RE: Koliko ste se udebljale? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


sreca_ -> RE: Koliko ste se udebljale? (15.5.2015 15:51:17)

draga pokusaj sa setnjama i definitivno smanji "u tanjiru"....ja dok nisam smanjila sa skoro cijelog hljeba za jedan obrok na dvije kriske po obroku, kile su mi se gomilale....pretesko mi je bilo u pocetku, i pregladna sam bila....ali sam uz obroke pocela da pijem dosta vode da mi zavara stoamk, i naravno, kokice sam pravila cim osjetim glad a nije mi vrijeme obroku....ili kada imam napade za cipsom [sm=smiley36.gif]
ali opet....sve je od organizma do organizma, ja samo prenosim savjete moje dr. Meni je ovo prva trudnoca pa i nisam neki expert [sm=smiley1.gif]




rose -> RE: Koliko ste se udebljale? (15.5.2015 15:59:53)


IZVORNA PORUKA: novo Ime

zene drage, blago vama...ja mislim da sad imam stoju...oooooooooooooj...a pocela sam i oticati podobro



za oticanje nema tu nekog lijeka...ja sam u prosloj trudnoci rano krenula i ostala otecena do 7 dana poslije poroda...sada samo navece malo, od sjedenja i povuce se preko noci...ne dosoljavaj hranu, laganije obroke, kuhano, izbjegavaj przeno




novo Ime -> RE: Koliko ste se udebljale? (15.5.2015 18:32:02)

Ja sto mrzim kad napisem esej i onda post ode u vraga...

ma ja setam pomalo..moram sto vise lezati..ali i jedem..ne previse ali jedem..(i mimo trudnoce sam poguzija bila)...
Ali zbog hormonalnog boom sam u startu se udebljala a i prije trudnoce..sreca da sam visoka...

Ma sve ce to otici ako se budem potrudila nije mi briga...
al je lijepo stvarno kad zena se udeblja max 15 kg.. a opet razlika je trudnoca sa 25 i 38 godina




sreca_ -> RE: Koliko ste se udebljale? (15.5.2015 20:39:17)

a jest draga, i ja volim pojesti, i cekam dan inshallah da se porodim i narokam cipsa i pite [sm=smiley36.gif] ma joooj....ja sam se u pocetku preopteretila sa tom kilazom, i onda mi samo to na pameti, sta sam pojela, sta smijem sta ne....i zaboravim da uzivam u trudnoci....skidanje kila nakon poroda, da sve samo dobro prodje i bebana bude dobro...

danas na kontroli sve trudnice su bile, woooow [sm=bravo.gif] znaci bas linije, samo stomacic narastao.....osjecam se kao da sam jedina buca [sm=smiley19.gif] ali eto, sreca muzu ne smeta hihihihih.....




mimi_2in1 -> RE: Koliko ste se udebljale? (16.5.2015 9:19:42)

hej zenie, vidim sve trudnice ovdje, nadam se da se necete ljutiti sto sam se javila, al reko da uletim da vam kazem sta je meni dr govorila. ko smije neka seta, vidim vec ste o tome pricale, al ne da ide u kupovinu, i po gradu..nego ono bas seta seta...ides i hodas..lagano, polako ali konstantno. smo to valjda ima fajde. onda sad ce voce, udarite po vocu, ja sam se ubijala jagodama i malinama, ali sa lubenicom i grozdjem ne valja pretjerivati, jer navodno imaju dosta secera i dosta debljaju. ja sam toga po malo. ja sreca nisam imala nekih prohtjeva, al vala sam znala na kraju trudnoce pomalo nutelu zlostavljat...ostalo oke, i otisla sam sa +15 na porod. nakon 3 mjeseca se sve skinulo, do duse ja sam bila u bolnici pa me njihova hrana "skinula" al sam i stalno lezala. meni je sada problem kako skinuti + 10 kg koje sam imala prije trudnoce. one se vjestice ne daju nikako... tako da nemojte da se opterecujete mnogo. bitno je da ste zdrave, debljina je problem onoga trenutka kada ugrozava bebu ili vas..ali to su neki drugi problemi.
ovo za oticanje, sto neka od mamica rece, nemojte soliti (ja sam varala sa vegetom [sm=smiley36.gif]) al ne treba ni nje..kazu samo soli da ubije hrani bljutavost, ne vise. al ta voda ode prva nakon poroda.
et, uzivajte u trudnoci i budite sebi lijepe [sm=bravo.gif] i da vam svakoj porod bude lak i brz..a onda nekad kasnije na fitnes i eto, gotovo. [sm=smiley36.gif]




Bella.88 -> RE: Koliko ste se udebljale? (16.5.2015 12:22:36)


IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

hej zenie, vidim sve trudnice ovdje, nadam se da se necete ljutiti sto sam se javila, al reko da uletim da vam kazem sta je meni dr govorila. ko smije neka seta, vidim vec ste o tome pricale, al ne da ide u kupovinu, i po gradu..nego ono bas seta seta...ides i hodas..lagano, polako ali konstantno. smo to valjda ima fajde. onda sad ce voce, udarite po vocu, ja sam se ubijala jagodama i malinama, ali sa lubenicom i grozdjem ne valja pretjerivati, jer navodno imaju dosta secera i dosta debljaju. ja sam toga po malo. ja sreca nisam imala nekih prohtjeva, al vala sam znala na kraju trudnoce pomalo nutelu zlostavljat...ostalo oke, i otisla sam sa +15 na porod. nakon 3 mjeseca se sve skinulo, do duse ja sam bila u bolnici pa me njihova hrana "skinula" al sam i stalno lezala. meni je sada problem kako skinuti + 10 kg koje sam imala prije trudnoce. one se vjestice ne daju nikako... tako da nemojte da se opterecujete mnogo. bitno je da ste zdrave, debljina je problem onoga trenutka kada ugrozava bebu ili vas..ali to su neki drugi problemi.
ovo za oticanje, sto neka od mamica rece, nemojte soliti (ja sam varala sa vegetom [sm=smiley36.gif]) al ne treba ni nje..kazu samo soli da ubije hrani bljutavost, ne vise. al ta voda ode prva nakon poroda.
et, uzivajte u trudnoci i budite sebi lijepe [sm=bravo.gif] i da vam svakoj porod bude lak i brz..a onda nekad kasnije na fitnes i eto, gotovo. [sm=smiley36.gif]

tako sam ja u prvoj trudnoći prošetam do inat kuće,a odozdo do kuće pojedem čokoladu[sm=smiley36.gif]
u ovoj trudnoći se nisam puno udebljala,pa sam zadnji mesec počela da zlostavljam sve što je slatko
tačno sam kao moj sin,samo da je slatko nema biranja[sm=smiley13.gif]
u ponedeljak se vagam,nek mi je Bog na pomoći[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Koliko ste se udebljale? (30.6.2015 11:55:02)

17 sedmica i ista kilaza kao kad sam ostala trudna.
Da napomenem da jedem sve i svasta, s tim da se brzo zasitim (uzmem 4,5 zalogaja i ne mogu vise).
Dr. mi je upozorio da kilogrami tek sad pristizu. [sm=smiley1.gif]
Dobro dosli! [sm=smiley36.gif]




UmmuHamza2305 -> RE: Koliko ste se udebljale? (5.7.2015 14:01:51)

169cm, ostala trudna sa 60kg, doktorica mi odmah na početku teretanu ukinula, sada 22 sedmica 67kg.. s tim da sam zadnje 3kg dobila za 15 dana.. i već sam primjetila da malo otičem.. planirala sam do 74, ali kako je krenulo..loše mi se piše, haha..




rose -> RE: Koliko ste se udebljale? (5.7.2015 15:48:06)


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: novo Ime

zene drage, blago vama...ja mislim da sad imam stoju...oooooooooooooj...a pocela sam i oticati podobro



za oticanje nema tu nekog lijeka...ja sam u prosloj trudnoci rano krenula i ostala otecena do 7 dana poslije poroda...sada samo navece malo, od sjedenja i povuce se preko noci...ne dosoljavaj hranu, laganije obroke, kuhano, izbjegavaj przeno



u 32-oj sedmici sam bila 10+ sad cemo vijeti, ove sedmice..sad mi svakako ide najveci dobitak na kilazi ovih 6-7 preostalih sedmica [sm=smiley1.gif]




sreca_ -> RE: Koliko ste se udebljale? (7.7.2015 12:10:13)

ja sam 36 sedmica, zatrudnila sa 68, sada imam 73kg :) Nadam se do poroda inshallah jedno 75kg :)




anitaa -> RE: Koliko ste se udebljale? (7.7.2015 12:37:56)

37. sedmica, 13 kg, ma puna saka brade, kad se sjetim kilaze u ovo doba u prvoj trudnoci...




NivesF -> RE: Koliko ste se udebljale? (8.7.2015 12:31:18)

Drage moje, ja se osjecam ocajno...trenutno sam u 15 sedmici +6 kg...inace sam normalne tezine.
Uopste ne razumijem sta mi se desava. Da, jedem ali nista vise nego inace...inace sam na Utrogestanu pa razmisljam da
nije zbog njih...Uglavnom, ovo mi je strasno [sm=smiley19.gif]
Pa na sta cu liciti do kraja [sm=zmeden.gif]




ziel -> RE: Koliko ste se udebljale? (8.7.2015 12:43:26)


IZVORNA PORUKA: NivesF

Drage moje, ja se osjecam ocajno...trenutno sam u 15 sedmici +6 kg...inace sam normalne tezine.
Uopste ne razumijem sta mi se desava. Da, jedem ali nista vise nego inace...inace sam na Utrogestanu pa razmisljam da
nije zbog njih...Uglavnom, ovo mi je strasno [sm=smiley19.gif]
Pa na sta cu liciti do kraja [sm=zmeden.gif]

Nije to nista strasno draga, nek je bebica ok.
Pridruzi nam se na ovoj temi: http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba-juli_2580678.html

Druzenje trudnica koje ce ove god. da se porode [sm=smiley1.gif]




NivesF -> RE: Koliko ste se udebljale? (8.7.2015 13:04:34)

Hvala ti puno na rijecima podrske...malo sam citala po forumima i nigdje nisam vidjela da
je neko dobio na tezini toliko u ovom periodu...Pokusat cu ipak malo vise uvesti kretanje [sm=kuza.gif]
i definitivno malo oko hrane [sm=zz_banghead.gif]

Pusa i pridruzujem se [sm=bravo.gif]




adne -> RE: Koliko ste se udebljale? (8.7.2015 13:20:38)


IZVORNA PORUKA: NivesF

Hvala ti puno na rijecima podrske...malo sam citala po forumima i nigdje nisam vidjela da
je neko dobio na tezini toliko u ovom periodu...Pokusat cu ipak malo vise uvesti kretanje [sm=kuza.gif]
i definitivno malo oko hrane [sm=zz_banghead.gif]

Pusa i pridruzujem se [sm=bravo.gif]


Evo da te utješim i ja sam ti tu negdje bila sa 16 sedmica +5 kg, meni doktorica rekla ok. Inace sam mrsavija ali ja se ne sikiram zbog deblanja sada jer mi je ovo druga trudnoca a sa prvom sam tako isto i bas sam se sikirala u pocetku ali nisam smanjila hranu a bila sam svakako aktivna i do kraja trudnoce sam imala +15 kg a za 7 dana poslije poroda sam imala isto kao kad sam ostala trudna i onda su kile jos vise spadale pa mi je opet bilo muka sto sam mrsava :). Tako da ti je moj savjet da uzivas jer meni je npr bilo obrnuto nego drugima, na pocetku sam dobivala vise na kilazi nego na kraju trudnoce. Ja sam cak prenijela trudnocu a u 9-tom mjesecu nisam dobila niti 1 kg e tad sam brinula sto nisam dobila nista :) Tako da sam tada shvatila da se samo brinemo nepotrebno, ili puno dobivamo, ili malo, nikad nam ugoditi umjesto da se opustimo i uzivamo. Sad vec znam pa i ti nauci od mene :) Meni je najveci problem slatko, ja bez slatkisa ne mogu, i sta sad, to me i deblja :) ali ih se ne odricem sve dok mi dr ne zabrani :)




ziel -> RE: Koliko ste se udebljale? (8.7.2015 13:27:13)


IZVORNA PORUKA: NivesF

Hvala ti puno na rijecima podrske...malo sam citala po forumima i nigdje nisam vidjela da
je neko dobio na tezini toliko u ovom periodu...Pokusat cu ipak malo vise uvesti kretanje [sm=kuza.gif]
i definitivno malo oko hrane [sm=zz_banghead.gif]

Pusa i pridruzujem se [sm=bravo.gif]

Ma ne sikiraj se, doci ce period i kad ce kilaza stati, i kad ces mozda smrsati, sve je pred nama... Ja sam u 22. nedjelji, iduce sedmice kontrola pa cemo vidjeti stanje, na zadnjoj kontroli , bila sa 18 nedjelja bilo 5 kg vise...
Zaboravih ti reci za ovu temu sto sam ti napisala vec, svakog mjeseca neko napravi novu temu, tako da ide sad JULI, iduci mjesec ce biti druga tema AVGUST, pa da znas.. [sm=smiley2.gif]




rose -> RE: Koliko ste se udebljale? (9.7.2015 20:33:37)

35 sedmica +12 kg




UmmuHamza2305 -> RE: Koliko ste se udebljale? (24.7.2015 13:58:44)

25. sedmica +10kg
Moram jesti kad sam gladna -.-




ziel -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 13:52:19)


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

25. sedmica +10kg
Moram jesti kad sam gladna -.-

Koliko si visoka?




LieToMe RR -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 17:51:28)

35+5 u plusu 10 kg
zadnjih sedmica po kg hefticno [sm=smiley36.gif]
a lijepo sam se drzala do 8og mjeseca [sm=zmeden.gif]




rose -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 18:13:25)


IZVORNA PORUKA: rose

35 sedmica +12 kg



37 punih sedmica +13 kg [sm=smiley1.gif]




hexe -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 19:52:45)

32 sedmica +12 kg




UmmuHamza2305 -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 22:20:14)


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

25. sedmica +10kg
Moram jesti kad sam gladna -.-

Koliko si visoka?


169 , ti? Koliko si se ti udebljala? Meni se jednostavno apetit otvorio, gladna sam svaki čas,šta ću [sm=smiley36.gif]




ziel -> RE: Koliko ste se udebljale? (25.7.2015 23:47:37)


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

25. sedmica +10kg
Moram jesti kad sam gladna -.-

Koliko si visoka?


169 , ti? Koliko si se ti udebljala? Meni se jednostavno apetit otvorio, gladna sam svaki čas,šta ću [sm=smiley36.gif]

Ja sam 160 visoka, 24.nedjelja... za sad +7kg ...i meni se zadnjih dana otvorio apetit




UmmuHamza2305 -> RE: Koliko ste se udebljale? (26.7.2015 0:07:02)


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

25. sedmica +10kg
Moram jesti kad sam gladna -.-

Koliko si visoka?


169 , ti? Koliko si se ti udebljala? Meni se jednostavno apetit otvorio, gladna sam svaki čas,šta ću [sm=smiley36.gif]

Ja sam 160 visoka, 24.nedjelja... za sad +7kg ...i meni se zadnjih dana otvorio apetit

Iskreno, da imam više godina možda bih se i zabrinula, ovako mislim da je ok.. tek mi je 20 , a čini mi se (po slici) da si i ti mlada.. da se to brzo srediti,in shaa Allah [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  135 136 [137] 138 139   Sljedeća stranica >   >>