu pokusala objasniti da to nije urredu,ali ne ide pa ne ide.A najveci problem mi je kada odemo kod prijatelja koji takodje imaju maleckog od 3god e tad nastane opsta konfuzijauser posted image A opet kada krenemo kuci on obavezno uzme jednu igracku koju ce da ponese kao on to nema.E ja na to user posted image
Od mene za takve stvari nema podrsku dok mm je na njegovoj strani jos kad naglas izgovori pa pusti ga vratit ce mo.Meni se sve okrene oko glave.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
6.3.2010 10:50:17   
mamana
Ma to to je normalno za taj uzrast. Ja imam curicu od tri godine koja nikome ništa neda, kad sjedmemo da jedemo uzme svoj tanjir i kaže to je moje, da slučajno ne bi neko uzeo nešo sa njenog tanjira i čim dobije novu igračku, prva rečenica je ovo neću dati nikome. Ali ja mislim ta je to neka faza i da će sa vremenom proći.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
6.3.2010 11:31:56   
Dida79
I ja se iskreno nadam da je to prolazna faza,jer ne bi bilo lijepo da to ostane takouser posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
6.3.2010 18:23:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Dida79

I ja se iskreno nadam da je to prolazna faza,jer ne bi bilo lijepo da to ostane takouser posted image

tvoje je da pričaš i pojašnjavaš i sve će doći na svoje..moj malac je isto imao "raznih ispada"...ja pričala, pričala...on slušao, slušao (i, ko' nešto razumio).i tako dana i dana nekakvih dogovora...i taman kad sam ja izgubila nadu-on uradi tačno onako kako smo se dogovorili....
a, tvoja situacija, nije uopšte strašna-djeca su to..ko zna šta on ustvari time hoće..možda samo da ispadne "faca" prad jaranomuser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
10.3.2010 23:26:07   
Dida79
Pricam ne gasim se nikako ali on tjera svoje pa svojeuser posted image Sad je dosao u tu fazu ako mu kazem idi nesto donesi ma nece vala kad bi se cudo desilo.
A ovaj stariji mi je u pubertetu tako da mi je ludnica u kuci ovaj mali nervira ovog starijeg i obrnuto.user posted image


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 7:41:01   
acudesa
Joj, Dido, čula sam od nekih kolegica da je to baš nezahvalna situacija (malo dijete i pubertetlija)....svako prezahtjevno...ljubac, proći će sve, nek su živi i zdravi...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 8:09:56   
kanita25
dobro vam jutro drage mame...evo da se i ja malo pridruzim i na ovu temu..imam djevojcicu 21-22 mjeseca do sad smo imali raznih faza koje su na srecu brzo prolazile..ali imamo duze vrijeme problem da se obucemo,tj da ima nesto na nogicama ..odma pocne da se udara i stipa po obrazima...jednostavno voli da je golisava i da se ćeski po prsticima . voli skoro cijeli dan provest nekad pod dekicom nego da je obucem....a zna da ne smije na tepih bez carapica ...jeli ima neko slicnu situaciju?mozda je glupo i sto pisem ali mene samo brine da joj ne prede u naviku to udaranje i stipanje u nekim drugim situacijama....user posted image

_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 8:19:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kanita25

dobro vam jutro drage mame...evo da se i ja malo pridruzim i na ovu temu..imam djevojcicu 21-22 mjeseca do sad smo imali raznih faza koje su na srecu brzo prolazile..ali imamo duze vrijeme problem da se obucemo,tj da ima nesto na nogicama ..odma pocne da se udara i stipa po obrazima...jednostavno voli da je golisava i da se ćeski po prsticima . voli skoro cijeli dan provest nekad pod dekicom nego da je obucem....a zna da ne smije na tepih bez carapica ...jeli ima neko slicnu situaciju?mozda je glupo i sto pisem ali mene samo brine da joj ne prede u naviku to udaranje i stipanje u nekim drugim situacijama....user posted image


Draga moja djevojcica je ista takva, kao da si nju opisala, jos je starija od tvoje, sama se skida i i sto kazes ide pod dekicu obavezno, jer ne zeli nista obuci na prstice, kad je pitamo sta radi a ona nama "pa cistim noge" user posted image  mi crknemo od smjeha,mislim da je to samo jedna djecicja faza, koja ce ubrzo proci akobogda, sta mislis kad dodze pljuvanje user posted image user posted image  Opsti haus, mi naravno nedamo a ona nama na to "pa moram", jos kad ja kazem mm da nesto uradi il nesto dr. ona odma meni ´"mama, hocu da pljuvati" ? zna da to nije dobro, ali proci ce, imam kolegicu cija je djevojcica sve to prosla, sama sam gledala druzimo se, jos kad dodze grickanje nokti.. Proci ce to akobogda, samo mislim da puno brze prodze kad se manje paznje tome zadaje. Mi odkad pokusavamo da stanemo u kraj otimanju igracki, a ne to postaje sve gore i gore, a kad je pustimo ona naravno dadne i sama bez nas, dok smo mi tu nemoze biti gore, ja izadzzem iz njene sobe ma ni bubica se necuje user posted image user posted image

(odgovor članu kanita25)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 8:53:28   
kanita25
jooj slatka je sta kaze cisti noge user posted image user posted image ma valjda ce proci i ova faza..

_____________________________

23.05.2008.-mama poljubila svoju djevojčicu
21.07.2010.-i svog malenog bumbarka

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 9:21:09   
mamana
Izgleda da sve djevojčice vole da budu gole. Moja ima tri godine i ima tu "fazu" več dosta dugo. Kad dođem kući s posla prvo pitanje je šta si mi kupila, a drugo moguli sad kupati i biti gola. I kako se tad skine u bodi više se nikako ne oblači do spavanja. Neki dan sam rekla samo da dođe toplo vrijeme pustiću je da bude gola cijeli dan.

(odgovor članu kanita25)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 9:27:52   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Moja Lajla ima 2 godine i 8 mjeseci i od prije mjesec dana je u toj fazi, za koju molim Boga da što prije prođe. Jer, tuče se, udara, odgovara, da ne kazem jezika, plače za svaku glupost, tersa, ma jednom riječju grozno.



Evoj a se opet javljam, pet mjeseci kasnije, situacija je malo bolja, ali sada imako novu dijagnozu, više nije bezobrazna, sada je bezobrazna na kvadrat, starija, mudrija, i lukava brate do zla, da me neka izludi, kako je lukava.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 9:37:57   
Dida79
Ja stvarno nekad kazem ja ovo ne mogu vise izdrzati.Vacinom sama prolazim te njihove faze bezobrazluka.
Pokusavam od svoje djece napraviti dobro ljude ali nikako da nadjem pravi recept.Stariji mi je razmazen do kraja i zaista se plasim za njega.Evo bas juce dolazi mi iz skole i kao on ljut na razrednicu koja mu predaje i matematiku.Pitam ga ja sta je bilo,kaze dobio sam 1.Ma zbog cega pitam ga ja.Inace je odlican ucenik i ovo mu je prva losa ocjena.Kaze izvela me je na tablu i sve sam znao ali mu je trazila zadacu i on je nije uradio zadnja tri puta.Joj oko mene se sve okrenulouser posted image
Ovo je bilo OT ali mi je nekako sve na doslo tako da sam morala da napisem.
Bila je negdje tema o skolskoj djeci i njihovim problemima mislim da ju je Mamine oci otvorila ali sad nikako ne mogu da je nadjem.Pa ako neko zna da postavi link


< Poruku je uredio Dida79 -- 11.3.2010 9:40:48 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 10:34:21   
veeseelaa
evo Dida

Djeca školskog i predškolskog uzrasta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 10:40:21   
Dida79
E hvala vesela bas si druguser posted image ,tu temu sam trazila ali bezuspjesno


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 12:07:56   
ziki
Evo mene opet na ovoj temi.
Retrospektiva: prestao je da se baca po podu, bio je prestao da me ujeda  i štipa ali je prije par dana ponovo počeo da me štipa i uživa dok vrištim. Probala sam sa taktikom da ko ja počnem da plačem onda on krene da me imitira i krevelji se tako da to ne pali. Jednom sam ga čupnula da vidi da nije fino i toliko se naljutio da me još i klepio po licu. Ispade da ako nisam dobijala batine ko dijete dobih ih od djetetauser posted image
E sad najnovija je da nas udara kad se naljuti, da bace sve redom, pa mu bude malo što je bacio jednom nego pokupi i baci ponvo. user posted image  
Sa drugarima u vrtiću se pomalo tuče ali sad za sad samo vraća ne udara prvi i to me raduje. Kod kuće mu rijetko dolaze djeca ali tad daje sve igračke i nije ni malo lukav. I normalno kmezav je ko sva ostala djeca jes da MM ne ide u glavu da mu sin plače za sve i svašta što  mu ne paše,al ne dozvoljavam da ga zbog toga kritikuje ili nedaj Bože viče na njega.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 12:17:26   
bebacha
kade je Tarik poceo da vas udara.Ajla evo sedam dana cim je ljuta odma pocne udarat ili ako joj nesto nedamo ili galamimo na nju ona odma kaze "udarit cu te".da to nisu nesto pokupili u vrticu?
a Ajla je cesto kmezava bez razloga da mi doce da i ja pocnem kmezit.
i ona baca stvari oko sebe kad je ljuta


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 12:38:10   
Nedi
mm i ja smo na rubu zivaca...od kako je bolestan dr je rekla da ne izlazi nigdje iz kuce (vec tri sedmice)  moj djecak je blago receno postao nesnosljiv. Tuce, grize, vristi, lupa vratima, baca stvari, pljuje hranu iz usta ( ovo nikad ranije nije radio), ako slucajno ne prebacimo isti tren na crtani on napravi takav cirkus da se mm i ja idemo umivati hladnom vodom  i na smjenu ostajemo zakljucani u toaletu da se priberemo. Igračkama se nije igrao danima a ima ih i neopakovanih, uglavnom radi sve ono sto je NE, u 2 minute on: otvori frižider i nesto razbije, ukljuci šporet, zatvori masinu za suđe i ukljuci (40 sekundi), trci u toalet - pali masinu, otvori vodu (10sekundi), trci dalje baci daljinski, srusi sve sa stola u dnevnom boravku, u letu  gasi televizor (20 sekundi) zatim trci u spavacu, skida svu posteljinu sa kreveta i pljuje po krevetu (treba mu manje od minute za ovo)....
A popiti kafu je nemoguća misija - NAMJERNO uzima lopte i gađa šoljice i džezvu...

Znam da je bolestan i da ne ide vani i da ima visak energije ali brate ovo je stvarno previse.Pricam i ponavljam kao papagaj i ignorisem neka ponasanja ali on i dalje po svom. Nadam se da necu morati poceti koristiti metodu PUC PUC pruticem jer sve vise dolazim u iskusenje da uberem 2-3.
Izvinjavam se na duzini posta ali lakse mi je sad kad sam se izjadalauser posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 11.3.2010 12:39:06 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 12:41:22   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Nedi

mm i ja smo na rubu zivaca...od kako je bolestan dr je rekla da ne izlazi nigdje iz kuce (vec tri sedmice) moj djecak je blago receno postao nesnosljiv. Tuce, grize, vristi, lupa vratima, baca stvari, pljuje hranu iz usta ( ovo nikad ranije nije radio), ako slucajno ne prebacimo isti tren na crtani on napravi takav cirkus da se mm i ja idemo umivati hladnom vodom i na smjenu ostajemo zakljucani u toaletu da se priberemo. Igračkama se nije igrao danima a ima ih i neopakovanih, uglavnom radi sve ono sto je NE, u 2 minute on: otvori frižider i nesto razbije, ukljuci šporet, zatvori masinu za suđe i ukljuci (40 sekundi), trci u toalet - pali masinu, otvori vodu (10sekundi), trci dalje baci daljinski, srusi sve sa stola u dnevnom boravku, u letu gasi televizor (20 sekundi) zatim trci u spavacu, skida svu posteljinu sa kreveta i pljuje po krevetu (treba mu manje od minute za ovo)....
A popiti kafu je nemoguća misija - NAMJERNO uzima lopte i gađa šoljice i džezvu...

Znam da je bolestan i da ne ide vani i da ima visak energije ali brate ovo je stvarno previse.Pricam i ponavljam kao papagaj i ignorisem neka ponasanja ali on i dalje po svom. Nadam se da necu morati poceti koristiti metodu PUC PUC pruticem jer sve vise dolazim u iskusenje da uberem 2-3.
Izvinjavam se na duzini posta ali lakse mi je sad kad sam se izjadalauser posted image



Bogami, teška situacija, ipak ja mislim da bi ako ništa trebala barem malo povisiti ton, ili nešto uraditi od čega se boji, znam da ima viška energije, ali mislim da je on narodski rečeno ufursatio.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 12:56:20   
Nedi
mama alma on se nicega ne boji,ako mu se obratim ostrim tonom, smije mi se, imitira me i sve sto mu kazemo on odgovara sa "necu" i pravi cikus.  mm i ja smo stvarno iscrpljeni, nocima bdijemo nad njim, ustajemo rano, njega na injekcije,pa posao, onda opet injekcije,pa kucni poslovi, i stvarno se trudimo da crtamo, ucimo brojeve, zna bar 10 pjesmica, mm igra kosarke i fudbala s njim u kuci... ali ovo njegovo ponasanje nas jos dodatno iscrpljuje a i sama sam bolesna i sad mi je teze nego poslije poroda. Eto opet se ja izjada, nemojte mi zamjeriti



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 13:00:55   
M kao Mama
Mila moja ja ti dajem apsolutno sestrinski savjet, tvoje dijete je mašala prepametno i koristi situaciju, moja Lajla je ista takva, ali ja sam nju i naružim, i kaznim, i naljutim se na nju, a to je ono što njih najviše boli.

Ona je jednom meni zaigrala oko stola i kafe i više nikada. Ako treba da ga malo i udariš, udari ga po goloj guzi neće mu ništa biti, mora se znati ko je roditelj, a ko dijete.

Poslušaj me, naljuti se na njega, ignoriši ga, pa ćeš vidjeti rezultat.


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 13:07:35   
Nedi
Taj sestrinski savjet mi se mota po glavi danima...i sve hocu da ga realizujem ali ne zelim da ga pucnem nicim drugim osim prutićem ( nesto mi se ne sviđa kaiš, rukama ili neke druge metode). Trebam ubrati 2-3 vaspitna jer ovo je stvarno previse. Ova današnja djeca su stvarno prepametna ne mozes ih vise ni prevariti
mamaalmauser posted image  

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 13:11:29   
M kao Mama
Drago mi je da se ne ljutiš, ovo ti je sve iz vlastitog iskustva, ja da sam mojoj pustila na glavu bi se popela, volim je najviše na svijetu, ali ne dam da se crvenim zbog nje. Ipak mi je draže da mi neko kakže kako imam odgojeno dijete, a ne divljakušu neodgojenu.

Samo naprije, vjeruj da će imati efekta i ne dvoumi se, slobodno "raspali" po guzi, hahah

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 13:17:09   
Nedi
Ma kakva ljutnja, nije mi palo na pamet nesto takvouser posted image user posted image user posted image



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.3.2010 16:37:33   
Dida79
Igračkama se nije igrao danima a ima ih i neopakovanih, uglavnom radi sve ono sto je NE, u 2 minute on: otvori frižider i nesto razbije, ukljuci šporet, zatvori masinu za suđe i ukljuci (40 sekundi), trci u toalet - pali masinu, otvori vodu (10sekundi), trci dalje baci daljinski, srusi sve sa stola u dnevnom boravku, u letu gasi televizor (20 sekundi) zatim trci u spavacu, skida svu posteljinu sa kreveta i pljuje po krevetu (treba mu manje od minute za ovo)....
A popiti kafu je nemoguća misija - NAMJERNO uzima lopte i gađa šoljice i džezvu...


E ovakva je slicna situcija i kod mene.Moj je neki dan upalio rernu a unutra bile kiflice(po acudesinom receptu) ma sve se je to okorilo da sam jedva iz tepsije izvadila.
Probalam sa ja i  da ga kaznim ali njemu je sve zezancija.Ali tjesim se ide lijepo vrijeme pa ce visak energije trositi na polju trceci a u kuci ce biti mirniji.
Nadam se da ce ovako bitiuser posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
12.3.2010 9:03:38   
ziki
Počeo je da nas udara prije nekih 15 dana, kako ga je 15 dana čuvala svekrva i nije išao u obdanište imo je višak energije i postao nesnosan, samo što je i posle povratka u obdanište nastavio da nas tuče. Još sam zaboravila da napišem da kad krenem da mu se ljutim i držim predavanja on samo počne da mi se smije, da mi skače i krilo i da me "šarmira" da bih se i ja nasmijala. U ponedeljak samo ja i on došli ranije kući i planirala sam da malo iznenadim muža sa jednom pitom, dok sam ja mijesila tijesto on se iza mojih leđa igr'o na podu sa plastičnim suđem i njegovom dijelu kuhinje-to sam ja mislila. U stavri on je iz jedne zdjelice prosuo brašno po podu i utrljo ga po pločicama  a onda se po tom brašnu valjo i vučeem za trenerku da se okrenem da ga vidim kako je sad brašnjav.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *